- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Л И С Т
Щодо термінів перерахування орендної плати до бюджету
Фонд державного майна України на запит <...> щодо надання відповіді стосовно питань оренди майна, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету, повідомляє таке.
Відповідно до п. 32 ст.
2 Закону України
"Про Державний бюджет України на 2007 рік" до доходів загального фонду Державного бюджету належать 50% плати за оренду майна (крім військового майна і майна Національної академії наук України та галузевих академій наук), що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету.
Терміни, в які повинні бути перераховані 50% плати за оренду майна, що належить бюджетним установам, до Державного бюджету України, визначаються договором оренди, укладеним між органами приватизації та бюджетною установою. Статтею
10 Закону України
"Про оренду державного та комунального майна" зазначено, що укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати Типовому договору оренди відповідного майна.
Пунктом 3
Типового договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить державній власності (затверджено наказом Фонду державного майна України від 23 серпня 2000 р.
N 1774 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2000 р. N 931/5152), передбачено, що орендна плата перераховується до державного бюджету у відповідному процентному співвідношенні щокварталу не пізніше 12-го числа місяця, наступного за звітним кварталом. Крім цього, ст.
10 Закону України
"Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що за згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови. Статтею
59 Бюджетного кодексу України передбачено, що органи державної влади (у цьому випадку - Фонд державного майна України, за яким додатком 8 Закону України
"Про Державний бюджет України на 2007 рік" закріплено контроль за справлянням (стягненням) платежів від оренди державного майна до Державного бюджету України) повинні надавати Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України місячні звіти про фактичні надходження податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів до бюджету не пізніше 12-го числа місяця, наступного за звітним.
................Перейти до повного тексту