1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Урядом Румунії та Урядом Республіки Молдова про створення та функціонування Спільного контактного центру «Галац»
Дата підписання:
Дата приєднання Україною:
Дата набрання чинності для України:
31.05.2011
05.09.2018*
02.11.2018
Уряд Румунії та Уряд Республіки Молдова (далі — Договірні Сторони), беручи до уваги положення Договору між Урядом Румунії, Урядом Республіки Молдова та Кабі- нетом Міністрів України про співробітництво у боротьбі зі злочинністю, підписаного в Києві 6 липня 1999 року,
з метою запобігання нелегальній міграції і транскордонній злочинності, враховуючи необхід- ність забезпечення громадського порядку та безпеки в прикордонних районах,
бажаючи удосконалити співробітництво компетентних органів держав Договірних Сторін у при- кордонних районах,
домовились про таке:
С т а т т я 1
Створення Спільного контактного центру «Галац»
Беручи до уваги положення статті 3 Договору між Урядом Румунії, Урядом Республіки Молдова та Кабінетом Міністрів України про співробітництво у боротьбі зі злочинністю, підписаного в Києві 6 липня 1999 року, створюється Спільний контактний центр «Галац» (далі — СКЦГ) у пункті пропус- ку «Галац» (Румунія) для автомобільного сполучення.
С т а т т я 2
Терміни
З метою реалізації положень цієї Угоди нижчезазначені терміни мають такі значення: Спільний контактний центр «Галац» — форма співробітництва між компетентними органами Договірних Сторін.
Компетентні органи — уповноважені органи держав Договірних Сторін, визначені статтею 3 цієї Угоди, що забезпечують її застосування.
Координатор — представник, призначений компетентними органами держав Договірних Сто- рін, який організовує та координує діяльність працівників своєї держави в СКЦГ.
Працівники СКЦГ — представники, призначені компетентними органами держав Договірних Сторін, які безпосередньо здійснюють свою діяльність у СКЦГ.
Територіальні (регіональні) компетентні органи (структурні підрозділи) — підпорядковані компетентним органам структури, що діють у межах своєї компетенції, дотримуючись положень національного законодавства держав Договірних Сторін.
С т а т т я 3
Компетентні органи
За Румунську Договірну Сторону:
Міністерство адміністрації та внутрішніх справ:
— Генеральний Інспекторат Прикордонної Поліції;
— Генеральний Інспекторат Поліції Румунії.
Міністерство фінансів:
Національна митна служба.
— Міністерство внутрішніх справ;
— Прикордонна служба;
— Міністерство фінансів, через Митну службу.
та територіальні (регіональні) компетентні органи (структурні підрозділи).
С т а т т я 4
Загальні положення щодо функціонування СКЦГ
1. СКЦГ функціонує на постійній основі.
2. Порядок роботи визначається Регламентом організації та функціонування СКЦГ, який розроб- люється представниками компетентних органів, визначених у статті 3 цієї Угоди, та затверджується відповідно до внутрішнього законодавства держави кожної Договірної Сторони.
3. СКЦГ не є юридичною особою.
С т а т т я 5
Спільні знаки
Спільна емблема та інші знаки, які ідентифікують СКЦГ та його працівників, визначаються в Рег- ламенті організації та функціонування СКЦГ, який передбачено пунктом 2 статті 4 цієї Угоди.
С т а т т я 6
Обов’язки координаторів
Координатори мають такі обов’язки:
а) забезпечення роботи працівників СКГЦ своєї держави в рамках СКЦГ та вжиття заходів, не- обхідних для організації та проведення поточної діяльності. Рішення координаторів є обов’язковим для працівників СКГЦ своєї держави;
б) організація за спільною згодою з іншими координаторами належного функціонування СКЦГ;
в) взаємоінформування про склад працівників своєї держави в СКЦГ;
г) представництво в СКЦГ. Представництво СКЦГ поза межами може здійснюватися одним із координаторів за згодою компетентних органів Договірних Сторін та в порядку, визначеному Рег- ламентом організації та функціонування СКЦГ, який передбачено пунктом 2 статті 4 цієї Угоди.
С т а т т я 7
Працівники СКЦГ
1. Працівники СКЦГ виконують їхні обов’язки шляхом забезпечення аналізу та обміну інформа- цією з питань, пов’язаних з виконанням положень цієї Угоди, а також, з метою сприяння координа- ції дій, у разі їх одночасної реалізації кількома компетентними органами держав Договірних Сторін.
2. Працівники СКЦГ безпосередньо співпрацюють між собою, не вживаючи заходів оператив- ного характеру.
3. Призначення та чисельність працівників СКЦГ затверджуються керівниками компетентних органів держав Договірних Сторін.
4. Працівники СКЦГ виконують обов’язки в межах своєї компетенції та відповідно до національ- ного законодавства держави Договірної Сторони, яку вони представляють, і дотримуються законо- давства держави Договірної Сторони, на території якої розміщено СКЦГ.
5. У ході служби працівники СКЦГ не триматимуть зброю, зобов’язані носити уніформу, знаки приналежності до компетентних органів та бейджі, що посвідчують особу.
6. Працівники СКЦГ прибувають в офіс СКЦГ на підставі службових посвідчень і паспортів. Службовий транспорт під час перетину державного кордону звільняється від сплати податків та інших зборів.
7. У ході виконання службових обов’язків працівники СКЦГ вважаються такими, що виконують службові обов’язки на території держави своєї Договірної Сторони.
С т а т т я 8
Завдання СКЦГ
Завданнями СКЦГ є:
a) аналіз та обмін інформацією відповідно до спільного стандарту, який визначається Регла- ментом організації та функціонування СКЦГ, який передбачено пунктом 2 статті 4 цієї Угоди;
b) передача та координація запитів про надання допомоги щодо запобігання і боротьби з неза- конними діями, а також надання допомоги у складанні подібних запитів. Запити і відповіді на них здійснюються у письмовій формі та відповідно до положень статті 9 цієї Угоди;
c) спільна оцінка ситуації на підставі отриманої інформації;

................
Перейти до повного тексту