- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про невідкладні заходи щодо забезпечення своєчасності та повноти сплати податків до Державного бюджету України та сплати внесків до Пенсійного фонду України підприємствами агропромислового комплексу
Розглянувши стан забезпечення своєчасності та повноти сплати податків до Державного бюджету України та сплати внесків до Пенсійного фонду суб'єктами системи Міністерства аграрної політики України, Колегія відмічає.
Починаючи з 1999 року для сільгосптоваровиробників створена досить сприятлива податкова політика через запровадження фіксованого сільськогосподарського податку та спеціальних режимів оподаткування податком на додану вартість. Про позитивні наслідки від запровадження такої політики свідчать щорічні темпи зростання надходжень податків, зборів (обов'язкових платежів) від підприємств агропромислового комплексу до бюджетів всіх рівнів. Так, надходження до зведеного бюджету від підприємств агропромислового комплексу у 2005 році збільшились в 2,4 раза порівняно з 1999 роком. (Довідково: 3,6 млрд. грн. - у 1999 році, та 8,7 млрд. грн. - у 2005 році).
Щодо сплати податків до зведеного бюджету, то за перше півріччя поточного року від підприємств агропромислового комплексу до зведеного бюджету надійшло податків, зборів (обов'язкових платежів) у сумі 4,4 млрд. грн., що майже на 1,0 млрд. грн. або 28^1 відсотка більше ніж за відповідний період минулого року, та складає 8,4 відсотка суми податкових надходжень до Зведеного бюджету України.
До державного бюджету за I півріччя 2006 року надійшло податків, зборів (обов'язкових платежів) у сумі 3,5 млрд. грн., що на 0,8 млрд. грн. або 30,2 відсотка більше ніж за відповідний період минулого року.
Найбільші надходження до державного бюджету забезпечили підприємства агропромислового комплексу Харківської (22,7 відсотка суми надходжень), Черкаської (8,8 відсотка), Запорізької (8,6 відсотка), Донецької (7,3 відсотка) областей та м. Києва (14,5 відсотка).
На 01.07.2006 податковий борг до державного бюджету складав 182,1 млн. грн. і зменшився порівняно з початком поточного року лише на 1,0 відсоток.
Найбільшими боржниками є агропромислові підприємства м. Києва (16,1 відсотка суми боргу) та Харківської (10,9 відсотка), Київської (6,6 відсотка) областей та АР Крим (6,5 відсотка).
Слід зазначити вкрай незадовільний стан платежів до державного бюджету державних підприємств концерну "Укрспирт", зокрема ДП "Браїлівський сокоморсовий завод", ДП "Бучацький мальтозний завод", ДП "Вінницький спиртовий завод". На даний час 22 спиртових заводи знаходяться в процедурі банкрутства, 7 підприємств не ведуть виробничу діяльність. За підсумками першого півріччя поточного року 32 підприємства отримали збитки, сума яких склала 18,3 млн. гривень.
Прострочена заборгованість по платежах до Пенсійного фонду по Україні на 01.07.2006 становила 297,9 млн. грн., та збільшилась порівняно з початком поточного року на 7,5 млн. грн. або 2,6 відсотка, порівняно з відповідним періодом минулого року на 48,7 млн. грн. або 19,5 відсотка.
Найбільший борг перед Пенсійним фондом України мали підприємства Вінницької (9,9 відсотка суми боргу), Хмельницької (7,7 відсотка) і Сумської (6,1 відсотка) областей та АР Крим (8,3 відсотка).
Виходячи з викладеного
НАКАЗУЮ:
1. Департаментам та іншим структурним підрозділам міністерства, на які покладена координація роботи (діяльності) державних підприємств відповідно до наказу Міністерства аграрної політики від 27.02.2006
N 80 "Про повноваження щодо розпорядження державною власністю та управління діяльністю суб'єктів господарювання", активізувати роботу щодо погашення підприємствами заборгованості перед бюджетом та Пенсійним фондом України та посилити контроль за своєчасністю та повнотою внесення поточних платежів до бюджету та Пенсійного фонду України.
2. Визнати недостатньою роботу Міністерства аграрної політики АР Крим (Акімов П.І.), головних управлінь агропромислового розвитку Київської (Покотило О.В.) і Харківської (Войтов І.М.) облдержадміністрацій з контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків (обов'язкових платежів) до зведеного та державного бюджетів підприємствами агропромислового розвитку та головних управлінь агропромислового розвитку Вінницької (Павліченко А.О.), Закарпатської (Паук І.Ф.), Кіровоградської (Литвин Ю.О.) та Сумської (Івченко В.М.) обласних державних адміністрацій з погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України.
................Перейти до повного тексту