- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про підсумки роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України за I півріччя 2010 року
Аналіз фінансово-господарської діяльності державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України, за I півріччя 2010 року показав суттєве погіршення показників діяльності цих підприємств.
Валові доходи державних підприємств за I півріччя 2010 року склали 2,6 млрд.грн., що на 1% менше порівняно з I півріччям минулого року.
Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) скоротився на 4,8% і склав 2,1 млрд. гривень.
Валові витрати державних підприємств зросли на 0,6% та склали 2,6 млрд. гривень.
За результатами діяльності у I півріччі 2010 року державними підприємствами, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України, отримано 12,4 млн.грн. збитку проти прибутку у сумі 27 млн.грн. за I півріччя 2009 року.
50% державних підприємств спрацювали збитково, ними отримано збитки у сумі 68,8 млн. гривень.
Найбільші збитки у I півріччі 2010 року отримали: державне підприємство "Харківський завод шампанських вин" (Харківська область) - 6,9 млн.грн., державне підприємство "Лохвицький спиртовий комбінат" (Полтавська область) - 2,5 млн.грн., державне підприємство "Агроспецсервіс" (місто Київ) - 1,8 млн.грн., Солотвинський солерудник (Закарпатська область) - 1,6 млн.грн., державне підприємство "Триліський спиртовий завод" (Київська область) - 1,6 млн.грн., державне підприємство "Бучацький мальтозний завод" (Тернопільська область) - 1,5 млн. гривень.
Скоротилися відрахування до бюджетів усіх рівнів, знизилися продуктивність праці та ефективність використання основних фондів. Тривалий час не здійснюють виробничої діяльності 155 підприємств, 87 підприємств перебувають у процедурі банкрутства.
Рівень економічної ефективності господарювання окремих державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України, залишається недостатнім.
Здебільшого не проводиться оновлення основних засобів державних підприємств, як наслідок, їх зношеність становить 57,3%. Окремі державні підприємства функціонують лише за рахунок надходжень від передачі майна в оренду та його відчуження.
Залишається високим рівень кредиторської заборгованості, яка в I півріччі поточного року склала 2 млрд. грн., з неї 26,6% - прострочена заборгованість.
Станом на 1 липня 2010 року на державних підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України, обліковується прострочена заборгованість перед бюджетом у сумі 95,7 млн.грн., прострочена заборгованість перед Пенсійним фондом України у сумі 37,1 млн.грн., прострочена заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 29,3 млн. гривень.
Лише по спиртовій галузі обліковується прострочена кредиторська заборгованість у сумі 328,6 млн.грн., з неї заборгованість перед бюджетом - 56,1 млн.грн., заборгованість перед Пенсійним фондом України - 18,2 млн.грн., заборгованість із виплати заробітної плати - 19,9 млн. гривень.
З метою підвищення ефективності роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Мінагрополітики,
НАКАЗУЮ:
1. Керівникам самостійних структурних підрозділів міністерства, які координують діяльність державних підприємств, відповідно до наказу Міністерства аграрної політики України від 08.07.2009
N 470 "Про повноваження щодо управління об'єктами державної власності, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України":
1.1. Спільно з керівниками збиткових підприємств, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України, розробити та затвердити до 1 жовтня поточного року заходи щодо ліквідації збитковості підприємств на 2010-2011 роки з визначенням конкретних термінів виконання заходів (з обов'язковою розбивкою за кварталами) та кінцевого терміну подолання збиткової діяльності підприємств. Особливу увагу приділяти підприємствам, що є збитковими протягом двох та більше років.
1.2. Щоквартально проводити моніторинг виконання заходів з ліквідації збитковості та надавати до 15 числа місяця наступного за звітним кварталом інформацію щодо виконання кожного пункту заходів за звітний квартал заступникам Міністра відповідно до розподілу функціональних повноважень та Управлінню бухгалтерського обліку, звітності та ревізійної роботи (Гаврилюк В.М.) для узагальнення інформації.
1.3. Забезпечити відповідальне ставлення керівників підприємств за додержання умов контракту в частині своєчасної виплати заробітної плати, забезпеченні ефективного використання і збереження державного майна, ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
1.4. Посилити контроль за виконавською дисципліною та неухильним виконанням доручень міністерства на підпорядкованих підприємствах.
2. Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Єдаков Я.Ю.) звернути особливу увагу на фінансово-господарську діяльність підприємств Луганської області, а саме: державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Олександрівське", державного підприємства "Лимарівський кінний завод N 61", державного підприємства "Стрілецький кінний завод N 60", державного підприємства "Деркульський кінний завод N 63", державного підприємства "Новоолександрівський кінний завод N 64" та Білолуцький ветсанзавод, функції з управління майном яких відповідно до Указу Президента України від 21.02.1994
N 61/94 "Про додаткові заходи щодо делегування Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській обласним державним адміністраціям повноважень щодо управління майном, що перебуває у загальнодержавній власності" в порядку експерименту делеговані обласній державній адміністрації.
................Перейти до повного тексту