- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про підсумки діяльності підприємств агропромислового комплексу України за I квартал 2008 року
У I кварталі 2008 року Мінагрополітики і його регіональні органи управління працювали над реалізацією основних положень державної аграрної політики України, спрямованої на утвердження конкурентоспроможного на внутрішньому та зовнішньому ринках агропромислового виробництва, вирішення проблем соціального розвитку села. Завдяки державній політиці, яка створила умови для ефективного використання сприятливої цінової ситуації на світовому та внутрішньому ринках, вжиттю антиінфляційних заходів з подолання загальносвітової тенденції зростання цін на продовольство, аграрний сектор отримав більш стабільні організаційні та фінансово-економічні умови розвитку.
Збережено позитивні тенденції розвитку аграрного сектора економіки. За І квартал поточного року виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств збільшилося на 0,2 відсотка у порівнянні з відповідним періодом 2007 року. Приріст промислової продукції за 3 місяці поточного року проти відповідного періоду 2007 року становив 110,3 відсотка.
Агропромисловий комплекс на сьогодні став одним із основних бюджетоформуючих секторів національної економіки. До Зведеного бюджету станом на 1 березня 2008 року від підприємств агропромислового комплексу надійшло 1,9 млрд. грн. податкових платежів, що на 23 відсотки більше, ніж було сплачено у відповідному періоді 2007 року, до державного бюджету надійшло 1,4 млрд. грн., що на 19 відсотків більше, при цьому податковий борг до Зведеного бюджету скоротився з початку нинішнього року на 3 відсотки, до державного бюджету - на 0,5 відсотка. Окрім цього, на 5 відсотків зросли платежі до Зведеного бюджету за рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку.
Зросла сума сплачених внесків до Пенсійного фонду. За січень-лютий 2008 року підприємствами агропромислового комплексу сплачено на 47 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року. Разом з тим, прострочена заборгованість до Пенсійного фонду по всіх платниках у сільському господарстві збільшилася на 1,5 відсотка.
Підприємствами агропромислового комплексу залучено кредитів на суму 3,3 млрд. грн., що на 40 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року.
Порівняно до аналогічного періоду минулого року зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції збільшився на 43 відсотки, за 3 місяці 2008 року експортовано продукції на 41 відсоток більше відповідного періоду минулого року. Забезпечено позитивне сальдо в розмірі 513,1 млн. дол. США.
В усіх регіонах проводиться комплекс весняно-польових робіт. Станом на 14 квітня 2008 року всіма категоріями господарств посіяно ярих зернових та зернобобових культур на 56 відсотках прогнозованих площ. Цукрові буряки посіяно на 34 відсотках прогнозованих площ, соняшник - на 9 відсотках, ріпак - на 29 відсотках.
Для проведення комплексу цих робіт у 2008 році сільськогосподарські товаровиробники краще минулорічного забезпечені паливно-мастильними матеріалами, мінеральними добривами (102 відсотки до потреби), а також насінням ярих зернових культур. Проте залишається низькою забезпеченість товаровиробників засобами захисту рослин, в наявності лише 68 відсотків до потреби.
У порівнянні з початком року поголів'я ВРХ в усіх категоріях господарств збільшилося майже в усіх регіонах. Також збільшилося на 19,5 відсотка поголів'я овець та кіз. Водночас, поки що не вдалося призупинити скорочення поголів'я корів (порівняно з початком поточного року чисельність зменшилася на 0,2 відсотка), що обумовило зменшення на 2,8 відсотка обсягів виробництва молока всіма категоріями господарств у порівнянні з відповідним періодом попереднього року. Чисельність поголів'я свиней та птиці також зменшилась на 4,3 та 6,9 відсотка відповідно.
За січень-березень 2008 року реалізовано на забій худоби і птиці на 3,3 відсотка більше, ніж у відповідному періоді 2007 року, на 0,5 відсотка зросло виробництво яєць.
Вилов риби та добування морепродуктів по Україні за 2 місяці 2008 року зменшились відповідно до минулорічного на 15,7 відсотка.
Проблемним питанням в сільському господарстві залишається низький рівень заробітної плати серед галузей економіки. Хоча порівняно з відповідним періодом 2007 року середньомісячна заробітна плата штатного працівника підвищилася на 47 відсотків, проте у січні-лютому поточного року вона становила лише 810 грн., або 51 відсоток від середнього рівня по галузях економіки (1575 грн.).
З метою підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу, забезпечення стабільності його розвитку та гарантування продовольчої безпеки держави у 2008 році
НАКАЗУЮ:
1. Звернути увагу начальників головних управлінь агропромислового розвитку Донецької (Пащенко І.В.), Луганської (Хворостяненко С.І.), Миколаївської (Яковлєв А.І.), Тернопільської (Хома А.І.), Івано-Франківської (Сухолиткий М.В.), Рівненської (Слободянюк О.І.) та Закарпатської (Паук І.Ф.) облдержадміністрацій на значне відставання проти минулого року у темпах посіву ярих зернових і зернобобових культур, а також цукрових буряків та зобов'язати вжити додаткових організаційно-технологічних заходів щодо забезпечення прогнозованих обсягів посіву зазначених культур в оптимальні та допустимі агротехнічні строки.
Термін виконання - травень 2008 року
2. Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації спільно з регіональними центрами наукового забезпечення агропромислового виробництва з метою підвищення якості зерна та інших видів продукції рослинництва здійснювати постійний моніторинг фітосанітарної ситуації та організувати належний догляд та захист посівів від бур'янів, хвороб та шкідників.
Термін виконання - постійно
3. Визнати недостатньою роботу головних управлінь агропромислового розвитку Житомирської (Дідківський М.П.), Київської (Покотило О.В.), Хмельницької (Галищук В.І.), Одеської (Новаковський А.Г.) та Харківської (Жорник М.І.) облдержадміністрацій щодо стабілізації чисельності поголів'я корів молочного напряму продуктивності у сільськогосподарських підприємствах.
4. Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації:
зважаючи на цінову ситуацію, яка складається на ринках продукції тваринництва, та враховуючи збільшення державної підтримки галузі у 2008 році, своєчасність її виплат вжити невідкладних заходів щодо стабілізації та нарощування поголів'я сільськогосподарських тварин шляхом збереження та вирощування приплоду, реалізації на забій лише кондиційного поголів'я;
................Перейти до повного тексту