1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.02.2016 № 35
Про внесення змін до Положення про Департамент землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 8 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" та Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Положення про Департамент землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 серпня 2015 року № 310, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Директору Департаменту землеробства та технічної політики в АПК подати до Департаменту роботи з персоналом примірники положень про структурні підрозділи у складі департаменту та посадових інструкцій працівників.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра – керівника апарату Гребенюк І.І.
Міністр О.М. Павленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
03 серпня 2015 року № 310
(у редакції наказу Міністерства
аграрної політики та продовольства України
09 лютого 2016 року № 35)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
_____________________ № _______
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України
I. Загальні положення
1.1. Департамент землеробства та технічної політики в АПК (далі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі – Міністерство).
1.2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, іншими нормативно-правовими актами, наказами Міністерства та цим Положенням.
Діяльність Департаменту спрямовується та координується першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України згідно з розподілом функціональних повноважень.
1.3. Департамент виконує функції, визначені у чинних законодавчих актах, та узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції по удосконаленню законодавства та у встановленому порядку вносить їх керівництву Міністерства, організовує виконання законодавчих актів.
1.4. Департамент організовує свою роботу відповідно до перспективних та поточних планів з питань землеробства, рослинництва, садівництва, виноградарства, виноробства, насінництва, охорони прав на сорти рослин, розсадництва та хмелярства, органічного виробництва відповідно до компетенції, технічної політики, розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, енергетики та відновлювальних джерел енергії, здійснює взаємодію з структурними підрозділами апарату Міністерства.
II. Основні завдання Департаменту
2. До основних завдань Департаменту належить:
2.1. Участь у формуванні основних напрямків розвитку та реалізації державної політики з питань землеробства, хімізації та меліорації земель, виробництва продукції рослинництва, органічного виробництва відповідно до компетенції, садівництва, виноградарства та виноробства, хмелярства, у сфері охорони прав на сорти рослин та у сфері лісового господарства.
Участь у формуванні та реалізації державної політики з питань інженерно-технічного забезпечення та розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування для агропромислового комплексу, забезпечення сільськогосподарських товаровиробників паливно-енергетичними ресурсами, розвитку виробництва та впровадження біологічних видів палива.
2.2. Участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах насінництва та розсадництва, карантину та захисту рослин.
2.3. Участь у формуванні державної політики у сферах використання і охорони земель сільськогосподарського призначення, нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, захисту рослин.
2.4. Розроблення і координація виконання загальнодержавних, регіональних та галузевих програм розвитку рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, садівництва, виноградарства, виноробства, хмелярства, насінництва та виробництва садивного матеріалу з урахуванням кон’юнктури аграрного ринку та екологічних вимог.
2.5. Розроблення пропозицій щодо оптимізації територіального розміщення виробництва продукції рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, садівництва, виноградарства, хмелярства, насінництва, розсадництва, проведення технологічної політики.
2.6. Розроблення, вдосконалення та здійснення системи стандартизації і сертифікації технічних засобів для агропромислового комплексу.
2.7. Розроблення та вжиття заходів, спрямованих на техніко-технологічне переоснащення галузей агропромислового виробництва, розвиток сільськогосподарського машинобудування, енергозбереження, координацію інноваційних проектів.
2.8. Забезпечення та сприяння освоєнню результатів науково-дослідних, дослідно-конструкторських та технологічних розробок, пов’язаних з розвитком виробництва техніки і обладнання для агропромислового комплексу, електрифікації сільського господарства та енергозбереження у сільському господарстві.
2.9. Забезпечення формування та розвитку ринку технічних засобів для агропромислового комплексу, у тому числі вторинного, розширення мережі сервісу.
2.10. Забезпечення взаємодії Міністерства з Державним агентством лісових ресурсів України у сфері лісового господарства, Державною інспекцією сільського господарства України у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у сферах карантину та захисту рослин, охорони прав на сорти рослин.
2.11. Розроблення в межах компетенції Департаменту проектів законодавчих та нормативно-правових актів та участь у підготовці проектів законодавчих та нормативно-правових актів, які надходять на розгляд до Департаменту.
III. Функції Департаменту
3.1. Департамент відповідно до покладених на нього завдань здійснює такі функції:
3.1.1. Узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, та у встановленому порядку вносить пропозиції керівництву Міністерства, організовує виконання законодавчих актів.
3.1.2. Здійснює заходи щодо економічного стимулювання товаровиробників, спрямовує їх діяльність на розв’язання завдань, пов’язаних із виробництвом продукції рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, насінництва, хмелярства, садівництва, виноградарства, виноробної промисловості, в обсягах, що забезпечують продовольчу безпеку держави.
3.1.3. Вносить в межах компетенції пропозиції керівництву щодо надання передбаченої законодавством підтримки підприємствам галузей агропромислового виробництва, в тому числі фермерським і особистим селянським господарствам, шляхом залучення їх на конкурсних засадах до виконання відповідних державних цільових програм.
3.1.4. Розробляє пропозиції щодо забезпечення сприятливих умов діяльності підприємств агропромислового комплексу всіх форм власності в ринкових умовах, організації виробництва продукції рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, садівництва, хмелярства, виноградарства та виноробства.
3.1.5. Здійснює аналіз діяльності, макроекономічне прогнозування розвитку галузей рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, насінництва, садівництва, виноградарства, хмелярства та виноробної продукції з урахуванням існуючого попиту і пропозиції, у межах своїх повноважень бере участь у розробці балансів виробництва та використання продукції.
3.1.6. Спільно з Державним агентством лісових ресурсів України розробляє пропозиції щодо визначення основних напрямів державної політики з охорони, захисту, використання та відтворення лісів.
3.1.7. Виступає у межах своїх повноважень замовником виконання робіт з районування (зонування) земель сільськогосподарського призначення.
3.1.8. Аналізує поточну і перспективну потребу виробників сільськогосподарської продукції у мінеральних добривах та засобах захисту рослин, здійснює моніторинг ціноутворення та стан забезпечення сільськогосподарських товаровиробників цими ресурсами, вносить пропозиції щодо вирішення проблемних питань.
3.1.9. Забезпечує формування державного резервного насіннєвого фонду, сприяє ефективному використанню цього фонду, розвитку внутрішнього і зовнішнього ринку насіння і садивного матеріалу.
3.1.10. В межах своїх повноважень запроваджує систему ведення органічного виробництва, організовує впровадження екологічно безпечних для людини і довкілля методів та заходів щодо захисту рослин.
3.1.11. Здійснює організаційно-методичне забезпечення розвитку галузей рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, хмелярства, садівництва, виноградарства, виноробства, насінництва та розсадництва.
3.1.12. Забезпечує опублікування офіційних відомостей про подані заявки на сорти рослин, видані патенти на сорти рослин і свідоцтва про авторство на сорти рослин, видання Каталогу сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
3.1.13. Забезпечує проведення державної науково-технічної експертизи сортів рослин, як об’єктів інтелектуальної власності.
3.1.14. Здійснює координацію діяльності підприємств, пов’язаної з проведенням державного випробовування сортів сільськогосподарських рослин.
3.1.15. Здійснює забезпечення організаційно-технічного та інших видів діяльності представника та заступника представника України у Раді Міжнародного союзу по охороні нових сортів рослин.
3.1.16. Сприяє функціонуванню та розвитку ринку сортів рослин, як об’єктів інтелектуальної власності, налагодженню співробітництва у сфері охорони прав на сорти рослин з міжнародними організаціями, суб’єктами господарювання, іноземними фізичними та юридичними особами.
3.1.17. Забезпечує ведення (формування) Державного реєстру заявок на сорти рослин (Реєстр заявок), Державного реєстру прав власників сортів рослин (Реєстр патентів), Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні (Реєстр сортів), Реєстру представників з питань інтелектуальної власності на сорти рослин.
3.1.18. Забезпечує видачу патентів на сорти рослин і свідоцтв про авторство на сорти рослин.
3.1.19. Організовує приймання заявок на сорти рослин, проведення їх експертизи, приймає рішення про виникнення прав на сорт або про відмову у виникненні прав на сорт.
3.1.20. Організовує роботу з підготовки і перепідготовки кадрів державної системи охорони прав на сорти рослин.
3.1.21. Організовує післяреєстраційне вивчення сортів, розмноження нових і перспективних сортів рослин.
3.1.22. Спільно із центральним органом виконавчої влади з питань водного господарства та меліорації земель розробляє пропозиції з охорони та раціонального використання меліорованих земель, підвищення родючості ґрунтів, бере участь у розробленні умов експлуатації меліоративних систем у разі приватизації майна сільськогосподарських підприємств, які мають у своєму користуванні меліоровані землі.
3.1.23. Здійснює моніторинг ґрунтів та агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення.
3.1.24. Веде інформаційний банк даних про стан ґрунтів земель сільськогосподарського призначення.
3.1.25. Розробляє державні та галузеві програми стабілізації і поступового збільшення обсягів виробництва зернових, олійних, технічних культур, овочів, картоплі, хмелю, плодів, ягід, винограду та винопродукції з урахуванням кон’юнктури аграрного та продовольчого ринку.
3.1.26. В межах компетенції сприяє у здійсненні на регіональному рівні заходів щодо створення оптових продовольчих ринків торгівлі плодоовочевою та іншою сільськогосподарською продукцією.
3.1.27. Готує пропозиції щодо стратегії розвитку землеробства, рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, хмелярства, садівництва, виноградарства, виноробства, насінництва та розсадництва, концептуальних напрямів зонального й територіального розміщення конкурентоспроможного агропромислового виробництва.
3.1.28. Бере участь у підготовці пропозицій щодо фінансової підтримки розвитку землеробства, рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, хмелярства, садівництва, виноградарства, виноробства, насінництва, лісового господарства, розсадництва, охорони прав на сорти рослин, у сферах використання та охорони земель сільськогосподарського призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на відповідний рік.
3.1.29. Бере участь у формуванні Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу, сприяє розвитку ринку насіння, саджанців та розсади.
3.1.30. Бере участь у розрахунках поточної і перспективної потреби виробників сільськогосподарської продукції у мінеральних добривах та засобах захисту рослин.
Здійснює моніторинг використанням агрохімікатів, засобів захисту рослин та регуляторів росту рослин.
3.1.31. Бере участь у розробці та координації виконання загальнодержавних, регіональних та галузевих програм з питань, що належать до його компетенції.
3.1.32. Здійснює науково-технічну і технологічну політику в рослинництві та органічному виробництві відповідно до компетенції, хмелярстві, садівничій та виноградо-виноробній галузі, розсадництві та впроваджує ресурсозберігаючі технології виробництва рослинницької продукції.
3.1.33. Визначає пріоритетні напрямки наукових досліджень, формує тематику науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок, організовує впровадження у виробництво завершених наукових розробок в галузях рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, насінництва, садівництва, виноградарства, виноробства, хмелярства, розсадництва та сфері охорони прав на сорти рослин та у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення.
3.1.34. У межах повноважень бере участь у формуванні обсягів і змісту навчальних програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, кадрів з питань виробництва продукції рослинництва та органічного виробництва відповідно до компетенції, насінництва, садівництва, виноградарства та виноробства, розсадництва, хмелярства та ведення лісового господарства, у сфері з охорони прав на сорти рослин, у сферах використання та охорони земель сільськогосподарського призначення.
3.1.35. Бере участь у підготовці пропозицій до міжнародних договорів України та залучення міжнародної технічної допомоги з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
3.1.36. Розробляє стратегію державної технічної політики в агропромисловому комплексі та вживає заходів щодо її виконання.
3.1.37. Розробляє проекти нормативно-правових актів, державних цільових програм щодо розвитку інженерно-технічного забезпечення, вітчизняного сільськогосподарського машинобудування для агропромислового комплексу, виробництва біопалива, енергозбереження в агропромисловому виробництві, виставкової діяльності та вживає заходів щодо їх виконання.
3.1.38. Бере участь у розробці та координації виконання загальнодержавних, регіональних програм, поточних планів економічного і соціального розвитку галузей агропромислового виробництва та підприємств сільськогосподарського машинобудування.

................
Перейти до повного тексту