- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
( Роз'яснення скасовано на підставі Рішення Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1564 від 03.07.2007 )
Щодо порядку застосування статті 5 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу" стосовно права власника арештованих акцій брати участь в управлінні товариством шляхом голосування на загальних зборах
( Роз'яснення затверджено Рішенням Державної комісії
з цінних паперів та фондового ринку
N 24 від 11.01.2002 )
Частина 1 статті
5 Закону України
"Про цінні папери і фондову біржу" передбачає, що власник акції має право на частину прибутку акціонерного товариства (дивіденди), на участь в управлінні товариством (крім власника привілейованої акції), а також інші права, передбачені цим Законом, іншими законодавчими актами України, а також статутом акціонерного товариства.
Згідно зі ст.
41 Закону України
"Про господарські товариства" акціонери (їх представники), які беруть участь у загальних зборах, реєструються із зазначенням кількості голосів, яку має кожний учасник. Реєстрація акціонерів (їх представників), які прибули для участі у загальних зборах, здійснюється згідно з реєстром акціонерів у день проведення загальних зборів виконавчим органом акціонерного товариства або реєстратором на підставі укладеного з ним договором.
Відповідно до статті
86 Цивільного кодексу України право власності - це врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження майном.
Питання накладення арешту на майно врегульовано Законом України
"Про виконавче провадження". Зокрема, відповідно до статті 55 згаданого Закону арешт майна полягає у проведенні його опису, оголошенні заборони розпоряджатися ним, а у разі потреби - в обмеженні права користування майном або його вилученні у боржника та передачі на зберігання іншим особам.
Арешт застосовується:
................Перейти до повного тексту