1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 222 від 08.11.2000
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 710 від 28.11.2006 )
Про положення про структурні підрозділи Мінагрополітики України
Відповідно до Положення про Міністерство аграрної політики України
НАКАЗУЮ:
1. Прийняти до безумовного виконання затверджені положення про структурні підрозділи Мінагрополітики України згідно з переліком, що додається.
2. Державним департаментам продовольства (Сватков), ветеринарної медицини (Вербицький), рибного господарства (Шведенко), першому відділу (Червінська), другому відділу (Кудінов), у своїй діяльності керуватися положеннями про ці структурні підрозділи, затвердженими відповідними постановами Кабінету Міністрів України.
3. Керівникам Державних департаментів, департаментів, самостійних управлінь та відділів міністерства в місячний термін:
розробити і затвердити в установленому порядку положення про управління, відділи, сектори, які є їхніми структурними підрозділами, посадові інструкції працівників, не допускаючи дублювання функцій між підрозділами та окремими працівниками, дотримуючись чіткого розмежування обов'язків між ними;
при потребі надати Юридичному управлінню (Бочковська) пропозиції щодо внесення змін і доповнень до затверджених положень про структурні підрозділи.
4. Департаменту організаційної роботи (Шейко) в місячний термін розробити і подати мені на затвердження Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників апарату Міністерства аграрної політики України.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою та заступниками Міністра згідно з розподілом функціональних повноважень.
Міністр І.Кириленко
Додаток
до наказу Мінагрополітики України
8 листопада 2000 р. N 222
Перелік положень про структурні підрозділи Міністерства аграрної політики України
1. Положення про Управління по обслуговуванню роботи Міністра
2. Положення про Департамент кадрової політики, аграрної освіти та науки
3. Положення про Департамент організаційної роботи
4. Положення про Юридичне управління
5. Положення про Управління реформування управління АПК та соціально-трудових відносин
6. Положення про Департамент стратегії розвитку аграрної економіки
7. Положення про Департамент фінансово-кредитної та податкової політики
8. Положення про Департамент міжнародної інтеграції, інвестиційної політики та розвитку аграрного бізнесу
9. Положення про Управління організації та методології бухгалтерського обліку і фінансової звітності
10. Положення про Управління ревізії і контролю
11. Положення про Департамент ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва
12. Тимчасове положення про Департамент ринків продукції тваринництва з Головною державною племінної інспекцією
13. Положення про Головну державну інспекцію якості та сертифікації сільськогосподарської продукції (відділ)
14. Положення про Департамент розвитку соціальної інфраструктури сільської місцевості
15. Положення про Департамент науково-технічної політики
16. Положення про Державну інспекцію по нагляду за технічним станом машин, обладнання та якістю пально-мастильних матеріалів
17. Положення про Відділ охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху
18. Положення про Департамент реформування сільського господарства
19. Положення про Департамент розвитку підприємництва та інфраструктури сільськогосподарських ринків
20. Положення про Управління державною власністю та приватизації
Начальник Юридичного управління С.М.Бочковська
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент стратегії розвитку аграрної економіки
1. Департамент стратегії розвитку аграрної економіки (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом центрального апарату Міністерства аграрної політики України.
2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України, його наказами, іншими нормативними актами та цим Положенням.
3. Основними завданнями Департаменту є:
3.1. Організація розроблення основних напрямів державної аграрної політики, стратегії та механізмів її реалізації, державних комплексних і цільових програм (концепцій) розвитку агропромислового комплексу, відповідних розділів проектів Державної програми соціального і економічного розвитку України та Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
3.2. Здійснення моніторингу виконання програм та розробка економічного аналізу розвитку галузей агропромислового виробництва.
3.3. Удосконалення методології планування і прогнозування та економічного аналізу в галузях агропромислового виробництва.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Організовує за участю структурних підрозділів міністерства розроблення державних комплексних, цільових програм (концепцій) та прогнозів розвитку агропромислового комплексу, відповідних розділів прогнозів економічного і соціального розвитку України на середньо- та короткостроковий періоди, Державної програми економічного і соціального розвитку України на короткостроковий період, положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України та на основі наданої від структурних підрозділів інформації здійснює моніторинг їх виконання.
4.2. Бере участь у розробленні державних програм і концепцій розвитку галузей агропромислового виробництва, балансів сільськогосподарської продукції, визначенні напрямів залучення міжнародної технічної допомоги і інвестицій для забезпечення реалізації державної аграрної політики та вдосконаленні систем управління агропромисловим комплексом.
4.3. Розробляє за участю відповідних підрозділів міністерства економічний аналіз розвитку галузей (за місяць, квартал, рік та інші періоди), визначає тенденції позитивних зрушень і негативних наслідків та їх чинники, пропонує заходи по ліквідації недоліків і запобіганню диспропорцій в їх розвитку.
4.4. Вносить пропозиції щодо структурної перебудови, напрямів реформування економічних відносин та створення сприятливих умов для розширеного відтворення в галузях агропромислового виробництва.
4.5. Узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції по удосконаленню законодавства та у встановленому порядку вносить їх керівництву міністерства. В межах своєї компетенції організовує виконання законодавчих актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією. Проводить експертизу проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів на відповідність стратегії розвитку аграрної економіки.
4.6. Здійснює методичне керівництво, узагальнення досвіду та заходи по вдосконаленню методології і організації прогнозування та статистики економічного аналізу агропромислового виробництва, розробляє форми планової документації, організує їх видання та сприяє забезпеченню ними підприємств, установ і організацій, що входять до сфери управління міністерства.
4.7. Бере участь в укладанні контрактів з керівниками підприємств загальнодержавної власності, що входять до сфери управління міністерства, здійснює контроль за дотриманням умов цих контрактів в частині своєчасної виплати заробітної плати та виконання економічних показників.
4.8. Розглядає пропозиції і заяви з питань, які відносяться до компетенції Департаменту, приймає рішення в межах своїх повноважень, готує висновки та пропозиції керівництву міністерства.
4.9. Виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
5. Відповідно до встановленого в міністерстві порядку Департамент взаємодіє з іншими структурними підрозділами міністерства, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами АПК Автономної Республіки Крим, місцевого самоврядування, представницькими органами, науково-дослідними установами, відповідними органами інших держав, підприємствами, установами і організаціями для розгляду питань, що належать до його компетенції.
6. Департамент має право:
6.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб міністерства, його структурних підрозділів, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, статистичні дані, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань.
6.2. Залучати у встановленому порядку працівників інших структурних підрозділів міністерства, наукових працівників відповідного профілю (за погодженням з їх керівниками) до розробки пропозицій щодо стратегії економічного розвитку, виконання окремих доручень і завдань керівництва міністерства.
6.3. У встановленому порядку брати участь у засіданнях колегії, інших дорадчих і колегіальних органів, нарадах, які проводяться в міністерстві.
7. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Інші працівники Департаменту призначаються на посаду і звільняються з посади у встановленому в міністерстві порядку.
8. Начальник Департаменту:
8.1. Здійснює керівництво його діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим Положенням, організацію роботи, додержання правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни в Департаменті.
8.2. Забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики у підвідомчій сфері, організовує розробку проектів законодавчих і нормативних актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту.
8.3. Визначає політику та стратегію діяльності Департаменту.
8.4. Розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності.
8.5. Затверджує посадові інструкції працівників Департаменту.
8.6. Організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту.
8.7. Подає відповідно до законодавства пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників.
8.8. Забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією.
8.9. За дорученням керівництва міністерства представляє його інтереси з питань, що належать до компетенції Департаменту, в державних та інших органах, громадських організаціях.
8.10. Забезпечує захист державних таємниць у напрямах діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством.
9. Для розгляду пропозицій з основних напрямів здійснення наукових досліджень, методичних рекомендацій та інших актуальних питань, що належать до компетенції Департаменту, діє секція економіки Науково-технічної ради міністерства, склад і функції якої затверджуються у встановленому порядку.
10. Структура і чисельність працівників Департаменту визначається штатним розписом Міністерства аграрної політики України.
Начальник Департаменту
стратегії розвитку аграрної
економіки


В.І.Дробот
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент фінансово-кредитної та податкової політики Міністерства аграрної політики України
1. Департамент фінансово-кредитної та податкової політики (надалі - Департамент) є структурним підрозділом центрального апарату Міністерства аграрної політики України.
2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України (далі - Міністерство), його наказами, іншими нормативними актами та цим Положенням.
В межах своїх повноважень Департамент узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції по удосконаленню законодавства та у встановленому порядку вносить їх керівництву Міністерства, організовує виконання законодавчих актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
3. Основними завданнями Департаменту є:
3.1. Участь у розробці і реалізації державної фінансово-кредитної та податкової політики в галузях агропромислового виробництва.
3.2. Розробка проектів нормативно-правових актів, що визначають основні стратегічні завдання, напрямки та механізми функціонування фінансово-кредитної системи в галузях агропромислового виробництва.
3.3. Розробка та координація виконання загальнодержавних та регіональних програм в частині фінансово-кредитного забезпечення.
3.4. Координація діяльності структурних підрозділів міністерства, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласної, управління сільського господарства та продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій з питань реалізації державної фінансово-кредитної політики та підготовка в межах своєї компетенції відповідних інформаційних та аналітичних матеріалів.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Готує пропозиції Мінагрополітики, як головного розпорядника, по формуванню доходної частини Державного бюджету та надходжень до Державних цільових фондів.
4.2. Здійснює заходи по економному витрачанню бюджетних коштів за цільовим призначенням.
4.3. Здійснює контроль за дотриманням державної фінансової дисципліни установами, підприємствами і організаціями, що належать до сфери управління міністерства.
4.4. Вносить у встановленому порядку пропозиції по доведенню до розпорядників нижчого рівня, одержувачів та Державного казначейства відомостей про обсяги асигнувань, відповідно до встановлених міністерству коштів в державному бюджеті, та забезпечує своєчасний розподіл (фінансування), по мірі надходження, коштів в межах затверджених кошторисів.
4.5. Систематично аналізує фінансовий стан підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління міністерства, виконання зобов'язань перед бюджетом, банками, страховими компаніями.
4.6. Приймає участь у розробці нових і вдосконаленні діючих форм фінансових взаємовідносин держави з підприємствами, установами і організаціями галузей агропромислового виробництва.
4.7. Формує інформаційну базу по кредитному потенціалу галузей агропромислового виробництва щодо визначення потенційних позичальників і кредиторів.
4.8. Розробляє моделі системи оподаткування суб'єктів усіх організаційно-правових форм господарювання в галузях агропромислового виробництва та напрямів її розвитку.
4.9. Організовує:
- повноцінне і кваліфіковане проходження, захист пропозицій Міністерства до державного бюджету та при розробці і прийнятті інших нормативно-правових актів з питань оподаткування;
- експертизу існуючого у цій сфері прогресивного досвіду та пропозицій інших розробників;
- впровадження методик та нормативів оподаткування;
- контроль за дотриманням податкової дисципліни;
- повноцінне, достовірне і оперативне інформаційно-аналітичне висвітлення стану виконання податкової дисципліни і діючого законодавства.
4.10. Контролює:
- впровадження та використання механізмів оподаткування суб'єктів агропромислового виробництва, дотримання чинного законодавства;
6.6. Брати участь у роботі семінарів, симпозіумів, конференцій, нарад з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
6.7. Інформувати керівництво Міністерства у разі покладення на Департамент виконання завдань, що не належать до функцій Департаменту чи виходять за їх межі, а також у випадках не надання іншими структурними підрозділами документів чи матеріалів, необхідних для виконання Департаментом своїх функцій.
6.8. Департамент у межах своєї компетенції готує проекти наказів, вказівок Міністерства та постанов колегії, організує і контролює їх виконання, проводить семінари, наради тощо та розробляє відповідні рекомендації.
7. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Інші працівники Департаменту призначаються на посаду і звільняються з посади у встановленому в міністерстві порядку.
8. Начальник Департаменту здійснює керівництво і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим Положенням, організацію роботи, додержання правил внутрішнього розпорядку і дисципліни у Департаменті.
9. Начальник Департаменту:
- забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики у підвідомчій сфері, організовує розробку проектів законодавчих і нормативних актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту;
- визначає політику та стратегію діяльності Департаменту:
- вносить пропозиції щодо структури та чисельності працівників Департаменту;
- розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності;
- затверджує посадові інструкції працівників Департаменту;
- організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту;
- подає відповідно до законодавства пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників;
- забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;
- забезпечує захист державних таємниць у напрямах діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством.
10. Структура і чисельність працівників Департаменту визначаються штатним розписом Міністерства аграрної політики України.
Начальник Департаменту
фінансово-кредитної та
податкової політики


В.М.Ніколаєнко
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент міжнародної інтеграції, інвестиційної політики та розвитку аграрного бізнесу Міністерства аграрної політики України
1. Департамент міжнародної інтеграції, інвестиційної політики та розвитку аграрного бізнесу (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом центрального апарату Мінагрополітики України.
2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України, його наказами, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
3. Основними завданнями Департаменту є:
3.1. Розробка та здійснення заходів щодо забезпечення виконання державної політики в галузі зовнішньоекономічних зв'язків в агропромисловому комплексі.
3.2. Участь у забезпеченні реалізації державної політики з питань залучення та захисту іноземних та вітчизняних інвестицій.
3.3. Розробка пропозицій щодо основних напрямків державної політики з питань розвитку аграрного бізнесу.
3.4. Участь у забезпеченні реалізації державної політики в напрямку Європейської та міжнародної інтеграції.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Надає консультативну та методичну допомогу державним департаментам, структурним підрозділам міністерства, установам і організаціям всіх форм власності, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій з питань, які відносяться до компетенції Департаменту у відповідності з цим Положенням.
4.2. Впроваджує заходи щодо створення сприятливого середовища для залучення іноземних кредитів, інвестицій та розвитку аграрного бізнесу.
4.3. Аналізує стан експорту та імпорту сільськогосподарської продукції.
4.4. Бере участь у координації роботи по антидемпінговому законодавству.
4.5. Організовує участь представників Мінагрополітики України у роботі міжнародних організацій, міждержавних органів тощо.
4.6. Вносить пропозиції щодо отримання, використанням та своєчасного погашення іноземних кредитів, наданих сільгосптоваровиробникам.
4.7. Здійснює розширення, поглиблення та підвищення ефективності зовнішньоекономічних зв'язків з метою залучення іноземних кредитів та інвестицій, новітніх технологій, науково-технічної допомоги, досвіду підприємств, установ та організацій усіх форм власності, що займаються аграрним бізнесом.
4.8. Розробляє та обірунтовує разом із структурними підрозділами Мінагрополітики програми економічного та науково-технічного співробітництва із зарубіжними країнами (по кожній країні) у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, інвестування та кредитування галузей агропромислового виробництва, реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, а також розвитку аграрного бізнесу.
4.9. Координує роботу з питань економічного та науково-технічного співробітництва із зарубіжними країнами, реалізації міжнародної технічної допомоги, співробітництва з міжнародними організаціями, прийому зарубіжних делегацій, командирування спеціалістів за кордон, організації участі спеціалістів Мінагрополітики в зарубіжних виставках, семінарах, конференціях.
4.10. Здійснює контроль за ефективним використанням та поверненням валютних ресурсів, організовує подання відповідної звітності.
4.11. Здійснює пошук потенційних зарубіжних партнерів для співробітництва, підбір підприємств, установ і організацій всіх форм власності для співпраці з іноземними фірмами та створення спільних підприємств та підприємств з іноземними інвестиціями, а також налагодження спільної виробничої діяльності без створення юридичної особи.
4.12. Розробляє разом з відповідними структурними підрозділами міністерства та організаціями, що належать до сфери управління міністерства, заходи щодо реалізації стратегії інтеграції України до ЄС.
4.13. Здійснює контроль за виконанням положень Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС.
4.14. Координує роботу з міжнародними фінансовими організаціями та з питань вступу до Світової організації торгівлі (надалі - СОТ).
4.15. Забезпечує реалізацію програми вступу до СОТ.
4.16. Контролює виконання зобов'язань, що випливають з міжурядових та міжвідомчих угод, протоколів, договорів, контрактів, а також із членства в міжнародних організаціях.
4.17. Надає допомогу підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності з питань розвитку економічного та науково-технічного співробітництва із зарубіжними країнами.
4.18. Бере участь в переговорах з представниками зарубіжних країн з питань співробітництва, поставок обладнання, сировини і матеріалів на експорт та по імпорту.
4.19. Веде аналіз ефективності співробітництва з підприємствами, установами і організаціями зарубіжних країн;
4.20. Організовує прийом зарубіжних делегацій в центральному апараті Мінагрополітики України.
4.21. Здійснює разом з відповідними структурними підрозділами Мінагрополітики України, головними управліннями сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій та управлінням сільського господарства і продовольства Севастопольської міської держадміністрації підбір і відрядження спеціалістів за кордон з метою вивчення досвіду, проходження виробничих стажувань, участі в роботі міжнародних організацій, виставок, симпозіумів.
4.22. Відповідно до покладених на Департамент завдань бере участь в розробці та реалізації державних програм.
4.23. Виконує інші функції, що випливають із покладених на нього завдань.
5. Департамент при виконанні покладених на нього функцій взаємодіє з іншими структурними підрозділами Мінагрополітики України, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а гакож в межах своєї компетенції з відповідними органами зарубіжних країн.
6. Департамент має право:
6.1. В межах своєї компетенції за дорученням керівництва Мінагрополітики України вести представницьку діяльність в громадських та державних організаціях з питань співробітництва з зарубіжними країнами, а також в дипломатичних і торгових установах зарубіжних країн, які акредитовані на Україні.
6.2. Залучати у встановленому порядку спеціалістів центрального апарату для підготовки інформаційних матеріалів та пропозицій щодо співробітництва з іншими країнами та реалізації міжнародної технічної допомоги.
6.3. Одержувати від структурних підрозділів Мінагрополітики України, головних управлінь сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій та управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської держадміністрації інформацію, необхідну для виконання покладених на Департамент завдань і функцій.
7. Проводити витрати в межах передбаченого кошторису для організації протокольних заходів, пов'язаних з прийомом іноземних делегацій, а також виїздом спеціалістів за кордон.
8. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Інші працівники Департаменту призначаються на посаду і звільняються з посади у встановленому в міністерстві порядку.
9. Начальник Департаменту:
9.1. Забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики у підвідомчій сфері, організовує розробку законодавчих і нормативних актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту.
9.2. Визначає політику та стратегію діяльності Департаменту.
9.3. Розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності.
9.4. Затверджує посадові інструкції працівників Департаменту.
9.5. Організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій усіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту.
9.6. Подає відповідно до чинного законодавства пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади та звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників.
9.7. Забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією.
9.8. Забезпечує захист державних таємниць у напрямках діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством.
9.9. За дорученням керівництва міністерства представляє його інтереси з питань, що належать до компетенції Департаменту, в державних та інших органах, громадських організаціях.
В.о. начальника Департаменту Г.Г.Омельяненко
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент науково-технічної політики Міністерства аграрної політики України
1. Департамент науково-технічної політики (надалі - Департамент) є структурним підрозділом центрального апарату Міністерства аграрної політики України.
2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України, його наказами, іншими нормативними актами та цим Положенням.
Департамент узагальнює практику застосування законодавства, вносить керівництву міністерства пропозиції щодо його удосконалення, організовує виконання актів законодавства і здійснює контроль за їх реалізацією з питань, що входять до його компетенції.
3. Основними завданнями Департаменту є:
3.1. Визначення і проведення державної науково-технічної політики з питань комплексної механізації і автоматизації сільськогосподарського виробництва, машинобудування для агропромислового комплексу, координація роботи наукових установ і організацій, спрямованих на розробку і удосконалення технологій та технічних засобів, реалізація разом з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади регіональних програм розвитку агропромислового комплексу та поточних планів із зазначених питань.
3.2. Організація розробки перспективної науково обгрунтованої системи машин для виробництва сільськогосподарської продукції з урахуванням прогресивних технологій, нової інфраструктури в агропромисловому комплексі України та ринкових відносин.
3.3. Розробка стратегії оновлення матеріально-технічної бази, ресурсного і технологічного забезпечення галузей агропромислового виробництва, складання балансів забезпечення сільськогосподарських товаровиробників технічними та енергетичними ресурсами, розробка схем їх постачання.
3.4. Проведення моніторингу ринку вітчизняної та імпортної сільськогосподарської техніки, можливостей забезпечення її виробництва та придбання кінцевим споживачем.
3.5. Розробка стратегічних принципів залучення коштів та програм інвестування фінансового лізингу з метою технічного переоснащення агропромислового комплексу.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Створює інформаційну систему для визначення попиту і наявності ресурсів технічного призначення.
4.2. Розробляє, відповідно до замовлень сільгосптоваровиробників і переробних підприємств, баланс потреби у виробництві вітчизняної сільськогосподарської техніки, в тому числі в частині його фінансування за рахунок коштів державного бюджету, та доведення вітчизняним заводам-виготовлювачам техніки обсягів її закупівлі.
4.3. Розробляє структуру використання коштів, що надходять з Державного бюджету України на закупівлю матеріально-технічних ресурсів і вносить пропозиції щодо їх розподілу.
4.4. Вивчає потребу та розробляє прогноз забезпечення господарств найважливішими видами енергетичних ресурсів і вносить пропозиції керівництву міністерства щодо організації заходів до поліпшення стану енергопостачання.
4.5. Проводить моніторинг ринку нафтопродуктів та надає Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій, підприємствам, установам та організаціям, що входять до сфери управління міністерства, відповідну інформацію.
4.6. Аналізує стан забезпечення технологічних операцій сільськогосподарського виробництва засобами механізації і електрифікації та приймає участь у розробленні концептуальних напрямів його розвитку, визначенні нових, більш ефективних технічних засобів та технологічних комплексів.
4.7. Бере участь у розробці та координації виконання загальнодержавних, регіональних програм, поточних планів економічного і соціального розвитку галузей агропромислового виробництва.
4.8. Вносить пропозиції про запровадження сучасних механізмів вирішення функціональних питань галузевого та міжгалузевого характеру, державної підтримки підприємств, установ і організацій усіх форм власності з питань інженерно-технічного забезпечення, стимулювання їх інтеграції та кооперування.
4.9. Бере участь у прогнозуванні подальшого розвитку засобів механізації та електрифікації, науковому обгрунтуванні систем машин під новітні технології виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, забезпечує реалізацію довгострокових комплексних науково-технічних програм освоєння нової техніки.
4.10. Прогнозує потребу в розвитку і вдосконаленні ремонтно-обслуговуючої бази сільськогосподарського виробництва, формує напрямки модернізації та розробки нових засобів для відновлення деталей, ремонту та обслуговування техніки.
4.11. Організовує розробку основних агротехнологічних і технікоексплуатаційних вимог до нових машин і технологічних комплексів та систематично контролює якість споживчих характеристик машин цим вимогам та інформує про них сільськогосподарських товаровиробників.
4.12. Розробляє і здійснює організаційно-правові заходи, спрямовані на захист вітчизняних товаровиробників від поставок недосконалих машин і обладнання шляхом проведення приймальних випробувань нової техніки, державних періодичних випробувань серійної техніки, сертифікаційних та інших випробувань технічних засобів, що пропонуються для використання в агропромисловому комплексі України.
4.13. Організовує вивчення техніко-економічного рівня експлуатації машиннотракторного парку та механізації робіт в тваринництві, виявляє основні проблеми, проводить пропаганду прогресивних форм використання та сервісу сільськогосподарської техніки.
4.14. Сприяє своєчасній підготовці сільськогосподарської техніки до сезонів польових робіт та впровадженню високоефективних форм використання техніки (машинно-технологічні станції, машинні ринги, сервісні кооперативи тощо).
4.15. Визначає методичні положення до розробки натуральних і вартісних балансів матеріальних ресурсів для технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва, виконує розрахунки потреби в цих ресурсах та разом з іншими структурними підрозділами міністерства здійснює заходи щодо регулювання виробничих зв'язків.
4.16. Організовує розробку нормативів для забезпечення сільськогосподарського виробництва ресурсами технічного призначення, а також потреб у техніці.
4.17. Організовує систему маркетингу у сфері матеріально-технічного постачання, вносить пропозиції щодо ринкових механізмів регулювання цін і тарифів, а також послуг на продукцію виробничо-технічного призначення, організовує інформування товаровиробників усіх форм власності, сприяє створенню умов для реалізації цієї продукції через ринкову інфраструктуру, відновленню традиційних та освоєнню нових ринків збуту.
4.18. Здійснює технічну політику, спрямовану на забезпечення сільськогосподарських підприємств і організацій технікою, пально-мастильними матеріалами, обладнанням, іншими матеріально-технічними ресурсами через ринкову інфраструктуру, на умовах лізингу тощо.
4.19. Проводить роботу по удосконаленню нормативної-правової бази лізингу, створенню регіональних лізингових фондів.
4.20. Розробляє баланс потреби в пально-мастильних матеріалах та його покриття. Проводить роботу з Міністерством палива і енергетики України, нафтотрейдерами, іншими оптовими постачальниками по забезпеченню сільськогосподарського виробництва та переробної галузі пально-мастильними матеріалами.
4.21. Аналізує стан забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами та вносить пропозиції щодо визначення механізмів їх поставки агропромисловому комплексу.
4.22. Аналізує стан забезпечення сільських споживачів електричною та тепловою енергією, бере участь у розробці пропозицій щодо створення засобів електрифікації та автоматизації сільськогосподарського виробництва, ресурсо- та енергозберігаючих технологій.
4.23. Визначає напрями і тематику прикладних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, що фінансуються міністерством, спрямовує їх на вирішення актуальних проблем у інженерно-технічному забезпеченні агропромислового виробництва, бере участь в розробках та замовленні нової техніки, технологій, прогресивних методів технічного обслуговування машин, веде договірну тематику щодо створення нових машин і устаткування за рахунок коштів, що виділяються на зазначені цілі з державного бюджету, централізованих та інших джерел.
4.24. Готує пропозиції про роздержавлення і приватизацію майна, забезпечує реалізацію політики антимонопольного регулювання галузей, сприяє розвитку конкуренції, становленню структур ринкового типу у сфері виробництва.
4.25. Вносить пропозиції щодо активізації зовнішньо-економічної діяльності, залученню іноземних інвестицій, кредитних ресурсів та міжнародної технічної допомоги для технічного переоснащення галузей агропромислового виробництва.
4.26. Бере участь у формуванні обсягів і змісту навчальних програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, інших заходів по інженерно-технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва.
4.27. Сприяє поліпшенню виробничих умов праці механізаторських кадрів, підвищенню ефективності їх роботи і продуктивності праці.
4.28. Бере участь в реалізації державної політики у сфері виставкової діяльності агропромислового комплексу з питань, що належать до компетенції Департаменту, сприяє участі підприємств, установ і організацій усіх форм власності у виставках, ярмарках, аукціонах тощо.
4.29. Виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
5. Відповідно до встановленого в міністерстві порядку Департамент взаємодіє з іншими структурними підрозділами міністерства, центральними та місцевими органами виконавчої влади, Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головними управліннями сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій, органами місцевого самоврядування, відповідними органами інших держав, для розгляду питань, що належать до його компетенції. При виконанні покладених на Департамент завдань взаємодіє з Міністерством транспорту. Міністерством палива і енергетики, Державним комітетом промислової політики, Державним комітетом з енергозбереження, Національною академією наук України, Українською академією аграрних наук.
6. Департамент має право:
6.1. Одержувати від інших структурних підрозділів, а також від підприємств, установ і організацій сфери управління міністерства інформацію, необхідну для виконання покладених на Департамент завдань і функцій.
6.2. Залучати у встановленому порядку працівників інших структурних підрозділів для підготовки проектів відповідних нормативних актів та документів.
6.3. Скликати та проводити конференції, семінари, школи передового досвіду, наради інженерно-технічних спеціалістів галузей агропромислового виробництва за участю науково-дослідних, проектних та інших організацій.
7. Департамент в межах наданих повноважень здійснює контроль за дотриманням статутів і умов контрактів з керівниками підприємств державної власності, що входять до компетенції Департаменту, вносить пропозиції керівництву міністерства щодо прийняття рішень у разі їх порушення, сприяє підвищенню ефективності використання державного майна.
8. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Інші працівники Департаменту призначаються на посади і звільняються з посад у встановленому в міністерстві порядку.
Начальник Департаменту здійснює керівництво його діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим положенням, організацію роботи, додержання Правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни в Департаменті.
9. Начальник Департаменту:
- забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики у підвідомчій сфері, організовує розробку проектів нормативно-правових актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту;
- визначає політику та стратегію діяльності Департаменту;
- розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності;
- затверджує посадові інструкції працівників Департаменту;
- організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту;
- подає відповідно до законодавства пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників;
- забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;
- забезпечує захист державних таємниць у напрямках діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством;
- за дорученням керівництва міністерства представляє його інтереси з питань, що належать до компетенції Департаменту, в державних та інших органах, громадських організаціях.
10. Для розгляду основних питань, що належать до компетенції Департаменту щодо впровадження у виробництво наукових розробок і рекомендацій по використанню найважливіших досягнень науки, передового досвіду з питань технічної політики, створюється і діє секція технічної політики щодо забезпечення сільськогосподарського виробництва та промислових підприємств, як складова частина Науково-технічної ради Міністерства аграрної політики України. Склад секції та її функції затверджуються у встановленому в міністерстві порядку.
11. Структура і чисельність працівників Департаменту визначається штатним розписом міністерства.
Начальник Департаменту
науково-технічної політики

В.І.Саченко
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент розвитку соціальної інфраструктури сільської місцевості Міністерства аграрної політики України
1. Департамент розвитку соціальної інфраструктури сільської місцевості (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики України.
2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України, його наказами, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
З методичних питань Департамент керується нормативно-правовими актами і рекомендаціями Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики, Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства фінансів, Міністерства економіки. Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства культури і мистецтв. Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров'я, інших міністерств України.
В межах своїх повноважень Департамент узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції про вдосконалення законодавства та у встановленому порядку вносить їх керівництву міністерства, організовує виконання нормативно-правових актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
3. Основними завданнями Департаменту є участь у формуванні та реалізації соціальної політики у сільській місцевості, розробка пропозицій щодо основних напрямків з питань збереження сільської поселенської мережі, соціального захисту, зайнятості сільського населення, інвестування об'єктів невиробничої сфери та галузей агропромислового виробництва, що потребують державної підтримки, організація їх виконання.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Готує пропозиції до проектів законодавчих актів, національних та регіональних програм, актів Уряду з питань соціального розвитку сільських територій та захисту сільського населення, галузевих програм у сфері будівництва об'єктів соціальної сфери в сільській місцевості, інвестування об'єктів галузей агропромислового виробництва.
4.2. Розробляє обгрунтування до державних програм економічного і соціального розвитку та Державного бюджету України щодо інвестування галузей агропромислового виробництва, розвитку та функціонування матеріально-технічної бази соціальної сфери села.
4.3. Бере участь у формуванні та реалізації соціальної політики у сільській місцевості, розробці та запровадженні нормативів забезпечення сільських населених пунктів об'єктами соціальної інфраструктури, надання сільським жителям медичних, комунально-побутових та інших послуг. Вносить пропозиції щодо діяльності органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сільській місцевості.
4.4. Здійснює аналіз соціально-демографічної ситуації на селі та розробляє заходи державного впливу для подолання демографічної кризи.
4.5. Розробляє та реалізує положення нормативно-правових актів щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури села недержавними сільськогосподарськими підприємствами у комунальну власність.
4.6. Вирішує питання залучення державних інвестицій та розміщення їх на конкурсних засадах між головними виконавцями соціальних та виробничих програм, організовує розробку типових проектів та конструкцій, нормативної бази в проектуванні та будівництві.
4.7. Узагальнює пропозиції структурних підрозділів міністерства, Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних та управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій, добровільних формувань при міністерстві щодо розміщення державних інвестицій, як правило, на конкурсних засадах та разом з ними організовує і координує розробку прогнозів економічного і соціального розвитку галузей по розділу "Капітальне будівництво".
4.8. Опрацьовує разом з Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головними управліннями сільського господарства і продовольства обласних та управлінням сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій, добровільними формуваннями при Мінагрополітики переліки будов, об'єктів виробничого призначення та соціальної сфери, погоджує їх з Мінекономіки та бере участь у підготовці рішень Кабінету Міністрів України з цих питань. Здійснює контроль за їх реалізацією.
4.9. Здійснює виконання Державної програми по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в частині формування обсягів державних капітальних вкладень, забезпечує контроль за введенням об'єктів в дію.
4.10. Організовує роботу по впровадженню через проектування в будівництво науково-технічних розробок енергозберігаючих технологій, нових матеріалів і конструкцій, які здешевлюють будівництво, скорочують термін виконання робіт та експлуатаційних витрат.
4.11. Виступає замовником типових проектів, готує матеріали по затвердженню у встановленому порядку титульних списків на проектування і будівництво, організовує проведення експертизи проектно-кошторисної документації.
4.12. Проводить маркетинг об'єктів незавершеного будівництва (консервація, приватизація, ліквідація, списання витрат тощо) і вносить пропозиції Фонду державного майна України щодо їх реалізації.
4.13. Готує пропозиції щодо відшкодування з бюджету витрат власних коштів підприємств і організацій, понесених на будівництво об'єктів соціально-культурної сфери та житла в трудонедостатніх селах.
4.14. Аналізує стан будівництва, освоєння капітальних вкладень, введення в дію виробничих потужностей, житла та об'єктів соціальної сфери. Координує діяльність будівельних підрозділів та надає практичну допомогу на місцях по виконанню державних цільових програм.
4.15. Бере участь у підготовці рішень щодо створення, реорганізації, реформування, ліквідації підприємств, установ і організацій загальнодержавної власності, що належать до сфери управління міністерства в галузі сільського будівництва, затвердженні їх статутів, погодженні контрактів з керівниками цих підприємств, установ і організацій, а також у підготовці пропозицій про приватизацію і роздержавлення їх майна.
4.16. Організовує проведення моніторингу сільської поселенської мережі.
4.17. Виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
5. Відповідно до встановленого в міністерстві порядку Департамент взаємодіє з іншими структурними підрозділами міністерства, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування з питань, що належать до його компетенції.
6. Департамент має право:
6.1. Одержувати у встановленому порядку від інших структурних підрозділів міністерства, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій статистичні дані, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
6.2. Залучати у встановленому порядку працівників інших структурних підрозділів міністерства для підготовки проектів відповідних нормативно-правових актів чи документів, що входять до компетенції Департаменту.
6.3. Скликати і проводити наради, семінари, конференції з питань, що входять до його компетенції, залучати для участі в них спеціалістів інших підрозділів міністерства, представників інших органів влади (за їх згодою).
6.4. Вносити пропозиції керівництву міністерства про припинення дії та відміну наказів підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерства, з питань, віднесених до компетенції Департаменту, що протирічать чинному законодавству.
7. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Інші працівники Департаменту призначаються на посади і звільняються з посад у встановленому в міністерстві порядку.
8. Начальник Департаменту здійснює керівництво його діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим Положенням, організацію роботи, додержання Правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни в Департаменті.
9. Начальник Департаменту:
9.1. Забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики з питань, що відносяться до його компетенції, організовує розробку відповідних проектів нормативно-правових актів, державних програм.
9.2. Визначає політику і стратегію діяльності Департаменту.
9.3. Розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності.
9.4. Затверджує посадові інструкції працівників Департаменту.
9.5. Організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту.
9.6. Подає, відповідно до законодавства, пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідні заходи щодо підвищення кваліфікації працівників.
9.7. Забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань Державної служби та боротьби з корупцією.
9.8. Забезпечує захист державних таємниць у напрямах діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством.
9.9. За дорученням керівництва міністерства представляє його інтереси з питань, що належать до компетенції Департаменту, в державних та інших органах, громадських організаціях.
10. Для розгляду пропозицій по вдосконаленню будівництва, експертизи науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і пропозицій по використанню та впровадженню в проектування і будівництво нових досягнень науки і передового досвіду, вирішення найважливіших соціальних питань в складі Науково-технічної ради міністерства створюється секція розвитку соціальної інфраструктури сільської місцевості.
11. Структура і чисельність працівників Департаменту визначається штатним розписом Міністерства аграрної політики України.
Начальник Департаменту розвитку
соціальної інфраструктури
сільської місцевості


М.В.Гайдар
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва Міністерства аграрної політики України
1. Департамент ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики України.
2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України, його наказами, іншими нормативними документами та цим Положенням.
У межах своїх повноважень Департамент розробляє пропозиції про вдосконалення законодавства з питань, що належать до його компетенції та у встановленому порядку вносить їх керівництву міністерства, організовує виконання законодавчих актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
3. Основними завданнями Департаменту є:
3.1. Розроблення пропозицій щодо основних напрямків розвитку та реалізації державної політики з питань насінництва, землеробства, виробництва та реалізації продукції рослинництва.
3.2. Розроблення і координація виконання загальнодержавних, регіональних та галузевих програм розвитку рослинництва та насінництва.
3.3. Розроблення пропозицій щодо оптимізації територіального розміщення виробництва продукції рослинництва та насінництва.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Розробляє концептуальні напрями розвитку конкурентоспроможного землеробства, здійснює заходи щодо економічного стимулювання товаровиробників, спрямовує їх діяльність на розв'язання завдань, пов'язаних із забезпеченням потреб населення в продуктах харчування, вивчає попит на продукцію рослинництва, розробляє систему заходів по вивченню ринків з метою розширення збуту виробленої продукції, встановлює зовнішньоекономічні зв'язки.
4.2. Організовує складання загальнодержавних та міжгалузевих балансів виробництва та забезпечення потреб населення у продукції рослинництва.
4.3. Організовує роботу з питань підтримки та захисту вітчизняного виробника і запобігає заподіянню шкоди галузі рослинництва.
4.4. Розробляє основні напрямки реформування у сфері виробництва продукції рослинництва, структурної перебудови галузей агропромислового виробництва, сприяє створенню умов для розширеного відтворення в цій галузі.
4.5. Розробляє пропозиції щодо забезпечення сприятливих умов діяльності підприємств агропромислового комплексу всіх форм власності у процесі адаптації їх до ринкових умов, забезпечує надання консультаційної підтримки і послуг в організації виробництва та маркетингу сільськогосподарської продукції.
4.6. Надає передбачену законодавством підтримку підприємствам агропромислового комплексу, а також підсобним господарствам, у тому числі шляхом залучення їх на конкурсних засадах до виконання загальнонаціональних, регіональних, галузевих та інших програм і проектів, фінансування виконання яких передбачено Державним бюджетом України.
4.7. Разом із спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів координує моніторинг земель сільськогосподарського призначення та відновлення їх продуктивної цінності, визначення основних напрямів державної політики у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення.
4.8. Здійснює аналіз діяльності, макроекономічне прогнозування і нормативне планування розвитку галузі рослинництва з урахуванням попиту і пропозицій на продукцію рослинництва.
4.9. Координує діяльність підприємств, пов'язану з проведенням державних випробувань сортів і гібридів сільськогосподарських культур, в межах своїх повноважень здійснює контроль за якістю насіння, спрямовану на розвиток насінництва та розсадництва.
4.10. Здійснює організаційно-методичне забезпечення розвитку галузі рослинництва, розробляє баланси забезпечення потреб населення у продукції рослинництва.
4.11. Готує пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності виробництва продукції рослинництва.
4.12. Розробляє пропозиції з охорони та раціонального використання земель сільськогосподарського призначення, підвищення родючості грунтів, бере участь у розробленні умов експлуатації меліоративних систем у разі приватизації майна сільськогосподарських підприємств, які мають у своєму користуванні меліоровані землі.
4.13. Здійснює відповідно до законодавства державне управління в насінництві, забезпечує відповідно до законодавства формування державного насіннєвого страхового фонду, веде Державний реєстр виробників насіннєвого і садивного матеріалу, контролює ефективне використання цього насіннєвого фонду, сприяє розвитку ринку насіння.
4.14. Організовує проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення, сертифікації продукції рослинництва та переробних галузей.
4.15. Розробляє програму стабілізації і поступового збільшення обсягів виробництва зерна, розвитку інфраструктури і економічних механізмів оптимізації ринку зерна на 2001-2004 роки.
4.16. Розробляє та реалізує державні комплексні та цільові програми розвитку галузей агропромислового виробництва та регіонів, сприяє розвитку спеціалізації та концентрації виробництва, горизонтальної і вертикальної інтеграції через добровільні формування при міністерстві, регіональні об'єднання і приватних товаровиробників.
4.17. Готує пропозиції щодо стратегії землеробства, рослинництва та забезпечення продовольчої безпеки держави, зонального й територіального розміщення агропромислового виробництва, концептуальних напрямів конкурентоспроможного розвитку агропромислового виробництва.
4.18. Готує пропозиції про державну підтримку галузей агропромислового виробництва та окремих видів сільськогосподарської продукції, координує державну підтримку розвитку хмелярства, льонарства, колективного садівництва і городництва та інших глибокоспеціалізованих галузей.
4.19. Бере участь у підготовці пропозицій для розроблення проекту Закону "Про Державний бюджет України", забезпеченні цільового фінансування галузевих програм і заходів.
4.20. Забезпечує реалізацію Закону України "Про насіння", формує резервний та елітний насіннєві фонди і забезпечує їх ефективне використання, координує діяльність підприємств і організацій, які належать до сфери управління міністерства, пов'язану з проведенням державних випробувань сортів і гібридів сільськогосподарських культур, здійснює державний контроль за якістю насіння, сприяє розвитку ринку насіння, як об'єкта внутрішньої та міжнародної торгівлі, займається питаннями державної регламентації та маркетингу насіння.
4.21. Готує пропозиції щодо використання земельних ресурсів, через відповідні органи Держкомзему забезпечує підвищення родючості, охорони грунтів та навколишнього середовища.
4.22. Складає баланс потреби мінеральних добрив, засобів захисту рослин в Україні, організовує виконання заходів та здійснює контроль за забезпеченням екологічної безпеки у поводженні з пестицидами, агрохімікатами, відходами власного виробництва, регуляторами росту рослин. Забезпечує реалізацію законів "Про захист рослин" та "Про пестициди і агрохімікати".
4.23. Проводить державну політику з питань карантину рослин, забезпечує охорону території України від занесення шкідників і бур'янів, збудників хвороб рослин, здійснює фітосанітарний контроль згідно із Законом України "Про карантин рослин".
4.24. Визначає пріоритетні напрямки наукових досліджень, формує тематику науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок, організує виконання та впровадження у виробництво завершених наукових розробок.
4.25. Вносить пропозиції щодо державної підтримки товаровиробників та сприяє розвитку в ринкових умовах суб'єктів господарювання усіх форм власності та особистих підсобних господарств населення, які здійснюють виробництво, заготівлю та переробку продукції рослинництва.
4.26. Бере участь у підготовці пропозицій до міжнародних договорів України, договорів міжвідомчого характеру з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
4.27. Здійснює науково-технічну і технологічну політику в рослинництві та насінництві, координує розробки та впроваджує ресурсозберігаючі технології виробництва рослинницької продукції.
4.28. Здійснює заходи щодо державної підтримки галузі рослинництва, цільового використання бюджетних коштів, створення рівних умов для розвитку усіх форм власності й господарювання.
4.29. Організовує роботи державних служб з питань насінництва, сортовипробування і захисту рослин, заготівлі та якості продукції, наукового і кадрового забезпечення, стандартизації та карантинного режиму.
4.30. Виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
5. Департамент у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з Міністерством економіки України, Державним комітетом промислової політики України, ДАК "Хліб України", іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами Автономна Республіка Крим, органами місцевого самоврядування, відповідними органами інших держав для розгляду питань, що належать до його компетенції.
6. Департамент має право:
6.1. Одержувати у встановленому порядку від структурних підрозділів міністерства, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування органів та відповідних посадових осіб статистичні дані, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань і функцій.
6.2. Департамент у межах своєї компетенції та на виконання чинного законодавства готує проекти наказів Міністерства аграрної політики України та контролює їх виконання.
Рішення з питань ведення землеробства, насінництва, зернового господарства, бурякоцукрового та олієжирового комплексів, сортовипробування і захисту рослин, карантинного режиму, екологічних питань є обов'язковими для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами.
6.3. Організовує та проводить у встановленому в міністерстві порядку наради, семінари, конференції з питань, що належать до компетенції Департаменту.
7. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Інші працівники Департаменту призначаються на посаду і звільняються з посад у встановленому в міністерстві порядку.
Начальник Департаменту здійснює керівництво і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим Положенням, організацію роботи, додержання правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни в Департаменті.
8. Начальник Департаменту:
8.1. Забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань, організовує розробку проектів і нормативно-правових актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту.
8.2. Визначає політику та стратегію діяльності Департаменту.
8.3. Розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності.
8.4. Затверджує посадові інструкції працівників Департаменту.
8.5. Організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян об'єднань громадян, підприємств усіх форм власності, установ та організацій, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту.
8.6. Подає відповідно до законодавства пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників.
8.7. Забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією.
8.8. Забезпечує захист державних таємниць у напрямах діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством.
8.9. За дорученням керівництва міністерства представляє його інтереси з питань, що належать до компетенції Департаменту, в державних та інших органах, громадських організаціях.
8.10. Представляє у встановленому порядку працівників, які особливо відзначились у роботі, для заохочення, підвищення рангів державних службовців, вносить пропозиції в необхідних випадках про застосування дисциплінарних заходів до працівників Департаменту.
8.11. Бере участь у нарадах, що проводяться міністерством, підготовці документів і матеріалів, що належать до компетенції Департаменту.
8.12. Проводить оперативні наради з питань, що стосуються діяльності Департаменту.
8.13. Планує роботу Департаменту і контролює виконання планів, доручень, вказівок.
8.14. Сприяє підвищенню ділової активності працівників Департаменту, проводить з ними заняття по підвищенню їх професійної кваліфікації.
8.15. Спільно з Департаментом кадрової політики, аграрної освіти та науки здійснює підбір кадрів працівників Департаменту та створює дієвий резерв кадрів.
9. Для розгляду наукових рекомендацій та інших пропозицій щодо головних напрямків розвитку науки, техніки і технології, обговорення найважливіших програм та інших питань у Департаменті діє секція Науково-технічної ради міністерства. Склад секції і положення про неї затверджується у встановленому в міністерстві порядку.
10. Структура та чисельність Департаменту визначаються штатним розписом Міністерства аграрної політики України.
Начальник Департаменту І.Сорока
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Тимчасове положення
про Департамент ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Міністерства аграрної політики України (діє до моменту створення, згідно статті 15 Закону України "Про племінну справу у тваринництві" від 21 грудня 1999 р. N 1328-XIV ( 1328-14 ), системи державної племінної служби)
1. Департамент ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом центрального апарату Міністерства аграрної політики України.
2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України, його наказами, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
В межах своїх повноважень Департамент узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства та у встановленому порядку вносить їх керівництву міністерства, організовує виконання законодавчих актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
3. Основними завданнями Департаменту є:
3.1. Участь в реалізації державної аграрної політики у тваринництві та здійсненні заходів щодо продовольчої безпеки.
3.2. Розроблення і координація виконання загальнодержавних та галузевих програм розвитку тваринництва і птахівництва.
3.3. Здійснення науково-технічної і технологічної політики в тваринництві, птахівництві і бджільництві.
3.4. Розробка проектів законодавчих і нормативно-правових актів та галузевих стандартів, норм і нормативів, що стосуються тваринництва.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Розробляє концептуальні напрями розвитку конкурентоспромож-ного тваринництва, здійснює заходи щодо економічного стимулювання товаровиробників, спрямовує їх діяльність на розв'язання завдань, пов'язаних із забезпеченням потреб населення в продуктах харчування. Вивчає попит на тваринницьку продукцію та сприяє формуванню інфраструктури ринку з метою розширення збуту виробленої тваринницької продукції, встановленню зовнішньоекономічних зв'язків та залученню інвесторів. Приймає участь в організації продовольчого ринку.
4.2. Бере участь у розробленні прогнозу економічного і соціального розвитку України, основних макропоказників розвитку галузей тваринництва і птахівництва з урахуванням попиту і пропозицій на продовольчі товари.
4.3. Забезпечує відповідно до законодавства державне управління племінною справою у тваринництві. Здійснює контроль за дотриманням законодавства про племінну справу у тваринництві, за станом і використанням племінних (генетичних) ресурсів, нагляд за ввезенням на територію України та вивезенням з її території племінних (генетичних) ресурсів, показників племінного обліку та форм, згідно з якими ведеться документація з племінної справи, проводить реєстрацію власників племінних (генетичних) ресурсів, веде державні книги племінних тварин та Державний племінний реєстр, проводить апробацію селекційних досягнень у тваринництві, присвоює статус суб'єктам племінної справи. Здійснює контроль за дотриманням законодавства в галузі бджільництва.
4.4. Бере участь у визначенні стратегії розвитку та зонального розміщення галузей тваринництва з урахуванням кон'юнктури ринку.
4.5. Організовує розроблення загальнодержавних та міжгалузевих балансів виробництва та споживання продукції, опрацюванні стандартів, технічних умов і рекомендацій з питань ведення тваринництва, здійснює контроль за їх дотриманням.
4.6. Готує пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності ведення галузей тваринництва, посилення їх конкурентоспроможності на вітчизняному та світовому ринках.
4.7. Вносить пропозиції щодо державної підтримки вітчизняних товаровиробників та ефективності застосування антидемпінгового законодавства, сприяє розвитку в ринкових умовах тваринництва суб'єктів господарювання усіх форм власності та особистих підсобних господарств населення. Здійснює розподіл коштів Державного бюджету, що виділяються на фінансування цільових програм у тваринництві, та контроль за їх використанням.
4.8. Бере участь у формуванні відносин власності, поглибленні інтеграційних процесів, готує керівництву міністерства пропозиції щодо дотримання цінового паритету на тваринницьку продукцію для забезпечення еквівалентного обміну продукції між галузями тваринництва і промисловості, іншими галузями сільськогосподарського виробництва.
4.9. Бере участь у здійсненні на підприємствах усіх форм власності державного контролю за якістю тваринницької продукції та проведення її сертифікації.
4.10. Сприяє поліпшенню екологічного стану виробництва та природоохоронної діяльності.
4.11. Бере участь у здійсненні єдиної державної політики в питаннях ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
4.12. Сприяє поліпшенню виробничих умов праці товаровиробників, підвищенню рівня їх кваліфікації та продуктивності праці.
4.13. Виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
5. Відповідно до встановленого в міністерстві порядку Департамент взаємодіє з іншими структурними підрозділами міністерства, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, відповідними органами інших держав для розгляду питань, що належать до його компетенції.
6. Департамент має право:
6.1. Одержувати у встановленому порядку від структурних підрозділів міністерства, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та відповідних посадових осіб статистичні дані, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань і функцій.
6.2. Залучати у встановленому порядку працівників інших структурних підрозділів для підготовки проектів відповідних нормативних актів чи документів, що належать до компетенції Департаменту.
6.3. Організовувати та проводити у встановленому в міністерстві порядку наради, семінари, конференції з питань, що належать до компетенції Департаменту.
6.4. Контролювати правильність використання коштів, що централізовано направляються на ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції підприємствам, установам і організаціям, що належать до сфери управління міністерства, та на виконання науково-дослідних програм, міжнародних проектів і договорів.
7. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Інші працівники Департаменту призначаються на посаду і звільняються з посад у встановленому в міністерстві порядку.
Начальник Департаменту здійснює керівництво його діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим Положенням, організацію роботи, додержання правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни у Департаменті.
8. Начальник Департаменту:
- забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики у підвідомчій сфері, організовує розробку проектів законодавчих і нормативно-правових актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту;
- визначає політику та стратегію діяльності Департаменту;
- розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності;
- затверджує посадові інструкції працівників Департаменту;
- організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту, звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій всіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту;
- подає відповідно до законодавства пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників;
- забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією, а також захист державних таємниць у напрямах діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством;
- за дорученням керівництва міністерства представляє його інтереси з питань, що належать до компетенції Департаменту, в державних та інших органах, громадських організаціях.
9. Структура і чисельність працівників Департаменту визначається штатним розкладом Міністерства аграрної політики України.
Начальник Департаменту Ю.Ф.Мельник
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент реформування сільського господарства Міністерства аграрної політики України
1. Департамент реформування сільського господарства (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом центрального апарату Міністерства аграрної політики України (надалі - Міністерство).
Метою діяльності Департаменту є розроблення та реалізація державної політики у сфері реформування сільського господарства, реструктуризації сільськогосподарських підприємств, створення нових форм господарювання та підтримки господарських структур, що виникли в результаті реформування, створення умов для розвитку ефективного аграрного сектора економіки, створення та розбудова мережі сільськогосподарської дорадчої служби.
2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства, іншими нормативними актами, а також цим Положенням.
В межах своїх повноважень Департамент узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції з удосконалення законодавства та у встановленому порядку вносить їх керівництву Міністерства, організовує виконання законодавчих актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
3. Основними завданнями Департаменту є:
розробка стратегії та методології аграрної реформи;
реалізація державної політики реформування майнових та земельних відносин, реструктуризації та розвитку аграрного сектора економіки;
сприяння підвищенню рівня прибутковості сільськогосподарського виробництва через створення та розвиток сільськогосподарських дорадчих служб і координацію їхньої діяльності;
моніторинг аграрної реформи.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
1) розробляє стратегію, методологію та рекомендації щодо здійснення аграрної реформи, реструктуризації та підтримки реформованих сільськогосподарських підприємств;
2) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, пропозиції органів виконавчої влади, об'єднань громадян з питань реалізації аграрної політики та вносить відповідні пропозиції керівництву Міністерства для подання на розгляд Кабінету Міністрів України;
3) забезпечує зв'язок з Міністерством органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян з питань реформування сільського господарства;
4) здійснює координацію діяльності обласних центрів реформування сільського господарства та Центру реформування сільського господарства Автономної Республіки Крим, а також їх районних відділів, які створюються відповідно обласними і районними державними адміністраціями та Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, сприяє їх матеріальнотехнічному та фінансовому забезпеченню;
5) здійснює підтримку щодо становлення і розвитку сільськогосподарських дорадчих служб в Україні та координує їх діяльність;
6) організовує і координує діяльність сільськогосподарських підприємств, міжгосподарських підприємств і організацій у сфері реформування та реструктуризації;
7) надає методологічну, дорадчу та іншу допомогу сільськогосподарським підприємствам та організаціям у процесі їх реформування та диверсифікації їх виробничої діяльності;
8) надає підтримку суб'єктам господарювання усіх форм власності, в тому числі особистим підсобним господарствам, шляхом розробки та реалізації на конкурсних засадах національних, регіональних, галузевих та інших програм і проектів, які фінансуються з державного бюджету та інших джерел;
9) координує діяльність програм та проектів, включаючи міжнародну технічну допомогу з питань реформування сільського господарства;
10) організовує в межах своїх повноважень роботу щодо залучення іноземних кредитів, грантів, міжнародної технічної допомоги, внутрішніх та іноземних інвестицій, спрямованих на розвиток сільського господарства;
11) стимулює ініціативу сільськогосподарських підприємств у залученні інвестицій шляхом надання консультативної допомоги у підготовці інвестиційних проектів, допомагає підприємствам у пошуку потенційних інвесторів, здійснює моніторинг інвестиційних проектів;
12) бере участь у формуванні планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, віднесених до його компетенції, а також вносить пропозиції щодо змін в навчальних програмах;
13) проводить просвітницько-роз'яснювальну роботу на селі про принципи аграрної реформи в Україні з метою стимулювання ініціативи населення до вільного вибору ефективних форм господарювання;
14) організовує вивчення та аналіз досвіду інших країн у питаннях аграрної реформи і державної підтримки сільськогосподарських виробників;
15) координує разом із спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів проведення земельної реформи;
16) здійснює моніторинг, моделювання, прогнозування і контроль процесів аграрної реформи в межах своїх повноважень, аналізує їхні соціально-економічні наслідки та готує пропозиції щодо вдосконалення державної політики в аграрному секторі;
17) організовує наради, конференції, симпозіуми, семінари, виставки та навчальні програми з питань розвитку сільського господарства;
18) здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
5. Відповідно до встановленого в Міністерстві порядку Департамент взаємодіє із структурними підрозділами Міністерства, Міністерством юстиції України, Міністерством фінансів України, Міністерством економіки України, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами Автономної Республіки Крим, місцевого самоврядування, комерційними банками, відповідними органами інших держав, підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності для розгляду питань, що належать до його компетенції.
6. Департамент має право:
1) представляти у межах своєї компетенції Міністерство за його дорученням в державних та інших органах, міжнародних організаціях;
2) залучати спеціалістів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
3) розробляти та реалізувати програми, проекти у сфері виконання покладених на нього завдань;
4) вносити пропозиції щодо фінансування національних, регіональних та галузевих програм і проектів в межах своєї компетенції;
5) одержувати безоплатно у встановленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
6) одержувати від посадових осіб підприємств, установ і організацій у встановленому законодавством порядку документи, які необхідні для обгрунтування зміни форми власності, визначення кон'юнктури об'єктів, що підлягають реорганізації, та їх соціально-економічних наслідків;
7) здійснювати експертизу результатів інвентаризації об'єктів, що реорганізуються;
8) користуватися послугами аудиторських фірм, експертів тощо;
9) здійснювати контроль, проводити перевірки з питань, що належать до його компетенції;
10) ставити питання у встановленому законом порядку про притягнення до відповідальності керівників підприємств, що реорганізуються, інших відповідальних та уповноважених осіб за допущені порушення законодавства;
11) скликати у встановленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
12) брати участь у роботі семінарів, симпозіумів, нарад з питань, віднесених до компетенції Департаменту;
13) інформувати керівництво Міністерства у разі покладення на Департамент виконання завдань, що не належать до функцій Департаменту, а також у випадках ненадання іншими структурними підрозділами Міністерства документів чи матеріалів, необхідних для виконання Департаментом своїх функцій.
14) у межах своєї компетенції готувати проекти наказів, вказівок Міністерства та постанов колегії, організовувати і контролювати їх виконання, проводити семінари, наради тощо та розробляти відповідні рекомендації.
7. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром.
Інші працівники Департаменту призначаються на посаду і звільняються з посади у встановленому в Міністерстві порядку.
Робота Департаменту проводиться відповідно до планів роботи Департаменту, а також планів та організаційних заходів Міністерства.
8. Начальник Департаменту:
- здійснює керівництво його діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання функцій передбачених цим Положенням;
- забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики у підвідомчій сфері, організовує розробку проектів законодавчих і нормативних актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту;
- визначає політику та стратегію діяльності Департаменту;
- розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності, забезпечує дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни в Департаменті;
- затверджує посадові інструкції працівників Департаменту;
- організовує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту;
- подає відповідно до законодавства пропозиції керівництву міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників;
- забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;
- забезпечує захист державних таємниць у напрямах діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством.
9. Структура і чисельність працівників Департаменту визначаються штатним розписом Міністерства.
Начальник Департаменту
реформування сільського
господарства


Ю.Я.Кухарук
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент розвитку підприємництва та інфраструктури сільськогосподарських ринків
1. Департамент розвитку підприємництва та інфраструктури сільськогосподарських ринків (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики України.
2. Департаменту своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики, іншими нормативно-правовими актами і цим Положенням.
В межах своїх повноважень Департамент узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, вносить і розробляє пропозиції по удосконаленню законодавства та у встановленому порядку подає їх на розгляд керівництву міністерства, організує виконання законодавчих актів, здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
3. Основними завданнями Департаменту є:
3.1. Розроблення і здійснення заходів щодо розвитку ринкової інфраструктури в агропромисловому комплексі (аграрні біржі, аукціони худоби, оптові продовольчі ринки, обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи, кредитні спілки, страхові компанії, виставки і ярмарки тощо).
3.2. Забезпечення проведення цінової політики, моніторингу цін на ринку продукції галузей агропромислового виробництва та інформування про попит і пропозицію на зазначеному ринку.
3.3. Забезпечення державної підтримки та сприяння розвитку підприємництва у сільській місцевості.
3.4. Проведення державної політики підтримки становлення і розвитку фермерських господарств, особистих підсобних господарств та інших організаційно-правових форм господарювання.
3.5. Надання передбаченої законодавством підтримки підприємствам галузей агропромислового виробництва, а також особистим підсобним господарствам, у т. ч. шляхом залучення їх на конкурсних засадах до виконання державних, регіональних, галузевих та інших програм і проектів, фінансування виконання яких передбачено Державним бюджетом України.
4. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Запроваджує схеми та механізми по закупівлі сільськогосподарської продукції і продовольства для державних потреб, їх реалізації з державних ресурсів (державного резерву) та продукції, яка надходить у рахунок погашення заборгованості, та поставки підприємствам агропромислового комплексу матеріально-технічних ресурсів, що придбаваються за рахунок коштів державного бюджету через біржовий товарний ринок.
4.2. Готує пропозиції щодо створення і діяльності ринкових структур (бірж, агроторгових домів, оптових ринків, аукціонів та інших формувань, що входять до інфраструктури сільськогосподарських ринків).
4.3. Готує пропозиції щодо вдосконалення ринкових механізмів, організує систему маркетингу у сфері виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції та продукції її переробки, сприяє інформуванню товаровиробників усіх форм власності з цих питань, створенню умов для реалізації продукції та поставки підприємствам агропромислового комплексу матеріально-технічних ресурсів, що придбаваються за рахунок державного бюджету через ринкову інфраструктуру.
4.4. Приймає участь у розробці пропозицій щодо основних напрямів аграрної політики, реалізації державної політики з питань розвитку аграрного (продовольчого) ринку, загальнодержавних і регіональних програм.
4.5. Приймає участь у розробці і реалізації в галузях агропромислового виробництва бюджетної, податкової та митної політики, формуванні ринків товарів, матеріальних ресурсів, капіталів і послуг, а також інфраструктури цих ринків.
4.6. Приймає участь у реалізації державних комплексних і цільових програм (концепцій) розвитку агропромислового комплексу, сприяння спеціалізації та концентрації, горизонтальній і вертикальній інтеграції агропромислового виробництва.
4.7. Приймає участь у розробці проектів Державної програми соціального і економічного розвитку України, Державного бюджету України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
4.8. Приймає участь у реалізації державних програм і концепцій розвитку галузей агропромислового виробництва та вдосконалення системи управління агропромисловим комплексом.
4.9. Приймає участь у розробленні системи галузевих стандартів, норм і нормативів у галузях агропромислового виробництва, у розробленні міжгалузевих стандартів, у межах своїх повноважень здійснює контроль за їх дотриманням, забезпечує відповідно до законодавства проведення державної політики у сфері стандартизації, метрології, акредитації вимірювальних і калібрувальних лабораторій та метрологічного забезпечення галузей агропромислового виробництва.
4.10. Приймає участь у розробці і здійсненні заходів щодо формування інфраструктури та активізації функціонування аграрного ринку, відновленню традиційних та освоєнню нових ринків сільськогосподарської продукції.
4.11. Розробляє і вносить пропозиції та організує виконання заходів по підвищенню ефективності роботи фермерських та особистих підсобних господарств і створенню сприятливих умов для подальшого нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, сприяє розвитку кооперації цих господарств в сфері виробництва, заготівлі і реалізації продукції, агросервісному обслуговуванню, інтеграції їх з іншими підприємствами, приймає участь у складанні продовольчих балансів.
4.12. Аналізує стан розвитку підприємництва в сільській місцевості.
4.13. Організує роботу по стандартизації та сертифікації продукції сільського господарства.
4.14. Виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
5. Департамент має право:
5.1. Залучати у встановленому порядку до розробки нормативно-правових актів по розвитку інфраструктури сільськогосподарських ринків, моніторингу цін, підприємництва і фермерських господарств спеціалістів інших структурних підрозділів міністерства, добровільних формувань при міністерстві.
5.2. В межах своєї компетенції за дорученням керівництва міністерства вести представницьку діяльність в державних та громадських організаціях з питань ринкових відносин, цінової політики, підприємництва та фермерства.
5.3. Отримувати від структурних підрозділів міністерства, головних управлінь сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій інформацію, необхідну для виконання покладених на Департамент завдань і функцій.
5.4. Розглядати запити підприємств і організацій з питань, які відносяться до компетенції Департаменту, приймати рішення в межах своїх повноважень, готувати висновки та пропозиції керівництву міністерства.
5.5. За погодженням з керівництвом міністерства проводити наради, семінари з питань, які входять до компетенції Департаменту.
6. Департамент відповідно до встановленого в міністерстві порядку при виконанні покладених на нього функцій взаємодіє з іншими структурними підрозділами міністерства, центральними і місцевими органами виконавчої влади, Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головними управліннями сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій, органами місцевого самоврядування, відповідними органами інших держав з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
7. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром. Начальник Департаменту здійснює керівництво його діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим Положенням, організацію роботи, додержання правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни у Департаменті. Інші працівники Департаменту призначаються на посаду і звільняються з посад у встановленому в міністерстві порядку.
8. Начальник Департаменту:
- забезпечує ефективне виконання покладених на Департамент завдань щодо реалізації державної політики у підвідомчій сфері, організовує розробку проектів нормативно-правових актів, державних програм, що належать до компетенції Департаменту;
- визначає політику та стратегію діяльності Департаменту;
- розподіляє обов'язки між його заступниками, керівниками структурних підрозділів Департаменту і визначає ступінь їх відповідальності;
- забезпечує дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни в Департаменті, затверджує посадові інструкції його працівників;
- представляє у встановленому порядку працівників, які особливо відзначились у роботі, для заохочення, підвищення рангів державних службовців, вносить пропозиції в необхідних випадках про застосування дисциплінарних заходів до працівників Департаменту;
- організує, регулює та контролює своєчасний та якісний розгляд працівниками Департаменту звернень громадян, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, органів місцевого самоврядування з питань, які стосуються діяльності Департаменту;
- бере участь у нарадах, що проводяться міністерством, у підготовці документів і матеріалів, що належать до компетенції Департаменту;
- проводить оперативні наради з питань, що стосуються діяльності Департаменту;
- забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією;
- забезпечує захист державних таємниць у напрямках діяльності Департаменту у відповідності з чинним законодавством;
- за дорученням керівництва міністерства представляє його інтереси з питань, що належать до компетенції Департаменту, в державних та інших органах, громадських організаціях.
9. Структура і штат працівників Департаменту визначаються штатним розписом Міністерства аграрної політики.
Начальник Департаменту П.Ляшок
Затверджую
Міністр аграрної
політики України
І.Кириленко
29 вересня 2000 р.
Положення
про Департамент організаційної роботи Міністерства аграрної політики України
1. Департамент організаційної роботи (надалі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики України, підпорядкований безпосередньо Міністру.
2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики України, його наказами, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
3. З окремих питань методичного характеру Департамент керується нормативно-правовими актами Державного комітету зв'язку та інформатизації України, Торговопромислової палати України та Ради з питань виставкової діяльності в Україні.
4. Основними завданнями Департаменту є:
4.1. Створення умов для ефективної роботи центрального апарату, шляхом здійснення організаційного та господарського забезпечення діяльності міністерства.
4.2. Планування та контроль за використанням бюджетних коштів на утримання центрального апарату міністерства. Забезпечення фінансування центрального апарату міністерства згідно з його кошторисом на утримання.
4.3. Координація і контроль за роботою структурних підрозділів центрального апарату міністерства та формувань при міністерстві по своєчасному виконанню законів України, актів Верховної Ради, Президента і Кабінету Міністрів України, наказів та вказівок Мінагрополітики, рішень колегії, доручень керівництва міністерства.
4.4. Організація взаємодії структурних підрозділів міністерства з Верховною Радою України, Адміністрацією Президента України та Кабінетом Міністрів України, засобами масової інформації з питань законопроектної роботи, а також представницькими і громадськими організаціями, партіями і рухами.
4.5. Організація розробки та запровадження державної політики у сфері інформатизації та виставкової діяльності в галузях а гропромислового виробництва.
4.6. Організація з'язків із регіонами.
5. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
5.1. Розробляє та запроваджує регламент діяльності міністерства. Організовує і забезпечує документаційне та організаційно-технічне обслуговування роботи міністерства.
5.2. Встановлює єдиний порядок документування і роботи з документами на основі використання сучасної обчислювальної техніки, автоматизованої технології роботи з документами та скорочення кількості документів.
5.3. Здійснює контроль за підготовкою та оформленням документів, за їх своєчасним виконанням, вживає заходів до скорочення термінів проходження і виконання документів, узагальнює та аналізує дані про хід і результати цієї роботи.
5.4. Координує організацію і здійснює контроль за веденням діловодства в структурних підрозділах центрального апарату міністерства, надає необхідну методичну допомогу.
5.5. Складає і забезпечує виконання кошторису на утримання центрального апарату міністерства, вживає заходів до заощадження коштів, виділених на зазначені цілі, забезпечує цільове використання зазначеного бюджетного фінансування.
5.6. Забезпечує своєчасне використання коштів, передбачених кошторисом витрат на утримання центрального апарату міністерства при умові надходження їх від Державного казначейства України.
5.7. Укладає договори з іншими організаціями щодо здійснення господарської діяльності в межах компетенції Департаменту.
5.8. Контролює використання доведених структурним підрозділам міністерства лімітів на міжміські телефонні переговори, спецзв'зку, тиражування документів, службового автотранспорту, інші витрати.
5.9. Надає пропозиції керівництву міністерства щодо притягнення до відповідальності винних у порушенні термінів виконання контрольних документів, порушенні регламенту міністерства.
5.10. Аналізує стан виконання документів і вимог інструкції по діловодству, складає відповідні довідки для керівництва міністерства, подає пропозиції щодо поліпшення діловодства в центральному апараті.
5.11. Разом з іншими структурними підрозділами міністерства здійснює роботу по комп'ютеризації діловодства, поліпшенню довідково-інформаційного обслуговування працівників з використанням електронно-обчислювальної техніки, оргтехніки та інших технічних засобів.
5.12. Забезпечує додержання єдиного порядку відбору, обліку, схоронності, якості оброблення документів для передачі на державне зберігання.
5.13. Здійснює контроль за додержанням вимог затвердженого порядку обслуговування автотранспортом працівників центрального апарату міністерства.
5.14. Забезпечує належне розміщення структурних підрозділів у приміщеннях міністерства, вносить пропозиції щодо перерозподілу і закріплення приміщень і площ. Забезпечує в межах затвердженого кошторису засобами зв'язку, канцелярським приладдям тощо.
5.15. Веде бухгалтерський облік основних засобів, матеріальних цінностей і коштів в центральному апараті міністерства, складає звітність, забезпечує своєчасне списання у встановленому порядку основних засобів і матеріальних цінностей.
5.16. Організовує друкарське виготовлення, копіювання і тиражування документів.
5.17. Контролює діяльність санаторіїв і баз відпочинку безпосередньо підпорядкованих Мінагрополітики.
5.18. Веде контрольний список працівників центрального апарату міністерства, які потребують поліпшення житлових умов, разом з профспілковим комітетом готує у встановленому порядку необхідні документи для надання її працівникам.
5.19. Відповідає за виготовлення, збереження та правильне використання гербової та інших печаток і штампів міністерства.
5.20. Бере участь в організації та проведенні загальноміністерських заходів у межах функцій департаменту.
5.21. Приймає участь у формуванні Національної програми інформатизації, визначає пріоритетні напрями інформатизації галузей агропромислового виробництва.
5.22. Організовує розробку і експертизу цільових програм та проектів інформатизації галузей агропромислового виробництва, бере участь у формуванні планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у сфері інформатизації, сприяє залученню для цього інвестицій, включаючи іноземні, позабюджетних коштів та матеріально-технічних засобів.
5.23. Здійснює контроль за ефективним використанням інформаційної інфраструктури агропромислового комплексу в частині телекомунікаційних і комп'ютерних інформаційних систем, приймає участь в розробці та реалізації заходів, спрямованих на забезпечення інформаційно-аналітичної підтримки завдань національної безпеки та оборони.
5.24. Забезпечує використання в міністерстві електронної пошти та телекомунікаційної мережі Internet.
5.25. Веде моніторинг вітчизняних та зарубіжних ринків систем, засобів та послуг у галузі інформатизації агропромислового виробництва, надає підприємствам, установам і організаціям, що належать до сфери управління міністерства, методичну допомогу в придбанні цих систем та засобів.
5.26. Приймає участь у реалізації антимонопольної політики та опрацьовує заходи щодо державної підтримки у сфері інформатизації та виставкової діяльності агропромислового виробництва.
5.27. Планує проведення міністерством виставкових заходів в Україні і за кордоном, організовує їх виконання, впроваджує вітчизняний та міжнародний досвід у виставкову діяльність міністерства.
5.28. Забезпечує технічний захист інформації згідно з вимогами нормативно-правових актів з зазначеного питання.
5.29. Координує взаємодію структурних підрозділів міністерства з питань законопроектної роботи з комітетами, депутатськими фракціями (групами), народними депутатами України, структурними підрозділами Секретаріату Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента України, а також з громадськими організаціями.
5.30. Здійснює аналіз стану проходження проектів законодавчих актів, віднесених до компетенції міністерства, у комітетах, депутатських фракціях (групах) та на пленарних засіданнях Верховної Ради України, готує інформацію керівництву міністерства.
5.31. Спільно з прес-центром готує для керівництва міністерства оперативну інформацію про резонансні громадсько-політичні події.
5.32. Виконує інші функції, які випливають з покладених на нього завдань.
6. Департамент має право:
6.1. Скликати і проводити наради з питань, що входять до його компетенції, проводити конференції, семінари з питань, що належать до компетенції Департаменту.
6.2. Залучати спеціалістів структурних підрозділів до підготовки проектів документів за дорученням керівництва.
6.3. Вимагати, в разі необхідності, погодження із співвиконавцями та іншими заінтересованими структурними підрозділами документів, які подаються на підпис або затвердження керівництву міністерства, повертати виконавцям документи, підготовлені з порушенням встановлених вимог.
6.4. Одержувати у встановленому порядку від інших структурних підрозділів міністерства, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, та відповідних посадових осіб статистичні дані, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених завдань.

................
Перейти до повного тексту