- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Н А К А З
Про використання потенціалу племінного тваринництва та покращення роботи з відтворення сільськогосподарських тварин
Для виконання вимог зазначених законів в Україні створена відповідна мережа племінних господарств, які займаються розведенням високопродуктивних тварин вітчизняної та зарубіжної селекції.
Генетичний потенціал тварин дозволяє одержати 7,0-8,0 тис. кг молока на корову, середньодобовий приріст молодняку м'ясних порід великої рогатої худоби до 1000-1200 грамів, свиней - 650-700 грамів, настриг вовни в чистому волокні - 4,5-5,0 кг, що в 2-3 рази перевищує середні господарські показники по Україні.
Разом з тим, тваринництво перебуває у надзвичайно складному стані. Різко зменшилось поголів'я сільськогосподарських тварин, знизились його продуктивність та рівень відтворення, що призвело до значного скорочення обсягів виробництва продукції. Сума збитків від реалізації тваринницької продукції 2004 року становила близько 900 млн. гривень.
З метою реалізації найрезультативнішого шляху створення високопродуктивних стад, підвищення рівня генетичного потенціалу, максимального використання наявного високоцінного генетичного матеріалу, підвищення ефективності використання сільськогосподарських тварин в господарствах усіх форм власності та створення сприятливих умов для розвитку галузі
НАКАЗУЄМО:
1. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д.М.), Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб Г.І.), Управлінню реформування управління АПК та соціально-трудових відносин (Савицька О.П.) Міністерства аграрної політики України завершити розробку та затвердження Положення про Державну племінну інспекцію, створення Головної державної племінної інспекції та її мережі в Автономній Республіці Крим, областях та районах.
2. Затвердити план заходів з використання потенціалу племінного тваринництва та покращення роботи з відтворення сільськогосподарських тварин згідно з додатком.
3. Покласти на Національне об'єднання по племінній справі у тваринництві "Укрплемоб'єднання" (Білозерський О.Л., за згодою) координацію та організацію роботи з відтворення поголів'я сільськогосподарських тварин усіх категорій господарств.
4. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Міністерства аграрної політики України, відділенню зоотехнії Української академії аграрних наук (Буркат В.П.), Національному об'єднанню по племінній справ; у тваринництві "Укрплемоб'єднання", Державному науково-виробничому концерну "Селекція" (Білоус О.В., за згодою). Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій провести в третьому кварталі 2005 року державну атестацію суб'єктів племінної справи у тваринництві. Звернути особливу увагу на наявність автоматизованого обліку для управління організаційним і селекційним процесами, планів селекційно-племінної роботи та участь у виконанні регіональних програм розвитку тваринництва.
5. Створити при Інституті розведення і генетики тварин УААН (Буркат В.П.) банк генофонду порід сільськогосподарських тварин України, централізовану лабораторію з визначення якості молока і м'яса, передбачивши їх функціонування за рахунок коштів державного бюджету.
6. Суб'єктам племінної справи у тваринництві, яким за наслідками державної атестації присвоєно статус племінного заводу (репродуктора) з розведення великої рогатої худоби молочних та молочно-м'ясних порід, забезпечити:
6.1. Максимальне використання в усіх племзаводах і племрепродукторах для відтворення спермопродукції бугаїв, оцінених за якістю потомства, селекційний індекс яких не нижче:
Голштинська |
+500 і > |
Українська чорно-ряба молочна |
+500 і > |
Українська червоно-ряба молочна |
+500 і > |
Червоні |
+500 і > |
Симентальська, бурі |
+400 і > |
Локальні |
+100 і > |
6.2. Виділити 25-30 відсотків парувального контингенту (маточного поголів'я) господарства для використання в оцінці бугаїв за якістю потомства.
7. Суб'єктам племінної справи у тваринництві, яким за наслідками державної атестації присвоєно статус селекційного центру з тваринництва (із скотарства), забезпечити інформування власників великої рогатої худоби щодо наявних племінних (генетичних) ресурсів.
8. Рекомендувати сільгосппідприємствам - власникам великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід виділити 10-15 відсотків парувального контингенту для створення репродукторів м'ясної худоби та збільшення обсягів промислового схрещування з бугаями м'ясних порід з метою збільшення виробництва високоякісної яловичини.
9. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією. Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький П.І.) Міністерства аграрної політики України забезпечити контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо використання для відтворення тільки атестованих у встановленому порядку та допущених до відтворення плідників.
10. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики, конкурсній комісії Мінагрополітики з визначення виконавців Загальнодержавної програми селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу у 2005 році передбачити пріоритетне виділення бюджетних коштів на фінансування штучного осіменіння тварин в господарствах населення, виробництва (придбання) та реалізації (використання) спермопродукції особливо цінних плідників, оцінених за власною продуктивністю або за якістю потомства, закупівлі по імпорту обладнання для лабораторій в селекційних центрах, здешевлення реалізації племінних (генетичних) ресурсів та проведення аукціонів племінних тварин.
11. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій:
11.1. При розподілі коштів, передбачених у
Державному бюджеті України на 2005 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення довгострокових кредитів, забезпечувати першочергове виділення коштів підприємствам (об'єднанням) по племінній справі у тваринництві, сільськогосподарським підприємствам на придбання кріогенного обладнання та спеціального транспорту.
11.2. Визначити перелік господарств, які мають умови для придбання в особистих селянських господарствах населення телиць, одержаних від застосування штучного осіменіння з використанням спермопродукції бугаїв, оцінених за якістю потомства, та їх подальшого дорощування з метою збільшення чисельності маточного поголів'я в сільськогосподарських підприємствах.
................Перейти до повного тексту