- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 69 від 16.03.2001
Про стан економічного розвитку агропромислового комплексу Вінницької області в 2000 році, січні 2001 року та пріоритетні завдання на 2001 рік
Розглянувши підсумки роботи АПК Вінницької області, колегія відмічає, що протягом 2000 р. в регіоні було вжито відповідних заходів, направлених на реалізацію аграрної державної політики, щодо реформування сільськогосподарських підприємств та зміни підходів до забезпечення ефективного функціонування агропромислового виробництва через розвиток інфраструктури аграрного ринку, повне задіяння механізмів, спрямованих на фінансове оздоровлення сільськогосподарських товаровиробників і створення відповідних умов для залучення кредитних та інвестиційних ресурсів у цей стратегічно важливий для області сектор економіки.
Процеси реформування та вжиті заходи мали вирішальний вплив на подолання кризових процесів в аграрному секторі області та створили передумови для сталого розвитку агропромислового комплексу регіону, питома вага якого в загальних обсягах виробництва області склала в минулому році 79 відсотків, і зросла проти 1999 року на 12,3 пункта.
За підсумками 2000 року обсяги виробництва валової продукції сільського господарства, у порівнянні з 1999 роком, зросли на 12,4%, а обсяги виробництва харчової й переробної промисловості - на 28%. В січні 2001 року у порівнянні з відповідним періодом 2000 р. обсяги виробництва харчової й переробної промисловості зросли по області на 31,6%.
Обсяги виробництва продукції рослинництва у 2000 р. зросли на 26,5%. Збільшено виробництво зерна на 15,2%, насіння соняшнику - 75,1, цукрових буряків - 5,7, картоплі - 40,5, овочів - на 33 %.
В минулому році обсяги продажу худоби і птиці особистими господарствами населення зросли на 3%, молока - майже в 2 рази.
За попередніми даними рентабельність виробництва сільськогосподарської продукції по області становитиме 4,5%.
Підприємствами агропромислового комплексу області було залучено в 2000 році 105,5 млн. грн. кредитних ресурсів, в тому числі сільськогосподарськими товаровиробниками 76,8 млн. гривень. Крім того, в АПК області залучено у минулому році 7921,7 тис. дол. США іноземних інвестицій, а в січні-лютому 2001 року - 227,1 тис. дол. США.
Разом з тим в області відмічаються негативні тенденції.
Господарюючими суб'єктами сплачено лише 67,3% від нарахованої суми фіксованого сільськогосподарського податку.
Державні акти на землю отримали 15,7 тис. громадян або 3,6% власників сертифікатів на право на земельну частку (пай), враховуючи, що у відповідних організаціях знаходяться ще майже 70 тис. заяв громадян на оформлення й видачу таких актів.
За договорами оренди майна орендодавцям сплачено лише 51% від належної до виплати в передбачені терміни орендної плати.
В області створено лише один постійно діючий аукціон живої худоби, один обслуговуючий кооператив та кредитна спілка.
Повільно проходить процес передачі об'єктів соціальної сфери у комунальну власність територіальних громад.
Складною залишається ситуація в галузі тваринництва, де виробництво валової продукції зменшилось в минулому році на 4,5% проти 1999 року. Чисельність поголів'я великої рогатої худоби скоротилось на 7%, корів - 5,3, свиней - 26,2, овець і кіз - 7,7, птиці - на 6,3%. Значно зменшилося осіменіння тварин та вихід приплоду.
Недостатньо проводиться робота щодо проведення комплексу весняно-польових робіт. Забезпеченість мінеральними добривами сільськогосподарських товаровиробників за станом на 20 лютого поточного року становить лише 26% до потреби, а деяких районів області - 5-9% , засобами захисту рослин - 31%.
В області розроблено лише три галузеві програми в галузі рослинництва, причому регіональна програма "Цукор - 2001" передбачає посів цукрових буряків на площі 145 тис. га, що на 6 тис. га менше, ніж це передбачено затвердженою галузевою програмою "Цукор України - 2001".
З метою прискорення подальшого поглиблення аграрної реформи, нарощування обсягів виробництва продукції сільського господарства та продовольчих товарів
НАКАЗУЮ:
1. Головному управлінню сільського господарства і продовольства Вінницької облдержадміністрації (Черній):
1.1. Посилити вимогливість до начальників управлінь сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій, запровадити постійний моніторинг аналізу стану справ в агропромисловому комплексі з конкретизацією заходів щодо його поліпшення.
1.2. В березні поточного року розглянути на колегії облдержадміністрації рівень роботи та відповідність займаній посаді керівників районних, управлінь сільського господарства і продовольства, якими недостатньо вживається заходів щодо підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт, сплати фіксованого податку, питанню заготівель від населення сільськогосподарської продукції та розвитку інфраструктури аграрного ринку.
1.3. Розробити у двотижневий термін заходи щодо забезпечення разом з управліннями сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій помісячне збільшення виробництва продукції тваринництва в порівнянні з відповідним періодом минулого року з поступовим нарощуванням поголів'я тварин і птиці та збільшенням заготівель виробленої продукції. Узяти на постійний контроль їх виконання.
1.4. Вжити додаткових заходів щодо належної підготовки аграрного сектора області до проведення комплексу весняно-польових робіт, безумовного виконання Програми
"Зерно України - 2001 - 2004", інших галузевих програм, особливо в частині забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами, засобами захисту рослин, пально-мастильними матеріалами, запасними частинами, ремонтними матеріалами та підготовки сільськогосподарської техніки.
................Перейти до повного тексту