1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заява


Спільна заява
засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ
15 квітня 2011 року
Ми, міністри закордонних справ, зустрілися сьогодні у Берліні в рамках засідання Комісії Україна-НАТО, щоб обговорити актуальні пріоритети співробітництва між Україною та НАТО.
Міністр закордонних справ К.Грищенко привітав ухвалення нової Стратегічної концепції НАТО та значну роль, яку цей документ пропонує Партнерам. Міністри країн - членів Альянсу підкреслили важливість Особливого партнерства НАТО з Україною, в черговий раз підтвердивши, що незалежна, демократична та процвітаюча Україна має ключове значення для євроатлантичної безпеки. Вони привітали готовність продовжувати активний політичний діалог і практичне співробітництво, висловлену Президентом В.Януковичем під час візиту Генерального секретаря до Києва у лютому.
Ми погодилися, що Комісія Україна-НАТО та Річна національна програма співробітництва Україна-НАТО зберігають свою центральну роль у подальшому розвитку співробітництва України з НАТО на основі спільних цінностей.
Міністри країн - членів НАТО відзначили пріоритетне значення, яке надається урядом України здійсненню внутрішніх реформ, очікуючи на їх ефективну реалізацію. Вони підтримали продовження Україною всеохоплюючих реформ у сфері демократії, у тому числі перегляд виборчого законодавства, верховенства права та прав і свобод людини, а також знову підтвердили свою готовність допомагати Україні у досягненні цілей, визначених у Річній національній програмі співробітництва Україна-НАТО на 2011 рік.
Міністри країн - членів НАТО висловили свою високу оцінку внеску України в євроатлантичну безпеку, відзначивши, що Україна стала першим Партнером, який взяв участь у Силах реагування НАТО та робить внесок майже в усі операції та місії під проводом НАТО. Вони закликали Україну розглянути можливості залучення до операції "Океанський щит" та надання додаткової інструкторської допомоги Афганістану.
Знову підтвердивши наше бачення мирного євроатлантичного простору, ми наголосили на важливості подальших послідовних і конструктивних зусиль у рамках переговорів щодо врегулювання Придністровського конфлікту у форматі 5+2.
Союзники також привітали рішення Ради міністрів ОБСЄ щодо головування України у 2013 році та очікують на продовження внеску України у забезпечення регіональної безпеки.

................
Перейти до повного тексту