1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 121 від 11.07.2000
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінагрополітики N 224 від 05.08.2002 )
Про взаємодію Міністерства з Верховною Радою України, її комітетами та депутатськими фракціями (групами) з питань законотворення
Розглянувши стан законопроектної роботи структурних підрозділів Міністерства за період з 01.05.99 р. по 10.07.2000 р., колегія відзначає, що Міністерством проводиться робота по розробці проектів законів, супроводження їх у комітетах та на сесіях Верховної Ради України.
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 10.02.2000 р. N 2018/4 функції координації діяльності Міністерства з комітетами Верховної Ради України покладені на заступника Міністра Шмідта Р.М., налагоджено спільну роботу з профільним комітетом.
За період роботи п'ятої сесії Верховної Ради України з 13 проектів законів України, де основним розробником було Міністерство, прийнято 7 законів в цілому, 2 - у першому читанні, 1 - відправлено на доопрацювання, 2 - не набрали необхідної кількості голосів, 1 законопроект ще не розглянуто на пленарному засіданні.
В останній період поліпшилась взаємодія Міністерства з комітетами і депутатськими фракціями (групами) Верховної Ради України. Керівництво Міністерства бере участь у сесійних засіданнях, парламентських слуханнях та днях Уряду.
Практично на кожному засіданні профільного комітету Верховної Ради України брали участь, виступали з доповідями чи інформаціями Міністр, заступники Міністра, керівники структурних підрозділів.
Проте робота по законотворенню та вдосконаленню діючого законодавства з питань аграрної політики не в повній мірі відповідає сучасним вимогам, допускаються випадки порушення термінів подання Міністерством законопроектів до Кабінету Міністрів України. Заступники Міністра та посадові особи, на яких покладено здійснення взаємодії з відповідними комітетами і депутатськими фракціями (групами), не налагодили з ними тісну співпрацю, недостатньо проводять консультації. Як наслідок мають місце випадки повернення на доопрацювання законопроектів з питань функціонування агропромислового комплексу, направлених на розгляд до Верховної Ради України. Зокрема це стосується проектів Законів України "Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину" (Нетеса), "Про визнання таким, що втратив чинність Закону України "Про ставки ввізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур" (Сватков). А проект Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" (Сорока, Волкодав) залишається неприйнятим ще з 1998 року.
З метою покращання співпраці з Верховною Радою України, її комітетами та депутатськими фракціями (групами) з питань законотворення
НАКАЗУЮ:
1. Роботу державних департаментів, департаментів, самостійних управлінь та відділів щодо взаємодії з Верховною Радою України, її комітетами та депутатськими фракціями (групами) з питань законотворення визнати недостатньою. Зажадати від керівників структурних підрозділів суттєвого поліпшення цієї роботи.
2. Покласти на заступника Міністра Шмідта Р.М. відповідальність за організацію взаємодії Міністерства з депутатськими фракціями (групами) і комітетами Верховної Ради України.
3. Начальнику Департаменту організаційної роботи Шейку П. В. оперативно, напередодні розгляду питань, віднесених до компетенції Міністерства, інформувати заступників Міністра, відповідні підрозділи Міністерств, про перелік питань, які будуть розглядатися у комітетах та на сесійних засіданнях Верховної Ради України, проходження надісланих проектів законодавчих актів в Комітетах Верховної Ради України.
4. Заступникам Міністра, Голові Державного департаменту продовольства Сваткову Л.Б., начальнику Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва Сороці В.І., Державній комісії по випробуванню та охороні сортів Волкодаву В.В., в.о. начальника Департаменту міжнародної інтеграції, інвестиційної політики та розвитку аграрного бізнесу Нетесі М.В. вжити невідкладних заходів щодо поліпшення якості розробки та прискорення розгляду законопроектів, налагодити тісну співпрацю з комітетами і депутатськими фракціями (групами) Верховної Ради України, забезпечити максимальну особисту участь у їх засіданнях.
5. Посадовим особам, зазначеним у додатках 1, 2 та 3, забезпечити роз'яснення позицій Міністерства у депутатських фракціях (групах) і комітетах Верховної Ради України стосовно доцільності прийняття відповідних законодавчих актів, реалізація яких має вирішити нагальні та перспективні питання розвитку агропромислового комплексу та соціального відродження села.
6. Заступникам Міністра, головам державних департаментів, керівникам департаментів, самостійних управлінь та відділів розширити практику взаємодії з народними депутатами України, запрошувати їх для участі на засіданнях колегій, робочих груп, семінарів, нарад, круглих столів з питань розвитку агропромислового комплексу.
7. Головам державних департаментів, керівникам департаментів, самостійних управлінь та відділів проводити постійний аналіз стану розробки і проходження законопроектів у Верховній Раді України та щочетверга до 17 години подавати інформацію Юридичному управлінню (Бочковська) для узагальнення.
8. Визнати такими, що втратили чинність, накази Мінагропрому від 04.02.99 р. N 64 та від 24.09.99 N 313.
9. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр І.Кириленко
Додаток 1
до наказу Мінагрополітики України
від 11 липня 2000 р. N 121
Перелік посадових осіб Мінагрополітики, які забезпечують взаємодію Міністерства з депутатськими фракціями (групами) Верховної Ради України
Прізвище, ініціали і
посада
Депутатська фракція (група)
Лузан Ю.Я. - перший
заступник Міністра
Фракція НДП, фракція блоку
Соціалістичної та Селянської партій
України "Лівий центр", група "Трудова
Україна"
Рижук С.М. - заступник
Міністра
Фракція Зелених, група "Відродження
регіонів", фракція
Соціал-демократичної парті України
(об'єднаної)
Шмідт Р.М. - заступник
Міністра
Фракція Українського Народного Руху,
фракція Народного Руху України,
фракція партії "Реформи і порядок" -
"Реформи - Конгрес"
Яковенко В.П. -
заступник Міністра
Фракція Комуністичної партії України,
фракція "Батьківщина", група
"Солідарність"
Додаток 2
до наказу Мінагрополітики України
від 11 липня 2000 р. N 121
Перелік посадових осіб Мінагрополітики, які забезпечують взаємодію Міністерства з комітетами Верховної Ради України
Прізвище,
ініціали та
посада
Найменування комітету Верховної Ради України
1 2
Кириленко І.Г.
- Міністр
аграрної
політики
1. Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.
2. Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури,
спорту і туризму.
Лузан Ю.Я. -
перший
заступник
Міністра
1. Комітет з питань економічної політики, управління народним
господарством, власності та інвестицій.
2. Комітет з питань бюджету.
3. Комітет з питань фінансів і банківської діяльності.
4. Комітет з питань науки і освіти.
5. Комітет з питань культури і духовності.
Рижук С.М. -
заступник
Міністра
1. Комітет з питань екологічної політики, природокористування
та ліквідації Чорнобильської катастрофи.
2. Комітет у закордонних справах.
3. Комітет з питань національної безпеки і оборони.
4. Комітет з питань свободи слова та інформації.
5. Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та
дитинства.
Шмідт Р.М. -
заступник
Міністра
1. Комітет з питань правової політики.
2. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної
діяльності.
3. Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і
корупцією.
4. Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та
організації роботи Верховної Ради України.
5. Комітет з прав людини, національних меншин і
міжнаціональних відносин.
Яковенко В.П.
- заступник
Міністра
1. Комітет з питань державного будівництва та місцевого
самоврядування.
2. Комітет з питань промислової політики і підприємництва.
3. Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної
політики та ядерної безпеки.
4. Комітет з питань будівництва транспорту і зв'язку.
5. Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.
6. Комітет з питань соціальної політики та праці.

................
Перейти до повного тексту