1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА
УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.12.2013 № 731
Про затвердження Положення про проведення перевірок правової роботи юридичних служб підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України
Керуючись пунктом 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, постановами Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1040 "Про затвердження Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації", від 14 грудня 2001 року № 1693 "Про вдосконалення організації правової роботи в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення перевірок правової роботи юридичних служб підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 4 червня 2009 року № 396 "Питання організації правової роботи".
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Сеня О.В.
Міністр М.В. Присяжнюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
11.12.2013 № 731
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення перевірок правової роботи юридичних служб підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає механізм здійснення Міністерством аграрної політики та продовольства України (далі - Мінагрополітики України) перевірок правової роботи юридичних служб державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України (далі - об'єкт перевірки).
1.2. Основними завданнями перевірки є:
1.2.1. Перевірка стану правової роботи із забезпечення юридичною службою правильного застосування, неухильного дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства об'єктом перевірки, його керівниками та працівниками.
1.2.2. Своєчасне запобігання порушенню законодавства, виявлення порушень законодавства та вжиття заходів щодо їх усунення, установлення причин неналежного рівня організації правової роботи.
1.2.3. Внесення рекомендацій щодо усунення виявлених порушень та недоліків і покращення стану правової роботи.
1.2.4. Надання методичної допомоги об'єкту перевірки з окремих питань правової роботи.
1.2.5. Вивчення, узагальнення та поширення новітніх форм і методів роботи з правового забезпечення в діяльності об'єктів перевірки.
1.3. Предметом перевірки є стан правової роботи, а також додержання вимог Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1040.
II. Механізм організації проведення перевірок стану правової роботи
2.1. Мінагрополітики України відповідно до своєї компетенції здійснює перевірки стану правової роботи юридичних служб об'єктів перевірки.
2.2. Планова перевірка об'єкта перевірки проводиться на підставі плану перевірки, затвердженого уповноваженою посадовою особою Мінагрополітики України.
2.3. До 10 грудня поточного року Департаментом правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України формується щорічний план перевірки стану правової роботи об'єктів перевірки на наступний рік.
2.4. План перевірки правової роботи на кожний рік затверджується наказом Мінагрополітики України та не пізніше 20 грудня розміщується на офіційному сайті Мінагрополітики України.
III. Підготовка проведення Мінагрополітики України перевірок стану правової роботи
3.1. Рішення щодо проведення планової перевірки приймається директором Департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України в установленому законодавством порядку.
3.2. Для проведення планової перевірки необхідні такі документи:
наказ про відрядження, якщо перевірка проводиться за межами м. Києва;
план проведення перевірки;
лист-повідомлення Мінагрополітики України щодо проведення перевірки.
У листі-повідомленні, який підписується директором Департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України, указується, з якого по яке число місяця, року буде проведено перевірку, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи (осіб), що проводитиме перевірку.
3.3. Для проведення перевірки утворюється робоча група у складі, визначеному директором Департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України, яка відбуває на перевірку на підставі наказу про відрядження, якщо перевірка проводиться за межами м. Києва.
У кожному конкретному випадку строк проведення перевірки та склад робочої групи визначаються з урахуванням обсягу, характеру та складності правової роботи об'єкта перевірки, але не може складати більше десяти днів. У разі потреби за поданням керівника робочої групи продовження строку проведення перевірки здійснюється директором Департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України.
У своїй діяльності робоча група керується Конституцією та законодавством України і проводить перевірку в установлений строк та в обсязі поставленого завдання.
3.4. У ході підготовчої роботи керівником робочої групи розробляється план перевірки, який затверджується директором Департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України. План проведення перевірки має містити коло питань, які потрібно перевірити, строк перевірки та період роботи, який планується перевірити.
3.5. Після підписання наказу про відрядження, якщо перевірка проводиться за межами м. Києва, для проведення планової перевірки керівник робочої групи:
розподіляє між членами робочої групи конкретні завдання на перевірку;
ознайомлює членів робочої групи з документацією, яка наявна в Мінагрополітики України, щодо стану правової роботи об'єкта перевірки;
інформує всіх учасників про строк і мету проведення перевірки;
не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення планової перевірки забезпечує направлення підписаного директором Департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України листа-повідомлення об'єкту перевірки із зазначенням строку проведення перевірки, періоду, який перевірятиметься, та складу робочої групи. Об'єкт перевірки, який отримує лист-повідомлення, повинен розглянути його та створити відповідні умови для проведення перевірки.
3.6. Підготовка до проведення перевірки повинна включати:
аналіз інформації об'єкта перевірки про стан організації правової роботи;
аналіз матеріалів попередніх перевірок стану правової роботи та виконання рекомендацій, наданих за результатами попередніх перевірок;
визначення чи перевірятиметься стан правової роботи в цілому, чи окремі її напрями;
вивчення законодавства, методичних рекомендацій та інших матеріалів, які доцільно використати під час перевірки стану правової роботи;
визначення доцільності залучення до проведення перевірки стану правової роботи представників інших структурних підрозділів Мінагрополітики України, органів виконавчої влади та фахівців (експертів).
IV. Права та обов'язки членів робочої групи з проведення перевірки стану правової роботи об'єкта перевірки
4.1. Керівник та члени робочої групи, уповноважені здійснювати перевірки стану правової роботи, мають право:
входити за наявності службового посвідчення до приміщень, у яких розташований об'єкт перевірки, мати доступ до документів та інших матеріалів, потрібних для проведення перевірки;
вимагати надання довідок, письмових або усних пояснень посадовими особами об'єкта перевірки, а також отримувати від посадових осіб усні та письмові пояснення і зауваження з питань, що виникають під час проведення перевірки стану правової роботи;
вимагати надання копій документів та інших матеріалів, які стосуються предмета перевірки, для долучення їх до матеріалів перевірки.
4.2. Керівник робочої групи зобов'язаний:
повідомити керівника об'єкта перевірки чи особу, яка його заміщає, про права, обов'язки та повноваження членів робочої групи під час проведення перевірки, причину та мету перевірки, установити перелік необхідних документів та термін їх надання, узгодити інші організаційні питання щодо проведення перевірки;
у разі відмови посадової особи об'єкта перевірки від надання пояснень, документів чи належним чином засвідчених копій документів (витягів з документів) на усний запит членів робочої групи зафіксувати цей факт у довідці, складеній за результатами перевірки, підготувати та надати посадовій особі об'єкта перевірки письмовий запит із зазначенням терміну надання необхідної інформації, а в разі відмови в отриманні письмового запиту надати його особі, на яку покладено обов'язки з реєстрації вхідної кореспонденції об'єкта перевірки, або направити запит за місцезнаходженням об'єкта перевірки рекомендованим листом. До примірника довідки про результати перевірки, що зберігається в Мінагрополітики України, додаються документи, що підтверджують факт поштового відправлення письмового запиту на адресу об'єкта перевірки рекомендованим листом;
на будь-якій стадії перевірки приймати від посадових осіб об'єкта перевірки усні та письмові зауваження, пояснення щодо предмета перевірки;
дотримуватися принципів законності, конфіденційності, об'єктивності, достовірності та обґрунтованості результатів перевірки;
виявлені під час перевірки факти порушення законодавства відображати в довідці про результати перевірки, долучати до неї відповідні копії документів, пояснення посадових осіб об'єкта перевірки;
у разі незгоди керівника чи іншої посадової особи об'єкта перевірки з фактами, викладеними в довідці про результати перевірки, запропонувати подати впродовж п'яти робочих днів з дня отримання довідки про результати перевірки письмові зауваження, провести їх перевірку та про результати повідомити відповідних посадових осіб об'єкта перевірки. Зауваження додаються до довідки про результати перевірки;
у разі невиконання або неналежного виконання посадовою особою об'єкта перевірки законних вимог посадової особи, уповноваженої проводити перевірку стану правової роботи, вказати про це в довідці про результати перевірки із зазначенням дати, часу, місця об'єкта перевірки, відомостей про посадову особу, що вчинила такі дії, і негайно доповісти про це керівництву Департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України;
не допускати дій та вчинків, які суперечать правилам етичної поведінки та (або) можуть негативно характеризувати Мінагрополітики України.
4.3. Керівник та члени робочої групи відповідають за належне виконання службових обов'язків, об'єктивне проведення перевірки, викладення в довідці про результати перевірки достовірних фактів та їх обґрунтування.
V. Проведення Мінагрополітики України планової перевірки стану правової роботи об'єктів перевірок
5.1. Першим днем перевірки вважається день прибуття членів робочої групи на перевірку. У перший день перевірки керівник робочої групи надає керівникові об'єкта перевірки (у разі відсутності керівника - особі, що його заміщає) план перевірки.
5.2. Перевірка стану правової роботи має проходити так, щоб мінімально відволікати спеціалістів об'єкта перевірки від виконання поточної роботи.
5.3. Залежно від завдання і мети перевірки керівник та члени робочої групи запитують у керівництва об'єкта перевірки, керівників його структурних підрозділів документи, письмові й усні пояснення та іншу інформацію, що стосується питань правової роботи, зокрема:
оригінали розпорядчих документів об'єкта перевірки (накази, рішення, розпорядження, постанови тощо), нормативно-правові акти, договори, документи з претензійно-позовної роботи і представництва інтересів у судах та інші документи, матеріали засідань керівництва об'єкта перевірки, на яких розглядалися питання правової роботи;
відомості щодо структури юридичної служби об'єкта перевірки;
вхідну та вихідну документацію з питань правової роботи;
інформаційні матеріали з правової роботи, що постійно або періодично направляються (отримуються) об'єктом перевірки (інформаційні листи, аналітичні розробки тощо);
будь-які інші фактичні дані, які дають змогу встановити наявність або відсутність порушень та недоліків в організації правової роботи.

................
Перейти до повного тексту