- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про Департамент науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Департамент науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України, що додається.
3. Директору Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі в установленому порядку розробити та подати на затвердження керівнику державної служби положення про структурні підрозділи Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра О. Ковальову.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
12 грудня 2016 року № 538
П О Л О Ж Е Н Н Я
про Департамент науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України
1. Загальні положення
1.1. Департамент науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі (далі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі - Міністерство).
1.2. Департамент підпорядкований заступнику Міністра згідно з функціональним розподілом між Міністром та заступниками Міністра.
З методичних питань Департамент керується нормативно-правовими актами та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
1.4. До складу Департаменту входять такі структурні підрозділи:
відділ освіти та кадрового забезпечення АПК;
відділ розвитку фермерства та приватного сектору на селі;
відділ організації наукового супроводу та трансферу інновацій;
відділ координації дорадництва та кооперативних відносин на селі.
2. Основними завданнями Департаменту є:
2.1. Формування та реалізація державної політики, спрямованої на розвиток сільських територій.
2.2. Формування та реалізація державної політики щодо підтримки і розвитку особистих селянських і фермерських господарств, сільськогосподарської кооперації та підприємництва, в тому числі несільськогосподарського.
2.3. Формування та реалізація державної політики, спрямованої на розвиток сільськогосподарської дорадчої діяльності.
2.4. Координація розвитку професійної освіти, галузевої науки.
3. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
3.1. Готує пропозиції до проектів законодавчих і нормативно-правових актів, національних, державних цільових, галузевих та регіональних програм, безпосередньо здійснює розроблення проектів нормативно-правових актів та проводить їх аналіз з питань розвитку сільських територій, зайнятості сільського населення, розвитку особистих селянських господарств, фермерства, кооперації та підприємництва, формування та реалізації науково-технічної політики в аграрному секторі економіки.
3.2. У межах своїх повноважень розробляє стратегію, методологію та відповідні рекомендації щодо розвитку фермерських, особистих селянських господарств, сільськогосподарської кооперації та підприємництва, сільського туризму, залучення міжнародної технічної допомоги із зазначених питань.
3.3. Розробляє порядок і умови проведення конкурсу для надання фінансової підтримки фермерським господарствам на поворотній основі.
3.4. Розробляє порядок і умови проведення конкурсного відбору сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів для надання державної фінансової підтримки.
3.5. Готує і подає пропозиції до бюджетних запитів з питань надання державної підтримки фермерським господарствам та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.
3.6. Розробляє порядок використання коштів державного бюджету для надання фінансової підтримки фермерським господарствам та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.
3.7. Готує розподіли бюджетних коштів за бюджетними програмами підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
3.8. Бере участь у розробці паспортів бюджетних програм, спрямованих на підтримку розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та фермерських господарств.
3.9. Співпрацює з громадськими організаціями, спілками та іншими соціальними партнерами.
3.10. Співпрацює з Українським державним фондом підтримки фермерських господарств.
3.11. Визначає перелік та розробляє вартість соціально спрямованих сільськогосподарських дорадчих послуг, що надаються суб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність у сільській місцевості, та сільському населенню за рахунок коштів державного бюджету.
3.12. Веде реєстри сільськогосподарських дорадчих служб, дорадників, експертів-дорадників. Розробляє порядок та умови участі сільськогосподарських дорадчих служб у конкурсі на виконання державних цільових програм сільськогосподарської дорадчої діяльності та порядок надання інформації з реєстрів дорадників, експертів-дорадників і дорадчих служб.
3.13. Здійснює організаційну роботу щодо професійної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників.
3.14. Здійснює моніторинг використання коштів бюджетних програм, спрямованих на становлення та розвиток дорадчих служб, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, фермерських господарств, а також на розвиток фізичної культури та спорту в сільській місцевості.
3.15. Співпрацює з всеукраїнською громадською професійною організацією, яка об'єднує суб'єктів дорадчої діяльності та здійснює моніторинг реалізації її повноважень.
3.16. Розробляє і забезпечує виконання державних цільових, комплексних і галузевих програм з питань розвитку сільських територій та сільськогосподарської дорадчої діяльності.
3.17. Здійснює моніторинг стану забезпечення об'єктами соціальної інфраструктури сільських територій, розробляє і здійснює заходи, спрямовані на комплексний розвиток таких територій.
3.18. Опрацьовує з уповноваженими органами, до компетенції яких віднесено питання агропромислового розвитку відповідного регіону України, шляхи підвищення ефективності розвитку соціальної сфери села і сільських територій та вживає відповідних заходів.
3.19. Проводить моніторинг стану забезпечення об'єктами соціальної інфраструктури сільських територій, розробляє і здійснює заходи, спрямовані на їх комплексний розвиток.
3.20. У межах своїх повноважень здійснює заходи щодо реалізації державної політики у сфері зайнятості сільського населення, гендерної політики, сприяння розвиткові фізичної культури і спорту в сільській місцевості, оздоровленню дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.
3.21. Розробляє пропозиції щодо розвитку системи підвищення кваліфікації фахівців для агропромислового комплексу.
3.22. За пропозиціями уповноважених органів, до компетенції яких віднесено питання агропромислового розвитку відповідного регіону України, бере участь у формуванні обсягів прийому студентів за державним замовленням до вищих навчальних закладів.
3.23. Формує державне замовлення на підвищення кваліфікації фахівців агропромислового комплексу.
3.24. Бере участь у розробці державних (галузевих) стандартів освіти для підвищення кваліфікації фахівців і робітничих кадрів агропромислового комплексу.
3.25. Готує пропозиції до поточної та прогнозної потреби галузей агропромислового виробництва у фахівцях та кваліфікованих робітниках.
3.26. Розробляє коротко- і довгострокові прогнози обсягів і напрямів підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців та робітничих кадрів.
................Перейти до повного тексту