1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Міністерством внутрішніх справ України та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
Дата підписання: 05.07.2012
Дата набрання чинності для України: 05.07.2012
Міністерство внутрішніх справ України та Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) (далі - Сторони),
на основі взаємних інтересів та усвідомлюючи те, що дії расистського та ксенофобного характеру є порушенням прав людини та загрозою верховенству права та демократичній стабільності,
вважаючи, що національне та міжнародне право має забезпечувати адекватну правову реакцію на пропаганду расистського та ксенофобного характеру,
посилаючись на положення Стратегії ОБСЄ з протидії загрозам безпеки та стабільності в XXI столітті (2003),
ураховуючи необхідність активізації співробітництва з міжнародними організаціями, державами та їх правоохоронними органами для вивчення досвіду та обміну інформацією щодо реалізації стратегій сучасного управління та законодавчих ініціатив у сфері боротьби з расизмом та ксенофобією,
беручи до уваги те, що Бюро з демократичних інститутів та прав людини БДІПЛ/ОБСЄ було розроблено Тренінг працівників правоохоронних органів у сфері протидії злочинам, вчиненим на ґрунті ненависті (далі - Програма) з метою забезпечення країн - членів ОБСЄ навчанням у правоохоронній сфері;
зважаючи на те, що співробітництво між Сторонами щодо імплементації Програми має на меті досягнення спільної мети та цілей у справі боротьби зі злочинами на ґрунті ненависті,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони розвиватимуть співробітництво у сфері вивчення досвіду та обміну інформацією щодо реалізації стратегій сучасного управління та законодавчих ініціатив у сфері боротьби з расизмом та ксенофобією, імплементації Програми, досягнення спільної мети у справі боротьби зі злочинами на ґрунті ненависті.
Стаття 2
Метою Програми є:
1. Навчання працівників міліції, які безпосередньо займаються боротьбою зі злочинами на ґрунті ненависті, присвячене питанням ефективного реагування, розслідування, збору та обміну інформацією, а також питанням побудови довіри та взаєморозуміння між міліцією та спільнотою та способів надання допомоги жертвам злочинних діянь.
2. Підтримка і розвиток політики та практики щодо попередження та запобігання злочинів на ґрунті ненависті, що ґрунтуються на засадах активної превенції та ефективних зв'язках між міліцією та суспільством, а також на залученні неурядових організацій, які представляють спільноти, на які це впливає.
3. Розроблення ефективної моделі для сприяння збору, аналізу та розповсюдженню даних про злочини, скоєні на ґрунті ненависті.
Стаття 3
В рамках співробітництва Сторін:
1. БДІПЛ/ОБСЄ:
1.1. Забезпечує навчальними планами та матеріалами до Програми, що включають робочий буклет, посібник, робочий зошит, ресурсний довідник англійською мовою, а також забезпечує їх переклад українською мовою.
1.2. Проводить поглиблене навчання "тренінгу для тренерів" спеціально відібраних для цього працівників органів внутрішніх справ України в якості викладачів Програми. Проведення навчання передбачає наступне:
1.2.1. Надання програмного менеджера для підтримки в організації навчання.
1.2.2. Надання допомоги та координація взаємодії тренерів/учасників БДІПЛ з Міністерством внутрішніх справ України.
1.2.3. Покриття усіх витрат, що стосуються участі тренерів БДІПЛ/ОБСЄ.
1.3. Забезпечує працівників органів внутрішніх справ України, які проходять курс навчання як викладачі Програми, методичними та навчальними матеріалами.
1.4. Надає експерта з оцінки результатів та наслідків впровадження Програми, а також подальшого розвитку системи навчання.
1.5. Надає подальшу підтримку з боку БДІПЛ/ОБСЄ, включаючи у разі необхідності підвищення кваліфікації, з метою забезпечення стабільності процесу, а також ознайомлення з Програмою працівників органів внутрішніх справ України.
2. Міністерство внутрішніх справ України:
2.1. Призначає відповідного уповноваженого представника для здійснення координації реалізації Програми.
2.2. Визначає щонайменше 20 працівників в якості викладачів Програми відповідно до сфер їх відповідальності.
2.3. Визначає працівників, відповідальних за адміністративну підтримку діяльності уповноваженого представника та викладачів Програми.

................
Перейти до повного тексту