1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 15 від 06.02.2001
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінагрополітики N 76 від 20.03.2001 )
Про затвердження Тимчасового положення про комісію з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектора економіки
На виконання Указу Президента України від 29 січня 2001 року N 62/2001 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про комісію з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектора економіки України (додається).
2. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій надавати всебічну підтримку в роботі комісіям з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектора економіки.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Шмідта Р.М.
Міністр І.Кириленко
Затверджено
наказом Міністерства
аграрної політики України
від 6 лютого 2001 р. N 15
Тимчасове положення про комісію з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектора економіки
1. Загальна частина
1.1. Комісія з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектора економіки (надалі - Комісія), створюється відповідно до Указу Президента України від 29 січня 2001 року N 62/2001 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки".
1.2. Комісія створюється з метою забезпечення захисту майнових прав членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих, на майно пайового фонду згаданих підприємств, належного оформлення та реалізації цих прав у відповідності до законодавства України.
1.3. У своїй роботі Комісія керується законодавством України, цим Положенням, Статутом колективного сільськогосподарського підприємства, в тому числі реорганізованого, рішеннями його вищого органу управління, прийнятими у відповідності до законодавства України, а також рішеннями загальних зборів колишніх членів реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства, що є співвласниками цього майна (надалі - Збори Співвласників).
1.4. Комісія підзвітна у своїй діяльності Зборам Співвласників.
1.5. Положення про Комісію набуває чинності після затвердження його Зборами Співвласників.
2. Формування Комісії
2.1. Кількісний та персональний склад та регламент роботи Комісії визначається Зборами Співвласників. Право на участь у Зборах Співвласників мають ті члени реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства, за якими зберігається право на майновий пай у пайовому фонді підприємства, але які не отримали його в натурі чи не передали у якості внеску до статутного фонду правонаступника, створеного в результаті реорганізації підприємства, або не поступились належним їм паєм на користь підприємства, в майні якого такий пай визначено, чи будь-якої третьої особи (надалі всі разом іменуються Співвласники, а кожен окремо - Співвласник).
2.2. Обрання членів Комісії відбувається прямим відкритим або таємним голосуванням відповідно до рішення Зборів Співвласників.
2.3. До складу Комісії можуть бути обрані:
- особи з числа Співвласників;
- представники суб'єктів господарювання, які було створено внаслідок реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства (надалі - Правонаступники);
- представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (з правом дорадчого голосу);
- представники суб'єктів господарювання, які було створено на основі майна, що належало ліквідованим колективним сільськогосподарським підприємствам та не було розподілено між їх членами в процесі реформування (надалі - Користувачі майна) (з правом дорадчого голосу).
2.4. Право висування кандидатур для обрання у склад Комісії належить:
- кожному Співвласнику;
- органам виконавчої влади області, району, на території яких знаходилось реформоване сільськогосподарське підприємство;
- органам місцевого самоврядування;
- Правонаступникам;
- Користувачам майна.
3. Завдання та повноваження Комісії
3.1. Головним завданням Комісії є уточнення складу і вартості пайових фондів майна членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих, з урахуванням майна, що призначалося, але не використано для погашення заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів і державних цільових фондів у зв'язку зі списанням цієї заборгованості відповідно до законодавства.
3.2. З метою виконання цього завдання Комісія:
1) Проводить уточнення переліку активів і пасивів реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства на перше число місяця, в якому відбулась фактична передача майна, а при відсутності документів, які підтверджують дату передачі майна, - на дату реорганізації, визначену Комісією.
2) Організовує роботу з уточнення вартості активів і пасивів реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства, відображених у його балансі на дату реорганізації, а також зобов'язань, які не відображені в балансі.
3) Складає акт розрахунку пайового фонду майна членів колективного сільськогосподарського підприємства, в тому числі реорганізованого, на дату реорганізації, з урахуванням майна, що призначалося, але не використано для погашення заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів і державних цільових фондів у зв'язку зі списанням цієї заборгованості відповідно до законодавства.
4) Формує переліки майна колективного сільськогосподарського підприємства на дату реорганізації, в тому числі:
- майна соціальної сфери;
- майна, яке не підлягає паюванню;
- майна на суму боргів реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства;
- майна пайового фонду.
5) Визначає структуру пайового фонду майна.
6) Складає план розподілу пайового фонду майна.

................
Перейти до повного тексту