1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
20.11.2012 № 720
(у редакції наказу
Міністерства аграрної політики
та продовольства України
17.10.2013 № 611 ( v0611730-13 ))
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 611 від 17.10.2013 )
1. Загальні положення
1.1. Департамент тваринництва (далі - Департамент) є структурним підрозділом Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі - Міністерство).
1.2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України , законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України , наказами Міністерства, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
1.3. В межах своїх повноважень Департамент узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції з удосконалення законодавства та в установленому порядку вносить їх на розгляд керівництву Міністерства, організовує виконання законодавчих та нормативно-правових актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
1.4. Департамент підпорядковується Міністру аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр) та його заступникам.
1.5. Департамент здійснює свою діяльність у відповідності до річного плану роботи, затвердженого Міністром.
2. Основні завдання Департаменту
2.1.1. Участь у реалізації державної політики у тваринництві та здійсненні заходів щодо забезпечення продовольчої безпеки.
2.1.2. Розроблення і координація виконання загальнодержавних та галузевих програм розвитку тваринництва, птахівництва та бджільництва.
2.1.3. Здійснення науково-технічної і технологічної політики у тваринництві, птахівництві та бджільництві.
2.1.4. Розробка проектів законодавчих і нормативно-правових актів, участь у розробці технічних регламентів, галузевих стандартів, норм і нормативів, що стосуються тваринництва, птахівництва та бджільництва.
3. Функції Департаменту
3.1. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
3.1.1. Розробляє пріоритетні напрями розвитку конкурентоспроможного тваринництва, здійснює заходи щодо економічного стимулювання товаровиробників, спрямовує їх діяльність на вирішення завдань, пов'язаних із забезпеченням потреб населення в продуктах харчування.
3.1.2. Узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення чинних нормативно-правових актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України та в установленому порядку вносить їх на розгляд керівництву Міністерства.
3.1.3. Вносить пропозиції та розробляє проекти нормативно-правових актів, що належать до компетенції Департаменту.
3.1.4. Розробляє і координує виконання загальнодержавних та галузевих програм розвитку галузей тваринництва.
3.1.5. Приймає участь у розробленні технічних регламентів, стандартів та інших нормативних документів відповідно до компетенції Департаменту.
3.1.6. Вивчає попит на тваринницьку продукцію та сприяє формуванню інфраструктури ринку з метою збуту виробленої тваринницької продукції, встановленню зовнішньоекономічних зв'язків та залученню інвесторів. Приймає участь в організації продовольчого ринку.
3.1.7. Бере участь у розробленні прогнозу економічного і соціального розвитку України, основних макропоказників розвитку галузей тваринництва і птахівництва з урахуванням попиту і пропозицій на продукцію тваринництва.
3.1.8. Бере участь у розробленні загальнодержавних балансів попиту і пропозиції основних видів тваринницької продукції.
3.1.9. Бере участь у наданні державної підтримки, яка передбачена законодавством, сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності та господарювання.
3.1.10. Бере участь у розробленні і реалізації заходів щодо формування державного інтервенційного фонду Аграрним фондом та у здійсненні контролю за його формуванням і використанням.
3.1.11. Бере участь у розробленні та здійсненні заходів з нарощування експортного потенціалу галузей агропромислового виробництва, відновлення традиційних та освоєння нових ринків збуту продукції.
3.1.12. Відповідно до законодавства:
- розробляє концептуальні напрями розвитку конкурентоспроможного племінного тваринництва;
- бере участь у розробленні загальнодержавних програм селекції у тваринництві, забезпечує реалізацію цих програм;
- розробляє пропозиції щодо заходів державного стимулювання племінної справи у тваринництві, в тому числі щодо збереження генофонду існуючих, локальних та зникаючих вітчизняних порід;
- здійснює організацію та забезпечення функціонування системи селекції;
- розробляє вимоги до якості племінних (генетичних) ресурсів;
- розробляє положення з проведення апробації селекційних досягнень;
- розробляє план породного районування бджіл;
- розробляє порядок проведення атестації працівників, які виконують спеціальні роботи, пов'язані із племінними (генетичними) ресурсами;
- розробляє положення про державні книги племінних тварин, Державний реєстр суб'єктів племінної справи у тваринництві, Державний реєстр селекційних досягнень у тваринництві;
- організовує розроблення та затвердження технологічних вимог щодо спеціальних робіт з племінної справи;
- здійснює ведення державних книг племінних тварин та Державного реєстру суб'єктів племінної справи у тваринництві, Державного реєстру селекційних досягнень у тваринництві;
- організовує проведення перепідготовки фахівців, які виконують роботи з племінної справи, проведення виставок, конкурсів, ярмарків та аукціонів племінних (генетичних) ресурсів;
- організовує роботу, спрямовану на розвиток племінної справи у тваринництві, проведення комплексної оцінки (бонітування) сільськогосподарських тварин;
- розробляє вимоги та порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для використання, оцінки тварин за власною продуктивністю та якістю потомства;
- установлює порядок проведення бонітування тварин;
- забезпечує у випадках, передбачених законодавством, ліцензування окремих видів господарської діяльності;
- забезпечує проведення породовипробувань та апробації селекційних досягнень;
- здійснює атестацію племінних бджолорозсадників і племінних пасік;
- розробляє вимоги та порядок присвоєння/позбавлення відповідного статусу суб'єктам племінної справи у тваринництві;
- забезпечує проведення сертифікації племінних (генетичних) ресурсів; присвоєння відповідного статусу суб'єктам племінної справи у тваринництві, проведення комплексної оцінки (бонітування) сільськогосподарських тварин;
- розробляє вимоги до племінних (генетичних) ресурсів та порядок видачі племінних свідоцтв (сертифікатів);
- забезпечує проведення державної атестації (переатестації) суб'єктів племінної справи у тваринництві.
3.1.13. Бере участь у визначенні стратегії розвитку та зонального розміщення галузей тваринництва з урахуванням кон'юнктури ринку.
3.1.14. Формує спільно з структурними підрозділами Міністерства, науково-дослідними інститутами, науковими установами та галузевими об'єднаннями єдину науково-технічну політику у галузях тваринництва згідно з пріоритетами діяльності Міністерства, організовує роботу секції тваринництва Науково-експертної ради Міністерства.
3.1.15. Виступає державним замовником науково-дослідних робіт у галузі тваринництва, координує їх проведення, сприяє впровадженню у виробництво сучасних розробок та прогресивного досвіду.
3.1.16. Бере участь у розробленні заходів, спрямованих на вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності, захист інтересів вітчизняних виробників тваринницької продукції на зовнішньому ринку, їх захист від недобросовісної конкуренції, дискримінаційних умов діяльності, а також на ефективне застосування антидемпінгового законодавства та захист внутрішнього ринку.
3.1.17. Здійснює в межах своїх повноважень заходи щодо інтеграції до Європейського Союзу, в тому числі з адаптації законодавства, та забезпечує галузеве співробітництво.
3.1.18. Готує пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності ведення галузей тваринництва, посилення їх конкурентоспроможності на вітчизняному та світовому ринках.
3.1.19. Вносить пропозиції щодо державної підтримки вітчизняних сільгосптоваровиробників та сприяє розвитку тваринництва у суб'єктів господарювання усіх форм власності в ринкових умовах. Розробляє проекти розподілу коштів державного бюджету, що виділяються на фінансування цільових програм у тваринництві та бере участь у здійсненні контролю за їх використанням.
3.1.20. Погоджує порядок ідентифікації та реєстрації тварин, положення про ідентифікацію й реєстрацію великої рогатої худоби, овець та кіз.
3.1.21. Погоджує положення про замовлення, зберігання, облік бирок, бланків паспортів великої рогатої худоби та бланків ветеринарних карток до паспортів великої рогатої худоби.
3.1.22. Погоджує положення про реєстр тварин, порядок ведення Єдиного державного реєстру та користування його даними.
3.1.23. Бере участь у формуванні відносин власності, поглибленні інтеграційних процесів, готує керівництву Міністерства пропозиції щодо дотримання цінового паритету на тваринницьку продукцію для забезпечення еквівалентного обміну продукції між галузями тваринництва і промисловості, іншими галузями сільськогосподарського виробництва.
3.1.24. Бере участь у здійсненні на підприємствах усіх форм власності державного контролю за якістю тваринницької продукції та проведення її сертифікації.
3.1.25. Сприяє поліпшенню екологічного стану виробництва та природоохоронної діяльності.
3.1.26. Сприяє поліпшенню виробничих умов праці товаровиробників, підвищенню рівня їх кваліфікації та продуктивності праці.
3.1.27. Забезпечує широке висвітлення досягнень у галузях тваринництва, птахівництва, бджільництва, сприяє участі підприємств, установ і організацій усіх форм власності у виставках, ярмарках, аукціонах тощо.
3.1.28. У межах компетенції бере участь у реалізації державної регуляторної політики.
3.1.29. Забезпечує у межах своїх повноважень приведення нормативно-правових актів, технічних регламентів, стандартів і технічних умов України у відповідність з нормами та принципами Світової організації торгівлі та бере участь у вирішенні проблемних питань, пов'язаних зі вступом до цієї структури.
3.1.30. Забезпечує у межах своїх повноважень впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, створення системи національних інформаційних ресурсів.
3.1.31. Приймає участь у здійсненні контролю за діяльністю аграрної біржі у сфері надання тваринницьких дотацій.
3.1.32. Забезпечує взаємодію Міністерства з Державним агентством рибного господарства України в галузях рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних живих ресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства; Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України в галузях ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів та у сфері державного нагляду (контролю) за племінною справою у тваринництві; Державним агентством лісових ресурсів України у сфері мисливського господарства.
3.1.33. Бере участь у розробленні:
- ветеринарно-санітарних вимог до утримання тварин у притулках, до утримання та розведення сільськогосподарських, диких тварин та при їхньому транспортуванні;
- вимог до етичного ставлення тварин у сільському господарстві;
- вимог до якості та безпеки молока й молочних продуктів;
- ветеринарно-санітарних вимог до особистих підсобних господарств населення - виробників сирого товарного молока;
- ветеринарних та санітарних вимог до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих підсобних господарствах населення;
- форми прийомної квитанції на закупівлю молочної сировини та інструкції з її заповнення;
- параметрів безпеки необроблених харчових продуктів тваринного походження;
- ветеринарно-санітарних вимог для потужностей (об'єктів) з виробництва та продажу харчових продуктів;
- ветеринарно-санітарних вимог до конкретної продукції, яка виготовляється в результаті переробки або утилізації вилученої з обороту неякісної і небезпечної продукції;
- ветеринарно-санітарних вимог до утримання птиці в особистих селянських господарствах;
- ветеринарно-санітарних правил для боєнь, забійно-санітарних пунктів господарств і подвірного забою тварин;
- ветеринарно-санітарних правил для суб'єктів ведення господарства (підприємств, цехів) з переробки птиці та виробництва яйцепродуктів, правил ветеринарно-санітарної експертизи яєць домашньої птиці;
- вимог до ветеринарно-санітарного стану потужностей (об'єктів), які використовуються для виробництва харчових продуктів;
- вимог до проведення клінічних і доклінічних випробувань ветеринарних препаратів;
- інструкцій про заходи щодо профілактики і боротьби з хворобами тварин;
- програм вибіркового ветеринарно-санітарного контролю товарів у процесі їх обігу;
- переліку ветеринарних препаратів, що відпускаються за рецептом, і правил видачі рецептів;
- положення про державну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;
- положення про здійснення державного контролю та нагляду за якістю ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок і засобів ветеринарної медицини, які застосовуються в Україні;
- положення про притулок для тварин;
- порядку клеймування шкіряної та хутрової сировини;
- порядку здійснення державного контролю та нагляду за дотриманням вимог із виробництва, збереження, транспортування риби, інших водних ресурсів і харчової продукції з них, передбачених на експорт;
- порядку проведення атестації відділів біологічного контролю підприємств-виробників ветеринарних імунобіологічних препаратів і порядок проведення атестації виробництв ветеринарних імунобіологічних препаратів;
- порядку проведення атестації фахівців ветеринарної медицини;
- правил ветеринарно-санітарної експертизи продуктів тваринного та рослинного походження;
- порядку проведення моніторингу здоров'я племінної худоби;
- порядку проведення санітарної обробки (дезінфекції, дезінсекції й дератизації об'єктів птахівництва);
- порядку розпорядження лікарськими засобами, наркотичними засобами, прекурсорами, психотропними речовинами й іншими хімічними сполуками, які переходять у власність держави;
- порядку уповноважування лабораторій для проведення ветеринарних діагностичних досліджень з метою державного контролю або державного нагляду;
- правил ветеринарно-санітарної експертизи молока та молочних продуктів і вимог щодо їхньої реалізації;
- правил передзабійного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів;
- правил реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів;
- правил транспортування та зберігання ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок і засобів ветеринарної медицини у ветеринарних аптеках, їх структурних підрозділах, на базах, складах тощо;
- форми, за якою ветеринарні препарати, що містять наркотичні засоби та/або психотропні речовини, дозволені до застосування у ветеринарній медицині, реалізуються (відпускаються) закладам ветеринарної медицини через ветеринарні аптеки;
- форми заяви, що подається заявником для реєстрації, перереєстрації або внесення змін до реєстраційного досьє на готовий корм, на кормові добавки і премікси;
- правил санітарно-ветеринарного нагляду за збором, утилізацією та знищенням загиблих тварин і відходів тваринного походження;
- у визначених галузях та сферах правил використання продукції, отриманої від утилізації відходів тваринного походження;
- форми дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів і зразка заяви про його видачу;
- технічних регламентів на ветеринарні препарати, кормові добавки, премікси і готові корми, засоби ветеринарної медицини, засоби догляду за тваринами, інші об'єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, включаючи належну практику виробництва ветеринарних препаратів, кормових добавок, преміксів і готових кормів;
- положення про паспорт великої рогатої худоби, положення про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби;
- положення про кваліфікаційне свідоцтво, його форми, порядку видачі, зупинення дії та/або анулювання;

................
Перейти до повного тексту