1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1329 від 25.07.2001
м. Київ
Про реалізацію вимог статті 24 Закону України "Про приватизацію державного майна"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 580 від 25.03.2004 )
На виконання вимог статті 24 Закону України "Про приватизацію державного майна"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок передачі у безстрокове безоплатне користування об'єктів соціально-побутового призначення відкритим акціонерним товариствам (далі - Порядок).
2. Встановити, що повноваження щодо укладання Договорів безстрокового безоплатного користування державним майном (далі - договори) покладаються на Фонд майна АР Крим, регіональні відділенням Фонду державного майна України за територіальною ознакою - місцем розташування ВАТ, на балансі яких перебувають об'єкти Договору.
3. Фонду майна АР Крим, регіональним відділенням Фонду державного майна України:
3.1. При укладанні Договорів проаналізувати відповідність об'єкта соціально-побутового призначення, що пропонується до передачі згідно з Договором, вимогам статті 24 Закону України "Про приватизацію державного майна".
3.2. Здійснювати контроль за виконанням умов Договору.
3.3. Щоквартально надавати звіти щодо укладених Договорів до Фонду державного майна України.
3.4. На підставі проведеної інвентаризації державного майна, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств та знаходиться на їх балансі, привести у відповідність нормам чинного законодавства рішення щодо безоплатного користування відкритими акціонерними товариствами об'єктами соціально-побутового призначення.
4. Контроль за виконанням цього наказу покладається на заступників Голови Фонду державного майна України С. Глушка та В. Васильєва.
В.о. Голови Фонду М.Чечегов
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Фонду державного
майна
від 25.07.2001 N 1329
ПОРЯДОК
передачі у безстрокове безоплатне користування об'єктів соціально-побутового призначення відкритим акціонерним товариствам
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 24 Закону України "Про приватизацію державного майна" та вимог Цивільного кодексу України.
1.2. Метою Порядку є реалізація положень, передбачених статтею 24 Закону України "Про приватизацію державного майна", шляхом укладання Договорів безстрокового безоплатного користування державним майном (далі - Договір) (відповідно до Додатка).
1.3. Рішення щодо передачі об'єктів приймається Фондом майна АР Крим, регіональними відділеннями Фонду державного майна України (далі - Фонд майна АР Крим, РВ ФДМУ).
2. Умови передачі об'єктів
2.1. Передача об'єктів у безстрокове безоплатне користування відкритому акціонерному товариству, створеному в процесі приватизації (далі - Користувач), можлива за умови їх цільового використання та утримання в належному стані і без права продажу.
2.2. Передумовою передачі об'єктів Користувачеві є:
- відповідний запис в плані приватизації державного підприємства;
- довідка (за підписом бухгалтера, директора) про побудову об'єктів за рахунок коштів фондів соціального розвитку (аналогічних фондів);
- рішення сесії відповідної територіальної громади щодо відмови від прийняття об'єктів до комунальної власності (стосовно об'єктів, які визначаються статтею 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 15.12.99 року N 1294-XIV, від 21.12.2000 N 2182-III.
2.3. Передача об'єктів в користування не означає передачі Користувачу права власності на них. Власником об'єктів, що передані у користування, залишається держава, а Користувач безоплатно користується ними протягом дії Договору.
2.4. Подальша приватизація об'єктів здійснюється відповідно до чинного законодавства.
3. Комісія з питань передачі об'єктів
3.1. Передача (приймання) об'єктів здійснюється за результатами роботи комісії, яка створюється Фондом майна АР Крим або РВ ФДМУ, у складі 5-7 осіб.
3.2. Фонд майна АР Крим або РВ ФДМУ затверджує склад комісії та призначає її голову.
3.3. До складу комісії входять представники Фонду майна АР Крим або РВ ФДМУ (за місцем розташування об'єктів), Користувача (голова правління або заступник голови правління, головний бухгалтер), місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
3.4. Основними завданнями та функціями комісії є:
- перевірка відповідності переліку поданих документів пункту 2.2 цього Порядку;
- проведення інвентаризації об'єктів відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.93 N 158;
- складання і підписання протоколу інвентаризації об'єктів та передача його на затвердження Фонду майна АР Крим або РВ ФДМУ;
- складання передаточного балансу об'єктів за підписом керівника і головного бухгалтера балансоутримувача;
- підготовка проектів Договору, акта приймання-передачі та подання їх на підпис Фонду майна АР Крим або РВ ФДМУ та Користувачу.
3.5. Комісія розпочинає роботу з моменту підписання наказу про її створення.
3.6. Склад та вартість об'єктів, що передаються Користувачу (повертаються Фонду майна АР Крим або РВ ФДМУ), визначається на підставі передаточного балансу, складеного за даними інвентаризації об'єктів.
3.7. Передача (повернення) оформляється актом приймання-передачі. Акт складається у двох примірниках, підписується Користувачем та Фондом майна АРК або РВ ФДМУ.
3.8. До акта приймання-передачі об'єктів крім матеріалів, визначених п.2.2 цього Порядку, додаються:
- передаточний баланс, інвентаризаційні описи, протокол інвентаризації та інше.
3.9. Після реєстрації Договору в Фонді майна АРК або РВ ФДМУ комісія припиняє свою роботу.
4. Заключні положення
4.1. Приймання (передача) об'єктів здійснюється в місячний термін з дня утворення комісії.
4.2. За результатами роботи комісії складається Договір у 2-х примірниках.
4.3. Договір реєструється в Фонді майна АР Крим або РВ ФДМУ та зберігається разом з іншими матеріалами до припинення дії Договору.
4.4. Фонд майна АР Крим або РВ ФДМУ щорічно проводять перевірку наявності, стану, напрямків і ефективного використання об'єктів, що передані у користування, і звітують перед Фондом державного майна України.
4.5. Договір та акт приймання-передачі є невід'ємною частиною цього Порядку.
Додаток
до Порядку
ДОГОВІР
безстрокового безоплатного користування державним майном
м. ________ "___" ____________ 200_ року N ________
Ми, що нижче підписалися: ___________________________________
(назва та місцезнаходження органу,
_________________________________________________________________,
що укладає договір)
в особі _________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
який(а) діє на підставі __________________________________________
(назва документа)
(надалі - Фонд майна АР Крим або РВ ФДМУ по __________ області) з
однієї сторони, та _______________________________________________
(назва відкритого акціонерного товариства)
_________________________________________________________________,
яка(е) зареєстрована(е) __________________________________________
(орган реєстрації, дата та реєстраційний номер)
в особі __________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові громадянина)
який(а) діє на підставі __________________________________________
(назва документа)
(далі - Користувач) з другої сторони, з метою реалізації вимог
статті 24 Закону України "Про приватизацію державного майна"
уклали цей Договір про нижче викладене:
1. Предмет Договору
1.1. Предметом цього Договору є передача об'єктів соціально-побутового призначення, створених за рахунок коштів соціального розвитку (аналогічних фондів) підприємства (далі - об'єкти), які в процесі приватизації не увійшли до статутного фонду Користувача і знаходяться на його балансі. Фонд майна АР Крим або РВ ФДМУ по __________ області передає, а Користувач приймає в безстрокове безоплатне користування (далі - користування) об'єкти.
Склад та вартість об'єктів, що передаються Користувачу згідно з цим Договором, визначені відповідно до передаточного балансу Користувача станом на "___" ____________ 200_ року (на дату проведення інвентаризації об'єктів).
2. Умови передачі і повернення об'єктів соціально-побутового призначення
2.1. Набуття Користувачем права користування об'єктами виникає одночасно з підписанням акта приймання-передачі об'єктів.
2.2. Передача об'єктів в користування не означає передачі Користувачу права власності на них. Власником об'єктів, що передані у користування, залишається держава, а Користувач безоплатно користується ними протягом дії цього Договору.
2.3. Передача об'єкта у користування здійснюється за вартістю, вказаною у п.1.1 цього Договору.

................
Перейти до повного тексту