- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 994 від 11.09.97 м.Київ |
Про розгляд звернень підприємств про надання післяприватизаційної підтримки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду
державного майна
N 138 від 28.01.98 )
3 метою організації розгляду звернень приватизованих підприємств щодо надання цільових кредитів, передбачених ст.23 Закону України "Про внесення змін до Закону України
"Про приватизацію майна державних підприємств" і прийняття рішень з цих питань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок розгляду і надання кредитів з Державного позабюджетного фонду приватизації.
2. Для прийняття рішень щодо кредитування приватизованих підприємств за рахунок коштів Державного позабюджетного фонду приватизації створити наглядову Раду Державного позабюджетного фонду приватизації.
3. Затвердити Положення про наглядову Раду Державного позабюджетного фонду приватизації.
4. Скасувати наказ Фонду N 818 від 3 липня 1995 р.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о.Голови Фонду | В.Лановий |
Затверджено
наказом Фонду державного майна
України від 11 вересня 1997 р.
N 994
Положення про порядок розгляду і надання кредитів з Державного позабюджетного Фонду приватизації
Це Положення регламентує розгляд Фондом державного майна України звернень приватизованих підприємств (надалі - підприємства) щодо отримання кредитів відповідно до статті 23 Закону України "Про внесення змін до Закону України
"Про приватизацію майна державних підприємств", "Порядку цільового кредитування приватизованих підприємств", затвердженого наказом Фонду державного майна від 21.08.97 р.
N 908, і вироблення рішень щодо їх надання.
1. Кредити надаються Фондом державного майна приватизованим підприємствам (у майні яких державна частка не перевищує 25 відсотків) за рахунок коштів Державного позабюджетного фонду приватизації.
2. Кредити надаються з метою післяприватизаційної підтримки підприємств у порядку їх рефінансування в межах коштів, які надійшли до Державного позабюджетного фонду приватизації від продажу майна відповідного підприємства.
3. З метою отримання кредитів до Фонду можуть звертатися підприємства, стосовно яких прийняте рішення про приватизацію. При цьому Фондом виноситься попереднє рішення щодо доцільності надання кредитів. Остаточне рішення виноситься відповідно до цього Положення після досягнення умови, передбаченої в п.1 цього Положення, і повторного надання відповідних матеріалів.
4. Звернення підприємств щодо отримання кредитів і матеріали обгрунтування подаються до Фонду державного майна згідно з переліком, наведеним у додатку до цього Положення. Для гарантії повернення кредитів підприємства надають відповідну інформацію про ліквідні активи, які можуть виступати предметом застави.
5. Департаментом договірного менеджменту здійснюється експертиза наданих підприємствами матеріалів: аналізується бізнес-план та фінансовий стан, встановлюється кредитоспроможність, визначається реальність кредитованих заходів, ступінь ризику неповернення коштів.
6. На підставі проведеної згідно з п.5 експертизи та інформації департаменту фінансування, обліку та позабюджетного фонду приватизації щодо загального обсягу надходження коштів від продажу майна підприємства (надається за письмовим запитом департаменту договірного менеджменту протягом тижня), протягом місяця по кожному підприємству виробляються пропозиції щодо надання Кредиту і подаються на розгляд наглядовій Раді Державного позабюджетного Фонду приватизації (надалі - наглядова Рада). Пропозиції щодо звернень підприємств, які не досягли умови, передбаченої п.1 цього Положення, подаються на розгляд наглядовій Раді після досягнення зазначеної умови та проведення повторної експертизи.
7. За підсумками конкурсу по відбору уповноважених комерційних банків, які кредитуватимуть підприємства, конкурсна комісія Фонду подає наглядовій Раді перелік таких банків.
8. Щодо кожного підприємства на підставі поданих пропозицій наглядовою Радою приймається рішення про доцільність і умови кредитування. Рішення наглядової Ради оформлюється відповідно до Положення про наглядову Раду Державного позабюджетного фонду приватизації.
9. У випадку прийняття наглядовою Радою рішення про недоцільність кредитування, департамент договірного менеджменту в двотижневий термін письмово повідомляє підприємство про відмову у наданні кредиту. Документи обгрунтування, що були представлені до Фонду цими підприємствами, їм не надсилаються, але за письмовою заявою підприємства можуть бути безпосередньо отримані у Фонді.
10. Основними критеріями відбору наглядовою Радою підприємств для надання кредитів є:
- відповідність запропонованих напрямків використання кредиту цілям кредитування, передбаченим Порядком цільового кредитування приватизованих підприємств;
- вартість проекту, що кредитується, не перевищує 33 відсотки коштів, що надійшли від продажу майна відповідного підприємства;
- наявність дольової участі інших кредиторів у реалізації проекту, якщо вартість проекту перевищує 33 відсотки коштів, що надійшли від продажу майна відповідного підприємства;
- наявність реального плану використання кредиту;
- потенційна прибутковість;
- конкурентоздатність продукції;
- попит у продукції на ринку;
- відсутність боргових зобов'язань перед Державою.
11. Після затвердження протоколу засідання наглядової Ради:
- департамент договірного менеджменту в тижневий строк інформує підприємство про прийняте наглядовою Радою рішення, та надає інформацію про уповноважений комерційний банк, до якого слід звернутись для укладення кредитного договору, з зазначенням необхідності надання Фонду копії звернення до комерційного банку та письмової згоди банку на кредитування;
- департамент фінансування, обліку та позабюджетного фонду приватизації разом з департаментом договірного менеджменту та управлінням правового забезпечення приватизації в тижневий термін з моменту надходження письмової згоди банку готує договір з уповноваженим банком на обслуговування проекту кредитування підприємства.
12. Договір на обслуговування проекту кредитування підприємства - це договір між Фондом державного майна та уповноваженим комерційним банком. Серед умов Договору в обов'язковому порядку передбачаються:
................Перейти до повного тексту