- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Резолюція
Резолюції щодо Статуту, ухвалені Комітетом міністрів на його восьмій та дев'ятій сесіях з метою їх подальшого включення до переглянутого Статуту і Резолюція Комітету міністрів, ухвалена на його восьмій сесії
(травень 1951 року)
Комітет міністрів,
враховуючи деякі пропозиції Консультативної асамблеї відносно внесення змін в
Статут Ради Європи,
вважаючи, що наведені нижче положення не суперечать існуючому Статуту,
заявляє про свій намір надати чинності таким положенням:
Прийняття нових членів
Перед тим, як запропонувати державі стати членом або асоційованим членом Ради Європи, відповідно до статей 4 та 5 Статуту, або запропонувати члену Ради Європи вийти з неї, відповідно до статті 8, Комітет міністрів спочатку проводить консультації з Консультативною асамблеєю згідно з існуючою практикою.
Повноваження Комітету міністрів (Стаття 15 Статуту)
Висновки Комітету можуть, за необхідністю, приймати форму конвенції або угоди. У цьому випадку застосовуються такі положення:
i. Конвенція або угода надсилається Генеральним секретарем всім членам Ради для ратифікації.
ii. Кожний член Ради зобов'язується впродовж одного року або, коли це неможливо внаслідок надзвичайних обставин, вісімнадцяти місяців від дня отримання такої конвенції або угоди внести питання про її ратифікацію на розгляд компетентного органу або органів своєї країни.
iii. Ратифікаційні грамоти здаються на зберігання Генеральному секретарю.
iv. Така конвенція або угода є обов'язковою лише для тих членів Ради, які її ратифікували.
Змішаний комітет
i. Змішаний комітет є координуючим органом Ради Європи. Без шкоди для відповідних прав Комітету міністрів та Консультативної асамблеї, завдання Змішаного комітету полягає, зокрема, в тому, щоб:
а. Розглядати спільні для цих двох органів проблеми;
b. Звертати увагу цих двох органів на питання, які можуть становити особливий інтерес для Ради Європи;
с. Вносити пропозиції щодо проектів порядку денного сесій Комітету міністрів та Консультативної асамблеї;
d. Розглядати шляхи та сприяти пошуку шляхів практичного здійснення рекомендацій, ухвалених тим чи іншим з цих двох органів.
ii. а. Змішаний комітет складається, як правило, з дванадцяти членів, п'ять з яких представляють Комітет міністрів, а сім - Консультативну асамблею, серед них Голова Асамблеї, який є членом Змішаного комітету за посадою. Членство Комітету може бути розширене за спільною згодою Комітету міністрів та Асамблеї. Проте Комітет міністрів може, на свій розсуд, збільшити кількість своїх представників на одну або дві особи.
b. Комітет міністрів та Консультативна асамблея самостійно визначають порядок призначення своїх представників у Змішаний комітет.
с. Генеральний секретар бере участь у засіданнях Змішаного комітету з правом дорадчого голосу.
iii. а. Головування у Змішаному комітеті здійснюється Головою Консультативної асамблеї.
b. Обговорення у Змішаному комітеті вважаються дійсними лише за умови присутності принаймні трьох представників Комітету міністрів та п'яти представників Консультативної асамблеї.
с. Свої висновки Змішаний комітет ухвалює без голосування.
d. Змішаний комітет скликається на засідання його Головою у разі необхідності та, зокрема, перед сесіями Комітету міністрів і Консультативної асамблеї і після них.
е. З урахуванням попередніх положень Змішаний комітет може приймати свої власні правила процедури.
Спеціалізовані органи
i. а. Рада Європи може виступати з ініціативою проведення переговорів між членами Ради з метою створення європейських спеціалізованих органів, кожний з яких має власні повноваження в економічній, соціальній, культурній, юридичній, адміністративній або інших суміжних галузях.
b. Кожний член Ради вирішує питання про вступ до таких європейських спеціалізованих органів на свій розсуд.
ii. Якщо за своєю власною ініціативою члени Ради створюють між собою європейські спеціалізовані органи, питання про доцільність встановлення відносин між такими органами та Радою Європи розглядається з належним урахуванням інтересів всього європейського співтовариства.
................Перейти до повного тексту