1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
04.10.2005 N 3
Щодо деяких питань внесення змін до системи реєстрів власників іменних цінних паперів
Відповідно до пункту 23 частини 2 статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку роз'яснює порядок застосування норм чинного законодавства України при виконанні реєстроутримувачами розпоряджень фізичних/юридичних осіб, які передали до статутного фонду акціонерного товариства акції іншого акціонерного товариства, про внесення змін до системи реєстрів власників іменних цінних паперів у зв'язку із поверненням цих пакетів акцій у власність вказаних осіб.
Відповідно до частини 1 статті 153 Цивільного кодексу України акціонерне товариство може бути створене юридичними та (або) фізичними особами.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України "Про господарські товариства" засновниками та учасниками товариства можуть бути підприємства, установи, організації, а також громадяни, крім випадків, передбачених законодавчими актами України.
Частиною 1 статті 86 Господарського кодексу України, а також частиною 1 статті 13 Закону України "Про господарські товариства" вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути, в тому числі, цінні папери.
Господарське товариство є власником майна, переданого йому у власність засновниками і учасниками як внески; продукції, виробленої в результаті господарської діяльності товариства; доходів, одержаних від господарської діяльності товариства; іншого майна, набутого товариством на підставах, не заборонених Законом (частина 1 статті 85 Господарського кодексу України, частина 1 ст. 12 Закону України "Про господарські товариства".
Частиною 7 статті 139 Господарського кодексу України визначено, що особливим видом майна суб'єктів господарювання є цінні папери.
Окремо слід зазначити, що згідно з частиною 2 статті 194 Цивільного кодексу України до особи, яка набула права власності на цінний папір, переходять у сукупності всі права, які ним посвідчуються.
Підтвердженням права власності на цінні папери є сертифікат, а у разі знерухомлення цінних паперів чи їх емісії в бездокументарній формі - виписка з рахунку в цінних паперах, яку зберігач зобов'язаний надавати власнику цінних паперів (частина 4 статті 5 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні").

................
Перейти до повного тексту