- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА
УКРАЇНИ
НАКАЗ
( Наказ втратив чинність на підстві Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства
№ 704 від 12.11.2012 )
Про розподіл функціональних повноважень Міністра та заступників Міністра
1. Затвердити такі, що додаються:
1.1. Схему розподілу функціональних повноважень Міністерства аграрної політики та продовольства України.
1.2. Розподіл функціональних повноважень між Міністром і заступниками Міністра.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінагрополітики України від 09.06.2011 № 230 "Про тимчасову схему розподілу функціональних повноважень та тимчасовий порядок взаємозаміщення повноважень Міністра та заступників Міністра".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Бісюка І.Ю.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики України
13.06.2012 № 356
СХЕМА
розподілу функціональних повноважень Міністерства аграрної політики та продовольства України
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики України
13.06.2012 № 356
РОЗПОДІЛ
функціональних повноважень між Міністром і заступниками Міністра
1. Міністр аграрної політики та продовольства України як член Кабінету Міністрів України здійснює повноваження, визначені Законом України
"Про Кабінет Міністрів України", в тому числі щодо спрямування та координації діяльності Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, Державного агентства земельних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства рибного господарства, Державної інспекції сільського господарства України (далі - служба, агентства та інспекція).
Очолює Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі - Міністерство), здійснює керівництво його діяльністю.
У межах компетенції організовує та контролює виконання апаратом Міністерства
Конституції України, законів України, актів та доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України.
Забезпечує виконання зобов'язань, взятих за міжнародними договорами України.
Здійснює за дорученням Уряду представництво Міністерства в зарубіжних країнах.
Особисто як член Уряду представляє у Верховній Раді України та на засіданнях Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових актів, розробником яких є Міністерство, та забезпечує зв'язок з Апаратом Верховної Рад України, Адміністрації Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Координує діяльність керівників структурних підрозділів з питань законопроектної роботи.
Забезпечує взаємодію апарату Міністерства з Кабінетом Міністрів України.
Вирішує питання, що виникають у взаємовідносинах апарату Міністерства з Апаратом Верховної Ради України та іншими органами влади.
Підписує документи, що надсилаються Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем'єр-міністру України, Главі Адміністрації Президента України, Генеральному прокурору України, головам Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України.
Укладає і розриває контракти з керівниками державних підприємств, установ, організацій і господарських структур, що належать до сфери управління Міністерства.
Затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату Міністерства, призначає на посади та звільняє з посад їх керівників і заступників керівників, працівників Департаменту організаційного забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба).
Затверджує структуру апарату Міністерства.
Вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції у разі вмотивованої відмови Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласної державної адміністрації (підтримки головою обласної державної адміністрації вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації) погодити призначення керівника територіального органу, діяльність якого спрямовується і координується Міністром, керівника підприємства, установи, організації, що належать до сфери управління Міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Міністром, про надання Кабінетом Міністрів України згоди на призначення такого керівника.
Здійснює прийом громадян.
Утворює, ліквідовує, реорганізовує підприємства, установи, організації, що належать до сфери управління Міністерства, затверджує їх положення (статути), призначає на посади за погодженням з головами місцевих державних адміністрацій та звільняє з посад їх керівників, крім випадків, установлених законом, здійснює у межах своїх повноважень інші функції з управління об'єктами державної власності.
Надає орендодавцям об'єктів державної власності, що перебувають в управлінні Міністерства, згоду на оренду державного майна і пропозиції щодо умов договору оренди, які мають забезпечувати ефективне використання орендованого майна.
Притягує до дисциплінарної відповідальності керівників державних підприємств, установ, організацій, що перебувають у сфері управління Міністерства.
Погоджує та подає на розгляд Кабінету Міністрів України розроблені службою, агентствами та інспекцією проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України.
Визначає пріоритетні напрями роботи служби, агентств та інспекції, а також шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани їх роботи, звіти про їх виконання.
Порушує перед Кабінетом Міністрів України питання щодо скасування актів служби, агентств та інспекції повністю чи в окремій частині.
Вносить пропозиції Прем'єр-міністрові України щодо кандидатур на посади голів служби, агентств та інспекції і за пропозицією їх голів - щодо кандидатур на посади їх заступників.
Погоджує структуру апаратів служби, агентств та інспекції.
Видає обов'язкові до виконання службою, агентствами та інспекцією накази та доручення з питань, що належать до сфери їх діяльності.
Погоджує призначення на посади та звільнення з посад керівників та заступників керівників територіальних органів служби, агентств та інспекції.
Погоджує пропозиції керівників служби, агентств та інспекції щодо утворення, реорганізації, ліквідації територіальних органів і вносить на розгляд Кабінету Міністрів України відповідне подання.
Доручає керівникам служби, агентств та інспекції скасувати акти їх територіальних органів повністю чи в окремих частинах, а в разі відмови скасовує такі акти повністю чи в окремій частині.
Порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця заступнику Міністра - керівнику апарату.
Вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів апарату Міністерства, присвоює їм ранги державних службовців.
Представляє Міністерство у публічно-правових відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами.
Погоджує призначення на посади і звільнення з посад начальників та заступників начальників головних управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, Управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міської державної адміністрації.
Очолює Науково-експертну раду Міністерства.
Скасовує повністю чи в окремій частині накази заступника Міністра - керівника апарату.
Приймає рішення щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Міністерство.
Утворює комісії, робочі та експертні групи.
Призначає (звільняє) керівників державних підприємств, установ, організацій, що перебувають у сфері управління Міністерства.
Визначає ступінь відповідальності керівників структурних підрозділів, оцінку їх роботи та передбачені законодавством надбавки в оплаті праці.
Представляє працівників апарату Міністерства та підпорядкованих йому органів та установ, які особливо відзначились у роботі, до нагородження державними нагородами України, відзнаками Президента України, почесними грамотами Кабінету Міністрів України, заохочувальними відзнаками Прем'єр-міністра України.
Скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенції.
Забезпечує в межах повноважень здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх здійсненням в апараті Міністерства, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління.
Вирішує питання висвітлення діяльності Міністерства у засобах масової інформації.
Затверджує календарний план основних заходів Міністерства.
За дорученням Прем'єр-міністра України представляє проекти законів України у Верховній Раді України.
Підписує накази Міністерства.
Дає обов'язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату Міністерства доручення.
Здійснює інші повноваження відповідно до
Конституції України, законів України, а також актів та доручень Президента України.
Питання роботи підрозділів Міністерства:
Департаменту організаційного забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба);
Департаменту правової та законопроектної роботи;
Управління внутрішнього аудиту.
2. Перший заступник Міністра здійснює свою діяльність відповідно до обов'язків, визначених Міністром.
Перший заступник Міністра підзвітний і підконтрольний Міністрові, у встановленому порядку виконує обов'язки Міністра, у разі його тимчасової відсутності з поважних причин представляє Урядові проекти законів.
Організовує здійснення аналізу діяльності та прогнозування розвитку галузей агропромислового виробництва з урахуванням їх зонального розміщення, кон'юнктури аграрного та продовольчого ринку, а також необхідності насичення продовольчого ринку продуктами вітчизняного виробництва.
Бере участь у державному регулюванні організованого аграрного ринку в частині забезпечення здійснення фінансових і товарних інтервенцій та здійснює контроль за діяльністю товарних бірж щодо дотримання ними умов надання висновку про відповідність вимогам.
Організовує підготовку та експертизу проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, інших документів та подає їх на розгляд Міністрові.
В межах своїх повноважень представляє проекти законів в комітетах Верховної Ради України.
Забезпечує підтримку підприємств галузей агропромислового виробництва, особистих селянських і фермерських господарств, сільськогосподарської кооперації.
Організовує в межах своїх повноважень проведення моніторингу внутрішнього і зовнішнього аграрного та продовольчого ринку, створює і забезпечує постійне функціонування системи інформаційного забезпечення діяльності оптових ринків сільськогосподарської продукції.
Координує фундаментальні і прикладні наукові розробки (дослідження) в галузях агропромислового виробництва безпосередньо через роботу Міжгалузевої науково-координаційної ради і Науково-експертної ради Міністерства.
Організовує роботу щодо розроблення, реалізації та моніторингу завдань і проектів інноваційно-інвестиційного розвитку галузей агропромислового виробництва, координує реалізацію інвестиційних проектів в аграрному секторі.
Забезпечує підготовку щорічного плану робіт із стандартизації (Тематичного плану наукових розробок у сфері стандартизації) згідно з паспортом відповідної бюджетної програми.
Координує діяльність Науково-експертної ради Міністерства, а також її секцій у співпраці з відповідальними за них іншими заступниками Міністра.
Координує питання стратегії розвитку аграрної економіки, макроекономічного прогнозування і планування, концепції розвитку галузей агропромислового виробництва, економічної аналітики, оптимізації розміщення конкурентоспроможного виробництва сільськогосподарської продукції по природно-економічних зонах; організації розробки поточних та перспективних проектів та програм розвитку АПК, структурно-економічних перетворень, демонополізації й антимонопольного регулювання.
Здійснює організаційну роботу з питань удосконалення економічного механізму господарювання.
Забезпечує розроблення та реалізацію регіональної політики в АПК.
Проводить роботу щодо здійснення бюджетного регулювання, застосування фінансово-кредитних механізмів, податкової політики, запобігання банкрутству підприємств.
Забезпечує проведення моніторингу фінансової діяльності, зокрема виконання показників фінансових планів підприємств, що належать до сфери управління Міністерства.
Забезпечує ведення обліку об'єктів державної власності, що перебувають в управлінні Міністерства, здійснює контроль за ефективним використанням та збереженням таких об'єктів.
Контролює відповідно до встановленого Кабінетом Міністрів України порядку відрахування до Державного бюджету України частини прибутку (доходу) державними підприємствами, господарськими структурами, що належать до сфери управління Міністерства.
Виявляє державне майно, яке тимчасово не використовується, та вносить пропозиції Міністру щодо умов його подальшого використання.
Координує взаємодію з підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Міністерства.
Організовує роботу щодо планування та обґрунтування розподілу бюджетних коштів, контролю за формуванням та використанням коштів за державними бюджетними програмами в галузях агропромислового виробництва.
Подає Міністрові пропозиції щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Міністерство, забезпечує, контролює виконання рішень Міністра щодо розподілу цих коштів, крім коштів, визначених для діяльності апарату (головним розпорядником яких є Міністерство), та звітує перед Міністром з цього питання.
Організовує роботу щодо планування та контролю за використанням бюджетних і позабюджетних коштів у сфері визначених повноважень.
Організовує роботу щодо виконання боргових зобов'язань до бюджету підприємств і організацій АПК.
Проводить формування та реалізацію державної політики страхування ризиків сільськогосподарського виробництва, державної підтримки сільгосптоваровиробників.
Забезпечує реалізацію державної політики в сфері міжнародних відносин в агропромисловому комплексі.
Координує роботу, пов'язану з виконанням міжнародних та міжвідомчих угод, договорів, конвенцій, бере участь у розробці та реалізації міжурядових, міжвідомчих угод в галузі АПК.
Координує питання реалізації державної політики у сфері розвитку аграрної освіти та науки.
Контролює виконання зобов'язань щодо міжурядових та міжвідомчих угод, протоколів, договорів, міжнародних документів, до яких приєдналася Україна.
Організовує розробку цілей та механізмів розширення економічного співробітництва України в частині агропромислового комплексу з країнами Європейського Союзу та здійснення програмних заходів щодо євроінтеграції.
Визначає стратегію міжнародної конкуренції на аграрних ринках. Організовує роботу щодо діяльності АПК України в умовах СОТ та проводить роботу з питань удосконалення механізмів регулювання та захисту внутрішнього ринку згідно з правилами СОТ.
Організовує роботу щодо залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у галузі агропромислового виробництва, вдосконалення механізмів їх захисту.
Проводить роботу щодо залучення та використання міжнародної технічної допомоги в аграрному секторі. Забезпечує співробітництво з міжнародними організаціями, зокрема з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Здійснює організацію і координацію зовнішньоекономічних зв'язків, прямих економічних стосунків, залучення зовнішніх кредитів, використання та повернення валютних ресурсів та кредитів, отриманих під гарантії Уряду, відповідної звітності в АПК.
Проводить роботу щодо регулювання експорту та імпорту сільськогосподарської продукції і продовольчих товарів.
Бере участь у підготовці міжнародних договорів, організовує проведення аналізу стану виконання міжнародних угод.
Забезпечує здійснення державного регулювання основних ринків сільськогосподарської продукції, зокрема зерна та інших.
Здійснює контроль за діяльністю оптових ринків сільськогосподарської продукції.
Організовує діяльність Міністерства щодо виставкової діяльності.
Сприяє участі підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства, у виставках та ярмарках.
Організовує і контролює розвиток виставкової діяльності в регіонах.
Організовує підготовку Міністерством проектів концепцій та завдань на розроблення проектів законів, що стосується сфери діяльності Міністерства, та забезпечення подання їх Кабінету Міністрів України.
Питання роботи підрозділів Міністерства:
Департаменту економічного розвитку аграрного ринку;
Департаменту фінансово-кредитної політики;
Департаменту зовнішньоекономічних зв'язків.
3. Заступник Міністра здійснює свою діяльність відповідно до обов'язків, визначених Міністром.
Здійснює роботу щодо державної регламентації рослинництва, насінництва та розсадництва, організовує розробки державних і регіональних програм з питань розвитку насінництва, землеробства, розсадництва, хмелярства, виробництва та реалізації продукції рослинництва.
Координує питання стратегії розвитку ринків продукції рослинництва і насінництва та організовує розробку концептуальних напрямів розвитку конкурентоспроможного землеробства і стандартів на рослинницьку продукцію, адаптовану до вимог Європейського Союзу.
Здійснює організаційну роботу з дотримання вимог та удосконалення земельного законодавства, розробляє та здійснює заходи з охорони та контролю за ефективним використанням земель сільськогосподарського призначення, екологізацією сільськогосподарського виробництва.
Забезпечує реалізацію державної політики у сфері підвищення родючості ґрунтів.
Вирішує питання селекційної роботи, хімізації, охорони та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення, підвищення родючості ґрунтів, меліорації, лісництва.
Забезпечує сертифікацію продукції рослинництва, тваринництва, птахівництва, харчових та переробних галузей, насінницьких посівів, сортовивчення та реєстрацію сортів рослин.
Координує питання ведення та адміністрування Державного земельного кадастру.
Забезпечує проведення експертизи технологічних інструкцій та іншої нормативно-технічної документації на продовольчі товари та продукти дитячого і спеціального харчування.
Забезпечує проведення апробації селекційних досягнень.
Вживає заходів, спрямованих на техніко-технологічне переоснащення галузей агропромислового виробництва, енергозбереження, координацію інноваційних проектів.
Готує пропозиції щодо формування та розвитку ринкових схем і принципів забезпечення підприємств аграрного комплексу технічними засобами, обладнанням, у тому числі для виробництва біопалива, запасними частинами, паливно-мастильними матеріалами та іншими енергоресурсами.
Забезпечує організацію роботи органів державного контролю з питань карантину рослин, якості насіння.
Організовує роботу щодо забезпечення сприятливих умов діяльності сільськогосподарських підприємств усіх форм власності в галузі тваринництва, забезпечує надання їм консультаційної підтримки в організації виробництва продукції та маркетингу.
................Перейти до повного тексту