- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про підсумки роботи підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу за I квартал 2001 року
Розглянувши підсумки роботи підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу за I квартал 2001 року, колегія відмічає, що вжиті міністерством протягом цього періоду організаційні заходи та ініціювання прийняття ряду законодавчих та нормативно-правових актів дозволили зберегти набуті в попередньому році позитивні тенденції розвитку аграрного сектора та забезпечити подальше нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і продовольства.
Виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств збільшилося на 6,1% порівняно з відповідним періодом 2000 року, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах - на 12,7%, у господарствах населення - на 3,8%. Приріст товарної продукції (у порівняних цінах на 01.01.2001) харчової та переробної промисловості по переробленню сільськогосподарських продуктів проти відповідного періоду минулого року становив 22,7%.
В усіх категоріях господарств на 6,8% зросло поголів'я великої рогатої худоби, збільшилося виробництво молока на 4,6%, яєць - на 4,7%. В сільськогосподарських підприємствах збільшилося вирощування худоби і птиці на 19%.
В цілому по державі темпи проведення весняно-польових робіт значно вищі, ніж у минулому році. Озимі підживлено на площі 5,2 млн. га проти - 2,0 млн. га на цей же період у минулому році, підготовлено грунт під посів ярих культур на площі 10,4 млн. га, що більше, ніж на відповідну дату минулого року в 4,7 раза, ярі культури посіяні на площі 5,2 млн.
Ряд регіонів, зокрема Автономна Республіка Крим, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Одеська та Чернівецька області, до цього часу не розпочали виплату доплат товаровиробникам за проданий ними молодняк великої рогатої худоби підвищених вагових кондицій.
Прострочена заборгованість до Пенсійного фонду за перший квартал поточного року збільшилась в порівнянні з початком року на 8,1 млн. гривень. Значне зростання заборгованості допустили Вінницька (2,2 млн. грн.) та Хмельницька (1,6 млн. грн.) області.
Низький рівень сплати податків і платежів до зведеного бюджету у Миколаївській (65,3%), Донецькій (80,9%), Дніпропетровській (83,2%) та Черкаській (89,9%) областях.
Не вживається належних заходів щодо скорочення обсягів незавершеного будівництва, концентрації коштів на об'єктах з високою будівельною готовністю, виконання завдань, встановлених Державною програмою приватизації обсягів незавершеного будівництва на 2000-2001 роки, та щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури від сільськогосподарських підприємств у комунальну власність.
З метою усунення допущених недоліків та забезпечення подальшого поглиблення процесів реформування аграрного сектора, нарощування виробництва сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів
НАКАЗУЮ:
2. Звернути увагу Міністра агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, начальників головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій на неналежний рівень організаційної роботи щодо:
- виконання Указу Президента України від 29 січня 2001 р.
N 62 щодо забезпечення захисту майнових прав селян Автономної Республіки Крим (Матвеєв), Миколаївської (Яковлєв), Запорізької (Борисенко), Волинської (Науменко);
- залучення в аграрний сектор кредитних ресурсів Автономної Республіки Крим (Матвеєв), Івано-Франківської (Костюк), Сумської (Корнієнко);
- виконання забезпечення підприємствами АПК податкових зобов'язань перед бюджетом Донецької (Лаврик), Хмельницької (Бондарчук) областей; сплаті фіксованого сільськогосподарського податку АР Крим, Херсонської (Авраменко), Волинської, Житомирської (Галич) областей; ліквідації простроченої заборгованості до Пенсійного фонду Вінницької (Черній), Хмельницької (Бондарчук) областей;
- забезпечення проведення доплат сільгосптоваровиробникам за продані ними молодняк великої рогатої худоби підвищених вагових кондицій АР Крим, Донецької, Закарпатської (Бігарі), Запорізької, Кіровоградської (Литвин), Одеської (Новаковський), Чернівецької (Усик) областей.
3. Покласти персональну відповідальність на Міністра агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, начальників головних управлінь сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій, начальників управлінь сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій за організацію та оперативне виконання Указу Президента України від 29 січня 2001 року
N 62 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки", зокрема по забезпеченню видачі власникам майнових паїв свідоцтв про право власності на майновий пай (майнові сертифікати) та укладання з ними договорів оренди майна.
4. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій:
4.1. Провести відповідну організаторську роботу по завершенню посіву ярих культур та організувати якісне забезпечення проведення догляду за озимими зерновими та іншими сільськогосподарськими культурами.
4.2. Організувати роботу щодо ритмічного накопичення мінеральних добрив на літньо-осінній період. Звернути увагу на виробництво і накопичення органічних добрив, використання сидеральних культур та проведення хімічної меліорації грунтів.
4.3. Визначити потребу і до 20 травня подати заявки у регіональні центри відділень "Украгролізинг" на придбання по лізингу дощувальних машин.
4.4. Ліквідувати у місячний термін і не допускати надалі заборгованості по виплаті нарахованих доплат товаровиробникам за молодняк великої рогатої худоби підвищених вагових кондицій.
4.5. Організувати своєчасне переведення поголів'я тварин на літні умови утримання, вивести максимальну кількість його у літні табори і загони та забезпечити повноцінну годівлю.
4.6. Вжити додаткових заходів щодо забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2001 р.
N 155 та наказу Мінагрополітики від 07.03.2001
N 50 щодо повернення коштів за техніку іноземного виробництва, закуплену за рахунок кредитів, що залучені державою або під державні гарантії. Забезпечити підготовку не менше 90%:
кормозбиральної техніки - до 25 травня 2001 року;
зернозбиральних комбайнів, очищувальної, сушильної техніки та обладнання пунктів прийому і доробки зерна - до 1 червня 2001 року.
4.7. Розробити до 30 листопада 2001 року регіональні інвестиційні програми по залученню інвестицій у сільське господарство, переробні та інші галузі агропромислового комплексу на період до 2005 року.
4.8. У місячний термін подати міністерству на затвердження кошториси доходів і видатків, плани асигнувань із загального фонду бюджету і плани використання бюджетних коштів та необхідні розрахунки до них на 2001 рік.
4.9. Вишукати можливість щодо приведення структури та штатів головних управлінь (управлінь) сільського господарства і продовольства до нормативів, рекомендованих Кабінетом Міністрів України.
5. Прийняти пропозиції Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій щодо розширення площ посіву кукурудзи на зерно згідно з додатком.
6. Департаменту реформування сільського господарства (Кухарук) надавати всебічну допомогу регіонам щодо оперативного виконання положень Указу Президента України від 29 січня 2001 року
N 62 щодо забезпечення захисту майнових прав селян.
................Перейти до повного тексту