- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
Про порядок застосування статті 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", статей 41, 43 Закону України "Про господарські товариства" щодо можливості прийняття уповноваженим органом управління, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави в акціонерному товаристві, корпоративні права держави у статутному фонді якого становлять 75 і більше відсотків, рішень з процедурних питань проведення загальних зборів акціонерів
( Роз'яснення затверджено Рішенням Державної комісії
з цінних паперів та фондового ринку
N 617 від 09.06.2008 )
Відповідно до статті
1 Закону України
"Про управління об'єктами державної власності" управління об'єктами державної власності полягає у здійсненні Кабінетом Міністрів України та уповноваженими ним органами, іншими суб'єктами, визначеними цим Законом, повноважень щодо реалізації прав держави як власника таких об'єктів, пов'язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ними, у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб. До об'єктів управління державної власності статтею 3 вказаного Закону віднесені, зокрема, корпоративні права, що належать державі у статутних фондах господарських організацій (далі - корпоративні права держави).
Частина третя статті
11 Закону України
"Про управління об'єктами державної власності" визначає, що управління господарськими організаціями, у статутному фонді яких є корпоративні права держави, здійснюється згідно із законодавством залежно від розміру цих корпоративних прав.
Частина четверта статті
11 Закону України
"Про управління об'єктами державної власності" передбачає, що функції з управління корпоративними правами держави виконуються безпосередньо, без скликання зборів акціонерів, Кабінетом Міністрів України, Фондом державного майна України, уповноваженими органами управління в разі, якщо корпоративні права держави становлять 100 відсотків у статутному фонді господарської організації.
Тобто, якщо корпоративні права держави становлять 100 відсотків у статутному фонді господарської організації, у тому числі акціонерного товариства, то функції з управління корпоративними правами держави виконуються уповноваженим органом управління без скликання зборів акціонерів. Якщо ж корпоративні права держави становлять менше ніж 100 відсотків у статутному фонді акціонерного товариства, функції з управління корпоративними правами держави виконуються уповноваженим органом управління через скликання та проведення загальних зборів акціонерів.
Статтею 159
Цивільного кодексу та статтею
41 Закону України
"Про господарські товариства" визначено перелік питань, що належать до загальної компетенції загальних зборів акціонерів, а також до їх виключної компетенції. При цьому законодавець, згідно статті 98 Цивільного кодексу України, залишає за загальними зборами право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства.
................Перейти до повного тексту