- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України, Урядом Російської Федерації і Урядом Чеської і Словацької Федеративної Республіки про транзит військових поїздів з військовими вантажами Західної групи військ Збройних Сил Російської Федерації через території Чеської і Словацької Федеративної Республіки та України з Федеративної Республіки Німеччина до Російської Федерації (надалі - угода)
Дата підписання: 18.12.1992
Дата набуття чинності: 18.12.1992
Уряд України, Уряд Російської Федерації та Уряд Чеської і Словацької Федеративної Республіки (надалі - Договірні сторони), у зв'язку з виведенням Західної групи військ Збройних Сил Російської Федерації (надалі - "Західна група військ") з Федеративної Республіки Німеччина,
підтверджуючи свою непохитну рішучість всебічно сприяти зміцненню миру, стабільності та безпеки в Європі і в усьому світі, керуючись прагненням забезпечити і реалізувати залізничні транзитні перевезення військових вантажів Західної групи військ Федеративної Республіки Німеччина до Російської Федерації через території Чеської і Словацької Федеративної Республіки та України
домовились про таке:
Стаття 1
В дусі цієї Угоди розуміється:
а) "військовослужбовці" - офіцери, прапорщики і солдати Західної групи військ з особистою зброєю та боєприпасами до неї, які виконують обов'язки по охороні військових вантажів під час їх перевезення через території Чеської і Словацької Федеративної Республіки та України;
б) "військовий вантаж західної групи військ" - військова техніка, озброєння, боєприпаси та інші матеріальні засоби, які є власністю Західної групи військ, навантажені у залізничний рухомий состав та перевозяться транзитом з Федеративної Республіки Німеччина через території Чеської і Словацької Федеративної Республіки та України;
в)"транзитний військовий поїзд" - залізничний рухомий состав, сформований в окремий поїзд для транспортування військових вантажів Західної групи військ і який супроводжується військовослужбовцями Західної групи військ з Федеративної Республіки Німеччина через території Чеської і Словацької Федеративної Республіки та України.
Стаття 2
У транзитних військових поїздах будуть перевозитися залізницею із Федеративної Республіки Німеччина до Російської Федерації через території Чеської і Словацької Федеративної Республіки та України військові вантажі Західної групи військ під охороною військовослужбовців одного або кількох караулів чи без охорони. Кількість військовослужбовців, які знаходяться в одному транзитному військовому поїзді під час прямування його залізницями Чеської і Словацької Федеративної Республіки, не повинна перевищувати двадцяти чотирьох осіб.
Начальник одного з караулів, за рішенням командування Західної групи військ, призначається начальником транзитного військового поїзда.
На території Чеської і Словацької Федеративної Республіки не дозволяється включати в состав транзитного військового поїзда вантажі, що не належать Західній групі військ.
На території України транзитний військовий поїзд може бути поповнений вагонами та іншим вантажем у відповідності з планом формування поїздів.
Стаття 3
Управління рухом транзитних військовий поїздів через територію Чеської і Словацької Федеративної Республіки забезпечуватиме Чехословацька Сторона, а на території України - Українська Сторона власними органами і засобами. З метою організації взаємодії начальника транзитного військового поїзда Чехословацька Сторона виділяє супровід у складі представників залізничних військ і федеральної залізничної поліції Чеської і Словацької Федеративної Республіки.
Начальник транзитного військового поїзда з питань руху транзитного військового поїзда зобов'язаний керуватися вказівками цих представників на території Чеської і Словацької Федеративної Республіки, а на території України - вимогами військових комендантів на шляхах сполучення.
Для вирішення питань, що стосуються перевантаження вантажів, взаємодії та контролю за перевезеннями Російська Федерація створює безпосередньо у районі перевантаження оперативну групу.
Стаття 4
Транзитні військові поїзди перетинатимуть кордон Федеративної Республіки Німеччина з Чеською і Словацькою Федеративною Республікою на залізничних прикордонних станціях Дечін, Войтанов чи Румбурк, кордон Чеської і Словацької Федеративної Республіки з Україною на станціях Черна над Тисою і Магевце, а кордон України з Російською Федерацією у пунктах передачі поїздів у відповідності з планом формування поїздів; при цьому максимальна кількість транзитних військових поїздів, які в'їжджають на територію Чеської і Словацької Федеративної Республіки, може досягати до чотирьох на добу.
Відповідні органи Чехословацької Сторони через посередництво Чехословацьких державних залізниць мають право регулювати прийом транзитних військових поїздів, які прибувають з території Федеративної Республіки Німеччина на територію Чеської і Словацької Федеративної Республіки, так, щоб загальна кількість транзитних військових поїздів, які одночасно знаходяться на території Чеської і Словацької Федеративної Республіки, не перевищувало восьми. Прийом транзитних військових поїздів, які прибувають з території Федеративної Республіки Німеччина, може бути призупинений, якщо транзитні військові поїзди будуть затримуватися з прийомом на залізницях України.
Для забезпечення перевантаження транзитних військовий поїздів Російська Федерація надасть Україні:
- порожні вагони в сформованих составах, забезпечуючи на території України дводобовий запас від потреби;
- військове обладнання, що знімається або спеціальні вагони для перевезення караулу, забезпечуючи незнижуючий запас місячної потреби;
- кріпильні матеріали для кріплення вантажів і техніки.
Прийом транзитних військових поїздів із Чеської і Словацької Федеративної Республіки може бути призупинений, про що Українська Сторона інформує за 24 години Чехословацьку Сторону, якщо Російська Федерація своєчасно не надасть придатний для завантаження рухомий состав, військове обладнання, що знімається, та кріпильний матеріал. При цьому поїзди, які знаходяться на території Чеської і Словацької Федеративної Республіки, будуть прийняті.
Стаття 5
Українська Сторона забезпечить перевантаження військових поїздів з вантажем Західної групи військ за рахунок коштів Російської Федерації за окремо укладеною угодою між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Російської Федерації.
Стаття 6
Військовослужбовці при перетині державного кордону Чеської і Словацької Федеративної Республіки (при в'їзді чи виїзді з Чеської і Словацької Федеративної Республіки) проходитимуть паспортний контроль за списками, складеними відповідними штабами Західної групи військ та документами, що засвідчують особу, якими є дійсний паспорт або військовий квиток. У списку повинні бути вказані номер військової частини, прізвище, ім'я, по батькові начальника караулу. У зазначених списках вказуються порядковий номер, прізвище, ім'я, по батькові, дата народження та номер документа, що засвідчує особу кожного окремого військовослужбовця. Для здійснення паспортного контролю на території Чеської і Словацької Федеративної Республіки та України Російська Федерація передає списки обом Сторонам у двох примірниках (для в'їзду і виїзду).
................Перейти до повного тексту