1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН УКРАЇНИ
Н А К А З
02.12.2005 N 292
( Наказ скасовано на підставі Наказу Головної державної інспекції з карантину рослин N 126 від 28.07.2006 )
Про затвердження Порядку оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифіката, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт
Відповідно до статті 11 Закону України "Про карантин рослин" та на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів та їх переліку" від 26 травня 2004 року N 672 і наказу Міністерства аграрної політики України "Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, транзиту, експорту, порядку переробки та реалізації підкарантинних матеріалів" від 23 серпня 2005 року N 414, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 вересня 2005 року за N 1121/11401,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифіката, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт, що додається.
2. Завідувачам відділів Укрголовдержкарантину, начальникам державних інспекцій з карантину рослин АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя прийняти наказ для керівництва та використання в роботі.
3. Начальникам державних інспекцій з карантину рослин АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя забезпечити:
3.1. Недопущення порушень та помилок при оформленні карантинного сертифіката, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт державними інспекторами з карантину рослин;
3.2. Дотримання та виконання вимог нормативно-правових актів у сфері карантину рослин при здійсненні фітосанітарного контролю;
3.3. У місячний термін проведення навчань та роз'яснень з державними інспекторами з карантину рослин з питань підготовки та оформлення карантинного сертифіката, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт;
3.4. Доведення наказу до відома державних інспекторів з карантину рослин під розпис для виконання.
4. Інформацію про виконання цього наказу надати в Укрголовдержкарантин до 20.01.2006.
5. Визначити таким, що втратив чинність, наказ Укрголовдержкарантину від 01.09.2004 N 172 "Про затвердження Порядку оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифіката, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт".
6. Завідувачу відділу кадрової роботи (Поталовій Г.Л.) розіслати наказ в Державні інспекції з карантину рослин для виконання.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на завідувача відділу внутрішнього карантину рослин (Прунцева С.Є.) та завідувача відділу зовнішнього карантину рослин (Ящука В.У.) відповідно до компетенції та обов'язків.
В.о. начальника О.І.Куць
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Головної державної
інспекції з карантину рослин
України
02.12.2005 N 292
ПОРЯДОК
оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифіката, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт ( z1121-05 )
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає послідовність оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифіката, фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт (далі - карантинні документи) при ввезенні, вивезенні, транспортуванні та перевезеннях в межах країни підкарантинних матеріалів.
2. Відповідно до статті 7 Закону України "Про карантин рослин" та вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року N 672 при ввезенні підкарантинних матеріалів на митну територію України оформлення та видачу карантинного дозволу здійснює Головна державна інспекція з карантину рослин України.
3. Згідно із статтею 8 Закону України "Про карантин рослин" право оформлення та видачі карантинних документів, які супроводжують кожну окрему партію підкарантинних матеріалів, що перевозяться в одному транспортному засобі та засвідчують їх карантинний та фітосанітарний стан, надано Державним інспекціям з карантину рослин.
4. Виготовлення бланків карантинних документів здійснюється згідно вимог наказу Міністерства аграрної політики України "Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення та використання бланків карантинного дозволу на імпорт, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт, карантинного сертифіката" від 5 вересня 2002 року N 255, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2002 року за N 862/7150.
5. Бланки карантинних документів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 року N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку" відносяться до документів суворого обліку.
6. Форми бланків карантинних документів затверджені наказом Міністерства аграрної політики України від 23.08.2005 N 414 "Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, транзиту, експорту, порядку переробки та реалізації підкарантинних матеріалів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.09.2005 за N 1121/11401.
Порядок оформлення карантинного дозволу ( z1121-05 )
7. Карантинний дозвіл засвідчує право на ввезення в Україну, а також транзит вантажу (рослин і рослинних продуктів) на умовах, визначених Державною службою з карантину рослин України.
8. Для отримання карантинного дозволу на ввезення в Україну підкарантинних матеріалів особи повинні не пізніше ніж за 5 днів до прибуття підкарантинного матеріалу на державний кордон України або до початку імпорту або транзиту подати до Головної державної інспекції з карантину рослин України заявку на оформлення карантинного дозволу.
9. При імпорті до заявки, погодженої з державною інспекцією з карантину рослин за місцем призначення підкарантинного матеріалу, отримувачем додається:
- документ, що підтверджує проведену оплату (платіжне доручення, квитанцію поштового переказу, ордер установи банку), згідно розцінок, затверджених постановою КМУ;
- копію зовнішньоекономічного контракту.
10. Для отримання карантинного дозволу на транзит особа подає:
- заявку на отримання дозволу;
- копію зовнішньоекономічного контракту у разі перевантаження підкарантинного матеріалу в одному з портів України;
- документ, що підтверджує оплату (платіжне доручення, квитанцію поштового переказу, ордер установи банку), згідно розцінок, затверджених постановою КМУ.
11. При транзиті підкарантинних матеріалів з перевантаженням в портах України заявка погоджується з державною інспекцією з карантину рослин, у зоні обслуговування якої знаходиться місце перевантаження.
12. При ввезенні насінневого і садивного матеріалу необхідно, щоб їх сортовий склад був занесений до діючого Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, або за результатами державного випробування визнано перспективними, згідно спільного наказу Міністерства аграрної політики України та Державної митної служби України від 18.07.2003 N 243/474 "Про затвердження Порядку ввезення в Україну і вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин для наукових цілей та цілей державного сортовипробування".
13. Карантинний дозвіл оформляється протягом 5 днів з моменту подання заяви.
14. Головна державна інспекція з карантину рослин України зобов'язана прийняти рішення про видачу або відмову у видачі карантинного дозволу протягом 5 діб.
15. Рішення про відмову у видачі карантинного дозволу надається особі у письмовій формі.
16. Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі карантинного дозволу є:
- ввезення підкарантинних матеріалів з територій країн, де поширені карантинні організми;
- ввезення підкарантинних матеріалів з територій країн, де поширені карантинні організми, які обмежено поширені на території України, в зони вільні від таких карантинних організмів на території України;
- недотримання фітосанітарних заходів при здійсненні особою обігу та переміщення підкарантинних матеріалів;
- відсутність у особи умов для розміщення насіннєвого та садивного матеріалу на процедуру перевірки;
- заборона вивезення країною походження підкарантинних матеріалів, про що офіційно повідомлено Головну державну інспекцію з карантину рослин України або передбачено міжнародними угодами;
- невиконання розпоряджень державного інспектора з карантину рослин щодо застосування фітосанітарних заходів;
- відсутність оплати за видачу карантинного дозволу.
17. Підставами для анулювання карантинного дозволу є:
- невідповідність наявних підкарантинних матеріалів заявленим особою для ввезення в Україну;
- порушення особою вимог фітосанітарних заходів, які визначені у карантинному дозволі;
- підробка карантинного дозволу;
- повідомлення особи про втрату карантинного дозволу;
- пошкодження карантинного дозволу, що не дає можливості визначити зміст документа.
18. Рішення про відмову у видачі карантинного дозволу може бути оскаржено у спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади з питань аграрної політики або в суді.
19. Заява про оскарження рішення про відмову у видачі карантинного сертифіката подається до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики у строк, що не перевищує десяти днів після одержання відповідного рішення. Заява розглядається в 10-денний термін.
20. Про результати розгляду заявник повідомляється у письмовій формі.
21. Карантинний дозвіл заповнюється в такому порядку:
У верхній правій частині документа зазначається код Державної служби з карантину рослин України та реєстраційний номер документа.
У розділі "Цим дозволено" вказуються реквізити власника підкарантинного матеріалу, а саме: його назва, адреса (фактична або юридична) та ідентифікаційний код. Далі зазначається країна, з якої ввозиться підкарантинний матеріал або у разі транзиту через територію України, країна призначення; найменування підкарантинного матеріалу та його кількість (окремо по кожному виду).
У частині 1 "Матеріали, що ввозяться, повинні бути вільними від карантинних організмів" вказується окремо по кожному виду або в цілому до зазначеного вище підкарантинного матеріалу - перелік карантинних організмів, від яких під час ввезення підкарантинний матеріал повинен бути вільним.
Частина 2 "У пункті ввезення матеріали повинні відповідати таким вимогам" визначаються фітосанітарні вимоги, що повинні бути виконані до підкарантинних матеріалів у пункті ввезення, які включають проведення карантинного огляду, карантинної експертизи або знезараження у разі потреби. А також фітосанітарні вимоги можуть включати вимоги щодо відсутності грунту, герметичності та тип (рефрежиратори) транспортних засобів тощо.
Частина 3 "Кожна партія підкарантинних матеріалів повинна супроводжуватись фітосанітарним сертифікатом, який засвідчує, що матеріали відповідають" визначає необхідність проведення перевірки наявності та відповідності фітосанітарного сертифіката вантажу, який повинен супроводжувати кожну окрему партію підкарантинного матеріалу.
У частині 4 "Увезення дозволено через прикордонні пункти" зазначається назва прикордонного пункту (пунктів), через який дозволяється ввезення підкарантинного матеріалу або транзит через територію України.
Частина 5 "За місцем призначення повинні бути проведені такі карантинні заходи" визначає та встановлює перелік обов'язкових карантинних заходів, які проводяться у митницях призначення або за місцем призначення підкарантинних матеріалів відповідно до вимог нормативно-правових актів у сфері карантину рослин. Далі у карантинному дозволі вказується підстава для оформлення карантинного дозволу та строк дії від дати видачі до відповідно заявленого терміну, але не більше ніж півроку.
У заключній частині документа ставиться печатка з назвою та реквізитами Головної державної інспекції з карантину рослин України, вказується прізвище, ініціали та підпис Головного державного інспектора з карантину рослин України або уповноваженої ним особи та зазначається прізвище, ініціали та підпис завідувача відділу зовнішнього карантину рослин, що несе відповідальність за правильність оформлення карантинного дозволу.

................
Перейти до повного тексту