1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.12.2008 N 826
Про затвердження примірного статуту державного підприємства, віднесеного до сфери управління Мінагрополітики
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 341 від 22.06.2010 Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства N 96 від 25.03.2011 № 815 від 30.12.2011 )
З метою підвищення ефективності управління об'єктами державної власності, забезпечення відповідності законодавству установчих документів державних підприємств, віднесених до сфери управління Міністерства аграрної політики України, надання керівникам структурних підрозділів міністерства та державних підприємств організаційно-методичної допомоги при розробці та затвердженні проектів статутів, керуючись Господарським та Цивільним кодексами України, Законом України "Про управління об'єктами державної власності", Положенням про Міністерство аграрної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.2006 р. N 1541,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити примірний статут державного підприємства, віднесеного до сфери управління Міністерства аграрної політики України (далі - Примірний статут), згідно з додатком.
2. Департаменту економіки та управління державною власністю (Куць О.І.) довести цей наказ до відома керівників державних підприємств, віднесених до сфери управління Мінагрополітики.
3. Керівникам структурних підрозділів міністерства, на які покладено функції щодо забезпечення контролю і координації діяльності державних підприємств, Департаменту правової та законопроектної роботи (Собовий О.М.) при розроблені проектів установчих документів державних підприємств, віднесених до сфери управління Мінагрополітики, затвердженні статутів у новій редакції внесенні змін до них керуватися положеннями Примірного статуту та забезпечити візування відповідальними виконавцями кожної сторінки проекту статуту.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Супіханова Б.К.
Міністр Ю.Ф.Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
12.12.2008 N 826
ПРИМІРНИЙ СТАТУТ
державного підприємства, віднесеного до сфери управління Міністерства аграрної політики України
( У тексті Примірного статуту слова "статутний фонд" в усіх відмінках замінено словами "статутний капітал" у відповідному відмінку згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 96 від 25.03.2011 )
1. Загальні положення
1.1. ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "_________________________" (*) (надалі - Підприємство) засновано на основі державної власності, входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України (надалі - Уповноважений орган управління) і є підзвітним йому.
( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 815 від 30.12.2011 )
1.2. (**) ___________________________________________________
1.3. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, нормативно-правовими актами, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами контролю, а також цим Статутом.
( Пункт 1.3 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 815 від 30.12.2011 )
_______________
(*) найменування (організаційно-правова форма та назва) пишеться прописними (великими) літерами
(**) тут, у випадку необхідності, вказується правонаступництво
2. Найменування та місцезнаходження Підприємства
2.1. Підприємство має повне найменування:
українською мовою: ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "__________________"
російською мовою (*): _______________________________________
англійською мовою (*):_______________________________________
2.2. Скорочене найменування Підприємства:
українською мовою: ДП "_____________________________________"
російською мовою (*): _______________________________________
англійською мовою (*): ______________________________________
_______________
(*) у випадку необхідності
2.3. Місцезнаходження Підприємства: _________________________
3. Мета і предмет діяльності Підприємства
3.1. Підприємство створено з метою __________________________
3.2. Предметом діяльності Підприємства є:
_________________________________________________________________
Усі види діяльності, які згідно із законодавством України
потребують спеціальних дозволів чи ліцензій, здійснюються
Підприємством лише після їх отримання.
4. Юридичний статус Підприємства
4.1. Підприємство є юридичною особою та володіє закріпленим за ним на праві господарського відання майном. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації, яка проводиться згідно з чинним законодавством.
4.2. Підприємство самостійно організовує роботу з питань статутного спрямування, здійснює свою діяльність на засадах госпрозрахунку.
4.3. Підприємство здійснює підприємницьку діяльність, формує програми діяльності, вибирає постачальників та споживачів продукції, робіт та послуг, встановлює ціни відповідно до законодавства.
4.4. Підприємство за погодженням із Уповноваженим органом управління може створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи (далі - Філії). Такі Філії діють відповідно до положення про них, погодженого Уповноваженим органом управління та затвердженого наказом директора Підприємства.
4.5. Для здійснення підприємницької діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.
4.6. Підприємство має самостійний баланс, рахунки в банках, печатку із своїм найменуванням. Підприємство у разі потреби може мати кутовий та інші штампи, бланки, а також знаки для товарів та послуг, які реєструються у встановленому законодавством порядку.
4.7. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно із законодавством.
4.8. Держава та Уповноважений орган управління не відповідають за зобов'язаннями Підприємства, а Підприємство не відповідає за зобов'язаннями держави та Уповноваженого органу управління, крім випадків передбачених чинним законодавством.
5. Майно Підприємства
5.1. Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання.
5.2. Майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, оборотні кошти, нематеріальні активи, а також інші цінності вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
5.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
- майно, передане йому на баланс відповідно до рішення про створення Підприємства;
- кошти, доходи та інше майно, отримані від усіх видів господарської діяльності Підприємства;
- доходи від цінних паперів;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення та дотації з бюджетів;
- майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;
- інші джерела, не заборонені законодавством України.
5.4. Підприємство здійснює володіння, користування землею і іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та законодавства.
5.5. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам, крім випадків, передбачених законом.
Відчужувати майнові об'єкти, що належать до основних фондів, Підприємство має право лише за попередньою згодою Уповноваженого органу управління на конкурентних засадах, якщо інше не встановлено законом.
Відчуження нерухомого майна, а також повітряних і морських суден, суден внутрішнього плавання та рухомого складу залізничного транспорту здійснюється за умови додаткового погодження в установленому порядку з Фондом державного майна України.
Укладати мирові угоди, що передбачають відчуження майнових об'єктів, які належать до основних фондів, Підприємство має право тільки за попередньою згодою Уповноваженого органу управління.
Розпоряджатися в інший спосіб майном, що належить до основних фондів, у тому числі передавати майно в оренду, Підприємство має право лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Господарським кодексом України та іншими законами України.
Підприємство не має права без попереднього погодження з Уповноваженим органом управління приймати рішення щодо вилучення чи добровільної відмови від користування земельною ділянкою, укладання договорів про спільну діяльність (спільний обробіток земельних ділянок) та інших видів договорів, що можуть призвести до вилучення земельних ділянок, зміни цільового призначення земельних ділянок або їх частин, які закріплені за підприємством на праві постійного користування.
( Пункт 5.5 глави 5 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 341 від 22.06.2010; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 815 від 30.12.2011 )
5.6. Кошти, одержані від продажу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, використовуються відповідно до затвердженого фінансового плану.
5.7. Передача у заставу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, здійснюється у спосіб, що встановлений законодавством України, за погодженням із Уповноваженим органом управління.
5.8. Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів Підприємства можуть проводитися тільки за згодою Уповноваженого органу управління.
5.9. В установленому законодавством порядку Уповноважений орган управління та інші державні органи здійснюють контроль за ефективністю використання та збереженням закріпленого за Підприємством державного майна та коштів, здійсненням господарської діяльності Підприємства.
6. Статутний капітал Підприємства
6.1. Матеріально-фінансовою основою діяльності Підприємства є статутний капітал, який утворений відповідно до рішення про створення Підприємства і обліковується на балансі Підприємства.
6.2. Статутний капітал Підприємства становить ______ тис.грн.
6.3. У разі якщо вартість активів Підприємства за результатами його діяльності виявиться меншою, ніж розмір статутного капіталу, передбачений цим Статутом, Уповноважений орган управління зобов'язаний провести в установленому законодавством порядку зменшення розміру його статутного капіталу, але не нижче мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом.
6.4. За рішенням Уповноваженого органу управління розмір статутного капіталу Підприємства може бути змінений (збільшений, зменшений) у порядку, передбаченому законодавством.
7. Прибуток та фонди Підприємства
7.1. Основним показником, що узагальнює фінансові результати господарської діяльності Підприємства, є прибуток (дохід).
7.2. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток (дохід), одержаний в результаті його господарської діяльності, амортизаційні відрахування, кошти, одержані від безоплатних або благодійних внесків підприємств, організацій, громадян та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити.
7.3. Прибуток Підприємства, що залишився після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплату відсотків по кредитах банків, внесення передбачених законодавством України податків, інших платежів до державного та місцевих бюджетів та державних цільових фондів, залишається у повному його розпорядженні.
Розподіл прибутку (доходу) Підприємства здійснюється відповідно до затвердженого фінансового плану з урахуванням вимог Господарського кодексу України та інших законів.
7.4. Підприємство утворює за рахунок прибутку (доходу) спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних з їх діяльністю:
- амортизаційний фонд;
- фонд споживання (оплати праці);
- резервний фонд.
Порядок використання цих фондів визначається відповідно до затвердженого фінансового плану. Розміри відрахувань до фондів затверджуються Уповноваженим органом управління одночасно із затвердженням фінансового плану на поточний рік.
7.5. Порядок визначення нормативів відрахувань до цільових фондів Підприємства, їх граничні розміри та порядок формування і використання встановлюються законодавством України.
7.6. У фінансовому плані затверджуються суми коштів (частина прибутку), які направляються державі як власнику і зараховуються до Державного бюджету України.
8. Господарська діяльність Підприємства
8.1. Господарська діяльність Підприємства здійснюється відповідно до фінансового плану, який затверджується Уповноваженим органом управління.
До 15 червня року, що передує плановому, Підприємство складає на кожний наступний рік річний фінансовий план, який зобов'язується виконувати.
8.2. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, установами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.
8.3. Підприємство вибирає предмет договору, визначає зобов'язання, інші умови господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України та цьому Статуту.
8.4. Підприємство реалізує свою продукцію, послуги, залишки від виробництва за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за фіксованими державними цінами.
9. Права та обов'язки Підприємства
9.1. Підприємство має право:
9.1.1. Самостійно планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрямки розвитку відповідно до галузевих, науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
9.1.2. Здійснювати власне будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт основних фондів, матеріально-технічне забезпечення виробництва.
9.1.3. Самостійно, без погодження з Уповноваженим органом управління, укладати договори та угоди на суму, що не перевищує один мільйон гривень, набувати майнові права та особисті немайнові права, виконувати обов'язки, бути позивачем, відповідачем, чи третьою особою у судах загальної юрисдикції, господарських і адміністративних судах, а також у третейському суді.
( Підпункт 9.1.3 пункту 9.1 глави 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 815 від 30.12.2011 )
9.1.4. Вимагати від Філій подання звіту про їх діяльність в установлений термін та за установленою формою.
9.1.5. Звертатися до Уповноваженого органу управління з пропозиціями щодо удосконалення нормативно-правових та методичних документів стосовно __________________ (згідно з напрямками діяльності Підприємства).
9.1.6. Права Підприємства реалізуються Підприємством відповідно до законодавства України.
9.2. Обов'язки Підприємства:
9.2.1. Приймати та виконувати доведені до нього в установленому законодавством порядку державні замовлення, враховувати їх при формуванні виробничої програми, визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку та виборі контрагентів, а також складати і виконувати річний та з поквартальною розбивкою фінансовий план на кожен наступний рік.

................
Перейти до повного тексту