- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
07.04.2003 N 95
Про створення проблемної науково-дослідної лабораторії фізіології та функціональної морфології продуктивних тварин у складі Дніпропетровського державного аграрного університету
З метою удосконалення та розширення досліджень проблем морфогенезу життєзабезпечуючих систем у продуктивних тварин в умовах інтенсивної дії на їх організм факторів людської діяльності та погіршення екологічного стану у промислових регіонах України, розробки ефективних методів корекції їх функціональних порушень, підвищення збереженості молодняка сільськогосподарських тварин, племінної якості і продуктивності поголів'я великої рогатої худоби, свиней та птиці, а також враховуючи наявність в університеті матеріально-технічної бази, висококваліфікованих кадрів, позитивних результатів впровадження наукових розробок у виробництво та клопотання ректора Дніпропетровського державного аграрного університету
НАКАЗУЮ:
1. Створити у складі Дніпропетровського державного аграрного університету на базі кафедр нормальної і патологічної фізіології та нормальної і патологічної анатомії факультету ветеринарної медицини проблемну науково-дослідну лабораторію фізіології та функціональної морфології продуктивних тварин.
2. Затвердити Положення про проблемну науково-дослідну лабораторію фізіології та функціональної морфології продуктивних тварин Дніпропетровського державного аграрного університету, що додається.
3. Здійснювати фінансування лабораторії в межах коштів, виділених на проведення науково-дослідних робіт за тематикою, що фінансується за рахунок коштів державного бюджету, а також коштів, що надходять за виконання науково-дослідних робіт на договірній основі, та інших дозволених законодавством джерел.
4. Ректору Дніпропетровського державного аграрного університету Шемавньову В.І. внести відповідні зміни до Статуту Дніпропетровського державного аграрного університету та в місячний термін подати міністерству на затвердження.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на Державного секретаря Мельника С.І.
Міністр С.Рижук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики України
7 квітня 2003 р. N 95
ПОЛОЖЕННЯ
про проблемну науково-дослідну лабораторію фізіології та функціональної морфології продуктивних тварин у складі Дніпропетровського державного аграрного університету
1. Загальні положення
1.1. Проблемна науково-дослідна лабораторія фізіології та функціональної морфології продуктивних тварин (далі - лабораторія) створена на базі кафедр нормальної і патологічної фізіології та нормальної і патологічної анатомії факультету ветеринарної медицини Дніпропетровського державного аграрного університету з метою удосконалення та розширення досліджень проблем морфогенезу життєзабезпечуючих систем у продуктивних тварин в умовах інтенсивної дії на їх організм факторів людської діяльності та погіршення екологічного стану у промислових регіонах України, розробки ефективних методів корекції їх функціональних порушень, підвищення збереженості молодняка сільськогосподарських тварин, племінної якості і продуктивності поголів'я великої рогатої худоби, свиней та птиці, а також враховуючи наявність в університеті матеріально-технічної бази, висококваліфікованих кадрів, позитивних результатів впровадження наукових розробок у виробництво.
1.2. Лабораторія організовує проведення наукових досліджень з питань імунофізіології та функціональної морфології системи органів кровотворення та імуногенезу у продуктивних тварин, визначення критеріїв структурно-функціонального статусу життєзабезпечуючих систем у новонароджених телят, поросят, курчат в залежності від пренатального розвитку, удосконалення методів корекції порушень неспецифічної та імунологічної реактивності та технології вирощування молодняку продуктивних тварин.
1.3. Лабораторія діє як структурна одиниця Дніпропетровського державного аграрного університету і функціонує відповідно до програми наукових досліджень, яка затверджується вченою радою університету.
2. Завдання та організація роботи лабораторії
2.2. Основні завдання:
- визначення функціональних та морфологічних критеріїв статусу життєзабезпечуючих систем у продуктивних тварин;
- розробка ефективних способів профілактики і корекції імунодефіцитних станів, активізації та стимуляції становлення неспецифічної та імунологічної реактивності молодняку сільськогосподарських тварин;
................Перейти до повного тексту