1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Н А К А З
N 300/86 від 05.10.2001
Про затвердження Програми "Селекція і насінництво - 2001-2005"
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2001 року N 438-р "Про затвердження першочергових заходів щодо розв'язання найважливіших завдань з насінництва, селекції сільськогосподарських культур та тварин" та з метою удосконалення ведення селекції сільськогосподарських культур і насінництва в нових умовах господарювання
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Програму "Селекція і насінництво - 2001-2005" (додається).
2. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва Міністерства аграрної політики (Сорока В.І.), відділенню регіональних центрів наукового забезпечення АПВ УААН (Гаврилюк М.М.), Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних, управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій, регіональним центрам наукового забезпечення АПВ УААН забезпечити розроблення відповідних регіональних програм та встановити контроль за їх реалізацією.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на Державного секретаря Міністерства аграрної політики Рижука С.М. і Першого віце-президента УААН Ситника В.П.
Державний секретар Міністерства аграрної політики України С.М.Рижук Перший віце-президент Української академії аграрних наук В.П.Ситник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України і УААН
від 05.10.2001 N 300/86
ПРОГРАМА
"Селекція і насінництво - 2001-2005"
Грунтово-кліматичні умови України сприятливі для вирощування основних видів сільськогосподарських культур. Проте рівень їх виробництва ще не в повній мірі задовольняє потреби населення в продуктах харчування та промисловості в сировині.
Недостатній рівень виробництва продукції сільського господарства зумовлений соціально-економічною кризою в державі за останні 10 років, яка призвела до зниження продуктивності сільськогосподарського виробництва. Зокрема, це безпосередньо стосується такої важливої галузі, як селекція та насінництво.
На сьогодні у розвитку вітчизняної селекції в Україні існують проблемні питання щодо матеріально-технічного та наукового забезпечення галузі. Занепокоєння викликає застаріле селекційне малогабаритне обладнання, парк якого практично не поновлюється. Гострий дефіцит імпортних і вітчизняних реактивів спричиняє скорочення і навіть припинення біохімічних, фізіологічних, біотехнологічних досліджень. Селекція по створенню високопродуктивних сортів вівса, льону, квасолі, хмелю, кукурудзи цукрової, винограду, картоплі для забезпечення потреб населення та технічної переробки не в повній мірі відповідає сучасним вимогам.
Занадто повільно вирішуються питання по створенню сортів багаторічних трав з підвищеною насіннєвою продуктивністю та сортів і гібридів овочевих культур для захищеного грунту. Такий стан пов'язаний з обмеженням державного фінансування розвитку вітчизняної селекції в рослинництві.
Фінансування Програми "Селекція і насінництво - 2001-2005" (далі - Програма) за рахунок коштів Держбюджету започатковане для мережі Української академії аграрних наук нормативним актом "Про тимчасовий порядок часткового відшкодування витрат на проведення робіт по селекції сільськогосподарських культур в ланках первинного насінництва", затвердженим Українською академією аграрних наук та Міністерством фінансів України від 14.03.96 р. N 17-5/9 та від 18.03.96 р. N 10-08.
З метою збереження та подальшого розвитку вітчизняної селекції і насінництва, прискорення впровадження у виробництво нових сортів і гібридів необхідно надавати державну підтримку на зміцнення матеріально-технічної бази селекції та насінництва, часткової компенсації затрат на виробництво насіння первинних ланок, переобладнання селекційно-насінницьких комплексів, покриття частки витрат, пов'язаних з науковими дослідженнями, сортовипробуванням, та часткове відшкодування товаровиробникам сортової надбавки за придбане елітне насіння, батьківські форми та гібриди першого покоління.
У виконанні Програми задіяні 101 наукова установа УААН, де працює 3304 селекціонерів, із них 204 докторів наук і 1313 кандидатів наук. Напрями розвитку селекції на 2001-2005 роки відображені в 14 науково-технічних програмах, якими визначені завдання по виведенню нових сортів і гібридів та розвитку теоретичних і методичних досліджень технологій селекційного процесу.
До Реєстру сортів рослин України на 2001 рік занесено 3305 сортів і гібридів, із них української селекції 2016 або 61%, в тому числі системи Української академії аграрних наук - 1936 або 58,4%. Площі сортів української селекції займають близько 90% посівів сільськогосподарських культур.
На конкурентоспроможному рівні будуть розв'язуватися такі важливі селекційні проблеми, як створення високогетерозисних гібридів кукурудзи з потенційним урожаєм зерна 90-150 ц/га, гібридів цукрових буряків з потенційною урожайністю коренеплодів 670-720 ц/га, гібридів соняшнику з олійністю 50-51% і урожайністю 35-40 ц/га, сортів озимої м'якої пшениці інтенсивного типу з урожайністю 90-100 ц/га зерна, ярого ячменю 70-90 ц/га, рису 65-75 ц/га, гречки 35-40 ц/га, проса 45-50 ц/га і картоплі урожайністю 470-550 ц/га. Такий урожайний потенціал є основою створення продовольчої безпеки країни і забезпечення її незалежності від імпорту продовольства.
Стратегічні пріоритети та основні завдання розвитку селекції і насінництва
Умови ринкової економіки диктують необхідність змінити стратегію галузі, згідно з якою пріоритетне значення надаватиметься галузі зернового господарства, основна увага буде приділена розробці і освоєнню вдосконалених насінницьких технологій виробництва та переробки високоякісного насіння продовольчого і фуражного зерна. Буде створено і впроваджено у виробництво 67 нових сортів зернових колосових, 22 - зернобобових, 10 - круп'яних культур, 138 - гібридів кукурудзи.
Вивчатимуться нові види пестицидів, регуляторів росту, мінеральних та органічних добрив і розроблятимуться регламенти їх застосування на насінницьких посівах.
Прогнозується створити 27 нових сортів та гібридів олійних культур. Особлива увага надаватиметься створенню гібридів соняшника, стійких до грибкових хвороб, і в першу чергу фомопсису, з високим вмістом олії - 50-55%, придатних для вирощування за сучасними інтенсивними технологіями. Триватимуть дослідження з розробки технології вирощування високоякісного насіння батьківських форм гібридів соняшника під груповими ізоляторами.
В дослідженнях з цукровими буряками основна увага приділятиметься створенню гібридів цієї культури з продуктивністю 500-600 ц/га коренеплодів і цукристістю 18-19%, вдосконаленню системи насінництва цієї культури та розробці ресурсозберігаючої технології її вирощування.
В галузі кормовиробництва дослідження будуть спрямовані на селекцію нових високоврожайних сортів і гібридів з насіннєвою продуктивністю та якістю по вмісту поживних речовин. Будуть розроблені нові технології залуження земель, виведених з інтенсивного обробітку, вирощування високобілкових культур, збирання, заготівлі, зберігання та використання кормів.
В картоплярстві зусилля селекціонерів спрямовуватимуться на створення сортів, стійких до фітофторозу, з високою харчовою цінністю, придатні до тривалого зберігання та переробки. В овочівництві подальший розвиток одержить гетерозисна селекція огірків, томатів, капусти, моркви та інших овочевих культур. Планується розробити та запровадити більш досконалу технологію виробництва насіння овочевих культур, зокрема гібридного насіння. В баштанництві розвиватимуться дослідження з створення кавунів і динь з лікувальними властивостями та придатних для транспортування і тривалого зберігання, а також гарбузів з високим вмістом олії в насінні.
Передбачено створити 4 сорти льону та 3 сорти безнаркотичних конопель, удосконалити технологію вирощування насіння цих культур і на цій основі відродити галузь льонарства і коноплярства в Україні.
В галузі садівництва прогнозується створення 55 нових сортів плодових, ягідних і горіхоплідних культур інтенсивного типу з підвищеною стійкістю до хвороб і шкідників та розробити регіональні технології виробництва саджанців.
Державна підтримка
В науково-дослідних установах, дослідних та навчально-дослідних господарствах ведеться первинне та елітне насінництво понад 650 сортів та гібридів і виробляється 90% елітного насіння зернових, зернобобових, олійних, овочевих культур, біля 70% насіння картоплі від загальних обсягів його виробництва в Україні, необхідних для проведення сортозаміни та сортопоновлення на полях України, понад 95 тис. тонн.
Для забезпечення виробництва такої кількості еліти науково-дослідні установи повинні провести надзвичайно великий обсяг робіт по селекції сільськогосподарських культур в ланках первинного насінництва (в розсадниках добору потомств, їх випробування, розмноження та інше) і виробити більш ніж 6 тис. тонн оригінального насіння, що потребує значних матеріальних затрат. Особливо затратним є вирощування батьківських форм гібридів соняшника, цукрових буряків, кукурудзи, овочевих культур. Тільки для сушіння насіння батьківських форм гібридів кукурудзи потрібно понад 4 млн.гривень.
З метою прискореного впровадження у виробництво нових кращих сортів і гібридів Програмою передбачається збільшити обсяги виробництва насіння первинних ланок та еліти, одночасно зменшивши його вартість шляхом часткового відшкодування витрат за рахунок коштів Державного бюджету України. На виконання схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2000 р. N 1739 Програми "Зерно України - 2001-2004" та галузевих програм і в частині забезпечення товаровиробників високоякісним насінням в достатній кількості і за доступними цінами згідно з спільним наказом Міністерства аграрної політики і Міністерства фінансів України від 15.02.2001 р. N 27/81 затверджений Порядок використання коштів Державного бюджету України на виконання Державної програми селекції в рослинництві, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 березня 2001 року N 193/5384.
Цим Порядком передбачено:
повне відшкодування витрат селекції сільськогосподарських культур у ланках первинного насінництва;
часткове відшкодування сортових надбавок за придбане елітне насіння, живці, саджанці, батьківські форми, високорепродукційне насіння перспективних сортів;
часткове відшкодування за проведення сортовипробування.
Нормативно-правова база
Селекція та насінництво регламентуються законами України: "Про насіння" від 15 грудня 1993 р. N 3690; "Про охорону прав на сорти рослин" від 21 квітня 1993 р. N 3116; постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 р. N 535 "Про надання Селекційно-генетичному інституту статусу національного центру насінництва та сортовивчення". Програмою "Зерно України 2001-2004", схваленою Кабінетом Міністрів України від 27 листопада 2000 р. N 1739.
Економічне обгрунтування
Реалізація цієї Програми дасть можливість впровадити у виробництво нові сорти та гібриди і сприятиме підвищенню урожайності та збільшенню валових зборів сільськогосподарських культур, що дасть змогу істотно поліпшити економічний та фінансовий стан господарств всіх форм власності та більш повно забезпечити населення продуктами харчування.
Селекція і насінництво сільськогосподарських культур Зернові та олійні культури
Передбачається створення більш досконалих сортів широкого спектра, зокрема, сортів озимої та ярої м'якої пшениці, озимого та ярого тритікале, озимого та ярого ячменю, озимого жита, вівса, рису, гречки, проса, гороху, сої, квасолі, сочевиці, нуту, чини, соняшнику, ріпака, гірчиці, льону, маку, арахісу, олійного гарбуза та здійснення необхідних науково-дослідних робіт по розробці та використанню ефективних прийомів і методів первинного насінництва, як основи збереження його якості та основних характеристик, ведення ефективного елітного насінництва для більш швидкого розповсюдження й використання їх виробничого потенціалу.
У виконанні робіт, намічених Програмою, беруть участь 24 установи Української академії аграрних наук, зокрема 13 інститутів та 11 дослідних станцій. Завдання досліджуватимуть 243 науковця, серед яких 21 доктор та 109 кандидатів наук.
Кількісні та якісні показники новостворюваних сортів та гібридів (додаток 1).
Кукурудза і сорго
Передбачається створити 37 гібридів кукурудзи та 12 сортів і гібридів сортових культур для виробництва зерна, кормів, цукру та віників.
З метою прискореного розмноження батьківських форм нових гібридів та розширення посівних площ під цими гібридами будуть розроблені прийоми підвищення посівних якостей насіння, а також стандарти на комплекс оціночних показників, що визначають типовість і кондиційність насіння.
Кількісні та якісні показники нових гібридів і сортів (додаток 2).
Кормові і зернобобові культури
Дослідженнями у селекції кормових та зернобобових культур планується розширити напрями створення нових високопродуктивних сортів і гібридів, стійких проти хвороб, посухи, несприятливих умов перезимівлі, з підвищеним вмістом білка та покращеною якістю кормової маси; багаторічних трав з високою конкурентною здатністю в травосумішах та тривалішим періодом продуктивного довголіття як для сінокісного, так і пасовищного використання. В основу селекційної роботи буде покладено також сучасні методи біотехнології, культури тканини, клітинної селекції і поліплоїдії.
Буде створено 18 сортів багаторічних трав, 21 - злакових однорічних та багаторічних, 18 сортів - зернобобових культур, 2 сорти кормових буряків та один сорт амаранту.
В реалізації підпрограми братимуть участь 27 науково-дослідних установ УААН, загальна кількість виконавців - 113, в т.ч. 6 докторів наук і 50 кандидатів наук.
Кількісні та якісні показники нових сортів кормових і зернобобових культур (додаток 3).
Картопля
Проводитиметься робота по створенню сортів з більш високою стійкістю проти вірусних, грибкових і бактеріальних хвороб, витривалістю до несприятливих умов вирощування та високими якісними показниками.
Будуть продовжені роботи на основі використання біотехнологічних методів селекції - клітинної та генетичної інженерії.
Кількісні та якісні показники нових сортів картоплі (додаток 4).
Овочеві культури
Селекційна і насінницька робота буде проводитися по 49 культурах і 196 сортах овочевих і баштанних культур. Будуть створені нові конкурентоспроможні сорти і гетерозисні гібриди овочевих і баштанних культур та розроблені методи, засоби і технології їх насінництва.
Кількісні та якісні показники нових сортів і гібридів (додаток 5).
Цукрові буряки
Основне завдання - це створення гібридів на чоловічій стерильній основі з високим потенціалом продуктивності до 700 ц/га, що не поступатимуться закордонним аналогам.
Всі гібриди характеризуватимуться 100% стерильністю і однонасінністю. Держкомісії з сортовипробування будуть передані гібриди, стійкі до гербіцидів суцільної дії, що дозволить докорінно змінити технологію вирощування цукрових буряків. Вперше будуть занесені до Реєстру сортів рослин України гібриди, стійкі до небезпечної хвороби - ризоманії. Буде завершена робота зі створення гібридів з поліпшеною формою коренеплодів і без ортостихи, що сприятиме зменшенню втрат урожаю під час збирання коренеплодів і вилученню разом з ними родючого грунту з бурякових ланів.
На підставі вивчення фізико-механічних і біологічних властивостей насіння гібридів нового покоління будуть розроблені технології передпосівної підготовки на новітньому обладнанні, які забезпечать одержання інкрустованого і дражованого насіння з якістю на рівні світових стандартів.
Кількісні та якісні показники нових гібридів цукрових буряків (додаток 6).
Ефіроолійні і лікарські рослини
Передбачається створити 12 нових сортів ефіроолійних та лікарських культур, стійких до хвороб шкідників, з високим вмістом ефірної олії.
Розробити ефективну систему вирощування посівного та садивного матеріалу вищих репродукцій та продовжити розробку і вдосконалення нетрадиційних методів відбору селекційного матеріалу на ефіроолійність.
Кількісні та якісні показники нових сортів ефіроолійних і лікарських культур (додатки 7, 8).
Луб'яні культури
Передбачається створити і впровадити у виробництво чотири сорти льону-довгунця з підвищеною продуктивністю й поліпшеною якістю волокна, стійких до вилягання і хвороб, придатних до механізованого збирання, та три сорти однодомних конопель зі стабільною ознакою однодомності, відсутністю наркотичних властивостей, підвищеною урожайністю волокна та насіння.
Кількісні та якісні показники нових сортів (додаток 9).
Хміль
Для успішного вирішення завдання відновлення хмелярства необхідно провести повну сортозаміну і сортопоновлення існуючих хмільників. Для цього необхідно виробити 10-15 млн. штук посадкового матеріалу вищих репродукцій.
За період до 2005 року буде розширена теоретична і матеріально-технічна база селекції і насінництва хмелю з метою збільшення площ під маточними насадженнями нових і перспективних сортів до 500 га. Для досягнення запланованих результатів в державне сортовипробування буде передано 4 і введено до Реєстру 3 нових сорти хмелю, запроваджені у виробництво удосконалені технології вирощування посадкового матеріалу, включаючи і методи культури меристем та організована система первинного та елітного розсадництва хмелю із сіткою насінницьких господарств, що дасть можливість збільшити у 4-5 разів виробництво хмелепродукції.
Кількісні та якісні показники нових сортів (додаток 10).
Тютюн
В останній час площі під культурою поступово скорочуються із-за відсутності ринку збуту сировини, низької рентабельності та високих цін на матеріально-технічні ресурси. Тому важливо стабілізувати виробництво тютюнової сировини високої якості скелетного, смакового та ароматичного типу для забезпечення тютюнових фабрик вітчизняною сировиною. Важлива роль в цьому належить впровадженню нових високоврожайних сортів, які будуть характеризуватися зближеним дозріванням листа по ярусах, що дає змогу механізованого збору, збільшення кількості технічно придатних листків.
Кількісні та якісні показники нових сортів (додаток 11).
Субтропічні культури
Нікітським ботанічним садом - Національним науковим центром будуть створені і передані до сортовипробування сорти і гібриди плодових, горіхоплідних, субтропічних культур, ефіроолійних та фарбувальних рослин селекції.
Нові гібриди плодових і субтропічних культур характеризуватимуться високими товарними якостями плодів, підвищеною стійкістю до захворювань, високою врожайністю, гібриди декоративного персика - високою декоративністю та підвищеною стійкістю до грибкових хвороб. Впровадження цих гібридів підвищить рентабельність садів на 20-40%.
Нові гібриди ефіроолійних культур будуть характеризуватися високими показниками врожайності та виходом ефірної олії, а гібриди фарбувальних культур - високим вмістом фарбувальних речовин.
Кількісні та якісні показники нових сортів і гібридів (додатки 12, 13).
Плодово-ягідні культури
Галузь садівництва за останні роки втратила своє пріоритетне значення і знаходиться в глибокій кризі - різко зменшилися валові збори плодів і ягід, зменшуються площі садів у господарствах суспільного сектора.
З метою ослаблення негативних тенденцій в галузі, її стабілізації і подальшого розвитку передбачається створити і передати до державного сортовипробування нові сорти яблуні, груші, вишні, абрикоса, персика, чорної смородини, малини, агрусу, суниці, зизифуса, мигдалю, маслини, нектерина, ефіроолійних і фарбувальних рослин, нові гібриди м'яти польової та обліпихи, адаптованих для різних грунтово-кліматичних умов вирощування, витривалих до основних збудників хвороб з продуктивністю, яка відповідає кращим світовим стандартам сортів плодових і ягідних культур.
Буде проведена робота з селекції клонових підщеп плодових. Планується створити та передати в 2005 р. до держсортовипробування 3 екологічно адаптовані, слабо- і середньорослі клонові підщепи зерняткових і кісточкових культур для зон Степу та Лісостепу.
Кількісні та якісні показники нових сортів і гібридів (додаток 14).
Виноград
В ході виконання програми планується передати на державне сортовипробування шість технічних, стійких до грибкових захворювань сортів винограду ІВіВ "Магарач" для виготовлення сухих і шампанських вин, та по одному технічному і столовому, відносно стійких до хвороб сортів винограду селекції Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова з продуктивністю 95-135 ц/га.
До державного сортовипробування буде запропоновано 2 підщепних та 2 технічних морозостійких, екологічно пластичних сорти винограду для виготовлення столових вин, а також технічний сорт селекції ІВіВ ім.В.Є.Таїрова середньопізнього терміну достигання для виробництва столових та інших вин.
Кількісні та якісні показники нових сортів (додаток 15).
Насінництво
Виробництвом та реалізацією елітного насіння сільськогосподарських культур в 2001 - 2005 роках будуть займатися 55 науково-дослідних установ та не менше 200 дослідних та науково-дослідних господарств, які будуть вести первинне та елітне насінництво більше 630 сортів та гібридів і виробляти та реалізовувати 77 тис. тонн елітного насіння зернових культур, біля 14 тис. тонн картоплі, 3,3 тис. тонн батьківських форм гібридів кукурудзи, 1,7 тис. тонн олійних та ефіроолійних культур, 0,7 тис. тонн кормових, технічних та овочебаштанних культур в середньому за рік.
У загальній кількості виробництво та реалізація насіння сортів вітчизняної селекції становитимуть у середньому 78-80%, в тому числі зернових культур біля 90%. Насіння нових сортів буде вироблятися та реалізовуватися для потреб сортозаміни та сортопоновлення, в середньому 47%, в тому числі по пшениці цей показник складе 55-56%, круп'яних культурах 35-37%, зернобобових - 30-35%.
Обсяги виробництва та реалізації елітного і репродукційного насіння (додатки 16, 17).
Державне випробування сортів рослин
Сорт є одним із важливих засобів у підвищенні продуктивності сільськогосподарських культур.
Основним напрямком селекційного забезпечення розвитку рослинництва в Україні є використання генетичного потенціалу сортових ресурсів, сформованих в процесі державного випробування.
Випробування сортів рослин на придатність до господарського використання та правової охорони здійснює єдина служба державного сортовипробування, до складу якої входять:
- Державна комісія України по випробуванню та охороні сортів рослин;
- Державний Центр сертифікації, ідентифікації та якості сортів;
- Агротехнологічні лабораторії;
- 94 державні сортовипробувальні станції, за якими закріплено 25 тис. гектарів сільськогосподарських угідь.
На основі результатів випробування сортів рослин за адаптивністю, адаптивністю до біотичних і абіотичних стресових факторів середовища, придатністю до існуючих технологій вирощування та по їх господарсько-цінних ознаках, що визначають рівень врожайності, його стабільність, енергетичну і економічну ефективність вирощування і якість продукції, формується Реєстр сортів рослин України.
Випробування сортів рослин в 2001 - 2005 роках (додаток 18).
Додаток 1
до Програми "Селекція і
насінництво - 2001-2005"
Нові сорти зерновим і олійних культур
---------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Культура |К-сть сортів |Основна господарсько- |Оригінатор, |Передбачувана, |
|п/п | |(гібридів) |біологічна |рік передачі |щорічна |
| | |для передачі |характеристика сортів |сорту |ефективність |
| | |до держсорто-|(гібридів) |(гібриду) |сорту (гібриду), |
| | |випробування,| |до держсорто-|після |
| | |шт. | |випробування |держреєстрації, |
| | | | | |тис.грн. |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|1. |Озима |5 |Сорти інтенсивного типу|Селекційно- | |
| |м'яка | |для вирощування на |генетичний | |
| |пшениця | |високих агрофонах в |інститут | |
| | | |Степу і Поліссі з | | |
| | | |урожайністю на багарі | | |
| | | |80-85 ц/га | | |
| | |2 |стійкі до вилягання та |Інститут | |
| | | |обсипання зерна з |рослинництва | |
| | | |якістю зерна сильних | | |
| | | |пшениць з потенційною | | |
| | | |урожайністю 85-95 ц/га | | |
| | |9 |з комплексною стійкістю|Миронівський | |
| | | |до фітозахворювань і |інститут | |
| | | |шкідників для |пшениці | |
| | | |вирощування з обмеженим| | |
| | | |використанням хімічних | | |
| | | |засобів захисту з | | |
| | | |врожайністю 85-90 ц/га | | |
| | |2 |для вирощування в |Інститут | |
| | | |різних |землеробства | |
| | | |грунтово-кліматичних |південного | |
| | | |умовах з підвищеними |регіону | |
| | | |показниками якості | | |
| | | |зерна "Надсильної" | | |
| | | |пшениці, урожайністю | | |
| | | |75-80 ц/га | | |
| | |6 | |Інші | |
| | | | |інститути та | |
| | | | |селекційно- | |
| | | | |дослідні | |
| | | | |станції | |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|2. |Озима |1 |Сорти напівкарликові та|Селекційно- | |
| |тверда | |середньорослі, з |генетичний | |
| |пшениця | |високоскловидним зерном|інститут | |
| | | |(95-100%) відмінними |Інститут | |
| | |2 |макаронними |рослинництва | |
| | | |властивостями. | | |
| | | |Урожайність до 95 ц/га | | |
| | | |для Лісостепу та Степу | | |
| | | |України | | |
| |Всього |3 | |2005 р. |550 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|3. |Яра |2 |Сорти лісостепового та |Інститут |200-250 |
| |м'яка | |степового екотипу, |рослинництва | |
| |пшениця | |стійкі до вилягання і | | |
| | | |основних хвороб та | | |
| | | |шкідників з урожайністю| | |
| | | |40-55 ц/га, цінні за | | |
| | | |якістю зерна | | |
| | |1 | |Інститут | |
| | | | |землеробства | |
| | |2 | |Миронівський | |
| | | | |інститут | |
| | | | |пшениці | |
| |Всього |5 | |2004-2005 рр.|200-250 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|4. |Яра |2 |Сорти лісостепового та |Інститут | |
| |тверда | |степового екотипу з |рослинництва | |
| |пшениця | |комплексом адаптивних | | |
| | | |властивостей, високими | | |
| | | |технологічними і | | |
| | | |макаронними якостями | | |
| | | |зерна з урожайністю | | |
| | | |50-55 ц/га | | |
| | |1 | |Миронівський | |
| | | | |інститут | |
| | | | |пшениці ім. | |
| | | | |В.М. Ремесла | |
| |Всього |3 | |2004-2005 рр.|300 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|5. |Озима |2 |Середньорослі сорти |Інститут | |
| |тритикале | |зернового та |рослинництва | |
| | | |зерноукісного напрямку |ім. | |
| | | |з урожайністю по |В.Я. Юр'єва | |
| | | |непарових попередниках | | |
| | | |55-60 ц/га, парових | | |
| | | |80-100 ц/га | | |
| | |1 | |Інститут | |
| | | | |землеробства | |
| | |2 | |Миронівський | |
| | | | |інститут | |
| | | | |пшениці | |
| | | | |ім. | |
| | | | |В.М. Ремесла | |
| |Всього |5 | |2002-2004 рр.|350 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|6. |Ярий ячмінь |3 |Сорти пивоварного та |Селекційно- | |
| | | |кормового напрямку, |генетичний | |
| | | |адаптовані до |інститут | |
| | | |несприятливих умов | | |
| | | |середовища з | | |
| | | |врожайністю до 100 ц/га| | |
| | |2 | |Інститут | |
| | | | |рослинництва | |
| | |4 | |Миронівський | |
| | | | |інститут | |
| | | | |пшениці | |
| | |2 | |Інші | |
| | | | |інститути | |
| | | | |УААН | |
| |Всього |11 | |2002-2005 рр.|450-500 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|7. |Озимий ячмінь |2 |Типові сорти та сорти |Селекційно- | |
| | | |дворучки з високими |генетичний | |
| | | |адаптивними |інститут | |
| | | |властивостями з | | |
| | | |урожайністю до 100 ц/га| | |
| | | |для вирощування в | | |
| | | |різних | | |
| | | |грунтовокліматичних | | |
| | | |зонах | | |
| | |3 | |Миронівський | |
| | | | |інститут | |
| | | | |пшениці | |
| |Всього |5 | |2002-2004 рр.|300 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|8. |Озиме жито |2 |Високопродуктивні сорти|Інститут | |
| | | |та гібриди, стійкі до |рослинництва | |
| | | |вилягання та хвороб для| | |
| | | |лісостепової та | | |
| | | |поліської зони з | | |
| | | |урожайністю 70-75 ц/га | | |
| | |1 | |Інститут | |
| | | | |землеробства | |
| | |1 | |Інститут | |
| | | | |с-г Полісся | |
| |Всього |4 | |2004-2005 рр.|300 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|9. |Овес |1 |Сорти універсального |Інститут | |
| | | |використання з |землеробства | |
| | | |урожайністю 60-65 ц/га,|і | |
| | | |низькоплівчастим зерном|тваринництва | |
| | | |для вирощування у всіх |західного | |
| | | |агрокліматичних зонах |регіону | |
| | | |України | | |
| | |1 | |Синельників- | |
| | | | |ська дослідна| |
| | | | |станція | |
| |Всього |2 | |2005 р. |300 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|10. |Рис |1 |Ранньостиглий сорт з |Дослідна |800 |
| | | |періодом вегетації |станція | |
| | | |105-110 днів, |рису | |
| | | |урожайністю 55-60 |2005 р. | |
| | | |ц/га, виходом крупи | | |
| | | |69-70% | | |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|11. |Круп'яні | | | | |
| |культури: | | | | |
| |гречка |2 |Високопродуктивні |Інститут | |
| | | |скоростиглі гібриди з |землеробства | |
| | | |урожайністю до 30 ц/га | | |
| | |2 | |Сумська | |
| | | | |ДСГДС | |
| |Всього |4 | |2004-2005 рр.|600 |
| |просо |2 |Ранньостиглі та |Інститут | |
| | | |середньостиглі |землеробства | |
| | | |короткостебельні сорти | | |
| | | |з урожайністю 45 ц/га і| | |
| | | |до 60 ц/га з високими | | |
| | | |технологічними якостями| | |
| | | |зерна, для Лісостепу і | | |
| | | |Степу України | | |
| | |2 | |Інститут | |
| | | | |рослинництва | |
| |Всього |4 | |2003-2004 рр.|80 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|12. |Горох |3 |Сорти з різним |Інститут | |
| | | |вегетаційним періодом, |рослинництва | |
| | | |зі стійкістю проти | | |
| | | |обсипання зерна для | | |
| | | |лісостепової та | | |
| | | |степової зон України, з| | |
| | | |урожайністю до 60-65 | | |
| | | |ц/га, та зерноукісного | | |
| | | |напрямку з урожаєм | | |
| | | |зеленої маси до 300-350| | |
| | | |ц/га | | |
| | |1 | |Селекційно- | |
| | | | |генетичний | |
| | | | |інститут | |
| | |1 | |Луганський | |
| | | | |інститут АПВ | |
| |Всього |5 | |2004-2005 рр.|120 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|13. |Інші зернобобові|9 |Ранньостиглі та |Селекційно- |300 |
| |культури - нут, | |середньоранні сорти з |генетичний | |
| |чина, сочевиця, | |вмістом білка - 25-28%.|інститут, | |
| |квасоля | |Стійкі до поширених |Інститут | |
| | | |хвороб, придатні до |землеробства,| |
| | | |механізованого збирання|Луганський | |
| | | | |інститут АПВ | |
| | | | |2004-2005 рр.| |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|14. |Соняшник |3 |Ранньостиглі та |Селекційно- | |
| | | |середньостиглі |генетичний | |
| | | |високоолійні гібриди |інститут | |
| | | |з груповою стійкістю до| | |
| | | |нових рас вовчка, | | |
| | | |несправжньої | | |
| | | |борошнистої роси, | | |
| | | |толерантні до фомопсису| | |
| | |3 | |Інститут | |
| | | | |рослинництва | |
| | |3 | |Інститут | |
| | | | |олійних | |
| | | | |культур | |
| |Всього |9 | |2004-2005 рр.|800 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|15. |Озимий ріпак | |Високоолійні сорти з |Івано- |100 |
| | | |урожайністю до 30 ц/га,|Франківський | |
| | | |стійкі до основних |інститут АПВ | |
| | | |захворювань | | |
| |Ярий ріпак |6 | |Інститут | |
| | | | |олійних | |
| | | | |культур | |
| |озимий ріпак |5 |Морозостійкі сорти, |Інститут | |
| | | |стійкі проти сірої |землеробства | |
| | | |гнилі та вилягання | | |
| | | |з урожайністю | | |
| | | |понад 35 ц/га | | |
| |Всього |11 | |2004-2005 рр.|100 |
|----+----------------+-------------+-----------------------+-------------+-----------------|
|16. |Інші олійні |9 |Високопродуктивні сорти|Інститут |50 |
| |культури - | |з високим вмістом |олійних | |
| |гірчиця, | |алілової, ліноленової |культур, | |
| |льон-олійний, | |та інших жирних кислот |Івано- | |
| |мак, арахіс, | | |Франківський | |
| |олійний гарбуз | | |інститут АПВ | |
| |та інші | | |Інститут | |
| | | | |південного | |
| | | | |овочівництва | |
| | | | |і | |
| | | | |баштанництва | |
| | | | |2005 р. | |
---------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 2
до Програми "Селекція і
насінництво - 2001-2005"
Нові сорти і гібриди кукурудзи, сорго
-----------------------------------------------------------------------------------------
| N |Культура |К-сть |Характеристика гібридів (сортів)|Оригінатор, |Економічна |
|п/п | |гібридів | |рік передачі |ефективність |
| | |(сортів),| |в державне |гібриду |
| | |що пере- | |сортовипро- |(сорту) |
| | |даються в| |бування | |
| | |державне | | | |
| | |сортови- | | | |
| | |пробув. | | | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|1. |Кукурудза |8 |Ранньостиглі гібриди |ІЗГ - 2003, |Урожайність |
| | | |(ФАО 15 0-200) різних екотипів |2005 р. |зерна вища |
| | | |для всіх зон кукурудзосіяння |СП - 2001 р. |стандартів |
| | | |з урожайністю 50-75 ц/га |ІЗ - 2003 р. |на 5-7%, |
| | | | |ІР - 2004 |вологість |
| | | | |Черкаський |на 5-8% |
| | | | |ІАПВ - 2003 |нижча |
| | | | |Буковинський | |
| | | | |ІАПВ - 2003 | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|2. |Кукурудза |11 |Середньоранні гібриди |ІР - 2002 | |
| | | |(ФАО 200-290) різних екотипів, з|ІЗГ - 2003 - | |
| | | |урожайністю 75-85 ц/га |2005 | |
| | | | |ІЗ - 2004 | |
| | | | |СГІ - 2005 | |
| | | | |Закарпатський| |
| | | | |ІАПВ - 2003 | |
| | | | |Черкаський | |
| | | | |ІАПВ - 2002 | |
| | | | |Буковинський | |
| | | | |ІАПВ - 2001 | |
| | | | |Луганський | |
| | | | |ІАПВ - 2001 | |
| | | | |Кримська - | |
| | | | |2005 | |
| | | | |ДСГДС | |
| | | | |ІЗПР - 2003 | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|3. |Кукурудза |10 |Середньостиглі гібриди |ІЗГ - 2003 |Урожайність |
| | | |(ФАО 300-320) посухо-жаростійкі |СП - 2005 |зерна на |
| | | |з урожайністю зерна 80-90 ц/га |ІР - 2005 |8-10% вища |
| | | | |ІЗПР - 2001 |стандарту |
| | | | |Луганський | |
| | | | |ІАПВ - 2002 | |
| | | | |Запорізький | |
| | | | |ІАПВ - 2003 | |
| | | | |Черкаський | |
| | | | |ІАПВ - 2004 | |
| | | | |Донецький | |
| | | | |ІАПВ - 2005 | |
| | | | |Синельників- | |
| | | | |ська | |
| | | | |СДС - 2005 | |
| | | | |НАУ - 2003 | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|4. |Кукурудза |4 |Середньопізні гібриди |ІЗГ - 2005 |Урожайність |
| | | |(ФАО 400-500) з підвищеною |СП - 2005 |на 5-8% |
| | | |посухо-жаростійкістю, |ІЗПР - 2005 |вища |
| | | |урожайністю зерна 90-95 ц/га |Кримська |стандарту |
| | | | |ДСГДС - 2005 | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|5. |Кукурудза |4 |Гібриди кукурудзи для потреб |ІЗГ - |Урожайність |
| | | |харчової промисловості (цукрова,|2002 , 2004 |на 8-10% |
| | | |розлусна, кремниста, з |Луганський |вища |
| | | |підвищеною якістю зерна |ІАПВ - 2004 -|стандарту |
| | | | |2005 рр. | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|6. |Сорго на |1 |Скоростиглий сорт (90-95 днів). |ІЗГ - 2001 |Збільшення |
| |зерно | |Урожайність 40-55 ц/га зерна | |урожаю зерна |
| | | | | |на 10-15% |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|7. |Сорго |2 |Середньостиглі гібриди |ІЗГ - 2002 |Збільшення |
| |на зерно | |(105-120 днів). Урожайність |Синельників- |урожаю |
| | | |60-65 ц/га зерна |ська |зерна на |
| | | | |СДС - 2004 |5-10% |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|8. |Сорго |2 |Гібриди на силос та зелений корм|ІЗГ - 2003 |Збільшення |
| |кормове | |з урожайністю 350-600 ц/га |Генічеська |урожаю маси |
| | | | |ДС - 2005 |на 10-15% |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|9. |Сорго - |4 |Гібриди на зелений корм та сінаж|ІЗГ - 2001 |Збільшення |
| |суданкові | |з урожайністю за 2-3 укоси |Синельників- |урожаю маси |
| |гібриди | |450-650 ц/га |ська |на 10-15% |
| | | | |ДС - 2002 р. | |
| | | | |Генічевська | |
| | | | |ДС - 2003 | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|10. |Суданська |3 |Сорти на зелений корм та сіно з |ІЗГ - 2002 |Збільшення |
| |трава | |урожайністю 300-600 ц/га маси, |Синельників- |урожаю маси |
| | | |70-130 ц/га сухої речовини за |ка |на 10-15% |
| | | |2-3 укоси |ДС - 2003 | |
| | | | |Генічевська | |
| | | | |ДС - 2005 | |
|----+-----------+---------+--------------------------------+-------------+-------------|
|11. |Сорго |1 |Сорт на віники з урожайністю |ІЗГ - 2002 |Збільшення |
| |зіничне | |4-5 тис. віників з 1 га | |урожаю |
| | | | | |віників |
| | | | | |на 5-10% |
| | | | | |з 1 га |
-----------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 3
до Програми "Селекція і
насінвицтво - 2001-2005"
Нові сорти і гібриди кормових і зернобобових культур
--------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Культура |Кількість |Характеристика сорту (гібриду)|Оригінатор, |Економічна |
|п/п| |сортів, що | |рік передачі|ефективність |
| | |передаються| |в державне |сорту |
| | |в державне | |сорто- |(гібриду) |
| | |сортови- | |випробування| |
| | |пробування | | | |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|1. |Конюшина лучна | 4 |Урожай зеленої маси 500-600 |ІК - 2005 |Підвищення |
| | | |ц/га, сіна - 80-100 ц/га, |ІЗ - 2005 |продук- |
| | | |вміст протеїну в сухій |подільська |тивності |
| | | |речовині 20-22%, урожай |ДС - 2003 |на 8-10% |
| | | |насіння 4-5 ц/га |ІЗТЗР - 2004| |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|2. |Конюшина | 2 |Урожай зеленої маси |ІК - 2003 |Підвищення |
| |гібридна | |500-600 ц/га, сухої речовини |Сарненська |продук- |
| | | |110-120 ц/га, насіння 3-3,5 |ДС - 2005 |тивності |
| | | | | |на 7-10% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|3. |Конюшина | 2 |Урожай зеленої маси 300-340 |ІК - 2005 |Підвищення |
| |повзуча | |ц/га, насіння 2-3 ц/га |ІЗТЗР - 2004|продук- |
| | | | | |тивності |
| | | | | |на 8-10% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|4. |Люцерна | 6 |Урожайність насіння |ІК - 2002, | |
| |посівна | |8-10 ц/га, зеленої маси |2003 | |
| | | |750-780 ц/га. Підвищена |ІЗ - 2005 | |
| | | |азотфіксуюча, адаптивна |СГГ - 2005 | |
| | | |здатність |ІЗПР - 2004 | |
| | | | |Полтавська | |
| | | | |ДСГДС - 2004| |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|5. |Лядвенець | |Урожай зеленої маси |ІК - |Підвищення |
| |рогатий | |350-400 ц/га, насіння 4-5 ц/га|2002 , 2003 |продук- |
| | | | |ІЗТЗР - 2003|тивності на |
| | | | | |7-10% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|6. |Еспарцет | 2 |Урожай зеленої маси 400-420 |Донецький |Підвищення |
| | | |ц/га, сухої речовини 85-90 |ІАПВ - 2005 |продук- |
| | | |ц/га, насіння 12-14 ц/га |Кіровоград- |тивності |
| | | | |ська |на 5-70% |
| | | | |ДСГДС - 2005| |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|7. |Середела | 1 |Урожай зеленої маси 250-270 |ІК- 2004 |Додатковий |
| | | |ц/га, насіння 8-10 ц/га. | |збір кормової|
| | | | | |маси 60-70 |
| | | | | |ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|8. |Стоколос | 3 |Урожай зеленої маси 550-600 |ІЗПР - 2005 |Підвищення |
| |безостий | |ц/га, сухої речовини 110-120 |ІЗ - 2005 |продук- |
| | | |ц/га, насіння 5,5-6 ц/га |Полтавська |тивності |
| | | | |ДСГДС - 2004|на 8-10% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|9. |Грястиця збірна | 3 |Урожай зеленої маси 450-550 |Київська |Підвищення |
| | | |ц/га, сіна 105-110 ц/га, |ДСЛ - 2004 |кормової |
| | | |насіння 6-7 ц/га |ІЗПР - 2004 |продуктив- |
| | | | |ІЗТЗР - 2005|ності на |
| | | | | |5-12% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|10.|Тимофіївка лучна| 2 |Урожай зеленої маси 370-420 |Київська |Підвищення |
| | | |ц/га, насіння 5-6 ц/га |ДСЛ - 2004 |кормової |
| | | | |ІЗТЗР - 2005|продуктив- |
| | | | | |ності на |
| | | | | |8-12% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|11.|Костриця лучна | 3 |Урожай зеленої маси 360-400 |ІК - 2003 |Підвищення |
| | | |ц/га, сухої речовини до 95 |Київська |продук- |
| | | |ц/га, насіння 5-6 ц/га |ДСЛ - 2004 |тивності |
| | | | |Сумська |на 8-10% |
| | | | |ДСГДС - 2005| |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|12.|Костриця | 4 |Урожай зеленої маси 550-600 |ІК - 2004 |Підвищення |
| |очеретяна | |ц/га, насіння 8-10 ц/га |Сумська |продук- |
| | | | |ДСГДС - 2005|тивності |
| | | | |ІЗТЗР - 2005|на 7-10% |
| | | | |Сарненська | |
| | | | |ДС - 2004 | |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|13.|Пажитниця | 4 |Урожай зеленої маси |ІЗТЗР - 2004|Підвищення |
| |однорічна і | |650-800 ц/га, насіння |ІЗ - 2004, |продук- |
| |пасовищна | |9-10 ц/га |2003 |тивності |
| | | | |Сарненська |зеленої маси |
| | | | |ДС - 2001 |на 10-15% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|14.|Тонконіг лучний | 1 |Урожай зеленої маси 450-500 |Київська |Збільшення |
| | | |ц/га, сухої речовини 95-100 |ДСЛ - 2004 |кормової |
| | | |ц/га, насіння 4-5 ц/га | |продуктив- |
| | | | | |ності на |
| | | | | |18-20% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|15.|Райграс високий | 1 |Урожай зеленої маси 600-650 |ІК - 2004 |Збільшення |
| | | |ц/га, насіння 4-5 ц/га | |кормової |
| | | | | |продуктив- |
| | | | | |ності на |
| | | | | |15-20% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|16.|Житняк | 1 |Урожай зеленої маси 270-300 |ІК - 2004 |Додатковий |
| |гребінчастий | |ц/га, насіння 5-6 ц/га | |збір зеленої |
| | | | | |маси 18-20 |
| | | | | |ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|17.|Горох зерновий | 1 |Урожай зерна 55-60 ц/га, вміст|ІК- 2003 |Додатковий |
| | | |протеїну в зерні 20-22% | |збір зерна |
| | | | | |3-4 ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|18.|Кормовий горох | 1 |Урожай зеленої маси 350-370 |ІСГП - 2004 |Додатковий |
| | | |ц/га, насіння 20-25 ц/га | |збір кормової|
| | | | | |маси 40-50 |
| | | | | |ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|19.|Яра вика | 4 |Урожай зеленої маси 350-400 |Вінницька |Додатковий |
| | | |ц/га, насіння 20-25 ц/га |ДСГДС - 2004|збір зерна |
| | | | |Подільська |2-3 ц/га, |
| | | | |ДС - 2004 |зеленої |
| | | | |Полтавська |маси |
| | | | |ДСГДС - 2004|30-40 ц/га |
| | | | |Білоцерків- | |
| | | | |ська | |
| | | | |СДС - 2005 | |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|20.|Озима вика | 1 |Урожай зеленої маси 350-400 |Полтавська |Додатковий |
| | | |ц/га, насіння 10-12 ц/га, |ДСГДС - 2004|збір насіння |
| | | |вміст протеїну в сухій | |3-4 ц/га, |
| | | |речовині 22-25% | |кормової |
| | | | | |маси |
| | | | | |30-40 ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|21.|Кормові боби | 2 |Урожайність зерна 40-45 ц/га; | ІК - 2002 |Додатковий |
| | | |зеленої маси 450-500 ц/га, | Коломийська|збір зерна |
| | | |вміст білка в зерні 30% | ДС - 2004 |3-4 ц/га, |
| | | | | |зеленої маси |
| | | | | |30-40 ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|22.|Соя | 5 |Вегетативний період 100-105 |ІК - |Додатковий |
| | | |днів, урожайність зерна 25-30 |2002, 2003 |збір зерна |
| | | |ц/га, вміст білка в насінні |Коломийська |3-4 ц/га |
| | | |40-42 % |ДС - 2004 | |
| | | | |ІЗ - 2004, | |
| | | | |2005 | |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|23.|Люпин білий | 2 |Урожай зерна 35-37 ц/га, збір |ІЗ - 2004 |Додатковий |
| | | |білка 13-15 ц/га, вегетаційний|Чернігівсь- |збір зерна |
| | | |період 110 днів |кий ІАПВ - |2-3 ц/га, |
| | | | |2005 |зеленої маси |
| | | | | |40-50 ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|24.|Люпин жовтий | 4 |Урожай зерна 25-30 ц/га, |ІЗ - 2005 |Додатковий |
| | | |зеленої маси 550-600 ц/га, |Чернігівсь- |збір зерна |
| | | |вегетаційний період 100 днів |кий ІАПВ - |2-3 ц/га, |
| | | | |2004 |зеленої |
| | | | |ІСГП - 2005 |маси |
| | | | |Волинський |40-50 ц/га |
| | | | |ІАПВ - 2005 | |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|25.|Кормові буряки | 2 |Урожай коренеплодів 1150 ц/га,|Волинський |Додатковий |
| | | |сухої речовини 145 ц/га |ІАПВ - 2005 |збір |
| | | | |ІЗ - 2004 |коренеплодів |
| | | | | |70-80 ц/га |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|26.|Амарант | 2 |Урожай зеленої маси 600 ц/га, |ІК - 2002 |Підвищення |
| | | |вміст протеїну в сухій | |продуктив- |
| | | |речовині 16-18% | |ності |
| | | | | |зеленої маси |
| | | | | |на 30-40% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|27.|Колумбова трава | 3 |Урожай зеленої маси 750-950 |КМІНРЄЗ |Підвищення |
| | | |ц/га, насіння 16-20 ц/га, | |продуктив- |
| | | |сухої речовини 210-300 | |ності на |
| | | | | |25-30% |
|---+----------------+-----------+------------------------------+------------+-------------|
|28.|Солодка гола | 2 |Урожай насіння 3,5-4,5 ц/га; |КМІНРЄЗ |Підвищення |
| | | |урожай сухих коренів | |продуктив- |
| | | |42-65 ц/га | |ності на |
| | | | | |35-40% |
--------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 4
до Програми "Селекція і
насінництво - 2001-2005"
Нові сорти і гібриди картоплі
---------------------------------------------------------------------------------
| N | |Кількість |Основна |Установа -|Економічна |
|п/п|Культура |сортів, що |господарсько- |оригінатор|ефективність|
| | |передаються|біологічна |і рік |сорту |
| | |в державне |характеристика |передачі |(гібриду) |
| | |сортови - |сорту (гібриду) | | |
| | |пробування | | | |
|---+----------------+-----------+----------------------+----------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---+----------------+-----------+----------------------+----------+------------|
|1. |Картопля | 11 |Ранньостиглі, |ІК УААН |750-850 |
| | | |середньоранні та |2002-2004 |грн./га |
| | | |середньопізні сорти |Поліська | |
| | | |столового і |ДС ІК | |
| | | |універсального |2003-2005 | |
| | | |призначення з |ІСГ | |
| | | |урожайністю 350-400 |Полісся | |
| | | |ц/га, що на 5-10% вище|2004 | |
| | | |сортів-стандартів |ІЗТЗР | |
| | | |та вмістом сухих |2003-2005 | |
| | | |речовин 20-25%, з |Гірко- | |
| | | |високими смаковими |Карпатська| |
| | | |якостями, стійкі та |ДС | |
| | | |відносно стійкі до |2003-2005 | |
| | | |основних хвороб і | | |
| | | |придатні до | | |
| | | |механізованого | | |
| | | |вирощування | | |
---------------------------------------------------------------------------------
Додаток 5
до Програми "Селекція і

................
Перейти до повного тексту