1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Україною та Європейським Союзом про участь України в поліцейській місії Європейського Союзу в колишній югославській Республіці Македонія (ЄСПОЛ "ПРОКСІМА")
Офіційний переклад
Україна, з одного боку, та, з іншого боку, Європейській Союз (далі разом - Сторони-учасниці),
беручи до уваги:
- ухвалення Радою Європейського Союзу 29 вересня 2003 року Рішення про спільні дії 2003/681/CFSP стосовно поліцейської місії Європейського Союзу в колишній югославській Республіці Македонія (ЄСПОЛ "ПРОКСІМА")(1), в якому зазначено, що державам, які приєднались, і третім державам може бути запропоновано зробити внесок в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА";
---------------
(1) OJ L 249.1.10.2003.p.66. - Посилання на стор. 66 офіційного видання Європейського Союзу (OJ - "Official Journal of the European Union"; L - Legislation). - Прим.пер.
- зроблену Україні пропозицію взяти участь в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА";
- успішне завершення процесу формування сил та рекомендацію керівника поліцейських сил та Комітету з цивільних аспектів урегулювання кризових ситуацій погодитися на участь України в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА";
- рішення Комітету з політичних питань і питань безпеки від 10 лютого 2004 року прийняти внесок України в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА";
- угоду, укладену 11 грудня 2003 року між ЄС та колишньою югославською Республікою Македонія про статус і діяльність ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" в колишній югославській Республіці Македонія(2), у тому числі положення про статус особового складу ЄСПОЛ "ПРОКСІМА",
---------------
(2) OJ L 16.23.1.2004.p.65. - Посилання на стор. 65 офіційного видання Європейського Союзу (OJ - "Official Journal of the European Union"; L - Legislation). - Прим.пер.
домовилися про таке:
Стаття 1
Структура
1. Україна приєднується до положень Рішення про спільні дії 2003/681/CFSP стосовно ЄСПОЛ "ПРОКСІМА", ухваленого Радою Європейського Союзу 29 вересня 2003 року, а також до будь-якого іншого рішення про спільні дії або рішення, яким Рада Європейського Союзу може вирішити подовжити ЄСПОЛ "ПРОКСІМА".
2. Внесок України в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" не обмежує самостійності Європейського Союзу в прийнятті рішень.
Стаття 2
Статус особового складу
1. Статус особового складу, відрядженого Україною для участі в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА", визначається угодою, укладеною 11 грудня 2003 року між ЄС та колишньою югославською Республікою Македонія про статус і діяльність ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" в колишній югославській Республіці Македонія.
2. Не обмежуючи положень угоди між ЄС та колишньою югославською Республікою Македонія про статус і діяльність ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" в колишній югославській Республіці Македонія, Україна здійснює юрисдикцію над власним особовим складом, що бере участь в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА".
3. Україна відповідає за задоволення будь-яких вимог, пов'язаних з участю в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА", з боку або стосовно будь-кого з її особового складу. Україна відповідає за вчинення будь-якого позову, зокрема судового або дисциплінарного, проти будь-кого з її особового складу.
4. Україна відмовляється від будь-яких вимог до будь-якої держави - учасниці ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" з приводу тілесного ушкодження, смерті особового складу України або завдання шкоди будь-яким активам, якими вона володіє та які використовувались ЄСПОЛ "ПРОКСІМА", або втрати їх, якщо таке ушкодження, така смерть, шкода або втрата:
- були спричинені особовим складом ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" під час виконання його обов'язків, пов'язаних з операцією, за винятком випадків недбалості або умисної неналежної поведінки,
- або виникли в результаті використання будь-яких активів, якими володіють держави - учасниці ЄСПОЛ "ПРОКСІМА", якщо ці активи були використані у зв'язку з операцією, за винятком випадків недбалості або умисної неналежної поведінки особового складу ЄСПОЛ "ПРОКСІМА", яких використовував ці активи.
5. Для участі України в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" держави - члени Європейського Союзу зобов'язуються зробити заяву про відмову від вимог.
Стаття 3
Секретна інформація
1. Україна вживає відповідних заходів для забезпечення захисту секретної інформації ЄС відповідно до правил безпеки Ради Європейського Союзу, що містяться в Рішенні Ради 2001/264/ЕС від 19 березня 2001 року(1), та згідно з додатковими настановами компетентних органів, зокрема Керівника ЄСПОЛ "ПРОКСІМА" - комісара поліції.
----------------
(1) OJ L 101.11.4.2001.p.1. - Посилання на стор. 1 офіційного видання Європейського Союзу (OJ - "Official Journal of the European Union"; L - Legislation). - Прим.пер.
2. У випадках, коли Україна та ЄС укладуть угоду про заходи безпеки для обміну секретною інформацією, положення такої угоди застосовуватимуться у зв'язку з ЄСПОЛ "ПРОКСІМА".
Стаття 4
Особовий склад, відряджений для участі в ЄСПОЛ "ПРОКСІМА"

................
Перейти до повного тексту