1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.03.2007 N 201
Про Порядок укладання, переукладання, продовження терміну дії та розірвання контрактів з керівниками державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики
У відповідності до Господарського кодексу України та на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 19.03.1993 N 203 "Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності", від 01.11.2006 N 1541 "Про затвердження Положення про Міністерство аграрної політики України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок укладання, переукладання, продовження терміну дії та розірвання контрактів з керівниками державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики, що додається.
2. Керівникам урядових органів державного управління та структурних підрозділів міністерства, які здійснюють координацію роботи державних підприємств, установ і організацій, забезпечувати добір кандидатур на заміщення вакантних посад керівників з урахуванням рівня фахової та професійної підготовки.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Супіханова Б.К.
Міністр Ю.Ф.Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
21.03.2007 N 201
ПОРЯДОК
укладання, переукладання, продовження терміну дії та розірвання контрактів з керівниками державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до пункту 4 статті 6 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та пункту 4 статті 65 Господарського кодексу України наймання на роботу керівника підприємства, установи та організації (надалі підприємство), що є у державній власності здійснюється шляхом укладання з ним контракту.
1.2. Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України контракт є особливою формою трудового договору, в якому визначені строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці керівника, умови розірвання договору, які можуть встановлюватись угодою сторін.
Положення про порядок укладання контракту з керівником підприємства, що є у державній власності, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 року N 203 "Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності".
1.3. Типова форма контракту з керівником підприємства, що є у державній власності затверджена, постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 року N 597 "Про Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у державній власності".
1.4. Контракт з керівником підприємства може бути укладений на термін від 1 до 5 років.
2. Укладання контракту
2.1. Наймання на роботу керівника державного підприємства, що належить до сфери управління Мінагрополітики, здійснюється міністерством шляхом укладання з ним контракту, за погодженням з місцевою державною адміністрацією та Кабінетом Міністрів України.
2.2. Специфічні умови укладання контракту з керівниками навчальних закладів та наукових установ визначаються чинним законодавством.
2.3. Контракт набуває чинності з моменту його підписання сторонами і є підставою для видання наказу про призначення керівника на посаду з дня, встановленого у контракті.
2.4. Для укладання контракту претендент на посаду керівника прибуває в міністерство особисто в один із визначених днів (як правило другий та четвертий вівторок кожного місяця) та подає такі документи:
- лист-погодження місцевої державної адміністрації на укладання контракту;
- заяву на ім'я Міністра про призначення на посаду;
- автобіографію;
- копію першої та другої сторінок паспорту;
- особовий листок по обліку кадрів з фотокарткою;
- копії документів про освіту, науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації;
- трудову книжку та її копію;
- копію статуту підприємства;
- копії свідоцтва про державну реєстрацію підприємства та довідки органів статистики про включення до єдиного державного реєстру;
- показники ефективності використання державного майна і прибутку за два попередніх роки та поточний рік за встановленою формою (додаток 1).
2.5. Підрозділ міністерства, на який покладено функції щодо укладання та розірвання контрактів з керівниками державних підприємств:
- перевіряє наявність, правильність оформлених документів;
- формує особову справу претендента на посаду керівника та узагальнюючу довідку;
- забезпечує підготовку проекту контракту та листа узгодження до нього (додаток 2);
- організовує проходження співбесіди претендента на посаду керівника підприємства із заступниками Міністра та керівниками структурних підрозділів міністерства з метою з'ясування його досвіду роботи, професійного рівня, організаторських здібностей, відповідності посаді та узгодження проекту контракту.
2.6. Структурний підрозділ міністерства, який здійснює координацію роботи державного підприємства:
- готує довідку про господарську діяльність підприємства та висновок щодо спроможності претендента забезпечити належний рівень роботи підприємства (додаток 3);
- попередньо визначає термін укладання контракту з керівником, а також розмір надбавки до його посадового окладу.
2.7. Після проведення співбесід та завершення узгодження контракту підрозділ міністерства, на який покладено функції щодо укладання та розірвання контрактів з керівниками державних підприємств:
- доукомплектовує особову справу керівника та подає на підпис Міністру контракт разом з проектом листа Кабінету Міністрів України;
- після погодження Кабінетом Міністрів України укладання контракту, готує проект наказу про призначення керівника на посаду та подає його на підпис Міністру;
- у разі непогодження Кабінетом Міністрів України укладання контракту, в письмовій формі інформує претендента про відмову в призначенні на посаду.
3. Продовження строку дії трудового договору
3.1. За два місяці до закінчення строку контракт може бути продовжений (до 5-ти років) або укладений на інший строк.
3.2. Для продовження терміну дії контракту керівник підприємства додає такі документи:
- заяву на ім'я Міністра про продовження строку дії контракту;
- погодження місцевої адміністрації із вказаним терміном продовження дії контракту;
- показники ефективності використання державного майна і прибутку за два попередніх роки та планові показники на наступний рік за встановленою формою.
3.3. Підрозділ міністерства, на який покладено функції щодо укладання та розірвання контрактів з керівниками державних підприємств готує проекти наказу та додаткової угоди до діючого контракту та подає їх на підпис Міністру.
3.4. Укладання контракту на новий строк відбувається у порядку, викладеному в пунктах 2.1.-2.7.
4. Внесення змін до діючих контрактів
4.1. Внесення змін та доповнень до контракту здійснюється шляхом підписання додаткових угод:
- до розділів "3. Умови матеріального забезпечення керівника "та "5. Внесення змін і доповнень до контракту та його припинення" - за підписом заступника Міністра, до функціональних повноважень якого входить координація роботи відповідної галузі АПК;
- до інших розділів - за підписом Міністра.
5. Припинення трудового договору з керівником державного підприємства
5.1. Розірвання контракту з керівником підприємства здійснюється:
- достроково з ініціативи органу управління майном у випадках, передбачених у контракті пунктом 26 розділу 5 "Внесення змін і доповнень до контракту та його припинення", згідно з чинним законодавством;
- на вимогу працівника (згідно з поданою заявою) у випадках, передбачених пунктом 27 розділу 5 "Внесення змін і доповнень до контракту та його припинення" контракту, згідно з чинним законодавством;
5.2. Звільнення керівника підприємства у зв'язку із закінченням строку дії контракту здійснюється в установленому порядку згідно з пунктом 2 статті 36 Кодексу законів про працю України.
6. Погодження укладання та розірвання контрактів з керівниками державних підприємств, установ і організацій, відповідно до п. 6 наказу Мінагрополітики від 19.02.2007 N 100 "Про повноваження щодо управління об'єктами державної власності, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України"
6.1. Для погодження Міністром аграрної політики України та Віце-прем'єр-міністром України укладання контракту з керівником підприємства, установи та організації (надалі підприємство), урядовими органами та державними інспекціями подаються такі документи:
- лист про погодження укладання контракту з керівником підприємства та проект листа Кабінету Міністрів України;
- довідка про роботу підприємства;
копії:
- листа-погодження місцевої державної адміністрації на укладання контракту;
- заяви на ім'я керівника урядового органу чи державної інспекції про призначення на посаду;
- біографічної довідки керівника;
- документів про освіту керівника, науковий ступінь, вчене звання;
- статуту чи положення про підприємство;
- контракту з керівником, підписаного керівником урядового органу чи державної інспекції;
- розрахунку розміру посадового окладу керівника;
- показників ефективності використання державного майна і прибутку за два попередніх роки та поточний рік за встановленою формою (додаток 1);
- наказу про призначення чи звільнення попереднього керівника.
Директор Департаменту
з контролю апарату
та роботи з персоналом


В.Г.Шведов
Додаток N 1
до Порядку укладання,
переукладання, продовження
терміну дії та розірвання
контрактів з керівниками
державних підприємств,
установ та організацій,
що належать до сфери
управління Мінагрополітики
I. Показники ефективності використання державного майна і прибутку, тис. грн. державного підприємства ______________________
Показники Оди-
ниця
виміру
Факт в
поперед-
ньому
році
Передбачено на
200_ р.*
Фактичне виконання
за 200_ р.
за
кварталами
Усього
на рік
за
кварталами
Усього
з
початку
року
I II III IV I II III IV
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1. Балансовий
прибуток до
оподаткування
тис.
грн.
2. Сплата податків
і зборів
(обов'язкових
платежів) до
бюджетів
тис.
грн.
3. Збори (внески)
до державних
цільових фондів
тис.
грн.
У тому числі на:
- обов'язкове
державне пенсійне
страхування
тис.
грн.
загальнообов'язкове
державне соціальне
страхування:
тис.
грн.
- на випадок
безробіття
тис.
грн.
від нещасного
випадку на
виробництві та
професійного
захворювання, які
спричинили втрату
працездатності
тис.
грн.
- у зв'язку з
тимчасовою втратою
працездатності та
витратами,
зумовленими
народженням та
похованням
тис.
грн.
4. Погашення
податкового боргу,
у тому числі
розстроченого або
від-строченого
тис.
грн.
5. Повернення
бюджетних позичок,
кредитів та інших
коштів, отриманих
на поворотній
основі з державного
бюджету
тис.
грн.
6. Відшкодування
витрат державного
бюджету. пов'язаних
з виконанням
гарантійних
зобов'язань
тис.
грн.
7. Середньооблікова
чисельність
працюючих в
еквіваленті повної
зайнятості за рік
чол.
8. Розмір тарифної
ставки І розряду
робітника основного
виробництва,
визначеного в
колдоговорі
грн.
9. Середньомісячна
зарплата
грн.

................
Перейти до повного тексту