- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
Щодо діяльності Консультаційно-експертної ради Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у 2006 році
На виконання плану роботи Комісії на 2007 рік, затвердженого рішенням Комісії від 23.01.2007 р. N 187, та згідно з Положенням про Консультаційно-експертну раду Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 10.09.2002 р.
N 248, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Звіт Консультаційно-експертної ради Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у 2006 році взяти до відома (додається).
2. Керівнику апарату Комісії Ю.Назаренку опублікувати Звіт Консультаційно-експертної ради відповідно до чинного законодавства.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії, голову Консультаційно-експертної ради Бурмаку М.О.
Протокол засідання Комісії
від 10 квітня 2007 р. N 21
ЗВІТ
про діяльність Консультаційно-експертної ради Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у 2006 році
Розділ 1. Організація діяльності Консультаційно-експертної ради
Консультаційно-експертна рада Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - КЕР) здійснює свою роботу згідно з Положенням про КЕР, затвердженим рішенням Комісії від 01.12.2004 р. N 502.
Склад КЕР затверджено рішенням Комісії від 18.04.2006 р.
N 292 (додаток N 1).
Голова КЕР - член Комісії Бурмака М.О.
Секретар КЕР - Харламов П.П.
У
складі КЕР працюють такі секції: правового забезпечення розвитку фондового ринку; розвитку інфраструктури фондового ринку; розвитку корпоративного управління; інституціональних інвесторів (додаток
N 2.
Працюють також робочі та експертні групи з розгляду документів за окремими напрямами.
Розділ 2. Діяльність Консультаційно-експертної ради Комісії
У 2006 році було проведено вісім засідань КЕР.
Члени КЕР вважали за доцільне підпорядкувати роботу КЕР у 2006 році створенню законодавчих умов для залучення інвестицій в економіку України через фондовий ринок.
Основною проблемою сьогодні є досить низька частка організованого ринку, а також відсутність системи гарантій на ринку. В Україні доцільно будувати нормальний біржовий ринок, а також позабіржовий ринок, представлений ТІС. Але жодний український законодавчий акт не містить визначення ТІС. При цьому в світовій практиці не існує єдиних вимог до фондових бірж та торговельно-інформаційних систем.
На засіданні КЕР розглядали питання щодо проектів нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), які розробляються на виконання Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (
N 3201-IV (щодо рейтингування) та на виконання Закону
"Про іпотечні облігації".
На виконання Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (
N 3201-IV Комісія розробила ряд документів щодо рейтингування. Насамперед, це Порядок ведення Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств та видачі Свідоцтв про включення до Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств. Наступним документом є проект рішення "Про внесення змін та доповнень до Положення про умови конкурсу з визначення агентств, уповноважених на проведення рейтингової оцінки" (у редакції рішення ДКЦПФР від 01.06.2004 р.
N 236, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2004 р. за N 945/9544), який фактично являє собою нову редакцію цього Положення. Поряд із цим, підготовлено проект Постанови Уряду "Про внесення змін та доповнень до розпорядження Кабінету Міністрів від 1 квітня 2004 року N 208-р "Про схвалення Концепції створення системи рейтингової оцінки регіонів, галузей національної економіки, суб'єктів господарювання". У подальшому планується розробити документи щодо порядку діяльності уповноважених рейтингових агентств, перевірки їхньої діяльності тощо.
Були схвалені проекти документів Комісії, розроблені на виконання Закону
"Про іпотечні облігації". Зокрема, це: Порядок внесення даних щодо реєстрації випусків і проспектів емісії іпотечних облігацій до окремого реєстру випусків іпотечних цінних паперів; Положення про порядок реєстрації випуску іпотечних облігацій, проспекту емісії, звіту про підсумки випуску іпотечних облігацій, погашення та скасування реєстрації випуску іпотечних облігацій; Порядок ведення реєстру власників звичайних та структурованих іпотечних облігацій; Положення про глобальний сертифікат (тимчасовий глобальний сертифікат).
Розглядалися питання щодо проекту змін до Положення про порядок випуску облігацій підприємств; проекту Положення про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу акціонерного товариства; проекту Положення про порядок реєстрації випуску акцій під час створення акціонерних товариств.
З врахуванням необхідності підвищення ефективності роботи Консультаційно-експертної ради Комісія оновила її склад. Основним завданням КЕР має бути надання фахових та професійних рекомендацій Комісії. З метою визначення пріоритетних напрямів діяльності КЕР, члени Ради будуть використовувати план роботи Комісії на поточний рік.
Необхідно відпрацювати процедуру винесення проектів документів Комісії на розгляд Ради, а також підвищити значення останньої. Одним з першочергових завдань Ради має стати розгляд документів, які розробляються Комісією на виконання нового Закону
"Про цінні папери та фондовий ринок".
Приділялась особлива увага питанням приватного розміщення облігацій, поділу облігацій на забезпечені та незабезпечені, механізму забезпечення облігацій, випуску цільових облігацій.
Розглядалися проекти законів: "Про акціонерні товариства"; "Про систему депозитарного обліку цінних паперів"; "Про участь громадськості у формуванні (та реалізації) державної і місцевої політики"; Положення про порядок реєстрації випуску акцій; Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів; Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами.
................Перейти до повного тексту