- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 67 від 20.10.97
Про підсумки роботи підприємств, установ і організацій Міністерства агропромислового комплексу за 9 місяців поточного року та невідкладні завдання по завершенню осіннього комплексу польових робіт
Розглянувши підсумки роботи за 9 місяців 1997 року, колегія відмічає, що ситуація в агропромисловому комплексі залишається складною.
У поточному році очікується зменшення виробництва валової продукції сільського господарства проти 1996 року на 2,2 відсотка при прирості виробництва продукції рослинництва на 4,5 відсотка і скороченні виробництва продукції тваринництва на 9 відсотків.
В господарствах суспільного сектору намолочено 29,4 млн. тонн зерна, що більше минулого року на 7,9 млн. тонн і на 5,1 центнера з гектара. Державне замовлення по продажу продовольчого зерна та сортового насіння за станом на 8 жовтня виконано на 93 відсотки. У громадському секторі заготовлено кормів усіх видів у перерахунку на кормові одиниці більше минулорічного на 13 відсотків.
Завершення комплексу осінніх польових робіт і підготовка до роботи в зимовий період проводиться в складних умовах.
В переважній більшості областей озимий клин залишається недосіяним, зяблева оранка ведеться вкрай повільними темпами, окремі області тільки приступили до збирання цукрових буряків; кукурудзи на зерно зібрано лише 10 відсотків. Господарства і ремонтні підприємства несвоєчасно підготували техніку до осінніх польових робіт.
Готовність виробничих приміщень, фермерського та енергетичного обладнання залишається на 3 - 7 відсотків нижчою проти відповідного періоду минулого року.
Підприємства харчової і переробної промисловості за 9 місяців 1997 року виробили більше ніж за відповідний період минулого року цукру-піску з буряків, плодоовочевих і м'ясних консервів, кондитерських виробів, коньяку, шампанського, мінеральних вод, пива, парфюмерно-косметичних виробів та інших товарів.
Поряд з цим зменшилось виробництво м'ясо- і молокопродуктів, олії, спирту та деяких інших продуктів. Молокозаводи і м'ясокомбінати простоюють через нестачу сировини, в той час як на переробку надходять лише 6 відсотків молока і 12 відсотків м'яса, виробленого в приватному секторі.
Постійно знижується платоспроможність і збільшується дефіцит фінансових ресурсів підприємств. За станом на 01.09.97 р. прострочені платежі по основній діяльності сільськогосподарських підприємств постачальникам і підрядчикам досягли 2,6 млрд. гривень, недоїмка платежів до бюджету складала 189,4 млрд. грн., у тому числі Укрхарчопрому - 35,5 і Укрсадвинпрому - 5,4 млн. грн., заборгованість по страхових внесках до Пенсійного фонду збільшилася до 774 млн. гривень.
За станом на 10 вересня заборгованість по заробітній платі сільськогосподарських підприємств зросла у півтора рази і досягла 1,3 млрд. гривень, не виконуються графіки її погашення.
В ряді регіонів повільно проводиться роздержавлення і паювання земель сільськогосподарських підприємств. Стримується видача сертифікатів на право на земельну частку (пай). В Автономній Республіці Крим вони видані громадянам лише на 66 відсотків, у Вінницькій області - на 70, Харківській - на 73 відсотки.
В поточному році обсяги біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією скоротилися в 5,5 рази, питома вага бартерних операцій між сільськогосподарськими товаровиробниками і постачальниками досягла майже 25 відсотків, що посилює диспаритет цін і скорочує надходження платежів до бюджету.
НАКАЗУЮ:
1. Структурним підрозділам Міністерства, Міністерству сільського господарства і продовольства Автономної Республіки Крим, управлінням сільського господарства та продовольства обласних державних адміністрацій та м. Севастополя:
- вжити заходів до прискорення розрахунків господарств за аванси, отримані матеріально-технічними ресурсами, технікою та послугами, шляхом поставки до державних ресурсів зерна і насіння пізніх культур;
................Перейти до повного тексту