- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про співробітництво господарських, арбітражних судів Республіки Бєларусь, Російської Федерації і України
Господарські, арбітражні суди Республіки Бєларусь, Російської Федерації і України в особі Вищого господарського суду Республіки Бєларусь, Вищого арбітражного суду Російської Федерації і Вищого арбітражного суду України, керуючись принципами
Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав та виходячи з необхідності забезпечення в межах спільного економічного простору рівних можливостей для судово-правового захисту прав і законних інтересів учасників економічних відносин, погодились на нижченаведене.
Стаття 1
Сторони визнають і зобов'язуються додержуватись при вирішенні віднесених до компетенції господарських та арбітражних судів спорів принципів неухильного дотримання вимог законодавства держав-членів Співдружності, Угоди та інших актів Співдружності, умов укладених договорів, рівності сторін, забезпечення рівного захисту прав і охоронюваних законом інтересів суб'єктів економічної діяльності, розташованих на території Республіки Бєларусь, Російської Федерації і України.
Стаття 2
Суб'єкти економічних відносин кожної з держав-членів Співдружності користуються на території іншої держави, яка входить у Співдружність, судовим захистом своїх прав і законних інтересів, рівним з аналогічними суб'єктами даної держави.
Суб'єкти економічних відносин кожної держави-члена Співдружності мають на території інших держав-членів Співдружності право безперешкодно звертатися до господарських, арбітражних судів, до компетенції яких віднесено вирішення господарських спорів та вчинення процесуальних дій.
Стаття 3
Спори із зобов'язань між суб'єктами економічних відносин держав-членів Співдружності розглядаються господарськими, арбітражними судами за місцем постійного знаходження відповідача.
Спори щодо права власності на майно розглядаються судом держави-члена Співдружності, на території якого знаходиться майно, а спори про визнання недійсними актів державних та інших органів, а також про відшкодування збитків, заподіяних такими актами, розглядаються судом за місцем знаходження цього органу.
Якщо в справі беруть участь декілька відповідачів, які знаходяться на території різних держав-членів Співдружності, спір розглядається за місцем знаходження будь-якого з відповідачів за вибором позивача.
Стаття 4
Господарські, арбітражні суди держав-членів Співдружності зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу, включаючи виконання різних процесуальних дій на прохання суду, в провадженні якого знаходиться справа.
Для надання правової допомоги суди держав-членів Співдружності спілкуються один з одним безпосередньо.
Виконуючи доручення про надання правової допомоги, суди, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави.
Стаття 5
Документи, виготовлені або засвідчені установою або спеціально уповноваженою особою в межах її компетенції за встановленою формою на території однієї з держав-членів Співдружності, приймаються господарськими, арбітражними судами на території інших держав-членів Співдружності без якого б то не було спеціального підтвердження.
Стаття 6
Господарські, арбітражні суди держав-членів Співдружності взаємно визнають і виконують судові рішення, що набрали чинності.
Рішення, винесені судами однієї держави-члена Співдружності підлягають виконанню на території інших держав-членів Співдружності, окрім випадків, коли виконання проводиться на території держави, яка винесла рішення.
Рішення, винесені судом однієї держави-члена Співдружності, в частині звернення стягнення на майно відповідача підлягають виконанню на території іншої держави-члена Співдружності органами, призначеними судом або визначеними законодавством цієї держави.
................Перейти до повного тексту