1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Європейська угода
про подорожування молодих осіб за колективними паспортами між державами-членами Ради Європи
Офіційний переклад
Уряди держав - членів Ради Європи, що підписалися,
прагнучи збільшити можливості для подорожування молоді між своїми країнами,
домовилися про такі статті:
Стаття 1
Кожна Договірна Сторона погоджується приймати на своїй території групи молодих осіб з території будь-якої іншої Договірної Сторони за колективним проїзним документом, який задовольняє умови, визначені у цій Угоді.
Стаття 2
Кожна особа, яку внесено до колективного паспорта для молодих осіб, повинна бути громадянином держави, що видала такий проїзний документ.
Стаття 3
Молоді особи віком до 21 року мають право бути внесеними до колективного документа, виданого згідно із цією Угодою.
Стаття 4
Керівник групи віком принаймні 21 рік, який подорожує за дійсним особистим паспортом і призначений відповідно до таких правил, які можуть бути чинними на території Договірної Сторони, що видала колективний проїзний документ, повинен:
- зберігати колективний проїзний документ;
- залишатися разом із групою;
- відповідати за дотримання необхідних формальностей на кордонах;
- стежити за тим, щоб члени групи залишалися разом.
Стаття 5
Кількість осіб, які можуть бути включені до колективного проїзного документа для молодих осіб, повинна складати не менше п'яти й не більше п'ятдесяти осіб без урахування керівника групи.
Стаття 6
Усі особи, унесені до колективного проїзного документа, повинні залишатися разом.
Стаття 7
Якщо всупереч положенням статті 6 один із членів групи, який подорожує за колективним проїзним документом для молодих осіб, опиняється відокремленим від групи або через будь-які причини не повертається разом з рештою членів групи до країни, що видала документ, керівник групи повинен негайно поінформувати про це місцеві органи влади та, якщо можливо, дипломатичне або консульське представництво згаданої вище країни.
Він у будь-якому випадку інформує про цей факт прикордонну службу в місці відправлення з країни.
Член групи, який не залишає країни зі своєю групою, повинен, якщо це вимагається, отримати особистий проїзний документ у представництві своєї країни.
Стаття 8
Період перебування груп, що подорожують за колективним проїзним документом для молодих осіб, не повинен перевищувати трьох місяців.
Стаття 9
Колективний проїзний документ для молодих осіб повинен відповідати зразку, що додається, та в будь-якому випадку повинен містити такі дані:
a) дату й місце видачі, а також відомості про орган, що видав документ;
b) опис групи;
c) країну (або країни) призначення;
d) період дійсності;
e) прізвище, ім'я, по батькові та номер паспорта керівника групи;
f) прізвище (в алфавітному порядку), ім'я, по батькові, дату й місце народження та місце проживання кожного члена групи.
Стаття 10
Органи, що вповноважені видавати звичайні паспорти, видають колективні проїзні документи відповідно до умов, визначених у статті 9, і засвідчують, що всі внесені до нього особи є громадянами країни, що видала цей документ, як передбачено в статті 2.
Будь-які зміни або доповнення до колективного проїзного документа повинні бути зроблені органом, який його видав.
Стаття 11
Кожний колективний проїзний документ у принципі видається лише в оригінальному примірнику.
Кожна Договірна Сторона може, під час підписання цієї Угоди або здачі на зберігання своєї ратифікаційної грамоти або документа про схвалення чи приєднання, шляхом надсилання декларації, адресованої Генеральному секретарю Ради Європи, зазначити, скільки додаткових примірників їй може бути потрібно.
Стаття 12
Члени групи, які подорожують за колективним паспортом, звільняються від пред'явлення національного посвідчення особи.
Проте вони повинні мати можливість якимось чином, якщо це вимагається, підтвердити свою особу.
Кожна Договірна Сторона може, під час підписання цієї Угоди або здачі на зберігання своєї ратифікаційної грамоти або документа про схвалення чи приєднання, шляхом надсилання декларації, адресованої Генеральному секретарю Ради Європи, зазначити, яким чином члени групи підтверджують свою особу.
Стаття 13
Кожна Договірна Сторона може, під час підписання цієї Угоди або здачі на зберігання своєї ратифікаційної грамоти або документа про схвалення чи приєднання, шляхом надсилання декларації, адресованої Генеральному секретарю Ради Європи, поширити, для цілей в'їзду на свою територію та для перебування на ній і на умовах взаємності, дію положень цієї Угоди на біженців та осіб без громадянства молодого віку, які законно проживають на території іншої Договірної Сторони та повернення яких туди гарантується. Ця декларація може бути відкликана будь-коли шляхом повідомлення, адресованого Генеральному секретарю Ради Європи.

................
Перейти до повного тексту