- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про підсумки роботи АПК за I квартал 2004 року та фінансово-господарської діяльності державних підприємств
Розглянувши підсумки економічного і соціального розвитку підприємств і організацій АПК за перший квартал 2004 року, колегія відмічає, що у січні-березні виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств зменшилося на 4,7 відсотка порівняно з відповідним періодом 2003 року, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах - на 4,3 відсотка, у господарствах населення - на 4,9 відсотка.
В усіх категоріях господарств зменшилися обсяги виробництва м'яса (реалізація) у живій вазі - на 2,4 відсотка, молока - на 5,2 відсотка, яєць - на 2 відсотки. Водночас зросла продуктивність худоби та птиці.
Чисельність поголів'я великої рогатої худоби скоротилося на 15,3 відсотка, в тому числі корів - на 8,9 відсотка, свиней - на 23,7 відсотка, овець і кіз - на 7,3 відсотка, птиці - на 3 відсотки. Найбільший спад поголів'я великої рогатої худоби спостерігався у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Житомирській областях (на 20-29 відсотків), свиней - у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Вінницькій областях (на 38-49 відсотків).
Приріст товарної продукції харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів становив 16,5 відсотків, в тому числі харчової промисловості - 16,3 відсотка.
Підприємствами харчової промисловості вироблено у натуральному виразі більше м'ясних напівфабрикатів у 3,7 раза, вершків на 55 відсотків, ковбасних виробів - на 36, молока обробленого рідкого - на 30, молока і вершків сухих - на 27, круп - на 25, консервів молочних - на 24, маргаринових продуктів - на 22, сирів жирних, олії рафінованої - на 19, пива солодового - на 16, масла вершкового - на 11, напоїв безалкогольних - на 10, хлібобулочних виробів - на 6, продуктів кисломолочних - на 5, борошна - на 3, м'яса - на 2 відсотка. Збільшився випуск продуктів дитячого харчування (на 14,4 відсотка), але менше - консервів плодоовочевих і фруктових (на 18,9 відсотка), сумішей на молочній основі (на 5 відсотка).
Зменшилися обсяги виробництва макаронних виробів на 18 відсотків, риби солоної на 17, продуктів готових та консервів із м'яса птиці - на 15, спирту етилового - на 13 відсотків.
Продовжується догляд за озимими культурами. Господарства Чернівецької, Кіровоградської, Закарпатської, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Львівської областей підживили 93-100 відсотків площ, в той же час у Полтавській, Сумській, Хмельницькій, Вінницькій областях підживлено лише 49-57 відсотків посівів озимих зернових культур.
Сільськогосподарські підприємства Чернігівської, Запорізької, Львівської, Луганської та Закарпатської областей уже повністю забезпечені мінеральними добривами. Сумської, Вінницької, Хмельницької та Кіровоградської закупили лише 53-58 відсотків добрив, заявлених на весняно-літній період.
Сільгосптоваровиробники Дніпропетровської, Кіровоградської, Луганської та Миколаївської областей забезпечені засобами захисту рослин на 83-98 відсотків, а Хмельницької, Донецької та Львівської закупили лише 30-47 відсотків засобів захисту рослин, необхідних для обробітку сільськогосподарських культур у 2004 році.
В результаті реформування аграрного сектора економіки України повністю змінилась структура та організаційно-правова форма господарювання підприємств, які займаються виробництвом та переробкою сільськогосподарської продукції.
За станом на 1 січня 2004 року до сфери управління Міністерства аграрної політики України входять 1643 державних підприємств і організацій, із них 527 підприємств, які займаються виробництвом та переробкою сільськогосподарської продукції.
За 2003 рік державні підприємства і організації агропромислового виробництва здійснили реалізацію валової продукції, робіт, послуг на суму 2,3 млрд. грн., що на 11,2 відсотка більше проти 2002 року. Найбільших темпів приросту обсягів реалізації продукції досягли підприємства переробної промисловості та торгівлі. Підприємства сільського господарства збільшили обсяги реалізації продукції тільки на 13,1 млн. грн. (3,9 відсотка).
За підсумками фінансово-господарської діяльності за 2003 рік 261 державне підприємство (49,5 відсотка) спрацювало з прибутками, які складають 75,8 млн. грн., решта державних підприємств отримали збитки в сумі 123,7 млн. грн.
Через порушення трудової і виробничої дисципліни, незадовільну організацію робочих місць, експлуатацію несправних транспортних засобів та порушення правил дорожнього руху в аграрному секторі економіки мали місце 42 нещасні випадки із смертельними наслідками. Найбільше людських втрат допущено у формуваннях Державного департаменту продовольства - 3, Державного департаменту рибного господарства - 3, Запорізької області - 5, Дніпропетровської, Хмельницької - по 4, Кіровоградської областей - 3 випадки.
Незважаючи на вжиті у міністерстві заходи щодо поліпшення виконавської дисципліни, продовжують мати місце випадки несвоєчасного виконання документів. Так, у I кварталі ц. р. 18 документів виконано з порушенням встановлених термінів, у тому числі 8 документів органів вищого рівня, які контролюються Управлінням моніторингу Секретаріату Кабінету Міністрів України.
У міністерстві продовжується цілеспрямована робота з поліпшення організації розгляду звернень громадян, протягом першого кварталу 2004 р. було розглянуто 532 звернення, на які надавалися обґрунтовані відповіді і роз'яснення. Разом із тим за згаданий період надійшло 20 повторних звернень громадян
НАКАЗУЮ:
1. Звернути увагу начальників головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій:
- Вінницької (Черній), Полтавської (Сень), Сумської (Штукін), Хмельницької (Кураш) на ситуацію із догляду за озимими культурами;
- Вінницької, Кіровоградської (в.о. начальника Норійчук), Сумської, Хмельницької на недостатню роботу щодо забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами;
- Донецької (Ровний), Львівської (перший заступник начальника Михайлів), Хмельницької на посилення роботи по закупівлі засобів захисту рослин;
- Одеської (Мирошніков), Чернівецької (Усик) на високий рівень бартерної форми розрахунків у сільському господарстві;
- Вінницької, Житомирської (перший заступник начальника Момот), Хмельницької на питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати у сільському господарстві.
2. Державному департаменту продовольства (Лавров), Державному департаменту рибного господарства (Алимов), Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький), концерну "Укрсадвинпром" (Рибак, за згодою), яким делеговані повноваження щодо управління майном державних підприємств, об'єднань при міністерстві, до складу яких входять державні підприємства:
- встановити постійний контроль за виконанням завдань щодо мобілізації до державного бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашення податкового боргу у II-IV кварталі 2004 року;
- забезпечити в установленому порядку спрямування державними підприємствами коштів, вивільнених у результаті зниження ставки податку на прибуток підприємств, на виконання Програми скорочення податкового боргу на 2004 рік, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року
N 762-р;
- забезпечити постійний контроль за виконанням графіків погашення заборгованості із виплат заробітної плати працівникам державних підприємств.
3. За низький рівень організаторської роботи при виконанні контрольних документів попередити керівників структурних підрозділів міністерства: Дробота В.І., Зуба Г.І., Бочковську С.М., Лаврова Є.М., Лаврика О.М., Письмака В.П., Розгона А.В., Коваліва О.І., Чорноуса В.С. Факти несвоєчасного виконання документів розглянути на апаратних нарадах структурних підрозділів та дати принципову оцінку безпосереднім виконавцям.
4. З метою упередження повторних звернень та недопущення їх у подальшому звернути увагу Департаменту реформування сільського господарства (Ковалів), Департаменту науково-технічної політики (Саченко) на необхідність більш уважного розгляду порушених громадянами у своїх зверненнях питань.
5. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій та Управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міськдержадміністрації, державним департаментам, структурним підрозділам міністерства, формуванням при міністерстві:
- всебічно проаналізувати підсумки роботи за I квартал поточного року, стан виконання завдань, передбачених наказом Міністерства аграрної політики України від 16.03.04
N 83 "Про хід виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, соціально-економічний розвиток агропромислового комплексу України за 2003 рік та завдання на 2004 рік". Посланням Президента України до Верховної Ради України, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України щодо стабілізації ситуації на продовольчому ринку, забезпечення зростання обсягів виробництва продукції сільського господарства, харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів, та вжити невідкладних заходів щодо безумовного виконання завдань, у яких допущено відставання;
................Перейти до повного тексту