- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
Рішення
про проект Правил процедури Ради глав Держав Ради глав Урядів Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання: 12.04.1996
Дата набрання чинності для України: 12.04.1996
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
схвалити проект Правил процедури Ради глав держав і Ради глав Урядів Співдружності Незалежних Держав і внести його на розгляд чергового засідання Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав.
Вчинено в місті Москві 12 квітня 1996 року в єдиному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який надасть кожній державі, що підписала це Рішення, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
з особливою позицією при
застосуванні
(за винятком правила 22)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
особлива позиція стосовно
п. 2 правила 19
За Уряд За Уряд
Грузії Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Проект
Затверджені Рішенням Ради
глав держав Співдружності
Незалежних Держав
__ від _____ 1996 р.
ПРАВИЛА ПРОЦЕДУРИ
Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав
Ці Правила процедури визначають порядок роботи Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав, організацію їхніх засідань і процедуру підготовки та прийняття документів, внесених на їхній розгляд.
Засідання
Правило 1
Час і місце засідань
1. Засідання Рад глав держав і глав урядів проводяться внаслідок необхідності, при цьому засідання Ради глав держав - не менше двох разів на рік, а Ради глав урядів - не менше чотирьох разів на рік.
2. Засідання Ради глав держав і Ради глав урядів проводяться в місті Мінську, столиці Республіки Білорусь, або, за домовленістю, - в одній з інших держав - учасниць Співдружності (далі - держав-учасниць).
3. Час і місце проведення чергового засідання визначається на попередньому засіданні Ради глав держав і Ради глав урядів.
4. Позачергові засідання можуть скликатися з ініціативи однієї або декількох держав-учасниць.
У цьому випадку Голові Ради глав держав (Ради глав урядів) і Виконавчому Секретаріату Співдружності Незалежних Держав (далі - Виконавчий Секретаріат) надсилається звернення з обґрунтуванням необхідності скликання позачергового засідання Ради глав держав (Ради глав урядів), а також надаються проекти порядку денного і документи із запропонованих питань.
5. Час і місце проведення позачергового засідання визначається Головою Ради за узгодженням з усіма главами держав (главами урядів) держав-учасниць не пізніше ніж у 10-денний термін із дня отримання звернення.
Підготовка проектів документів
Правило 2
Порядок внесення проектів документів
1. Проекти документів, розглянуті на засіданнях Ради глав держав і Ради глав урядів, вносяться державами-учасницями і статутними органами Співдружності (далі - статутні органи). Проекти направляються у Виконавчий Секретаріат з матеріалами, що обґрунтовують необхідність їхнього прийняття.
2. Проекти документів, підготовлені галузевими органами для ймовірного подальшого розгляду Радою глав держав і Радою глав урядів, надаються статутним органам відповідно до їх компетенції, а копії - у Виконавчий Секретаріат.
3. Після завершення підготовки проектів документів вони надсилаються у Виконавчий Секретаріат.
4. Не допускається внесення на розгляд Ради глав держав і Ради глав урядів проектів документів, попередньо не погоджених з державами-учасницями і статутними органами Співдружності.
Правило З
Узгодження проектів документів
1. Узгодження проектів документів, що надійшли від держав-учасниць, організує Виконавчий Секретаріат у статутних органах відповідно до їх компетенції.
2. Статутні органи забезпечують узгодження проектів документів.
3. Виконавчий Секретаріат організує правову підготовку й експертизу проектів документів, у разі необхідності надає Раді глав держав (Раді глав урядів) висновки про відповідність проектів принципам і загальновизнаним нормам міжнародного права, а також основним документам Співдружності.
Правило 4
Експертні групи
1. Для узгодження проектів документів Виконавчий Секретаріат та інші статутні органи можуть скликати експертні групи.
2. До їхнього складу, як правило, включаються:
повноважні представники держав-учасниць і органів Співдружності - особи, які мають повноваження, підтверджені офіційними документами відповідно до внутрішніх процедур держав-учасниць і органів Співдружності;
представники держав-учасниць і органів Співдружності - особи, які направляються державами-учасницями, статутними і галузевими органами для участі в роботі з підготовки проектів документів як фахівці-експерти.
3. При проведенні декількох експертних нарад щодо одного й того самого проекту документа склад експертної групи повинен, якщо це можливо, залишатися незмінним.
4. Розсилання проектів документів у держави-учасниці й органи Співдружності здійснюються не менше ніж за 25 днів до початку засідання експертної групи.
Правило 5
Розсилання проектів документів і узагальнення зауважень
1. Проекти погоджених документів з рекомендаціями статутних органів або експертних груп направляються Виконавчим Секретаріатом державам-учасницям і заінтересованим органам Співдружності не пізніше ніж за 60 днів до початку засідання Ради глав держав і Ради глав урядів.
2. Держави-учасниці, статутні й інші органи Співдружності не пізніше ніж за 30 днів до початку засідання Ради глав держав і Ради глав урядів направляють у Виконавчий Секретаріат пропозиції і зауваження щодо проектів документів. Виконавчий Секретаріат систематизує й узагальнює їх для формування проектів порядку денного чергового засідання Ради глав держав і Ради глав урядів.
Порядок денний
Правило 6
Формування проекту порядку денного
1. Виконавчий Секретаріат за участю постійних повноважних представників при статутних та інших органах Співдружності (далі - Постійні повноважні представники), на підставі пропозицій держав-учасниць і статутних органів Співдружності Незалежних Держав формує проект порядку денного не пізніше ніж за 25 днів до початку чергового засідання Ради глав держав і Ради глав урядів і розсилає його державам-учасницям і статутним органам не пізніше ніж за 20 днів до початку засідання.
2. Рада міністрів закордонних справ держав-членів Співдружності на засіданнях Ради глав держав і Ради глав урядів дає свій висновок щодо проекту порядку денного.
Правило 7
Умови формування проекту порядку денного
1. При формуванні проекту порядку денного матеріали, надані у Виконавчий Секретаріат з порушенням вимог, викладених у правилах 2, 3, 4, 5, до розгляду на черговому засіданні Ради глав держав і Ради глав урядів не приймаються.
2. Винятки допускаються стосовно питань, щодо яких виникла необхідність прийняття Радою глав держав і Радою глав урядів невідкладних рішень, пов'язаних із надзвичайними обставинами.
Делегації
Правило 8
Чисельний і персональний склад делегацій
1. Офіційні делегації для участі в засіданнях Ради глав держав і Ради глав урядів, як правило, складаються з 6 членів делегації за формулою "2 + 4" за узгодженням із державою, що приймає.
2. Про персональний склад офіційної делегації кожна держава повідомляє Виконавчому Секретаріату і державі, що приймає, не пізніше ніж за 5 днів до засідання.
3. Кількість осіб, які беруть участь у засіданні від кожної з держав, крім офіційних делегацій, визначається учасником разом із Виконавчим Секретаріатом на паритетній основі за узгодженням із державою, що приймає. Персональний склад делегацій повідомляється Виконавчому Секретаріату не пізніше ніж за 3 дні до початку засідання.
Правило 9
Повноваження
1. Повноваження для участі в засіданнях Ради глав держав (Ради глав урядів) потрібні, якщо в засіданні бере участь не глава держави (глава уряду), а уповноважена ним особа.
2. Повноваження пред'являються до засідання Виконавчому Секретаріатові. Голова Ради глав держав (Ради глав урядів) інформує учасників засідання про пред'явлені повноваження.
Головування
Правило 10
................Перейти до повного тексту