1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Дію Угоди припинено для України - див. Постанову КМ N 339 від 17.04.2019 )
Угода
про організацію робіт щодо міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки
( Зміни до Угоди див.в Протоколі від 16.03.2001 ) ( Про припинення дії Угоди для України див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-1510 від 09.07.2020 )
Дата підписання: 03.11.1995
Дата набрання чинності для України: 03.11.1995
Уряди держав - учасниць даної Угоди (далі - Сторони), керуючись Угодою про проведення погодженої політики в галузі стандартизації, метрології і сертифікації від 13 березня 1992 року й Угодою про принципи забезпечення збройних сил держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав озброєнням, військовою технікою та іншими матеріальними засобами, організації науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт від 20 березня 1992 року,
домовилися про таке:
Стаття 1
Роботи з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (далі - ВВТ) проводяться без шкоди для національних інтересів Сторін.
Сторони, володіючи повною самостійністю в питаннях формування і використання національних систем стандартизації ВВТ і організації робіт у цій галузі:
узгоджено вирішують правові, економічні й організаційні питання стандартизації ВВТ, як на основі багатосторонніх, так і двосторонніх договорів, програм і технічних проектів;
забезпечують виконання спільно прийнятих рішень в галузі стандартизації ВВТ;
використовують основні положення діючих загально-технічних систем стандартизації і приводять їх у відповідність до міжнародних і міждержавних норм і правил.
Стаття 2
Розробку погодженої політики у галузі міждержавної стандартизації ВВТ, визначення основних напрямів і форм спільної діяльності, вирішення питань фінансування робіт у цій сфері і прийняття міждержавних стандартів на ВВТ здійснює Міждержавна рада по стандартизації, метрології і сертифікації, створена Угодою про проведення погодженої політики в галузі стандартизації, метрології і сертифікації від 13 березня 1992 року, з урахуванням рекомендацій Міждержавної комісії з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, створеної Рішенням глав урядів держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 15 квітня 1994 року, яка здійснює свою діяльність відповідно до Положення, затвердженого Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 9 вересня 1994 року.
Стаття 3
При розгляді питань міждержавної стандартизації ВВТ у засіданнях Міждержавної ради по стандартизації, метрології і сертифікації беруть рівноправну участь представники Міждержавної комісії з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і Штабу по координації військового співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. При Міждержавній раді по стандартизації, метрології і сертифікації для вироблення пропозицій і підготовки проектів рішень створюється Тимчасова науково-технічна комісія з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (ТНТК).
Положення і склад ТНТК затверджуються Міждержавною радою по стандартизації, метрології і сертифікації.
У складі Технічного секретаріату Міждержавної ради по стандартизації, метрології і сертифікації створюється група фахівців з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки.
Стаття 4
Затвердити Положення про порядок проведення робіт з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (додаток 1) і Порядок забезпечення міждержавними нормативними документами по стандартизації озброєння і військової техніки (додаток 2).
Держстандарт Росії забезпечує Сторони протягом 1995-1996 років копіями нормативних документів по озброєнню і військовій техніці з однаковими вимогами для продукції народногосподарського й оборонного призначення, а також копіями нормативних документів із грифом "Для службового користування" і з грифом "Секретно".
Забезпечення Сторін нормативними документами на ВВТ, що мають закритий характер, здійснюється за їхніми запитами у порядку, встановленому урядами Сторін.
Стаття 5
Визнати такою, що втратила силу, Угоду про організацію робіт з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки від 13 листопада 1992 року.
Стаття 6
Дана Угода набуває чинності з дня її підписання.
Вчинено в місті Москві 3 листопада 1995 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, що направить кожній державі, яка підписала дану Угоду, її засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) ________
з урахуванням особливої думки
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) ________
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Угодою про організацію робіт
з міждержавної
стандартизації озброєння і
військової техніки
від 3 листопада 1995 року
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення робіт з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Роботи з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (далі по тексту - стандартизації ОВТ) спрямовуються на зміцнення і розвиток всебічного співробітництва держав у галузі оборони.
1.2. Основною метою робіт зі стандартизації ОВТ є створення і застосування єдиної загальної нормативно-технічної бази, що забезпечує:
підвищення якості, бойових можливостей і ефективності застосування ОВТ;
скорочення термінів і витрат на розробку, виробництво і ремонт ОВТ, номенклатури їхніх частин і комплектуючих виробів;
сумісність і взаємозамінність зразків ОВТ і їхніх складових;
можливість інтеграції і кооперації оборонної промисловості;
досягнення найбільшої економії при спільному використанні ресурсів і результатів наукових досліджень.
1.3. Основними об'єктами міждержавної стандартизації ОВТ є:
зразки і складові частини зразків ОВТ, комплектуючі вироби та інші матеріальні кошти, призначені для оснащення збройних сил держав, створення інфраструктур і забезпечення інших потреб оборони;
системи документації на ОВТ, класифікації, кодування і каталогізації предметів матеріально-технічного спорядження, що застосовуються для потреб оборони;
методи іспитів і вимірів параметрів ОВТ і їхніх елементів, що забезпечують вірогідність і співставлення результатів контролю;
загально-технічні й організаційно-методичні правила і положення, що відносяться до розробки, виробництва, експлуатації та утилізації озброєння, військової техніки і інших матеріально-технічних засобів.
Конкретні об'єкти міждержавної стандартизації ОВТ встановлюються на основі пропозицій держав, Міждержавної комісії з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - МКВЕС), Штабу по координації військового співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Штаб КВС СНД) і реалізуються у відповідних планових документах по стандартизації ОВТ.
II. ПРИНЦИПИ СПІВРОБІТНИЦТВА ПРИ ПРОВЕДЕННІ РОБІТ З МІЖДЕРЖАВНОЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
2.1. Співробітництво держав в галузі стандартизації ОВТ ґрунтується на:
1. Об'єднанні і координації зусиль держав - учасниць Співдружності з подальшого поглиблення та удосконалення співробітництва, розвитку інтеграції цих держав у військово-економічній галузі;
2. Спадковості і погодженості робіт шляхом збереження діючої нормативно-технічної бази по стандартизації ОВТ, проведення досліджень та інших робіт у цій галузі з урахуванням сформованої кооперації;
3. Дотриманні прав і повазі національних інтересів держав - учасниць Угоди, добровільності приєднання держав до прийнятих рішень.

................
Перейти до повного тексту