1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 570 від 06.06.2023 )
Угода
про обмін правовою інформацією
( Щодо припинення дії міжнародного договору 13 червня 2024 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612-72346 від 21.06.2023 )
Дата підписання Україною: 21.10.1994
Дата набуття чинності для України: 21.10.1994
Держави-учасниці цієї Угоди (далі - Сторони),
ґрунтуючись на
Угоді про інформаційне забезпечення виконання багатосторонніх угод від 24 вересня 1993 року,
а також
Угоді про обмін економічною інформацією від 26 червня 1992 року,
Угоді про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності від 24 вересня 1993 року й інших документах, прийнятих у рамках Співдружності,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
З метою ефективного виконання багатосторонніх і двосторонніх угод між державами-учасницями Співдружності, створення єдиного інформаційного простору і розвитку співробітництва в правовій сфері Сторони погодилися здійснювати обмін правовою інформацією в рамках Тематичного переліку нормативно-правових актів (відкритих до публікації), що підлягають міждержавному обмінові (додається).
Стаття 2
Сторони, використовуючи власні національні інформаційні ресурси, організують еталонні бази даних правових актів вищих органів законодавчої і виконавчої влади держави.
Сторони домовилися, що Виконавчий Секретаріат Співдружності Незалежних Держав організує інтегровану базу даних багатосторонніх угод держав-учасниць Співдружності, рішень Ради глав держав, Ради глав урядів, Координаційно-консультативного Комітету Співдружності і на підставі неї надає інформацію для обміну.
Стаття 3
Сторони, здійснюючи погоджені заходи для створення єдиної розподіленої системи обміну правовою інформацією, відповідно визначають:
повноважний орган (міністерство, комітет, відомство), що здійснює координацію робіт зі створення національних банків даних, використовуваних для міждержавного обміну правовою інформацією;
перелік суб'єктів-користувачів інформацією;
правовий режим інформації - нормативно встановлені правила, що визначають ступінь відкритості, порядок документування, доступу, зберігання, поширення і захисту інформації.
Стаття 4
Сторони забезпечують взаємний доступ і доступ Виконавчого Секретаріату, Міжпарламентської Асамблеї й інших органів Співдружності Незалежних Держав до національних ресурсів правової інформації, визначеної для спільного використання (банків даних), підтримують їх в актуальному (контрольному) стані та несуть відповідальність за повноту, точність, вірогідність і своєчасність надання інформаційних даних і послуг.
Стаття 5
Сторони за взаємною домовленістю обмінюються правовою інформацією шляхом електронної передачі документів - "кожний з кожним" і "кожний із усіма" робочою мовою Співдружності Незалежних Держав, дотримуючись встановлених міжнародними стандартами способів комутації повідомлень і пакетів для відкритих систем, або надають суб'єктові-користувачеві необхідну інформацію на паперових носіях.
Стаття 6
Сторони вважають за необхідне здійснювати обмін правовою інформацією:
на основі Концепції міждержавної підсистеми обміну правовою інформацією;
з веденням єдиного класифікатора галузей законодавства;
з використанням діючих інформаційно-комунікаційних ресурсів систем Сторін, а також знову створюваних систем конфіденційного зв'язку.
Стаття 7
Інформація банків даних може використовуватися поза системою тільки з дозволу Сторін, власністю яких вона є.
Стаття 8
Угода відкрита для приєднання будь-якої держави, зацікавленої в обміні правовою інформацією, за згодою всіх Сторін.
Стаття 9
Кожна Сторона може вийти з цієї Угоди, направивши відповідне письмове повідомлення державі-депозитарієві.
Дія Угоди для такої Сторони припиняється після закінчення 12 місяців із дня одержання депозитарієм повідомлення.

................
Перейти до повного тексту