1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 70 від 16.03.2001
Про стан соціально-економічного розвитку агропромислового комплексу Одеської області
Розглянувши стан соціально-економічного розвитку підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу Одеської області за 2000 рік та січень-лютий поточного року, виконання завдань, передбачених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, здійснення аграрної реформи, підготовки до проведення весняно-польових робіт, колегія відмічає, що заходи, вжиті обласною державною адміністрацією, Головним управлінням сільського господарства і продовольства, їх районними структурами щодо забезпечення виконання законів України, указів Президента України, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України мали визначальний вплив на суттєве покращання стану справ в агропромисловому комплексі.
У складних погодних умовах (весняні заморозки, засуха, градобій, покриття льодом восени) сільськогосподарські товаровиробники області забезпечили збільшення виробництва валової продукції сільського господарства в порівняних цінах в усіх категоріях господарств за 2000 рік на 6,3%, в тому числі продукції рослинництва - на 4, тваринництва - на 9,5%. Стабільно протягом року нарощували темпи виробництва товарної продукції підприємства харчової і переробної промисловості, приріст якої проти 1999 року становив 18,7 відсотка.
Формуються прозорі канали збуту сільськогосподарської продукції та ринки матеріально-технічних ресурсів. В області діє товарна біржа, 8 агроторгових домів, 6 оптово-роздрібних продовольчих ринків, 217 ринків по реалізації сільськогосподарської продукції, 354 пункти по її заготівлі, 21 обслуговуючий кооператив.
Із 778 господарств 539 (69,3%) закінчили рік з прибутками, що становлять 58,4 млн.гривень. Рентабельність виробництва досягла 8%.
Поліпшилась фінансова дисципліна. Сплата фіксованого сільськогосподарського податку збільшилась майже вдвічі. Погашено заборгованість із виплати заробітної плати минулих років на 67% та виплачено нарахованої зарплати 70%.
Розрахунки за оренду земельних часток (паїв) проведено на 92%, за майнові паї - на 53,8%. В рахунок оренди земельних та майнових паїв селянам видано більше як 166 тис. тонн зерна, виплачено коштами, іншою продукцією та надано послуг на суму 10,9 млн. гривень.
В господарствах населення утримується більше половини поголів'я великої рогатої худоби, 66% свиней, 81% овець і птиці. Разом з тим, в області не на належному рівні організована заготівля цієї продукції у населення, зокрема, молока в розрахунку на корову закуплено лише по 103 кг.
Залишається низькою питома вага молока - 8,8% і м'яса - 7,6% проданих всіма категоріями господарств заготівельним організаціям. Як наслідок, товаровиробникам усіх форм власності за продані ними заготівельним організаціям молоко і м'ясо в живій вазі перераховано всього 6,5 млн.гривень.
З метою поглиблення аграрної реформи, стабільного нарощування валового продукту, остаточного подолання збитків підприємств агропромислового комплексу Одеської області
НАКАЗУЮ:
1. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (Новаковський):
1.1. Забезпечити виконання Указу Президента України від 29 січня 2001 року N 62/2001 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки", завершити протягом І півріччя 2001 року врегулювання майнових відносин реформованих сільськогосподарських підприємств з документальним оформленням прав власності селян на майно.
1.2. Сприяти продовженню формування інфраструктури аграрного ринку, зокрема створенню агроторгових домів, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, кредитних спілок тощо.

................
Перейти до повного тексту