1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.05.2004 N 165
Про додаткові заходи з надання пріоритетності екологічному напрямку роботи Мінагрополітики України
Ліквідація наслідків техногенних забруднень завжди матиме сільськогосподарські аспекти, зумовлені тим, що саме грунт, в якому нагромаджується комплекс токсикантів, стає основним джерелом їх подальшого потрапляння до організму людини. Так споживання сільськогосподарської продукції, що виробляється на забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи землях (8,3 млн. га територій, з них 1,24 млн. га сільськогосподарських угідь), на сьогодні забезпечує до 98% загальної дози опромінення населення. На цих територіях розташовано 2161 населений пункт і постійно проживає понад 3 млн. населення, в тому числі 600 тисяч дітей.
Неприпустимим є те, що навіть через 18 років після Чорнобильської катастрофи, в майже сорока населених пунктах України постійно мають місце випадки виробництва сільськогосподарської продукції, вміст радіонуклідів в якій перевищує допустимі рівні у 5-15 разів, а в понад 400 - рівень радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції наближається до максимально допустимих і продукція вважається "умовно безпечною". Вперше почали реєструватися випадки перевищення допустимих нормативів вмісту (90)Sr не лише в регіонах, безпосередньо прилеглих до 30 км зони відчуження, але і на значній відстані від джерела забруднення.
Відповідно до ст. 16, 50 Конституції України, вимог Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини", Положення про Міністерство аграрної політики України, затвердженого Указом Президента України від 7 червня 2000 року N 772/2000, з метою надання пріоритетності екологічному напряму роботи Мінагрополітики, поліпшення радіаційної ситуації в агропромисловому комплексі України, недопущення виробництва сільськогосподарської продукції, вміст радіонуклідів в якій перевищує державні нормативи, створення умов для вступу України в СОТ, подальшої інтеграції в світовий економічний простір
НАКАЗУЮ:
1. Начальникам головних управлінь сільського господарства і продовольства Волинської (Литвинчук В.А.), Житомирської (Довбиш В.В.), Київської (Бідзюра І.П.), Рівненської (Чуприна О.П.) та Чернігівської (Іванько А.В.) облдержадміністрацій взяти під особистий контроль питання організації заходів, спрямованих на недопущення виробництва сільськогосподарської продукції, в якій вміст радіонуклідів перевищує державні нормативи.
2. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д.М.), Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Лаврик О.М.), Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький П.І.) та Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб Г.І.) в місячний термін підготувати пропозиції щодо визначення Міністерства аграрної політики України головним розпорядником бюджетних коштів для забезпечення комплексу робіт з організації ведення агропромислового виробництва на радіоактивне забруднених сільськогосподарських угіддях з науковим супроводом розділу "Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення" та подати їх на розгляд Міністерству фінансів України для включення в проект Державного бюджету України на 2005 рік.

................
Перейти до повного тексту