1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


Важливе правове застереження
(До Розділу III: Юстиція, свобода та безпека)
32001F0500
2001/500/ЮВС: Рамкове Рішення Ради від 26 червня 2001 року про відмивання грошей, виявлення, розшук, заморожування, арешт і конфіскацію засобів і доходів, одержаних злочинним шляхом
Офіційний вісник L 182, 05/07/2001 с. 0001-0002
Рамкове Рішення Ради
від 26 червня 2001 року
про відмивання грошей, виявлення, розшук, заморожування, арешт і конфіскацію засобів і доходів, одержаних злочинним шляхом
(2001/500/ЮВС)
РАДА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ,
Беручи до уваги Договір про Європейський Союз, зокрема його статтю 31(a), (c) і (e) та статтю 34(2)(b),
Беручи до уваги ініціативу Французької Республіки,
Беручи до уваги висновок Європейського Парламенту,
Оскільки:
(1) 3 грудня 1998 року Рада ухвалила Спільні дії 98/699/ЮВС про відмивання грошей, виявлення, розшук, заморожування, арешт і конфіскацію засобів і доходів, одержаних злочинним шляхом(1).
(2) Необхідно звернути увагу на Висновки Головуючої держави-члена ЄС в Європейській Раді на засіданні в Тампере 15 та 16 жовтня 1999 року та Висновки Головуючої держави-члена ЄС в Європейській Раді на засіданні у Відні 11 та 12 грудня 1998 року.
(3) Європейська Рада, відзначаючи, що тяжкі форми злочинів дедалі більше мають податкові та митні аспекти, закликає держави-члени запровадити повну взаємну правову допомогу в розслідуванні та судовому переслідуванні злочинів такого типу.
(4) Європейська Рада закликає до наближення кримінального права та процесуальних норм щодо відмивання грошей (зокрема, щодо конфіскації коштів), додаючи, що обсяг кримінальної діяльності, який становить основу злочинів з відмивання грошей, має бути уніфікованим та достатньо широким у всіх державах-членах.
(5) Європейська Рада в Тампере дійшла висновку, в рамках національного кримінального права, зусилля з узгодження спільних термінів та означень, умов обвинувачення та санкцій необхідно зосередити передусім на обмеженій кількості секторів особливої актуальності, таких як фінансові злочини.
(6) Європейська Рада в Тампере відзначила, що відмивання грошей лежить в самій основі організованої злочинності, і це явище має викорінюватися де б воно не виникало. Європейська Рада сповнена наміру забезпечити вжиття конкретних кроків для розшуку, заморожування, арешту та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом.
(7) Держави-члени приєднались до принципів Конвенції Ради Європи 1990 року про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, далі - "Конвенція 1990 року",
УХВАЛИЛА ЦЕ РАМКОВЕ РІШЕННЯ:
Стаття 1. Застереження щодо Конвенції 1990 року
З метою посилення дій проти організованої злочинності, держави-члени повинні вжити необхідних заходів, щоб не подавати або не підтримувати застережень щодо таких статей Конвенції 1990 року:
(a) стаття 2, якщо правопорушення карається позбавленням волі або її обмеженням за наказом про тримання під вартою на максимальний строк, що перевищує один рік.
Однак, держави-члени можуть підтримувати застереження щодо статті 2 Конвенції 1990 року стосовно конфіскації доходів від податкових злочинів лише з метою отримання ними можливості конфісковувати такі доходи, як на національному рівні, так і через міжнародну співпрацю, відповідно до національного законодавства, законодавства Співтовариства та міжнародного законодавства щодо стягнення податкових боргів;
(b) статті 6 у частині, що стосується тяжких злочинів. Такі злочини повинні у будь-якому разі включати злочини, які караються позбавленням волі або її обмеженням за наказом про тримання під вартою з максимальним строком, що перевищує один рік або, що стосується тих держав, які мають мінімальну граничну межу для злочинів у своїй правовій системі, злочини, які караються позбавленням волі або її обмеженням за наказом про тримання під вартою з мінімальним строком від шести місяців.

................
Перейти до повного тексту