- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про створення Науково-дослідного інституту сучасних технологій в АПК у складі Миколаївського державного аграрного університету
З метою підвищення рівня фундаментальних та прикладних досліджень систем оптимізації землеробства, тваринництва, розробки науково обґрунтованих технологій сільськогосподарського виробництва, здійснення моніторингу ґрунтів, а також посилення інтеграційних процесів вищої аграрної освіти з залучення студентів до науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, керуючись Декретом Кабінету Міністрів України від 15.12.1992 року
N 8-92 "Про управління майном що є у загальнодержавній власності",
Господарським кодексом України та Указом Президента України від 07.06.2000 року
N 772 "Питання Міністерства аграрної політики України"
НАКАЗУЮ:
1. Створити у складі Миколаївського державного аграрного університету (м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9) на базі проблемної лабораторії патентно-інформаційних досліджень та маркетингового забезпечення АПК; проблемної лабораторії біотехнології; проблемної лабораторії агрохімії та екології; проблемної науково-дослідної лабораторії оцінки якості кормів та продукції тваринництва - Науково-дослідний інститут сучасних технологій в АПК (далі - Інститут).
2. Фінансування створеного Інституту здійснювати в межах існуючих кошторисів на утримання відповідних проблемних лабораторій та коштів, що надходять від наукової та іншої діяльності.
3. Ректору Миколаївського державного аграрного університету Шебаніну В.С:
3.1. Затвердити структуру, штатну чисельність та кошториси витрат на утримання науково-дослідного інституту.
3.2. Забезпечити оперативне керівництво Інститутом в питаннях координації науково-дослідних та дослідно-конструкторських розробок та впровадження закінчених наукових розробок у виробництво.
4. Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва (Гойчук А.Ф.):
4.1. Затвердити Положення про Інститут (додається).
4.2. Забезпечити підвищення якості підготовки фахівців та підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів підприємств АПК шляхом поглиблення інтеграційних зв'язків навчального процесу з науково-дослідною роботою.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Мельника С.І.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
23.10.2006 N 604
ПОЛОЖЕННЯ
про науково-дослідний інститут сучасних технологій в АПК Миколаївського державного аграрного університету
1. Загальні положення
1.1. Цим положенням визначено основні завдання та напрями діяльності Науково-дослідного інституту сучасних технологій в АПК Миколаївського державного аграрного університету, як структурного підрозділу університету створеного на базі проблемних науково-дослідних лабораторій.
1.2. Науково-дослідний інститут сучасних технологій в АПК Миколаївського державного аграрного університету (далі Інститут) створено з метою провадження фундаментальних та прикладних досліджень систем оптимізації землеробства та тваринництва, розробки науково-обґрунтованих технологій сільськогосподарського виробництва, створення адаптивних систем землеробства та оптимізаційних сівозмін, здійснення моніторингу ґрунтів та надання інформаційної бази в користування органів державної влади й землекористувачам.
1.3. Діяльність Інституту спрямована на сприяння в Південному регіоні підвищенню результативності управління сільським господарством та агропромисловим комплексом, забезпеченню високих темпів економічного зростання галузі, забезпеченню ефективності формування продовольчої безпеки та експортного потенціалу, впровадженню сучасних технологій в АПК.
1.4. Функціонування Інституту в університеті дозволяє раціонально використовувати матеріально-технічну базу проблемних лабораторій, творчого потенціалу професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів, адаптації та освоєння науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (далі НДДКР), що сприятиме розвитку агропромислового комплексу України.
1.5. Інститут створено на науково-технічній базі: проблемної лабораторії патентно-інформаційних досліджень та маркетингового забезпечення АПК; проблемної лабораторії біотехнології; проблемної лабораторії агрохімії та екології; проблемної науково-дослідної лабораторії оцінки якості кормів та продукції тваринництва.
1.6. Інститут знаходиться на балансі Миколаївського державного аграрного університету.
1.7. Інститут діє як структурна одиниця Миколаївського державного аграрного університету і працює в різних регіонах України згідно програми наукових досліджень за напрямками, затвердженими Міністерством аграрної політики України.
1.8. Діяльність Інституту здійснюється відповідно до законодавства України, Статуту університету та цього Положення.
1.9. Керівництво Інститутом здійснює директор, який призначається наказом ректора університету.
2. Основні напрямки діяльності, завдання та організація роботи Інституту
2.1. Основними напрямами діяльності інституту є:
- впровадження у виробництво нормативно-правових, відомчих актів, які стосуються галузей землеробства, тваринництва, технології переробки продукції АПК.
- розробка пропозицій щодо створення проектів нормативно-правових актів в АПК.
- розробка науково-обґрунтованих систем ведення сільського господарства, включаючи адаптивні системи землеробства і тваринництва.
- здійснення наукових, науково-дослідних, пошукових та конструкторських робіт щодо розвитку агропромислового комплексу України та регіону.
- розробка перспективних технологій для переробки та зберігання сільськогосподарської продукції.
- створення та поширення інформаційно-довідкової бази щодо сучасних технологій в АПК.
- випробування сучасної техніки сільськогосподарського призначення з метою виявлення та усунення негативного впливу технічних засобів на агрофізикохімічні властивості ґрунтів.
- забезпечення підготовки висококваліфікованих фахівців в галузях рослинництва, тваринництва, механізації сільського господарства, підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів підприємств АПК, викладачів вищих навчальних закладів шляхом поєднання наукового і навчального процесів.
- надання дорадчих та консультаційних послуг підприємствам щодо розробки та впровадження сучасних технологій АПК.
2.2. Основними завданнями Інституту є:
- виконання наукових, науково-дослідних та пошукових робіт для розвитку агропромислового комплексу України та Південного регіону;
- внесення науково-обґрунтованих пропозицій щодо розробки проектів нормативно-правових актів стосовно створення та запровадження сучасних технологій в АПК;
- впровадження у виробництво нормативно-правових, відомчих актів, які стосуються галузей землеробства, тваринництва, технології переробки продукції тваринництва, тощо;
................Перейти до повного тексту