- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної
політики та продовольства України
N 304 від 19.06.2017 )
Про стажування науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Мінагрополітики України
Відповідно до Закону України
"Про вищу освіту", Положення про стажування викладачів вищих навчальних закладів на підприємствах, в організаціях, наукових установах та навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 11.05.1993
N 132, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.07.1993 за N 87, наказу Міністерства аграрної політики України від 27.07.2005
N 342 "Про удосконалення системи підвищення кваліфікації науково-педагогічних та педагогічних працівників" та з метою удосконалення фахової підготовки науково-педагогічних і педагогічних працівників аграрних вищих навчальних закладів з питань впровадження інноваційної діяльності в агропромисловому комплексі, вивчення новітніх технологій та обладнання, поліпшення організації їх стажування
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації з організації та проведення стажування науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Мінагрополітики України, що додаються.
2. Ректорам (директорам) вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Мінагрополітики України:
2.1. Розробити та затвердити до 01.09.2006 програми організації та проведення стажування науково-педагогічних та педагогічних працівників вищих навчальних закладів на 2007-2011 роки.
2.2. Передбачати фінансування витрат на проведення стажування науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Мінагрополітики України.
3. Департаменту фінансів (Зуб Г.І.) при формуванні державного бюджету на відповідний рік враховувати потребу в коштах на проведення стажування науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Мінагрополітики України.
4. Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва (Гойчук А.Ф.), Науково-методичному центру аграрної освіти (Іщенко Т.Д.) та Навчально-методичному центру по підготовці молодших спеціалістів (Хоменко М.П.) забезпечити моніторинг стажування науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Мінагрополітики України.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики України Демчака І.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
28.08.2006 N 467
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з організації та проведення стажування науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації Мінагрополітики України
Загальні положення
1. Методичні рекомендації з організації та проведення стажування науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів (далі - Методичні рекомендації) розроблені у відповідності до Закону України
"Про вищу освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 1 грудня 1994 р.
N 804 "Про затвердження Положення про порядок стажування у державних органах", Положення про стажування викладачів вищих навчальних закладів на підприємствах, в організаціях, наукових установах та навчальних закладах, затвердженого наказом Міносвіти України від 11 травня 1993 р.
N 132 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 липня 1993 р. за N 87, наказу Мінагрополітики України від 27 липня 2005 р.
N 342 "Про удосконалення системи підвищення кваліфікації науково-педагогічних та педагогічних працівників".
2. Стажування науково-педагогічних та педагогічних працівників вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації проводиться з метою:
набуття досвіду здійснення педагогічної діяльності на високому професійному рівні, практичної направленості навчання;
ознайомлення з досягненнями науки та освоєння техніки;
засвоєння кращого вітчизняного та закордонного досвіду сільськогосподарського виробництва та сфери освіти;
ознайомлення з досягненнями та освоєнням інноваційних виробничих і освітніх технологій;
проведення наукових досліджень за тематикою спеціалізації діяльності викладача;
підготовки аналітичних і узагальнювальних матеріалів для використання в науковій і педагогічній діяльності;
виконання обов'язків на високому професійному та науково-методичному рівні.
3. Стажуванню підлягають:
особи, які закінчили вищі навчальні заклади, не мають досвіду практичної роботи у вищому навчальному закладі та на виробництві, після призначення їх на посади;
працівники, зараховані до кадрового резерву вищого навчального закладу;
працівники, вперше прийняті до структурних підрозділів вищого навчального закладу;
повторно призначений керівний, викладацький і науковий склад вищого навчального закладу або ті, кому необхідно стажування з нової техніки та технологій тощо.
Направлення на стажування викладачів здійснюється відповідно до наказу ректора (директора) вищого навчального закладу, згідно з річними планами, складеними на підставі договорів з підприємствами, організаціями, науковими установами та навчальними закладами, де буде здійснюватись стажування.
Договір укладається відповідно до наказу Міносвіти України від 11 березня 2002 р.
N 183 "Про затвердження Типового договору про навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації або про надання додаткових освітніх послуг навчальними закладами", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 квітня 2002 р. за N 329/6617.
4. Стажування проводиться загальним терміном згідно з чинним законодавством. Конкретні терміни стажування певного викладача визначаються керівником навчального закладу, зміст та строки визначаються індивідуальним планом стажування, що розробляються вищими навчальними закладами з урахуванням програми стажування за погодженням із підприємствами, організаціями, науковими установами, навчальними закладами, де буде проводитись стажування, і затверджуються керівником вищого навчального закладу (додаток 1).
5. Стажування відбувається на підприємствах, в організаціях, наукових установах, закладах освіти як в Україні, так і за її межами. Перелік підприємств, організацій, наукових установ та навчальних закладів, де проводиться стажування науково-педагогічних та педагогічних працівників, визначається у вищому навчальному закладі і затверджується на вченій чи педагогічній Раді.
6. За науково-педагогічними та педагогічними працівниками, які направляються для стажування з відривом від виробництва, зберігаються мінімальні державні гарантії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р.
N 695 "Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва".
7. Стажист за час проходження стажування повинен виконати індивідуальну програму стажування і подати звіт за місцем роботи та підприємству, організації, науковій установі, навчальному закладу, де проводилося стажування.
Захист результатів стажування здійснюється на засіданні кафедри (циклової комісії) вищого навчального закладу. Кафедра приймає рішення про затвердження або відхилення звіту про стажування.
8. За результатами стажування стажисту видається довідка про підсумки стажування з підприємства, організації, наукової установи, де проводилось стажування, для подання за основним місцем роботи (додаток 2).
Науково-педагогічні та педагогічні працівники, які стажувались у ліцензованих навчальних закладах, виконали програму, успішно захистили звіт, отримують відповідний документ державного зразка в установленому порядку.
9. Підприємства, організації, наукові установи та навчальні заклади, де може проводитись стажування
9.1. Стажування науково-педагогічних та педагогічних працівників вищих навчальних закладів проводиться на підприємствах агропромислового комплексу всіх форм власності, організаціях, наукових установах, навчальних закладах, які відповідають вимогам програм стажування.
Викладачі можуть самостійно з дозволу відповідних кафедр підібрати місце проходження стажування і пропонувати його для використання.
10. Зміст програми стажування
10.1. Програма стажування формується відповідно до завдань, які ставляться перед стажистом і може передбачати:
розробку навчально-методичних матеріалів для використання в навчальному процесі;
самостійну теоретичну підготовку;
набуття знань, умінь та навичок з інноваційних технологій агропромислового виробництва, освітньої сфери;
набуття професійних і організаторських навичок;
вивчення нормативно-правових актів щодо організації навчально-виховного процесу, якщо стажування проходить у вищому навчальному закладі;
виконання функціональних обов'язків посадових осіб в якості дублера або тимчасово виконуючого обов'язки;
вивчення технологій індивідуалізації освітньої діяльності;
вивчення найновіших досягнень науки і техніки, технологій і перспектив їх розвитку;
освоєння методики проведення наукових досліджень;
надання науково-технічної, консультаційно-дорадчої, освітньої допомоги підприємствам, організаціям, науковим установам та навчальним закладам, де здійснюється стажування.
................Перейти до повного тексту