1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Урядом України та Європейською економічною комісією Організації Об’єднаних Націй про приймання та організацію 9-го Міжнародного форуму "Енергетика для сталого розвитку" та щорічних сесій Групи експертів з відновлюваної енергетики та Групи експертів з енергоефективності
Київ, Україна, 12-15 листопада 2018 року
Дата підписання: 04.10.2018
Дата набрання чинності для України: 04.10.2018
Преамбула
Уряд України (далі - Уряд) та Європейська економічна комісія Організації Об’єднаних Націй (далі - ЄЕК ООН) (надалі спільно іменуються Сторони) та;
Відзначаючи посилення співпраці між Урядом України та ЄЕК ООН;
Керуючись розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 № 912-р "Про утворення Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні у 2018 році 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку" та рішенням ЄЕК ООН про проведення 9-го Міжнародного форуму "Енергетика для сталого розвитку" та щорічних сесій Групи експертів з відновлюваної енергетики і Групи експертів з енергоефективності (надалі - Заходи) 12-15 листопада 2018 року в місті Києві, столиці України, домовились про таке:
Стаття 1
Запрошені
1.1 Список запрошених до участі в Заходах погоджується Урядом України та секретаріатом ЄЕК ООН.
Стаття 2
Організація Заходів
2.1 Уряд України надає на безоплатній для ООН основі відповідні послуги та приміщення, у тому числі приміщення для зустрічей та службові приміщення, персонал, офісне забезпечення та обладнання, телефони, факси, інтернет-послуги, а також послуги письмового та усного перекладу, визначені в Додатку I до цієї Угоди, який є її невід’ємною частиною. Уряд України також покриває витрати, розрахунок яких наведений в Додатку II до цієї Угоди, який є її невід’ємною частиною, у тому числі витрати на:
(a) Придбання авіаквитків для членів Секретаріату Організації Об’єднаних Націй, які згідно з правилами та положеннями ООН, а також відповідними адміністративними практиками та стандартами Організації щодо відряджень, повинні брати участь у плануванні чи обслуговуванні заходів.
(b) Витрати на відрядження членів Секретаріату Організації Об’єднаних Націй для участі у Заходах у Києві.
2.2 Згідно з пунктом 17 частини A Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй № 47/202, прийнятої Генеральною Асамблеєю 22 грудня 1992 року, Уряд України покриває фактично понесені додаткові витрати, які прямо або опосередковано пов’язані з проведенням Заходів.
2.3 Уряд України організовує відповідні медичні пункти для надання першої медичної допомоги в екстрених випадках та негайне транспортування і госпіталізацію у разі виникнення серйозних екстрених випадків.
2.4 ЄЕК ООН бере участь в організації Заходів, згідно із Додатком III до цієї Угоди, що є її невід’ємною частиною.
2.5 Житлові, службові та пов’язані з ними приміщення та інфраструктура, надані Урядом України для проведення Заходів є місцем проведення Заходів, яке на час проведення Заходів, у тому числі на етапі їхньої підготовки та згортання, вважається приміщенням Об’єднаних Націй у значенні, що закріплене розділом 3 статті II Конвенції про привілеї та імунітети Об’єднаних Націй від 13 лютого 1946 року .
2.6 Уряд України відповідає за вирішення питань, пов’язаних з будь-якими позовами, претензіями чи іншими вимогами, висунутими щодо Організації Об’єднаних Націй, у зв’язку з: (i) завданням шкоди особі чи майну у ході проведення Заходів чи у службових приміщеннях, наданих для проведення Заходу; (ii) транспортним забезпеченням, організованим Урядом України; (iii) працевлаштуванням персоналу, наданого чи залученого Урядом України для участі у Заході, і звільняє Організацію Об’єднаних Націй та її персонал від відповідальності за будь-якими такими позовами, претензіями чи іншими вимогами.
Стаття 3
Фінансування Заходів
3.1 Що стосується фінансування та ресурсного забезпечення, Сторони погоджуються брати участь у фінансуванні Заходів відповідно до Додатків до цієї Угоди.
Стаття 4
Привілеї та імунітети
4.1 До Заходів застосовуються положення Конвенції про привілеї та імунітети Об’єднаних Націй від 13 лютого 1946 року, до якої приєдналася Україна, зокрема:
(a) Представникам Держав надаються привілеї та імунітети, передбачені статтею IV Конвенції ;
(b) Посадовим особам Організації Об’єднаних Націй, які беруть участь у Заходах або виконують пов’язані з ними функції, надаються привілеї та імунітети, передбачені статтями V та VII Конвенції;
(c) Усім учасникам Заходів надаються привілеї та імунітети, передбачені статтею IV Конвенції .
4.2 Без шкоди для положень Конвенції про привілеї та імунітети Об’єднаних Націй, усім учасникам та особам, які виконують пов’язані із Заходами функції, надаються привілеї та імунітети, можливості та дозволи, необхідні для самостійного виконання їхніх функцій, пов’язаних із Заходами.
4.3 Персонал, що надається Урядом України за цією Угодою, має судово-процесуальний імунітет щодо будь-яких письмових чи усних висловлювань, а також будь-яких дій у розрізі виконання їхніх офіційних функцій, пов’язаних із Заходами.
4.4 Усім учасникам та особам, які виконують пов’язані із Заходами функції, надається право безперешкодного в’їзду на територію України та виїзду за її межі. Візи та дозволи на в’їзд видаються своєчасно згідно із застосовними процедурами законодавства України.
Стаття 5
Безпека
5.1 Уряд України повідомляє місцевим органам влади про проведення Заходів та звертається до них з проханням про забезпечення відповідного поліцейського захисту.
5.2 Уряд України за власний кошт надає поліцейський захист та охорону, які можуть бути необхідними для забезпечення ефективного проведення Заходів без будь-яких втручань. Для забезпечення дотримання стандартів безпеки ООН для виїзних заходів, безпека у місці, яке згідно з цією Угодою вважається приміщеннями Об’єднаних Націй, контролюється спеціально призначеною Старшою уповноваженою особою з питань зв’язків з громадськістю Служби охорони та безпеки Організації Об’єднаних Націй згідно з Додатком I.
Стаття 6
Прикінцеві положення
6.1 Будь-які спори, пов’язані з тлумаченням чи виконанням цієї Угоди, окрім спорів, які регулюються відповідними положеннями Конвенції про привілеї та імунітети Об’єднаних Націй або будь-яких інших застосовних угод, якщо Сторони не вирішать інакше, повинні розглядатися судовою колегією у складі трьох арбітрів, один з яких призначається Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй, один - Урядом України і один (Голова судової колегії) - за домовленістю зазначених двох арбітрів. У разі непризначення будь-якою зі сторін арбітра протягом трьох місяців від моменту отримання від іншої сторони повідомлення про призначення арбітра або необрання двома арбітрами Голови протягом трьох місяців від моменту призначення останнього з таких двох арбітрів, відповідний арбітр призначається Головою Міжнародного суду на прохання будь-якої зі сторін спору.
6.2 Якщо Сторони не домовилися про інше, судова колегія затверджує власні процедурні правила, визначає винагороду для своїх членів та приймає рішення щодо розподілу витрат між сторонами. Усі відповідні рішення приймаються двома третинами голосів. Рішення такої колегії - як процесуальні, так і по суті - є остаточними і обов’язковими для виконання обома сторонами - навіть якщо вони приймаються за відсутності однієї зі сторін.
6.3 Ця Угода набирає чинності з моменту її підписання Сторонами і діє протягом строку проведення Заходів та будь-яких додаткових строків, необхідних для їхньої підготовки та згортання.
6.4 Ця Угода укладена у двох автентичних примірниках, українською та англійською мовою. Текст Угоди англійською мовою має переважну силу.
Від імені Уряду України Від імені Європейської
економічної комісії
Організації Об’єднаних Націй
(підпис) (підпис)
Ігор НАСАЛИК Ольга АЛГАЄРОВА
Міністр енергетики
ти вугільної промисловості України
Виконавчий секретар
Дата: Дата: 04/10/2018
Додатки: Додатки I, II, III
Додатки
до договору з приймаючою країною
ДОДАТОК I
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ФІНАНСОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
УРЯДУ УКРАЇНИ У РОЗРІЗІ НАДАННЯ ПОСЛУГ, ПЕРСОНАЛУ ТА ПРИМІЩЕНЬ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ 9-ГО МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ "ЕНЕРГЕТИКА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ", ТА ЩОРІЧНИХ СЕСІЙ ГРУПИ ЕКСПЕРТІВ З ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ І ГРУПИ ЕКСПЕРТІВ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ У КИЄВІ 12-15 ЛИСТОПАДА 2018 РОКУ
I. УЧАСНИКИ
1. Очікується, що у Міжнародному форумі "Енергетика для сталого розвитку" та щорічній сесії засідань Групи експертів з відновлюваної енергетики (GERE) і Групи експертів з енерго­ефективності (GEEE), що відбудуться у рамках Форуму (надалі разом - Заходи) візьмуть участь приблизно 170 офіційних делегатів від Держав, 30 делегатів від Організації Об’єднаних Націй (у тому числі секретаріату ЄЕК ООН), 100 делегатів від інших міжнародних організацій та 100 представників громадських організацій. Окрім цього, до участі у Заходах будуть запрошені близько 100 представників приватного сектору. Таким чином, очікувана загальна кількість учасників складає 500 осіб.
2. Уряд України забезпечить підтримку в організації відряджень (авіаквитки, перевезення, 3-разове харчування, проживання) персоналу секретаріату ЄЕК ООН (до 10 працівників) (список працівників ЄЕК ООН буде підтверджений пізніше у ході переговорів між Урядом України та Секретаріатом ЄЕК ООН)
II. ГОТЕЛІ ТА ТРАНСФЕР ДО/З МІСЦЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ З/ДО АЕРОПОРТУ
3. Уряд приймаючої країни забезпечує достатню кількість готельних номерів для розміщення до 500 учасників та організаторів у належних умовах за доступними цінами (щонайменше 200 номерів у 3-зіркових або вищих за рівнем готелях вартістю 100 дол. США за ніч). Уряд приймаючої країни має забезпечити легкість доступу до готелю з місця проведення Заходів та можливість бронювання номерів щонайменше за три місяці до проведення Заходів. При цьому, щонайменше в одному готелі має бути забезпечена наявність місць для бронювання за три тижні до початку Заходів.
4. Враховуючи відмінності у фінансових можливостях та потребах учасників Заходу очікується, що будуть запропоновані декілька варіантів розміщення.
Очікується, що Уряд приймаючої країни забезпечить наявність номерів для бронювання делегатами за кілька (щонайменше за три) місяці до дати проведення Заходів шляхом попереднього бронювання достатньої кількості номерів належної якості, до яких легко дістатися від місця проведення Заходів, без необхідності внесення передоплати з боку учасників. Учасники Заходів отримують підтвердження бронювань від відповідного готелю електронним листом, який має бути надісланий протягом трьох днів з моменту бронювання. Чітка інформація щодо готельних номерів, їхньої вартості та контакти для бронювання будуть опубліковані на відповідній веб-сторінці приймаючої країни. Інформація щодо готелів та контактної особи Уряду приймаючої країни, відповідальної за бронювання, має бути розміщена на спеціальній веб-сторінці (бажано - офіційними мовами Заходів, щонайменше - англійською та російською мовами) щонайменше за три місяці до дати проведення Заходів.
5. Для забезпечення трансферу учасників Заходів до готелів у відповідному аеропорті має бути організована довідково-інформаційна стійка,
6. Уряд приймаючої країни забезпечує трансфер персоналу ООН (10 співробітників) з аеропорту до готелю. Окрім цього, для учасників Заходів мають бути організовані регулярні автобусні перевезення між офіційно затвердженими готелями та місцем проведення Заходів.
III. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ
7. Уряд приймаючої країни надає для проведення Заходів простір та приміщення, які відповідають формату заходу, а також приміщення для координаційної та підготовчої діяльності. Зокрема, такі приміщення повинні відповідати таким вимогам:
(a) Основний зал засідань має вміщувати приблизно 500 місць для сидіння, 3 зали для переговорів, які використовуватимуться для проведення двох паралельних заходів, повинні вміщувати 100 місць для сидіння. В усіх приміщеннях має бути забезпечене обладнання для усного перекладу щонайменше трьома офіційними мовами ЄЕК ООН (англійською, французькою та російською);
(b) У ході проведення Заходів, члени секретаріату ЄЕК ООН та інший уповноважений персонал повинні мати цілодобовий доступ до приміщення.
(c) Зазначені приміщення мають бути обладнані проекторами для електронних презентацій (напр., презентацій Powerpoint, Netscape, онлайн-презентацій) та одним великим екраном для проектування презентацій чи доповідачів; відео-камерою(-ами); трьома/чотирма екранами на трибуні, на які Голова та секретаріат зможуть проектувати проекти текстів, веб-трансляції або відео­матеріали через Інтернет (за рішенням Уряду України), два ПК з програмним забезпеченням для обробки тексту з англійським інтерфейсом та швидким доступом до Інтернету (безпровідним та/або кабельним), які мають бути під’єднаними до ПК та принтерів у службових приміщеннях секретаріату ЄЕК ООН (такі ПК мають бути встановлені на трибуні кожної конференц-зали для членів Секретаріату); табличками з іменами (мінімальна висота літер - 3,8 см) та стендами (розмірами щонайменше 30,5 - 10,75 см) для делегацій та співробітників, які розміщуватимуться на столах або у конференц-холах (забезпечуються Урядом України на основі інформації, наданої ЄЕК ООН).
8. Окрім цього, у місці проведення Заходів має бути забезпечений простір для координаційної, інформаційної та організаційної діяльності. Таким чином, очікується, що Уряд приймаючої країни забезпечить наявність у місці проведення Заходів:
(a) 2 пов’язаних між собою кімнат, загальною місткістю приблизно 10 місць, для використання у якості службових приміщень секретаріату ЄЕК ООН, із необхідним офісним обладнанням (таким як персональні комп’ютери з доступом до мережі, принтери та високоефективне копіювальне обладнання, папір формату А4 тощо);
(b) Прес-центру, у тому числі кімнати для прес-заходів та робочого приміщення для журналістів;
(c) Службового приміщення (підлягає уточненню) секретаріату організаторів супутніх заходів зі столами та обладнанням;
(d) Невеликих приміщень, які слугуватимуть службовими приміщеннями делегацій-учасниць та організацій, які їх потребуватимуть;
(e) За два дні до початку Заходів до низки службових приміщень має бути наданий цілодобовий доступ;
(f) Якщо в основному місці проведення Заходів недостатньо місця для приміщень та офісів, що описані вище, Уряд приймаючої країни надає додаткове місце проведення. Таке місце має знаходитися поблизу основного місця проведення Заходів.
IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ДОДАТКОВИХ ТА СУПУТНІХ ЗАХОДІВ У ХОДІ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ
9. Уряд приймаючої країни забезпечує достатній простір для проведення виставкових заходів за межами основного залу засідань. Такий простір та необхідне обладнання для виставкових заходів Організації Об’єднаних Націй надаються Урядом України приймаючої країни на безоплатній основі. Вартість оренди виставкового простору для інших зацікавлених сторін визначається за рішенням Уряду України приймаючої країни.
V. ОБЛАШТУВАННЯ МІСЦЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ
10. У місці проведення Заходів для усіх учасників має забезпечуватися доступ до таких приміщень і послуг:
(a) Реєстраційної/інформаційної стійки поблизу входу до приміщень, у яких проводитимуться Заходи;
(b) Інформаційного центру для розповсюдження можливих письмових матеріалів заходів (у формі шафи з комірками або окремого офісного приміщення);
(c) Пункту обміну валют та банкомату (ATM) для зняття готівки;
(d) Банківського відділення у місці проведення Заходів або поблизу нього (з можливістю обміну дорожніх чеків на готівку);
(e) Безкоштовний та безпечний доступ до високошвидкісного Wi-Fi має бути забезпечений в усіх приміщеннях, де проводитимуться Заходи, протягом усього терміну їхнього проведення. Обладнання, встановлене в основному залі засідань повинне бути розраховане на одночасне підключення не менш ніж 500 користувачів.

................
Перейти до повного тексту