- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про створення уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи для ведення реєстру зареєстрованих інспекціями державного технічного нагляду машин
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
аграрної політики та продовольства
N 642 від 22.11.2011 )
Відповідно до Закону України
"Про дорожній рух" та пункту 7 Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009
N 694,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити технічне завдання на розробку уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи з автоматизованим робочим місцем державного інспектора, що додається.
2. Департаменту інженерно-технічного забезпечення вжити заходів щодо створення уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи для ведення реєстру зареєстрованих інспекціями державного технічного нагляду машин.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Шевченка О.О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
20.08.2009 N 603
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
на розробку уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи з автоматизованим робочим місцем державного інспектора
1. Загальні відомості
1.1. Уніфікована автоматизована електронно-облікова система призначена для ведення єдиного реєстру машин та створення автоматизованого робочого місця державного інспектора для забезпечення ефективної роботи посадових осіб Держсільгоспінспекції та її територіальних органів (далі - інспекції), пов'язаної із реєстрацією та обліком машин, здійсненням обов'язкового технічного контролю, видачею посвідчень тракториста машиніста, формуванням звітів, запитів та інше.
( Підпункт 1.1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства
N 642 від 22.11.2011 )
2. Вимоги до системи та автоматизованого робочого місця державного інспектора
2.1. Вимоги до надійності системи.
2.1.1. Система повинна проектуватися як розподілена із дублюючими модулями для високої відмовостійкості. У разі виходу із ладу або недоступності одного програмно-апаратного модулю робота повинна продовжуватися на основі дублюючих модулів.
2.1.2. На серверах повинна бути встановлена операційна система Linux або інша базована на Unix-технологіях система.
2.1.3. Центральна база даних повинна бути створена на Oracle, або Postgresql.
2.1.4. На сервері повинна працювати 2-х рівнева система веб-серверу на базі серверів Apache та Nginx.
2.1.5. За сервером та підключеним до нього інтернет-зв'язком повинен проводитись цілодобовий моніторинг.
2.1.6. В базі даних повинен вестися докладний протокол змін інформації в системі (настільки, щоб була можливість продивитись, що змінилося, ким і коли). У протоколі має бути можливість повернути назад змінену інформацію. Детальна інформація про зміни в базі даних користувачами повинна зберігатись не менше одного року.
2.1.7. База даних, на якій побудована система, повинна мати можливості об'єднання в кластери та мати можливість реплікації.
2.1.8. Вихід з ладу робочого місця інспектора не повинен призводити до втрати інформації. А це означає, що інформація повинна зберігатися в центральній базі даних та записуватися туди в режимі реального часу.
2.1.9. Бази даних не повинні зберігатися на робочих місцях інспекторів. Доступ до баз даних повинен бути обмежений.
2.2. Програмно-апаратні вимоги до робочих станцій.
2.2.1. Для доступу до системи в районних офісах інспекції необхідний персональний комп'ютер (ПК) із доступом до мережі інтернет та web-оглядачем (Internet Explorer, Mozilla FireFox).
2.2.2. Для друкування документів, що генеруються системою необхідний принтер підключений до робочої станції та офісний пакет програм, що підтримує RTF- та XLS- документи (Microsoft Office, OpenOffice).
2.2.3. Умови доступу до системи в головному офісі інспекції ідентичні до умов роботи в районних офісах інспекції.
2.3. Вимоги до мережі та мережевого обладнання.
2.3.1. Електроживлення офісу, або дата-центру в якому розміщаються сервера баз даних повинне бути забезпечене блоками безперебійного живлення або стороннім джерелом електроенергії (міні-електростанція) і забезпечувати роботу обладнання потужністю 1 Квт протягом мінімум 30 хвилин для коректного виключення серверів, рекомендовано 2 години.
2.3.2. Заземленню (зануленню) підлягають всі металеві частини електрообладнання, яке не знаходиться під напругою, але може знаходитися під нею, внаслідок порушення ізоляції. Потенціали повинні бути врівноважені. Опір заземлювача повинен бути не більше 4 Ом.
2.3.3. Заземлення необхідно виконати згідно з державними стандартами і технічною документацією заводів-виготовлювачів комплектуючих виробів.
2.3.4. Офіс або дата-центр, в якому розміщаються сервери повинен мати не менше 2 ліній інтернет. При виході з ладу поточної лінії інтернет, автоматично повинен зробитись перехід на резервну лінію інтернет.
2.3.5. Приміщення, в якому знаходиться сервер, повинно бути підключено до 2-х ліній електричного живлення та мати АВР. При відключенні основної лінії, повинна автоматично підключитись резервна лінія.
2.3.6. Резервне копіювання повинно робитись за рахунок реплікації в копію бази даних в реальному часі. Також потрібно робити автоматичну резервну копію бази даних кожного тижня та окремо - кожного місяця.
2.3.7 Лінії інтернет, до яких підключений сервер повинні мати швидкість не меншу, ніж 100 МБіт/с. Чиста "полоса" передачі інформації повинна бути не менша ніж 10 Мбіт/с.
2.3.8 Об'єм передачі інформації ліній інтернет, до яких підключений сервер не повинен лімітуватись. Тобто повинен бути без обмеження.
2.4. Вимоги до серверного обладнання та систем.
2.4.1. Серверні платформи повинні бути укомплектовані із швидкодіючою відмовостійкою дисковою системою рівня RAID 1.
2.4.2. Серверні програмні системи повинні мати можливість швидкого відновлення роботи на іншому серверному обладнанні.
2.4.3. Сервер бази даних повинен мати не менше 2-х багатоядерних процесорів і будуватись на базі процесорів XEON. Не менше 2 Гб оперативної пам'яті. А так само мати не менше 2-х вінчестерів об'ємом по 250 Гб. Вінчестера повинні бути підключені в режимі Raid1.
................Перейти до повного тексту