- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
Рішення
про проект Угоди про взаємодію прикордонних військ держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав при виникненні кризових ситуацій на зовнішніх кордонах
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
схвалити проект Угоди про взаємодію прикордонних військ держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав при виникненні кризових ситуацій на зовнішніх кордонах і внести його на розгляд чергового засідання Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав.
Вчинено в місті Москві 12 квітня 1996 року в єдиному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надасть кожній державі - учасниці Співдружності її завірену копію.
Голова Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав (підпис) В. Черномирдін | |
Проект
УГОДА
про взаємодію прикордонних військ держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав при виникненні кризових ситуацій на зовнішніх кордонах
Держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав, що підписали цю Угоду, надалі іменовані Сторонами,
визнаючи необхідність взаємодії прикордонних військ при виникненні кризових ситуацій на зовнішніх кордонах,
виражаючи рішучість і надалі забезпечувати непорушність зовнішніх кордонів в ім'я спокійного життя, безпеки своїх народів і держав та їхньої територіальної цілісності,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
У цій Угоді терміни означають:
"зовнішні кордони" - ділянки державних кордонів держав - учасниць Співдружності з державами, що не входять у Співдружність;
"прикордонні війська" - прикордонні війська держав - учасниць Співдружності;
"кризова ситуація" - це сукупність військово-політичних і соціальних конфліктів, що дестабілізують положення на ділянках зовнішнього кордону і вимагають колективних заходів для її стабілізації;
"прикордонне угруповання" - формування сил і засобів прикордонних військ держав - учасниць Співдружності, виділені Сторонами для виконання завдань з посилення охорони ділянок зовнішніх кордонів у районі кризової ситуації.
Стаття 2
У випадку виникнення або загрози виникнення кризової ситуації на будь-якій із ділянок зовнішніх кордонів з боку держави, що не входить у Співдружність, Сторони з ініціативи однієї або декількох держав - учасниць Співдружності і на прохання держави, на ділянці зовнішніх кордонів якої виникла кризова ситуація або загроза її виникнення, негайно здійснюють консультації і визначають обсяг допомоги із забезпечення стабільного положення на цих ділянках.
Стаття 3
Кожна зі Сторін з урахуванням свого законодавства і можливостей формує і готує військові формування для виконання завдань із стабілізації ситуації на ділянках зовнішніх кордонів при виникненні кризових ситуацій.
Потреба сил і засобів й умови перебування прикордонного угруповання Сторони будуть визначатися відповідно до завдань у кожній конкретній ситуації.
Керівництво прикордонним угрупованням буде покладатися на призначуваного Радою глав держав Співдружності командуючого за поданням Ради командуючих Прикордонними військами й узгодженням з відповідними органами держави, на ділянці зовнішнього кордону якої виникла кризова ситуація.
Сторони визначають права й обов'язки призначеного ними командуючого, якими він буде користуватися (керуватися) на період дії прикордонного угруповання в районі кризової ситуації.
При командуючому створюється Об'єднаний штаб, що складається з представників прикордонних військ Сторін.
................Перейти до повного тексту