- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 567 від 16.12.92 р. м.Київ |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду
державного майна
N 1778 від 09.10.2002 )
Про затвердження Методичних рекомендацій по розробці зональних коефіцієнтів
Затвердити Методичні рекомендації по розробці зональних коефіцієнтів.
Голова Фонду ВНЕСЕНО: Управлінням стратегії та методології реформування власності Провідний спеціаліст | В.Прядко В.Васильєв В.Тараба |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Голови Фонду
державного майна України
від 16.12.92 N 567
Методичні рекомендації по розробці зональних коефіцієнтів
1. Загальні положення
1.2. Методичні рекомендації визначають порядок розрахунку зональних коефіцієнтів при оцінці вартості майна державного підприємства як цілісного майнового комплексу при викупі, передачі в оренду, та визначенні податкової вартості майна підприємства при продажі його на аукціоні або за конкурсом.
1.3. Зональні коефіцієнти застосовуються при визначенні вартості майна підприємств торгівлі громадського харчування та побутового обслуговування населення.
Для об'єктів інших галузей народного господарства зональні коефіцієнти застосовуються при умові продажу їх на аукціонах або за конкурсом.
1.5. На підставі цих методичних рекомендацій державні органи приватизації адміністративно-територіальних одиниць розробляють "Положення про визначення та застосування зональних коефіцієнтів", яке затверджується відповідними Радами народних депутатів.
2. Порядок визначення зональних коефіцієнтів
2.1. Зональний коефіцієнт повинен враховувати положення населеного пункту в системі розселення України; місцезнаходження об'єкта приватизації в межах населеного пункту відповідно до його економіко-планувальних зон; особливості місцерозташування об'єкта приватизації в межах економіко-планувальних зон.
2.2. Зональний коефіцієнт розраховується за формулою:
Кз = Кс * Км * Кл,
де:
Кз - зональний коефіцієнт;
Кс - коефіцієнт, що враховує положення населеного пункту в системі розселення України;
Км - коефіцієнт, що враховує місцеположення об'єкта приватизації в межах населеного пункту відповідно до його економіко-планувальних зон;
Кл - узагальнюючий локальний коефіцієнт, що враховує особливості місцеположення.
2.3. Коефіцієнт, що враховує положення населеного пункту в системі розселення України (Кс), визначається відповідно до коефіцієнту, який застосовується при визначенні середньої ставки земельного податку для груп населених пунктів різної чисельності населення (стаття
6 Закону України
"Про плату за землю" - додаток 1.
Цей коефіцієнт може бути збільшений, але не більш, як на 20 відсотків, для населених пунктів, що знаходяться в прикордонній зоні та морському узбережжі.
2.4. Коефіцієнт, що враховує місцеположення об'єкта приватизації в межах населеного пункту (Км), визначається на підставі комплексної економічної оцінки території, вартісні показники якої відображають:
суспільно необхідні витрати (здійснені та наступні) на розвиток соціальної, інженерно-транспортної та природоохоронної інфраструктури;
витрати, які обумовлені зміною характеру використання території, що передували будівництву;
ренту, що встановлюється в залежності від функціональної зручності місцеположення в населеному пункті.
В населених пунктах, які не мають економічної оцінки території, тимчасово, до її проведення, коефіцієнт Км визначається із застосуванням орієнтованих коефіцієнтів цінності, що рекомендується Державними будівельними нормами (ДБН 360-92) - додаток 2.
2.5. Локальні коефіцієнти визначаються на підставі Методики визначення ставок земельного податку за групами грунтів та у межах населених пунктів, затвердженої Держкомземом, Мінівестбудом України та Українською академією аграрних наук 25.11.92.
Узагальнюючий локальний коефіцієнт враховує: територіально-планувальні, інженерно-геологічні, історико-культурні, природно-ландшафтні, санітарно-гігієнічні особливості місця розташування об'єктів приватизації в межах економіко-планувальної зони.
Узагальнюючий локальний коефіцієнт визначається методом множення відповідних локальних коефіцієнтів, які мають місце для даного об'єкта приватизації (додаток 3) за формулою:
Кл = Кл1 * Кл2 *... * Клп,
де:
Кл - узагальнюючий локальний коефіцієнт;
Клп - локальні коефіцієнти визначені згідно з додатком 3.
Узагальнюючий локальний коефіцієнт (з урахуванням підвищуючих і знижуючих) повинен знаходитись у межах 0.5 - 2.0, що відповідає рекомендаціям ДНБ 360-92.
Остаточне рішення по урахуванню тих чи інших локальних коефіцієнтів залишається за органом приватизації.
Методичні рекомендації розроблено Фондом державного майна України при участі Фонду комунального майна м. Києва та управління "Київгенплан" проектного комплексу "Київпроект".
Додаток 1
Коефіцієнт, що враховує положення населеного пункту в системі розселення України (Кс)
|
Групи населених пунктів тис. чол. |
найкрупніші більше 1000 |
Крупні |
Великі 100-250 |
Середні 50-100 |
Малі до 50 |
500-1000 |
250-500 |
Кс |
3.0 |
2.5 |
2.0 |
1.6 |
1.4 |
1.2 |
................Перейти до повного тексту