- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
( Про вихід з Угоди див. Закон
N 2402-IX від 18.07.2022 )
Угода
про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах
( Угоду ратифіковано Законом
N 1301-XIV від 15.12.99, ВВР, 2000, N 1, ст.6 )
( Щодо припинення дії міжнародного договору України
8 лютого 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ
N 72/14-612-61638 від 18.08.2022 )
Дата підписання: 15.04.1994
Дата набуття чинності: 31.01.2000
Держави - учасниці цієї Угоди в особі Урядів, що іменуються далі Сторони,
підтверджуючи свою прихильність до цілей та принципів установчих документів про створення Співдружності Незалежних Держав,
бажаючи розвивати дружні відносини, в тому числі шляхом співробітництва в галузі митної справи,
прагнучи шляхом співробітництва митних служб сприяти розвиткові та прискоренню пасажирського і вантажного сполучення між Сторонами,
маючи на увазі, що митні правопорушення завдають збитків економічним інтересам Сторін,
переконані в тому, що дотримання митного законодавства і боротьба з митними правопорушеннями можуть більш успішно здійснюватися при співробітництві митних служб Сторін,
домовилися про таке:
Стаття 1 Визначення
Для цілей цієї Угоди застосовувані терміни означають:
митне законодавство - сукупність правових норм Сторін, що регулюють порядок ввезення, вивезення та транзиту товарів, ручної поклажі й багажу пасажирів, валютних та інших цінностей, міжнародних поштових відправлень, стягнення мита, зборів, інших платежів, надання пільг, встановлення заборон та обмежень, а також контролю за переміщенням товарів через митні кордони Сторін;
митні служби - центральні митні органи Сторін;
митне правопорушення - порушення або спроба порушення митного законодавства;
особа - фізична чи юридична особа;
Стаття 2 Сфера застосування Угоди
На підставі цієї Угоди митні служби в рамках своєї компетенції та з дотриманням законодавства Сторін співробітничатимуть з метою:
а) удосконалення пасажирського і вантажного сполучення між Сторонами;
б) забезпечення правильного стягнення мита, зборів та інших платежів, а також застосування митних пільг;
в) запобігання, припинення та розслідування митних правопорушень.
Стаття 3 Спрощення митних формальностей
1. Митні служби:
а) вживають за взаємною згодою належних заходів для спрощення митного оформлення;
б) визнають митні забезпечення одна одної (пломби, відбитки печаток, штампи), митні документи, а у разі потреби накладають власні митні забезпечення на товари, що переміщуються.
2. Товари і транспортні засоби, що прямують транзитом, звільняються від митного огляду, за винятком випадків, коли є підстави вважати, що їх ввезення, вивезення і транзит заборонені відповідно до законодавства Сторін, або має місце митне правопорушення.
Стаття 4 Надання свідчень
1. Митні служби надають одна одній на запит свідчення, які підтверджують, що товари, вивезені з території однієї Сторони, ввозяться на територію іншої Сторони на законних підставах. У свідченнях зазначаються вид та результати митних процедур, відповідно до яких оформлялися товари. Це стосується також тих випадків, коли товари реекспортуються з території іншої Сторони.
2. Митні служби надають одна одній на запит відомості про те, що надані підпорядкованими їм митними органами свідчення або інші документи є дійсними та містять усі необхідні дані.
Стаття 5 Боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин
1. Митні служби з метою активізації дій, спрямованих на запобігання, розслідування та припинення незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин без попереднього запиту і в можливо короткий строк повідомляють одна одній відомості:
а) про осіб, відносно яких відомо, що вони займаються незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин або підозрюються в цьому;
б) про транспортні засоби, включаючи контейнери та поштові відправлення, відносно яких відомо, що вони використовуються для незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин або викликають підозру в такому використанні.
2. Митні служби без попереднього запиту інформують одна одну про застосовувані способи незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, а також про нові методи контролю за ними.
3. Отримані будь-якою із Сторін відповідно до пунктів 1 та 2 цієї статті відомості, повідомлення і документи можуть передаватися її правоохоронним та іншим державним органам, що займаються боротьбою з наркоманією та незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин.
4. На основі законодавства Сторін і за взаємною згодою митні служби використовують у разі потреби метод контрольованих поставок наркотичних засобів і психотропних речовин з метою виявлення осіб, причетних до їх незаконного обігу.
Рішення про використання методу контрольованих поставок приймаються Сторонами окремо в кожному конкретному випадку і можуть у разі потреби враховувати фінансові домовленості Сторін.
5. Сторони можуть поширити сферу дії цієї Угоди і на речовини, що застосовуються для виробництва наркотичних засобів і психотропних речовин.
Стаття 6 Передача відомостей
1. Митні служби передають одна одній на запит, у тому числі шляхом пересилання повідомлень, протоколів та інших матеріалів або їх завірених копій, відомості, що є в їхньому розпорядженні:
а) про обставини, пов'язані із стягненням мита, зборів та інших платежів, а також застосуванням митних пільг;
б) про вчинені дії або такі, що мають бути вчинені, які суперечать митному законодавству Сторони, що подає запит.
2. Митні служби в можливо короткий строк повідомляють одна одній, в тому числі без попереднього запиту, відомості про можливі митні правопорушення, в боротьбі з якими є особлива заінтересованість Сторін. Це передусім стосується митних правопорушень при переміщенні:
а) товарів, що можуть становити загрозу навколишньому природному середовищу або здоров'ю населення;
б) зброї, боєприпасів, вибухових і отруйних речовин, вибухових пристроїв;
в) предметів, що мають значну історичну, художню, культурну або археологічну цінність;
г) товарів, які підлягають відповідно до законодавства Сторін обкладенню великим митом або податками;
д) товарів, що мають особливо важливе значення і включені до переліків, погоджених митними службами, які підпадають під нетарифні обмеження або підлягають обкладенню великим митом або податками.
Стаття 7 Передача документів
1. Митні служби обмінюються між собою протягом трьох місяців після набрання чинності цією Угодою копіями чинних законодавчих та інших нормативних актів з митних питань і надалі негайно інформуватимуть одна одну про всі зміни і доповнення митного законодавства.
................Перейти до повного тексту