1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.05.2012 № 630
Про затвердження Програми підвищення кваліфікації фахівців з питань управління корпоративними правами держави
На виконання абзацу 9 пункту 1 частини 6 статті 23 Закону України "Про приватизацію державного майна" та відповідно до службової записки від 07.05.2012 № 17-614с
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Програму та навчальний план підвищення кваліфікації фахівців з питань управління корпоративними правами держави , що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, Типову програму та навчальний план підвищення кваліфікації фахівців, що здійснюють функції управління корпоративними правами держави , затверджені наказом Фонду від 06.04.2006 № 590 "Про затвердження Типових програм навчання та підвищення кваліфікації фахівців, які здійснюють управління корпоративними правами держави, та посадових осіб господарських товариств", погоджені Міністерством освіти і науки України та Науково-методичним центром вищої освіти 04.04.2006.
3. Управлінню кадрової роботи організувати укладання угод про підвищення кваліфікації фахівців з управління корпоративними правами держави між регіональними відділеннями Фонду державного майна України та Міжнародним інститутом бізнесу та контролювати їх виконання.
4. Управлінню фінансового аналізу та відновлення платоспроможності Департаменту корпоративного управління забезпечити:
4.1. погодження Програми та навчального плану підвищення кваліфікації фахівців з питань управління корпоративними правами держави , затверджених цим наказом, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти;
4.2. опублікування цього наказу на сайті, в газеті "Відомості приватизації" та в Державному інформаційному бюлетені про приватизацію Фонду державного майна України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту корпоративного управління.
Голова Фонду О. Рябченко
ПОГОДЖЕНО:
Департамент вищої освіти
Міністерства освіти і науки,
молоді та спорту
"___" ____________ 2012 р.
Інститут інноваційних
технологій і змісту освіти
"___" ____________ 2012 р.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного майна
України
08.05.2012 № 630
ПРОГРАМА
підвищення кваліфікації фахівців з питань управління корпоративними правами держави
Тема 1. Розвиток правового регулювання корпоративного управління
(2 години)
Стратегія держави у сфері управління корпоративними правами держави.
Сучасна система актів законодавства, які регулюють відносини корпоративного управління в Україні.
Тема 2. Загальні засади управління корпоративними правами держави
(2 години)
Основні моделі управління корпоративними правами.
Визначення корпоративних прав держави та джерела їх походження.
Нормативне врегулювання порядку управління корпоративними правами держави.
Органи та особи, уповноважені управляти корпоративними правами держави: порядок визначення, передачі та здійснення повноважень, підготовки та надання звітності.
Тема 3. Акціонерне товариство як суб'єкт господарювання. Статутний капітал акціонерного товариства. Майнові відносини в акціонерному товаристві
(4 години)
Правовий статус акціонерного товариства. Публічні та приватні акціонерні товариства. Створення акціонерних товариств. Установчі та внутрішні документи акціонерних товариств. Вимоги чинного законодавства до змісту та форми статуту акціонерного товариства, порядку його затвердження та реєстрації. Підстави для визнання статуту акціонерного товариства недійсним.
Внутрішні документи акціонерних товариств. Положення про загальні збори акціонерів, положення про наглядову раду, положення про правління виконавчий орган, положення про ревізійну комісію та інші. Розробка, зміст та затвердження зазначених документів.
Статутний і власний капітал акціонерного товариства: визначення, структура та функції.
Порядок формування, збільшення та зменшення статутного капіталу акціонерного товариства. Захист прав акціонерів при збільшенні (зменшенні) статутного капіталу акціонерного товариства.
Формування резервного капіталу та інших фондів акціонерних товариств.
Джерела формування та правовий статус майна акціонерного товариства. Обмеження щодо розпорядження майном товариства, створеного у процесі приватизації та корпоратизації.
Порядок здійснення контролю за розпорядженням майном господарських товариств. Порядок розгляду питань щодо проведення операцій розпорядження майном. Порядок відчуження майна: особливості реалізації, обміну, безоплатної передачі, передачі до статутних фондів юридичних осіб, списання, оренди, консервації та розконсервації майна.
Доходи та прибуток акціонерного товариства: поняття, джерела формування та порядок розподілу.
Дивідендна політика акціонерного товариства. Особливості нарахування і виплати дивідендів на корпоративні права держави. Оподаткування дивідендів. Реінвестування дивідендів.
Тема 4. Організаційно-правові аспекти та вирішення конфліктних питань при скликанні та проведенні річних та позачергових загальних зборів акціонерів
(2 години)
Правовий статус та компетенція загальних зборів акціонерів.
Порядок скликання річних та позачергових загальних зборів акціонерів. Порядок денний та проекти рішень загальних зборів. Повідомлення про збори (зміст, розсилка персонально акціонерам, опублікування). Ознайомлення акціонерів з документами, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного загальних зборів. Пропозиції до порядку денного загальних зборів.
Порядок проведення загальних зборів. Довіреність на участь у загальних зборах. Реєстрація акціонерів для участі у загальних зборах. Реєстраційна комісія загальних зборів: статус, склад, порядок обрання, компетенція. Кворум загальних зборів.
Порядок прийняття рішень загальними зборами. Бюлетень для голосування. Протокол про підсумки голосування. Особливості організації кумулятивного голосування. Лічильна комісія загальних зборів: статус, склад, порядок обрання, компетенція.
Права акціонерів в процесі скликання загальних зборів, їх реалізація. Захист прав акціонерів під час проведення зборів.
Правовий статус рішень загальних зборів та порядок їх оскарження. Протокол загальних зборів акціонерів: вимоги до форми та змісту.
Типові порушення порядку скликання загальних зборів та їх проведення, типові конфлікти та методи їх вирішення та запобігання.

................
Перейти до повного тексту